2024 HAZİRAN AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Merhaba kızlar , umarım herkes iyidir. Ben dün kesemi görmeye gittim çok şükür sıkıntı yok 15 gün sonra gel dedi. Günler nasıl geçecek bilmiyorum.. inşallah sağlıkla ilerler hepimizin hamileliği 🤲🏻 bir şey soracağım. Normalde Reyhan şerbetini çok seviyorum hatta genel olarak bütün bitki çaylarımı sıcak soğuk çok severim ama bu dönemde hep uzak durdum. Bugün misafirlikte kahve yanı su bardağı kadar bir bardakta Reyhan şerbeti ikram edildi geri çeviremedim. ( çok ısrar edildi ve hamileliğimi henüz eşim harici kimse bilmiyor). İçmeden de bi araştırma yaptım ama ney bilgiye ulaşamadım. Zararlı diyen de var aksine antioksidan içerdiği için faydalı diyen de.. siz ne düşünüyorsunuz? Çok az miktardan bir şey olur mu sizce ? İçime kurt düştü 🥺

Ben ilk gebeliğimde de içmiştim bunda da iki kez dayanamayıp içtim ilkinde çok şükür bir sıkıntı olmadı. Bir şey olmaz bence ya. Normalde hiç sucuk salam yemeyen bir insanım ben de ikidir pizza çekiyor canım. Vicdan azabıyla birlikte yedim yani millet neler yiyor, Allah a emanet diyelim.

Merhaba kızlar ben de durum güncellemesi yapıyım Dün kontrolüm vardı Kanamam olmuyor ama ultrasonda görülen kanama alanında küçülme var bebeğin tutunduğu tarafta değil çok şükür Onun dışında kalp atışını daha şiddetli duyduk Tabi çok tedirgin dinlediğim için o an çok sevinemedim bile Sağlık olsun Haftaya tekrar kontrole gideceğim Kanama alanı bölgesini takip edicekmişiz.

Diğer bir konu bulantılar dün gece sabaha kadar öğürdüm ama kusamıyorum da Kusmayı tercih edecek bir duruma geldim Bir yandan da terleme üşütme belirtileriyle uğraştım Baş ağrısı faln çok kötü bür geceydi Sabah doktorla konuşmuş eşim bir prol içebilir demiş ama içmedim Bulantı için bür şey yapamayız demiş

Merhaba kızlar ben de durum güncellemesi yapıyım Dün kontrolüm vardı Kanamam olmuyor ama ultrasonda görülen kanama alanında küçülme var bebeğin tutunduğu tarafta değil çok şükür Onun dışında kalp atışını daha şiddetli duyduk Tabi çok tedirgin dinlediğim için o an çok sevinemedim bile Sağlık olsun Haftaya tekrar kontrole gideceğim Kanama alanı bölgesini takip edicekmişiz.
Canım geçmiş olsun benim bugün kanamam oldu ufak bir kanama alanı görüldü. Çok kötüyüm sabahtan beri. Senin kaçıncı haftaydı?

Diğer bir konu bulantılar dün gece sabaha kadar öğürdüm ama kusamıyorum da Kusmayı tercih edecek bir duruma geldim Bir yandan da terleme üşütme belirtileriyle uğraştım Baş ağrısı faln çok kötü bür geceydi Sabah doktorla konuşmuş eşim bir prol içebilir demiş ama içmedim Bulantı için bür şey yapamayız demiş
Bende de öğürme oluyo ama kusamiyorum ve dediğin gibi kusmayı tercih edecek duruma geldim kusayim da rahatlayayim diyorum. Tuzlu şeyler ye zeytin , haşlanmış patates bana en iyi gelen şeyler bide limonata

Canım ben de duydum onu da pek etkili değil galiba. Ama yine de sorarım doktoruma. Yada dayanilmiyor gece de çok kotuydum , benim bulantım da kusturmuyor ama kussam rahatlarim diyorum o derece zorluyo. Yemek yemek istiyorum yiyemiyorum midem aç ama yemekleri almıyor.
Bana etkili geldi canım, iki üç gün ayağa bile kalkamadım bulantıdan kusamıyordum ama tüm gün bulanıyordu. Çok şükür baya baya etki etti bende, sonuçta bir zararı yok bence denemekte fayda var ama sen bilirsin☺️

Bende de öğürme oluyo ama kusamiyorum ve dediğin gibi kusmayı tercih edecek duruma geldim kusayim da rahatlayayim diyorum. Tuzlu şeyler ye zeytin , haşlanmış patates bana en iyi gelen şeyler bide limonata
Patates iyi fikir aslında deneyeyim. Yeşil elma denedim bir ara Hatta tuzladım bile Evde kraker sürekli bulundurmak gerek

Canım geçmiş olsun benim bugün kanamam oldu ufak bir kanama alanı görüldü. Çok kötüyüm sabahtan beri. Senin kaçıncı haftaydı?
Benim 6.hafta başlarında oldu hatta bir gün yatış verildi . Şimdi 3 günde bir progestan dex iğne eklendi fitillerin yanı sıra. İlk gün pembe renkli yoğun bir kanama sonraki gün de koyu renkli lekelenmeler olmuştu . Kan sulandırıcı kesildi Kendinizi hiç yıpratmayın dinlenmeye dikkat edin . Doktorunuzu dinleyin Çok fazla kanama yaşayan oluyormuş zaten Başıma gelince anladım ben de

Benim 6.hafta başlarında oldu hatta bir gün yatış verildi . Şimdi 3 günde bir progestan dex iğne eklendi fitillerin yanı sıra. İlk gün pembe renkli yoğun bir kanama sonraki gün de koyu renkli lekelenmeler olmuştu . Kan sulandırıcı kesildi Kendinizi hiç yıpratmayın dinlenmeye dikkat edin . Doktorunuzu dinleyin Çok fazla kanama yaşayan oluyormuş zaten Başıma gelince anladım ben de
8+6 da çok da masum olmayabiliyor. Ve benimki kırmızıydı. Hala da ufak ufak kanamam var tam kesilmedi :KK43:

Bana etkili geldi canım, iki üç gün ayağa bile kalkamadım bulantıdan kusamıyordum ama tüm gün bulanıyordu. Çok şükür baya baya etki etti bende, sonuçta bir zararı yok bence denemekte fayda var ama sen bilirsin☺️
Bakicam canm birkaç gün daha geçsin dayanamazsam kullanicam 🥲

Patates iyi fikir aslında deneyeyim. Yeşil elma denedim bir ara Hatta tuzladım bile Evde kraker sürekli bulundurmak gerek
Krakerim de var ama etki etmiyor o kadar. Sabah önce kraker yemeye çalıştım baktım yiyemiyorum, gittim muz aldım belki o bastırır bulantıyı dedim onu da yiyemedim neyse dedim sürekli iyi geleni yiyeyim zeytin yedim rahatladım öğlen de patates 😊

Aynisi benim de oldu 6.haftalarda yatış verildi şöyle söylemişlerdi kanama var ama parça geldi mi vs diye kanama evet kötü ama parça olması daha kötü bir şeymiş B bibis Canim sen dinlen kafani buna takmamaya calis miktarı azaldiysa kanama rahimde azalmıştır inşallah,

Sağolun kızlar bugün kanamam yok inş bir daha olmaz çok korkuttu :KK43: bir sonraki kontrolüm 3 hafta sonra nasıl geçicek zaman biliyorum

Sağolun kızlar bugün kanamam yok inş bir daha olmaz çok korkuttu :KK43: bir sonraki kontrolüm 3 hafta sonra nasıl geçicek zaman biliyorum
Sizi teselli ediyordum ama bugün koyu renkli bir lekelenmem yine oldu .Ben kanama alanı zaten var onu atıyorumdur dedim ama Doktora sorduğumda da hiç bir kanamaya normal diyemeyiz gel bakalım dedi bekliyoruz bakalım Umarım sorun yoktur 🙏

eskisi kadar sık olmasa da yapıyoruz 🙈 kendimi cok kısıtlamamaya calısıyorum ben , zaten bulantısı halsizliği vb zor , gezmek tozmak konusunda da normale yakın davranıyorum
aaa kaç haftalıksın?
ben bişey olur die yarım metre yanıma yaklaştırmıyorum kocamı:) Gerçi ben denize bile girmedim korkudan

X