2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kizlar benimki oyle istahla ellerini ozellikle de bas parmagini emiyor ki yani sanirsiniz ac susuz biraktim 1 hafta. Halbuki 10 dk once emmis oluyor… doyunca memeyi de birakiyor. Bu aralar cok fazla uyaniyor gece ve her seferinde emmek istiyor. Gunduz uykularinda da uykuya gecmeden once istahla meme istiyor ve hep memede uyuyor. Ayirmaya calistigimda birakmiyor daha hizli cekmeye basliyor. Anlamadim sut mu yetmiyor? Yetmese ortaligi birbirine katardi diyorum… cisi kakasi iyi. Nedir bu?🤦🏻‍♀️
Benim 4 aydır yaşadığım bu 🙈😂 benimkinin huyu öyle ama muhtemelen 4 ay atağının bir parçasıdır 🙄 bu ara daha kısa sürede doyup memeyi bırakıyor ya da uyuyor dikkatimi o çekti

Kendini suçlama canım uykusuzluk insanda sinir yapiyor.elinden geldiğince sakin ol ve bugünlerin geçeceğini unutma.buyuk kızım kolikti senden beterdim depresyonda gibiydim bu durum nerdeyse 6 ay sürdü.bi türlü bebeği kabullenemiyordum.simdi olsa bence yine delirirdim uyumayan bebek gerçekten zor.sana vereceğim tek tavsiye bugünlerin biteceğini düşün hep böyle devam etmeyecek.
Yaa pembekoala sürekli mız mızz mızz sesler çıkarıyor bana geliyorlar ya çocuğum istiyorsun benden bir susta uyu diyorum o susmadıkça benim şarteller iyice atıyor.
Ben kimsenin kalbini kırmayan üzmeyen biriyim birine şakasına bile vurmam etmem çocuğuma böyle olmam beni üzüyor. Akşam olunca eşim alıyor ver ben bakayım diyor.
Allah razı olsun akşamları eşim ilgileniyor Allahtan.
Mız mız ediyor diyorum ya sonra oturup düşünüyorum Allah korusun ya hiç ses çıkaramasaydı o zaman ne yapardım diyorum şükür sağlıklı bir bebeğim var.
Neyse her halime şükredip oturmam lazım yerime🙏
Ama bazen annemde beni çok sinirlendiriyor yok ben ikiz büyüttüm sen bir çocuğa bakamıyorsun edemiyorsun ne kadar uyuşuksun felan.
Cumartesi günü kızıma Kuran okuttuk cuma gün akşamdan arkadaşları geldi sarma sarmaya felan bana dedi çayın yanında vermek için kek yap o günde kızım bir ağlıyor bir ağlıyor o ağladıkça ben ağlıyorum felan arabayla dışarda tur attım düşün neyse keki öyle böyle yaptım sonra temizlik için arkadaşım geldi gitti annem bana gelip demesin mi çay suyu nerde dedim oha anne ne çayından bahsediyorsun felan bana surat astı resmen iyice sinir oldum tabi annem bağıramıyorumda içime atıyorum sürekli galiba bundan dolayı böyle oldum.

Kızlarrr
Kızım 1 haftadır nerdeyse gece gündüz hiç uyumuyor sürekli mız mız uyusa bile az az valla bazen çok daralıyorum yüksek sesle konuşuruyorum bağırıyorum yani yeter artık sus ne istiyorsun benden diye. Mesela cuma günü o ağladı ben ağladım o ağladı ben ağladım artık sinirlerime hakim olamıyorum neden anlamadım beni gören tanıdıklarım diyorki Elif senin sinirlerin çok yıpranmış hiç sabrın kalmamış diyor. Anlamadım neden böyle oldum.
Eşimle aramız iyi herhangi bir sıkıntımız yok şükür hatta bana her konuda yardımcı olur.
Ben çalışıyordum işten çıktım 1 ay sonra doğum yaptım bir anda çocuklu hayata girdim ondan mı böyle oldum acaba bana tavsiyeleriniz neler.
Ah canım Elifim ben de senin gibi sabrımın zorlandığı anlar yaşıyorum bağırdığım da oluyor sonrası pişmanlık ☹️ ama o kadar çaresiz hissediyor ki insan ne yapacağını şaşırıyor yıpranmamak elde değil 😣 anneliğe mola yok malesef sadece biraz büyümeleri için sabredicez bugünler geçicek. Dediğin gibi hayatın tamamen değişti, değişim sancılıdır ama yeni duruma alışana kadar sancır 🥲 sabrın taştığında bunu hatırla 🩷

Ah canım Elifim ben de senin gibi sabrımın zorlandığı anlar yaşıyorum bağırdığım da oluyor sonrası pişmanlık ☹️ ama o kadar çaresiz hissediyor ki insan ne yapacağını şaşırıyor yıpranmamak elde değil 😣 anneliğe mola yok malesef sadece biraz büyümeleri için sabredicez bugünler geçicek. Dediğin gibi hayatın tamamen değişti, değişim sancılıdır ama yeni duruma alışana kadar sancır 🥲 sabrın taştığında bunu hatırla 🩷
Ahh ahh analık ne zor🤦‍♀️
Birde gelip dışardan yok işte işin ne bak akşama kadar evdesin diye laflar söylüyorlar insanın ağzına iki tane çarpası geliyor insanların ağzına.

Yaa pembekoala sürekli mız mızz mızz sesler çıkarıyor bana geliyorlar ya çocuğum istiyorsun benden bir susta uyu diyorum o susmadıkça benim şarteller iyice atıyor.
Ben kimsenin kalbini kırmayan üzmeyen biriyim birine şakasına bile vurmam etmem çocuğuma böyle olmam beni üzüyor. Akşam olunca eşim alıyor ver ben bakayım diyor.
Allah razı olsun akşamları eşim ilgileniyor Allahtan.
Mız mız ediyor diyorum ya sonra oturup düşünüyorum Allah korusun ya hiç ses çıkaramasaydı o zaman ne yapardım diyorum şükür sağlıklı bir bebeğim var.
Neyse her halime şükredip oturmam lazım yerime🙏
Ama bazen annemde beni çok sinirlendiriyor yok ben ikiz büyüttüm sen bir çocuğa bakamıyorsun edemiyorsun ne kadar uyuşuksun felan.
Cumartesi günü kızıma Kuran okuttuk cuma gün akşamdan arkadaşları geldi sarma sarmaya felan bana dedi çayın yanında vermek için kek yap o günde kızım bir ağlıyor bir ağlıyor o ağladıkça ben ağlıyorum felan arabayla dışarda tur attım düşün neyse keki öyle böyle yaptım sonra temizlik için arkadaşım geldi gitti annem bana gelip demesin mi çay suyu nerde dedim oha anne ne çayından bahsediyorsun felan bana surat astı resmen iyice sinir oldum tabi annem bağıramıyorumda içime atıyorum sürekli galiba bundan dolayı böyle oldum.
Benim annemde böyle milletinki destek olur benimki anca benim psikolojimi bozsa.bu zamanlarda misafir ağırlama sadece kendine ve bebeğine zaman ayır.sana iyi gelen insanlar varsa onlarla görüş kafan dagilir.

Benim 4 aydır yaşadığım bu 🙈😂 benimkinin huyu öyle ama muhtemelen 4 ay atağının bir parçasıdır 🙄 bu ara daha kısa sürede doyup memeyi bırakıyor ya da uyuyor dikkatimi o çekti
Kisa surede doymalari normal buyuduler hizli hizli cekip bitiriyorlar🥲 isin kotusu artik yatakta dip dibeyiz hep asla yataginda yatmiyor, esimle aramiza 4 aylik bi kara kedi girdi🤣🤣 salona terfi etti…

Kızlarrr
Kızım 1 haftadır nerdeyse gece gündüz hiç uyumuyor sürekli mız mız uyusa bile az az valla bazen çok daralıyorum yüksek sesle konuşuruyorum bağırıyorum yani yeter artık sus ne istiyorsun benden diye. Mesela cuma günü o ağladı ben ağladım o ağladı ben ağladım artık sinirlerime hakim olamıyorum neden anlamadım beni gören tanıdıklarım diyorki Elif senin sinirlerin çok yıpranmış hiç sabrın kalmamış diyor. Anlamadım neden böyle oldum.
Eşimle aramız iyi herhangi bir sıkıntımız yok şükür hatta bana her konuda yardımcı olur.
Ben çalışıyordum işten çıktım 1 ay sonra doğum yaptım bir anda çocuklu hayata girdim ondan mı böyle oldum acaba bana tavsiyeleriniz neler.
Elif bağıracak duruma geldiysen yanına yardım için biri gelsin. Çünkü ataktalar sen de sinirlendikçe daha çok ağlar. Çoğumuzun sinirleri yıpranıyor çok haklısın ama bebeğin de bir suçu yok onlara bağırmamalıyız. O yüzden desteğe ihtiyacın var diye düşünüyorum var mı gelebilecek biri ?

Elif bağıracak duruma geldiysen yanına yardım için biri gelsin. Çünkü ataktalar sen de sinirlendikçe daha çok ağlar. Çoğumuzun sinirleri yıpranıyor çok haklısın ama bebeğin de bir suçu yok onlara bağırmamalıyız. O yüzden desteğe ihtiyacın var diye düşünüyorum var mı gelebilecek biri ?
Genelde her gün bir abla var onu çağırıyorum sağolsun o geliyor o zaman daha sakin oluyorum bestee

Genelde her gün bir abla var onu çağırıyorum sağolsun o geliyor o zaman daha sakin oluyorum bestee
Eşin falan gelince çekil odana yalnız kal bir iki saat. Olmadı yarım saat yürü gel. Sinirlerimiz yıpranıyor bu çok normal kendini kötü hissetme. Geçen gece ben de baya ağladım uykusuzluktan yorulmuştum. Eşim kızımı aldı salona gitti bir şekilde uyuttu ben yatak odasında tek uyudum 3-4 saat. Uyanınca kızımı çok özlemiş ve sakinleşmiştim. Bunlar olabilir bu bizi kötü anne yapmaz yorgunluk kolay değil 🥰

Benim annemde böyle milletinki destek olur benimki anca benim psikolojimi bozsa.bu zamanlarda misafir ağırlama sadece kendine ve bebeğine zaman ayır.sana iyi gelen insanlar varsa onlarla görüş kafan dagilir.
Benim annem hem destek oluyor hem köstek🤦‍♀️
Birde biz altlı üstlü oturuyoruz Allahtan gündüz çalışıyor akşam 7 de geliyor ama hafta sonu evde ya beni öldürüyor laflarıyla

afferriimm kızzz kendinmi öyle düşündün hatta sabah uyandı cok uykum vardı açamadım gözümü elini okşadım uyudu gitti o ara bende gitmisim
Valla kendim düşündüm işe yaradı😂
İshalden hastanede kaldık biz o sıra serum bağlı tabi kucağımada alamıyorum mecbur yatağında uyumak zorunda piş piş açtım gözlerimi kapattım açtığımda uyuyordu😂😂

• Beğen
Reactions: Jou
Ahh ahh analık ne zor🤦‍♀️
Birde gelip dışardan yok işte işin ne bak akşama kadar evdesin diye laflar söylüyorlar insanın ağzına iki tane çarpası geliyor insanların ağzına.
Yok yok insanlara ne yapsan yaranamıyorsun, ne yapıyorsan tam tersini yapsana diyorlar. Kulak asma onlara bakmakla bitiyor sanki. Bazen inan üstümden pijamayı çıkaramıyorum akşama kadar. Kendimizden vermeye sonuna kadar razıyız, yeter ki yavrularımız iyi olsun huzurlu olsun. Ama bir yerde yoruluyoruz tükeniyoruz çok normal. Zorlanmakta çok haklıyız. Dinlenemeden üst üste yorgunluklarımız birikiyor. Herkes yaşadı bizim yaşadıklarımızı, onların derdi ego tatmini boşver sen

Kızlar bebegim bu ara kucağa alıştı asla bensiz durmuyor.cok uyanık kalmıyor ama uyanık kaldığı her dakika kucağımda.sizce kanguru alsak çözüm olur mu yoksa sevmez mi?kullanan var mı bebisleriniz duruyor mu içinde

X