2024 Mart Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Hanımlar merhaba. Ben de bu ay devlet hastanesinde tedaviye başladım 1 hafta oluyor. İyi gidiyor şimdilik çok şükür. Size iki sorum olacak iğnelerin size yan etkisi olmuş muydu hiç kasıklarda ağrı ve hafif bulantı gibi? Bir de bizim süreç yumurtalar toplandıktan sonra döllenme olursa hemen transfer olacak. Yazılanları okudum da çoğu rahim dinlendikten sonra olacak yazmış. Benim gibi hemen olacak var mı?

Kızlar ya yakın mesafe bir yere gidecektim. Arabayı süren kişi bütün çukurlara hızla girdi. O kadar salladı ki anlatamam size. İçim disima çıktı. Bugün de 5. Günüm inşallah bı şey olmamistir🥺

Kızlar ya yakın mesafe bir yere gidecektim. Arabayı süren kişi bütün çukurlara hızla girdi. O kadar salladı ki anlatamam size. İçim disima çıktı. Bugün de 5. Günüm inşallah bı şey olmamistir🥺
new york üniversitesi gün gün transferden sonra ne olduğunu anlatan bir yazı yayınlamış, çevirisi şu şekilde

1.gün: embriyo kabuğundan çıkmaya başlar
2.gün: embriyo kabuğundan çıkmaya devam eder ve rahme tutunmaya başlar
3.gün: embriyo rahim yüzeyinde daha derine gömülür ve yerleşme başlar
4.gün: yerleşme devam eder
5.gün: yerleşme tamamlanır. plasenta ve fetus olacak hücreler gelişmeye başlar.
6.gün: hcg hormonu kana karışmaya başlar
7-8.gün: hcg hormonu artmaya devam eder, hücreler gelişime devam eder
9.gün: hcg hormonu artık testlerde gözükecek kadar yüksektir.

yani 5.gün artık olacağı varsa tutunmuş oluyor, o saatten sonra çukur sallantı vs etki etmez artık sen içini rahat tut

1709923267874.png

new york üniversitesi gün gün transferden sonra ne olduğunu anlatan bir yazı yayınlamış, çevirisi şu şekilde

1.gün: embriyo kabuğundan çıkmaya başlar
2.gün: embriyo kabuğundan çıkmaya devam eder ve rahme tutunmaya başlar
3.gün: embriyo rahim yüzeyinde daha derine gömülür ve yerleşme başlar
4.gün: yerleşme devam eder
5.gün: yerleşme tamamlanır. plasenta ve fetus olacak hücreler gelişmeye başlar.
6.gün: hcg hormonu kana karışmaya başlar
7-8.gün: hcg hormonu artmaya devam eder, hücreler gelişime devam eder
9.gün: hcg hormonu artık testlerde gözükecek kadar yüksektir.

yani 5.gün artık olacağı varsa tutunmuş oluyor, o saatten sonra çukur sallantı vs etki etmez artık sen içini rahat tut

Eki Görüntüle 3398451
Cok guzel bılgılendırdın tatlım Teşekkurler ♥️

Hanımlar merhaba. Ben de bu ay devlet hastanesinde tedaviye başladım 1 hafta oluyor. İyi gidiyor şimdilik çok şükür. Size iki sorum olacak iğnelerin size yan etkisi olmuş muydu hiç kasıklarda ağrı ve hafif bulantı gibi? Bir de bizim süreç yumurtalar toplandıktan sonra döllenme olursa hemen transfer olacak. Yazılanları okudum da çoğu rahim dinlendikten sonra olacak yazmış. Benim gibi hemen olacak var mı?
Canım bu yumurta sayısına gore karar veriliyor. Çok yumurta toplanınca rahim yorgun diye dinlendiriliyor. Az yumurta toplanınca transfer ediliyor. Senin kaç yumurta görünüyor ?

Sağda ve solda şu anda toplam 12-13 yumurta civarı gözüküyor canım. Şimdilik doktorlar direkt yapılır diyor ama bakalım sanırım hormon durumu da önemli
inan ohss riski varsa donmuş transfer en iyisi, beklediğine değiyor. benim 5.gün 13 yumurtam büyümekteydi, sonunda 24 yumurtam toplandı, arkadan gelen de 10 tane ufak yumurtayı almışlar. ohss'yi orta seviyede yaşamama rağmen üstüne transfer olsaydım ne hale gelirdim kim bilir diye çok düşündüm, eminim stres bile sonucumu etkilerdi. beklediğim 2 ay kafa yapım konusunda bile çok iyi geldi.

inan ohss riski varsa donmuş transfer en iyisi, beklediğine değiyor. benim 5.gün 13 yumurtam büyümekteydi, sonunda 24 yumurtam toplandı, arkadan gelen de 10 tane ufak yumurtayı almışlar. ohss'yi orta seviyede yaşamama rağmen üstüne transfer olsaydım ne hale gelirdim kim bilir diye çok düşündüm, eminim stres bile sonucumu etkilerdi. beklediğim 2 ay kafa yapım konusunda bile çok iyi geldi.
Canım benim de 19 toplandı.
Bende hafif geçirdim ohss riskini.
Öncesinde 4 topllanmisti hiç hissetmemiştim. Taze transfer oldu ama tutmadı.
Bunda dontor bir adet bekleyelim demişti ama benim tarih müsait olmadı 2 bekleyelim dedim. İyiki öyle demişim, rahmim zor toplaniyor. İlk reglimi oldum dün, baya baya sancılı geçiyor.

Sen kaç yumurta dollendi ?

Canım benim de 19 toplandı.
Bende hafif geçirdim ohss riskini.
Öncesinde 4 topllanmisti hiç hissetmemiştim. Taze transfer oldu ama tutmadı.
Bunda dontor bir adet bekleyelim demişti ama benim tarih müsait olmadı 2 bekleyelim dedim. İyiki öyle demişim, rahmim zor toplaniyor. İlk reglimi oldum dün, baya baya sancılı geçiyor.

Sen kaç yumurta dollendi ?
24ün 10'u opudan önce çatlamış, 14 tane topladık diyebiliriz yani. 10'u döllendi 2 tane 3.gün 3 tane 5.gün donduruldu dün ilk transferimi oldum.

benim doktorum 3. reglde başlattı. ilki zaten opudan 1 hafta sonra oldu, tam 2 ay beklemiş oldum. benim de ilk 2 reglim ağrılıydı

24ün 10'u opudan önce çatlamış, 14 tane topladık diyebiliriz yani. 10'u döllendi 2 tane 3.gün 3 tane 5.gün donduruldu dün ilk transferimi oldum.

benim doktorum 3. reglde başlattı. ilki zaten opudan 1 hafta sonra oldu, tam 2 ay beklemiş oldum. benim de ilk 2 reglim ağrılıydı
İnşallah transferiniz hayırla sonuclansin.

Opu sonrası kan sulandirici iğne kullanmış miydiniz ?

X