2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
benim kizim yeni 5 ayini doldurdu, dogum kilosu 2650ydi suan ki kilosu 6350 boyu 63 cm sadece anne sutuyle besleniyor :) bizim bebis cok minyon, doktor kilosu ve boyu icin gayet normal standartlar arasinda dedi, gorunusunde de zayif bir bebek gibi gorunmuyor boyundan dolayi heralde o yuzden icim rahat. Seninkine masallah barekallah harika, nazar degmesin bebise 💜
Bi sizin yorumunuzu okuyunca rahatladım ama sizinki de kızmış 😄 Benim oğlum 5.ay 6300 63 cm. Hep bu dogum kilosu etkili o aradaki fark kapanamıyor malasef bizimde doğum kilomuz 2700, hst cikisimiz 2450. Ama Doktorumuz hiç kilomuzu az bulmuyor her ay alabildiğine bakıyor. Ek gıdaya da 6.ayda başlatacak

Kizlar bebekleriniz kaç kez uyanıyor ve kaç kez besleniyor merak ediyorum, biraz fazla gibi benimki, 2gun sonra 5 aylık oluyoruz tam. Bir de nasıl uyutuyorsunuz, ben kucağımda hafif sallayarak geziyorum çok çok uzun sürmedigi için böyle devam ediyorum.

Kizlar bebekleriniz kaç kez uyanıyor ve kaç kez besleniyor merak ediyorum, biraz fazla gibi benimki, 2gun sonra 5 aylık oluyoruz tam. Bir de nasıl uyutuyorsunuz, ben kucağımda hafif sallayarak geziyorum çok çok uzun sürmedigi için böyle devam ediyorum.
Cnm her bebek farklı uyuyodur, bn ayağımda sallıyorum gce sonra beşiğine yatırıyorum. Beşiğe yeni geçtik, babynest'te yatıyordu, fır fır dönüyor artık🤭 3 kez uyanıyor, emzirip koyuyorum yatağa yıne. O sekılde, biz geç uyuyoruz 12 gbi, kalkış saateleri ortalama 4-7-10
Uyanış saati sabah 10-11 arası

Senin nasıl emzirme aralığın

Saat 8 yatağa geçiyoruz dönüyor oynuyor yatakta saat 9 uyuyor genelde çok uykusu varsa hemen uyucak beşiği sallayarak uyutuyorum.9 uyusa saat 12 gibi acıkıyor birde saat 5 gibi uyanıyor..eskiden daha erken kalkıyordu şimdi şükür 8 gibi

Kızlar benim kız 1 hafta olcak diş çıkardı ikisini bir sizde durumlar nasıl?Çıkmadan 3 gün öncesinden maaf ett beni durmak bilmedi dişi patlayınca normale döndük çok şükür.Bi gece ateş yaptı carpolle atlattık.

Hanımlar selamlar herkese. Bebeğini gece emziren annel3re bi sorum olacak. Bebeğiniz mem3yi aldığı anda uyku modun3 geciyor mu? Benimki evet uyanıyor aliyorum hatta bazen bi 5 10 dk bekliyorum iyice uyandırsın kendini diye. Sonra aliyoeum 5 dk icind3 hemen tabi gözler hep kapalı oluyor. Uyku modune geciyor bende kısa tutarsam bu sefer çok sıklıkla kalkıyor. Araştırdım gündüz uykusunu alamayan bebekler öyle yaparmjs

Hanımlar selamlar herkese. Bebeğini gece emziren annel3re bi sorum olacak. Bebeğiniz mem3yi aldığı anda uyku modun3 geciyor mu? Benimki evet uyanıyor aliyorum hatta bazen bi 5 10 dk bekliyorum iyice uyandırsın kendini diye. Sonra aliyoeum 5 dk icind3 hemen tabi gözler hep kapalı oluyor. Uyku modune geciyor bende kısa tutarsam bu sefer çok sıklıkla kalkıyor. Araştırdım gündüz uykusunu alamayan bebekler öyle yaparmjs
Cnm bzım dogru dürüst gunduz uykumuz yok, gecede hiç gözlerını açmadan uykuda emiyor geri yatıyor. Gce hiç uyanmıuor yani bu en basından beri boyleydi

Cnm neden kndını uyandırsın dıye beklıyorsun, yatagından al koy memeye uyuya uyuya emsin, olmuyormu o sekılde

Cnm bzım dogru dürüst gunduz uykumuz yok, gecede hiç gözlerını açmadan uykuda emiyor geri yatıyor. Gce hiç uyanmıuor yani bu en basından beri boyleydi
Cnm neden kndını uyandırsın dıye beklıyorsun, yatagından al koy memeye uyuya uyuya emsin, olmuyormu o sekılde
Evet oluyor acaba dedim sorun mu var uykusunda emiyor evet iyi biseymis o zaman bu oh rahatladim🙃🫠 ki zaten öyle olmasa hemen uyanirdi demi

ben hiç sallamadım başkalarının hafifçe sallamasına bile izin vermedim beşiğinin titretilmesi de dahil yatağına koyuyorum bazen ağlıyor ya da söyleniyor ayısı var uyku arkadası bir de bez kitabı ona sarılarak kendi kendine uyuyor 10 gibi 1 de ve 4 te beslenmeye kalkıyor tekrar uyuyor 7 de tam uyanıyor

O benim solda karnımda olan melisin kafasında da vardı canım ilk doğduğunda yamuktu 🤣 dr demişti ultrasonda zaten kafası yamuk olacak böbreğe yapıştırmış kafasını diye cidden ameliyatta göstermişlerdi yamuktu bildiğin ama şimdi düzeldi 🤣 ama şimdide hep sola yatmaktan kafasının sağ tarafı şişti sol düz oldu kafa yastığı aldım e bebekten inanıyorum düzelecek 🤣 gece kafa yastığını sevmiyorlar sma gündüz hep onda yatırıyorum kucak istemedikleri her an düzelir yani bizimki düzeldi
Hangisini aldın

ben hiç sallamadım başkalarının hafifçe sallamasına bile izin vermedim beşiğinin titretilmesi de dahil yatağına koyuyorum bazen ağlıyor ya da söyleniyor ayısı var uyku arkadası bir de bez kitabı ona sarılarak kendi kendine uyuyor 10 gibi 1 de ve 4 te beslenmeye kalkıyor tekrar uyuyor 7 de tam uyanıyor
Maşallh cnm, sallamadan uyutmak en başından yapılacak bısey güzel alışmış. Bzimki sabh 7de kalksaydı heralde bn tüm gün sinir harbi geçirirdım, 11de kalltı sabah😅

Merhaba kızlar. Bebeğim 9 gun sonra 6 aylık olucak. Gece uykularımız berbat şekilde çok sık uyanıyor. Gündüz uykularda az. Acaba dişden mi öyle anlamıyorum. Sizinkiler dişler nasıl

Merhaba kızlar. Bebeğim 9 gun sonra 6 aylık olucak. Gece uykularımız berbat şekilde çok sık uyanıyor. Gündüz uykularda az. Acaba dişden mi öyle anlamıyorum. Sizinkiler dişler nasıl
Bzım dişle ilgılı bi huzursuzluğunuz yok şimdilik, gündüz uykumuz sıfır bzımde acayip bi düzenimiz var, gce 1 de yatıyor sabah 11,30da uyandı🥴 e tabi bnde o saate kdr uyuyorum ama gün btıyor😅 gece saatini bi türlü öne çekemedim
Sık uyanıyor demişsin mama verıyormusun gce, aç olabılırmınaklıma ilk o geldi

Bzım dişle ilgılı bi huzursuzluğunuz yok şimdilik, gündüz uykumuz sıfır bzımde acayip bi düzenimiz var, gce 1 de yatıyor sabah 11,30da uyandı🥴 e tabi bnde o saate kdr uyuyorum ama gün btıyor😅 gece saatini bi türlü öne çekemedim
Sık uyanıyor demişsin mama verıyormusun gce, aç olabılırmınaklıma ilk o geldi
Gece uyumadan önce veriyorum. Onun dışında emziriyorum. Aslinda onun sorunu kaka yapmakta zorlanıyor. Gazı var gecenin 5 inde masaj yaparak kaka yaptiriyorum. Her gece mi kaka yaparsın çocuğum. Aslinda kabizda ishal de değil. Bizimkide öyleydi saat 2 3 de yatıyordu sabah 11 e kadar uyuyordu. Şimdi 11 gibi uyuyor. Aç değil ya sanmiyorum sütüm genelde iyidir.

Kizlar belki faydalanirsiniz. Bi forumda gördüm . Baya iyi yorumlarda gelmiş. Denemekte fayda var süt çogaltici

Eklentiler

• Screenshot_20240829-205808_Chrome.jpg
    Screenshot_20240829-205808_Chrome.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_20240829-205759_Chrome.jpg
    Screenshot_20240829-205759_Chrome.jpg
    54,2 KB · Görüntüleme: 34
Gece uyumadan önce veriyorum. Onun dışında emziriyorum. Aslinda onun sorunu kaka yapmakta zorlanıyor. Gazı var gecenin 5 inde masaj yaparak kaka yaptiriyorum. Her gece mi kaka yaparsın çocuğum. Aslinda kabizda ishal de değil. Bizimkide öyleydi saat 2 3 de yatıyordu sabah 11 e kadar uyuyordu. Şimdi 11 gibi uyuyor. Aç değil ya sanmiyorum sütüm genelde iyidir.
Canım bebeğin kaç
Kilo acaba

Canım bebeğin kaç
Kilo acaba
5. Ayda 7.600 le 8 kilo arasındaydı iki farklı tartıda tarttim 1 2 gün farkla. 9 Eylül de 6 aylık olucak şuanki kilosunu bilmiyorum. Evimde tartı olduğu için kendim tartiyorum.

X