2024 Mart Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Merhaba canım test tarihini 12. Gün istemiş doktorun benimki 10. Gün istedi o bile çok geliyor bazen🙈 kabızlık olabiliyor hareketin az ise beslenme kaynaklı da olabiliyor ya da tutunmustur bebeğin inşallah 😍 ben her transferimde kayısı tukettigim için hiç kabız olmadım canım Allah yardımcın olsun bol su iç kayısı hoşafı yapabilirsin
Allah razı olsun canım dikkat etmeye çalıştım ama karbonhidrat tüketimin den oldu galiba evet 12. Gün test günüm sona yaklaştıkça endişe heyecan karmakarışık duygular içinde oluyor insan senin ne durumdaydı kusura bakma yazdıysan da kaçırdım sanırım

Kızlaaar benimde yarın transfer günüm geldi benimde ilk denemem listeye eklerseniz sevinirim. 11 de hastanede olacağım öğleden sonra transferim olacak inşallah. 1 hafta önce tsh 4,5 ti eutrox 50 mg kullandım o günden beri ama bugün sabah kan verdim tekrar tsh 5,5 olmuş moralim çok bozuldu. Embriyoların tutulmasını engellemez umarım. Bugün sabah son nöbetimden çıktım 10 gün rapor ve üstüne 8 gün yıllık izin alacağım. Evde dinlenmek istiyorum ama hep yatmam mı gerekiyor yoksa dışarda kısa yürüyüşler yapmalı mıyım? Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun inşallah kızlar hiçbirimizin kucağı boş kalmaz umarım Rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyordur diyorum dualarınızı bekliyorum 🙏❤️
Canım sağlık işin daha iyi bilirsin ama rahim inceliginden dolayı daha önce düşük yasamadiysan, sürekli yatmak önerilmiyor. Kan dolaşımı sağlanması için hareket tavsiye ediliyor. aslında tutunma ilk 2 günde oluyor. Gerisi beta hgc yükselmesi.
Hatta çoğu tüp bebek doktoru tüp bebekte rapor işine karşı, çok ağır işiniz yoksa yük kaldırıp indirmek gibi, rutin hayatınıza devam edin ki, kafanıza çok takmayin psikolojik olarak rahatlayın diyorlar. Yatınca malum hep onu düşünüyoruz.

Ben ilk transferimde onu hafta sonuna denk geldi, evde rutin işlerimi yaparak geçirdim, sonra işe başladım. Negatif sonuçlandı ama bu 24 saat yatmadigim için değil.

Bu tedavide eşim annesine yada annemlere birakacakmis surekli yatayım diye. Ben tabi öyle birşey yapmam onlarda kalsam bile. Evde rutin küçük işleri yaparım, yürüyüşünü yaparım, bir kaç gün sonra işime giderim

Allah razı olsun canım dikkat etmeye çalıştım ama karbonhidrat tüketimin den oldu galiba evet 12. Gün test günüm sona yaklaştıkça endişe heyecan karmakarışık duygular içinde oluyor insan senin ne durumdaydı kusura bakma yazdıysan da kaçırdım sanırım
Est canım🥰 benim daha 4. Günüm düne kadar batmalar ağrılar oluyordu bugün yok gibi hiçbir şey. 3. Gün de kahverengi bir leke gelmisti. Onun dışında hiçbir değişiklik yok canım Çarşamba günü test günüm benim de

Bugün TRANSFER olmadan once Kabak cekırdegı ve badem yemıstım.
oldukdan Sonra 15 dk Kalcamın altına yastık koydular.
2 saat uzandım ve Zaten bu surecte gebelık serumu taktılar beyaz süt gıbı bısey

Hastaneden cıktıkdan sonra Somon yedim
Eve geldıgımde Az kabak cekırdegı ıle Badem cevız yedım sımdıde havuc yıyorum.

Yarında Gunde 1 bardak kefir ve probiyptık yogurt tuketecegım cevremden olumlu sonuc alanlardan Toplayıp derleyıp uyguladıgım Şeyler💘😅

Kabak Tatlısı yedım bırazcıkda bugun balıkcıkda. Size tavsıyem somon tuketın Embrıyoya

cok ıyı gelıyormuş dediler.

Bana hemsırem Çay kahve Yasak degol ama Çay Gunde 1 bardak açık şekilde
Kahvede Ilk 2-3 gun Icmesen ıyı olur dedı

Batmalar sancim var bel ağrısı kasılmalar hafif hafif. Atesim dun gece biraz vardi simdi ölçtüm 37 36 arası beni biraz korkutmaya başladı. Allah yardimcimiz olsun🤲
Ben 3 transferde de hiç ateş ölçmedim canım bir fikrim de yok. Ama pozitif olan transferimfe hiç öyle sıcak basmaları atesimin yükselme durumu yaşamadım aksine hep üşüyorum. Bence belirtiler çok bunyesel. Mesela hiç göğüs hassasiyeti de olmamisti. Keseyi gördüğümde de yoktu düşün yani

Hayırlı olsun canım çok şükür inşallah pozitif sonuç alırsın😍 idrarı tutabildin mi 1 saat😂
Yok kız bana dedılerkı 2 de alacagz 3 de aldılar benı Ara ara tuvalete gıdıp Bıraz yaptım idrarımı tamamende Dolu sıkışık olmadım yani Doktorlara gorenıyıydı sıkışıklığım. 😅
Hadi hayırlısı olsun güzel sonuçlarla şenlendirirsin burayı umarım 🤲🤗🤗
Aminnn İnşaAllah

Bugün TRANSFER olmadan once Kabak cekırdegı ve badem yemıstım.
oldukdan Sonra 15 dk Kalcamın altına yastık koydular.
2 saat uzandım ve Zaten bu surecte gebelık serumu taktılar beyaz süt gıbı bısey

Hastaneden cıktıkdan sonra Somon yedim
Eve geldıgımde Az kabak cekırdegı ıle Badem cevız yedım sımdıde havuc yıyorum.

Yarında Gunde 1 bardak kefir ve probiyptık yogurt tuketecegım cevremden olumlu sonuc alanlardan Toplayıp derleyıp uyguladıgım Şeyler💘😅

Kabak Tatlısı yedım bırazcıkda bugun balıkcıkda. Size tavsıyem somon tuketın Embrıyoya

cok ıyı gelıyormuş dediler.

Bana hemsırem Çay kahve Yasak degol ama Çay Gunde 1 bardak açık şekilde
Kahvede Ilk 2-3 gun Icmesen ıyı olur dedı
Ben de kefir kabak çekirdeği badem ceviz kefir tüketiyorum. Şua somonu da hiç sevmiyorum transfer oncesi yedim sonrası henüz başlamadım. Havuç da tuketmedim onun nasıl etkisi vardı canım?

Bana trasnferden sonra 1 saat dinlen dediler eşimde bende uyuya kalmışız 2 saat uyduk🤣🤣iyi gelmişti şimdide ara ara uyuyorum🤣normalde çalışıyorum bebek tuttuğu an çıkıcam gözümde yok hiç bişey benim tek şansım bu allah bana öyle bişey bahşetti ki değeri ölçülüp biçilmez başka spermimiz yok tek karnımdaki var. İşimi şansa bırakamam bende mutfağa gidiyorum kahvaltılık masaya koyuyorum hafif şeyler kaldırıyorum tava tencere eğilip doğruluyorum ama çok ağır hareketlerle allah nasibimize yazdıysa olucak. Onun haricinde karnım hep gurulduyor gazım var çok acıkıyorum. İki saat önce çok ağrı geldi karnıma kasık değil ama üst karnım ağrıyor bildiğin ilaçlardan sanırım bunlarda genelde oturup yatıyorum canım hep çay içmek istiyor 🥺

Yok kız bana dedılerkı 2 de alacagz 3 de aldılar benı Ara ara tuvalete gıdıp Bıraz yaptım idrarımı tamamende Dolu sıkışık olmadım yani Doktorlara gorenıyıydı sıkışıklığım. 😅

Aminnn İnşaAllah
E senin iyi olmuş o zamann prenses transferi olmuş buuu biz kivrandik o kadar bak 😂 çok sevindim senin için güzel gecmesine inşallah emeklerinin karşılığını al canım ❤️

X