2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kızzz beni etiketlememişsinn
Gece bende rahatımı bozamam yaa kızım uyuyor gece bende onun rahatlığı ile uyuyorum süt sağmak için kalkacaksam vay halime
Valla ben de kalkamadım kızım gece 5-6 saat uyuyor. O uyanınca da zaten doyur et gaz çıkar derken hop bir daha uyuyoruz sağma mağma yalan oluyo

kesinlikle katılıyorum, takip etsek bi türlü etmesek bi türlü
Kızlarrrr
Sütü az olupta çoğaltan veya çoğaltmaya çalışan var mı araranızdaaa
Ben sürekli sağarak çoğalttım biraz. Gelmeseler umarım saat sağdım. Ben mama vermiyorum yalnız

Kızlar merhaba geçen sütüm fazla geliyor sanırım demiştim bu gece aynı göğsümden bebeğimi emzirdiğim halde sertleşme ve ağrı geçmedi sol tarafta. Sağda ise sertleşti emzirince geçti yumuşadı 2 ay 20 günlük bebeğim sertleşme uzun süre bir memeden emzirmediğimde oluyordu doğduktan sonradan beri ama geçiyordu emzirince şu an geçmeyince korktum ne yapmalıyım çok ağrıyor emince ve dokununca

Sütünü sağ, makine varsa makineyle ,yoksa elinle

Kızlarrrr
Sütü az olupta çoğaltan veya çoğaltmaya çalışa var mı aranızdaaa.
Benim sütümde baya azalma olmuştu power pumping metoduna rastladım internette faydasını gördüm ama oldukça vakit alıyor 20 dk süt sağın, 10dk dinlenin, 10dk süt sağın, 10 dk daha dinlenin ve son kez 10 dk daha süt sağın şeklinde.Günde 3 kez 3 defa öneriliyor.

Kızım hiç emmiyor ve sadece sol göğsümden 1 yemek kaşığı süt geliyor artık kızım emince soldan 20-30 cc süt geliyordu.
Bu kadar azalan süt çoğalır mı acaba.

Merhaba canım. Sürekli emzirip memeyi boşaltman gerekiyor. Makineyle sağarsan tam boşaltamazsın ve mastit olabilirsin. Bu süreci yaşadığım için doktorumun anlattıkları bunlar ve dinlemeyip sağmaya kalktığım için mastit oldum ve ateşlendim 2 gün. Bir de ağrısı için soğuk kompres yap özellikle memelerin yanlarına (koltuk altına doğru). Soğuk uygularsan süt kanalları daralacak ve sen memeyi boşalttıkça hızlıca süt üretimi yapmayacak. Soğuk uygulamazsan yerine hemen süt üretir ve ağrın geçmez. En azından 1 gün boyunca ağrın geçip normale dönene kadar uygula bunu.

Merhaba grubun sessiz takipçilerindenim bende. Meme reddi yaşadık şu anda artık memeyi tutturmaya çalışmıyorum bile. Sadece sağımla besliyorum oğlumu. İlk başlarda çok az sütüm vardı. Sağarak arttırdım. Önce 2 saatte bir dakika tutup 20şer dk sağıyordum sütümü. Bebek geceleri de çok sık uyandığı için gece sağmakta zor olmadı. 15-20 gün bu şekilde devam ettim. Sonra yavaş yavaş 3 saatte bir 4 saatte bir bu şekilde devam ettim. Ama bu düzene vücudumu alıştırdım en az 15 gün devam ettim aynı düzende sağım yapmaya. Şu anda günde 4 defa sağım yapıyorum ve sadece anne sütüyle devam ediyoruz. İnstagramda ilknurbuyukbostancı adında bi kadın var. 1 sene boyunca sağımla beslemiş kızını, videolarını izleyin çok faydasını görürsünüz :)

Ben de o şekilde yapacaktım çünkü çok az emiyordu beni meme reddinden bıkmıştım. Sağınca artıyor hakikaten. Ama gece sağması çok zor geldi, geri vazgeçtim ve memeye alıştırdım uyurken emiyor uyanıkken balkon salıncağımızda sallanarak zıplayarak zorla tutuyor biberonu emziği hayatımızdan çıkardım.

2 ay boyunca her gün denedim memeyi tutar gibi oluyo ama sonrasında çığlık kıyamet ağlama krizine giriyor meme başını ısırıp çekiştiriyor. Dediklerinizi yaptım silikonluda denedim silikonsuzda, o ağladıkça bende ağladım hep. En sonunda vazgeçtim, ara ara sağımdan sonra deniyorum belki emer diye ama bana mısın demiyor. Başka öneriniz olursa açığım vallahi yeterki emsin :)

Dışa doğru oturmak için çok küçükler sanırım ama şu hazır slingler var ya onla dışa doğru oturttum iki üç kere, idare ederr en azından durdu. Bendekinin markası konny. Koala falan da var.
Acemim bende sling aldım dün bir cesaret dışarı çıktım annemle güya birşeyler bakıp alışveriş yapacaktık hahaha ikinci mağazada geri evime döndüm ağladı gelirken de çok mu küçükler aceba ya da alışması mi gerekoyor ki

Ahh bunlar yok muuu
Bizimkide aynı
Uyku düzenimizi oturtmuştuk bizde cuma günü yengemler geldi bu çocuk ne ya sürekli uyuyor dedi çocuk o günden beri çığlık kıyamet ne evde ne dışarda duruyor. Yemek yiyecektik eşimle bir ısırık aldık almadık paket yaptırım eve geldik.
Acele acele iş yapmaktan geçen hafta sağ ayak parmağım çıktı koltuğun ayakları demir oraya çarptım bu sabahta kucağımda uyuttum çok ağlıyor diye yerine koyayım yavaşca uyanmadı derken oraya yöneldiğim an bu sefer sol ayak baş parmağımı çarptım şuan mosmor galiba çatladı.
Bu analık delilikmişşş

O kadar üşeniyorum ki sağmaya
Çünkü kızım günlerdir huzursuz vakitlice hiç sağamıyorum ya sağamıyorum galiba arttıramıcam. Akşamdan akşama günde 1 kere yapmakla artmaz bu süt kafayı yemelik olay oldu bende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…