2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kaşık biberon kullanımını biz beceremedik hiç kullanım tavsiyeniz var mıdır🥹
biraz dik yatirip basini hafif geri vererek azar azar diliyle cekmesini saglamak lazim🥲 hizli hizli agzina akinca bu sefer yine memeyi istemiyorlar😑 dayak istiyorlar🤣 yavaas yavas kendi almaya calissin. Cok ac veya sinirli, uykusuz oldugu zamanlarda vermeye calismayin daha da delirebilir🥲

Ya bunlar cok fena biberon veriyorsun bu sefer memede cok sinirleniyorlar, istemiyorlar… kasik biberonla gunde 120 cc mama ver bolerek. Kilo konusunda icin rahat eder en azindan. Cisinden kakasindan anlarsin doyup doymadigini🥰💕
Günde 120 cc mi 🥹 ben o bez mi yapcam çocuğu aç diye öğüne 80-90 cc veriyorum 2-3 saate bir

Günde 120 cc mi 🥹 ben o bez mi yapcam çocuğu aç diye öğüne 80-90 cc veriyorum 2-3 saate bir
Canim doktorun oyle dediyse beni ciddiye alma lutfen🥹 ama eger seni de emiyorsa bence 2-3 saatte bir 80-90 azcik fazla cunku bunlara ne versen yiyip iciyolar😬 sen iyice iki memeyi de emzirdikten sonra eger hala ac gibiyse ona gore mama hazirla. Kesin doktoruna danis en iyi yonlendirmeyi o yapar🥹

Uyandirabiliyorsan uyandir kesinlikle sarilik olmasin. Uyandiramiyorsan da kesinlikle sagip biberonla ver uykusunda. Aman bi de sarilikla ugrasmayin cok yipratici🥺 merak etme her sey coook daha iyi olacak🥹 minnosun yaninda artik Allah saglik, uzun omur versin🌸
Öyle yapıyorum geceleri biberonla veriyorum mecburen☺️ çok teşekkür ederim canım🌸🙈

Süt konusunda bazen ne yaparsak yapalım olmuyormuş gibi geliyor bana. Nedense herkesin de bu konuda illa söylemesi gereken fikri var. Dün eşim ve bebeğimle sahile gittik hava almaya. Beslenme saati geldi maması hazırdı zaten onu verdim çünkü sütüm yok ve orda emzirmem de nerdeyse imkansız. Arka tarafımızda oturan bir teyze üşenmemiş beni izlemiş iki saat kadar sonra bahaneyle gelip peçete isterken ay kızım üzüldüm sütün mü yok dedi. Şaşkınlıkla anlayamadım afalladım önce. Pardon ? Dedim gördüm de az önce mama içiyordu bak bebeğin de küçükmüş süt daha iyi değil mi dedi. Ben de herkes sütle beslemek ister ama bilemezsiniz nedenini ayrıca çocuğum için de en iyisine ben karar veririm size laf düşmez lütfen yorum yapmayın başka bir anneyi de böyle üzmeyin dedim. Öyle kaldı döndü arkasını gitti.
Pandemiden sonra herkeste bi fikrini söyleme hastalığı oldu farkında mısınız? Sosyal medyada da yorum yapmak kolay olduğu için artık bunu gerçek hayata taşımaya çalışıyorlar.
Ben de isterdim foşur foşur gelsin sütüm kızım emsin saatlerce ama yok ne yapabilirim. Sağdım takviye kullandım yok vazgeçmedim şimdi de eller serbest pompa sipariş ettim hep mememi sağabileyim belki olur diye. İnsanlar karşısındakini üzerken hiç çekinmiyor artık.

Canim doktorun oyle dediyse beni ciddiye alma lutfen🥹 ama eger seni de emiyorsa bence 2-3 saatte bir 80-90 azcik fazla cunku bunlara ne versen yiyip iciyolar😬 sen iyice iki memeyi de emzirdikten sonra eger hala ac gibiyse ona gore mama hazirla. Kesin doktoruna danis en iyi yonlendirmeyi o yapar🥹
Vala doktor söylemedi ben içtikçe verdim 🫠 bu hafta içi bi gideyim olmasa doktora

Süt konusunda bazen ne yaparsak yapalım olmuyormuş gibi geliyor bana. Nedense herkesin de bu konuda illa söylemesi gereken fikri var. Dün eşim ve bebeğimle sahile gittik hava almaya. Beslenme saati geldi maması hazırdı zaten onu verdim çünkü sütüm yok ve orda emzirmem de nerdeyse imkansız. Arka tarafımızda oturan bir teyze üşenmemiş beni izlemiş iki saat kadar sonra bahaneyle gelip peçete isterken ay kızım üzüldüm sütün mü yok dedi. Şaşkınlıkla anlayamadım afalladım önce. Pardon ? Dedim gördüm de az önce mama içiyordu bak bebeğin de küçükmüş süt daha iyi değil mi dedi. Ben de herkes sütle beslemek ister ama bilemezsiniz nedenini ayrıca çocuğum için de en iyisine ben karar veririm size laf düşmez lütfen yorum yapmayın başka bir anneyi de böyle üzmeyin dedim. Öyle kaldı döndü arkasını gitti.
Pandemiden sonra herkeste bi fikrini söyleme hastalığı oldu farkında mısınız? Sosyal medyada da yorum yapmak kolay olduğu için artık bunu gerçek hayata taşımaya çalışıyorlar.
Ben de isterdim foşur foşur gelsin sütüm kızım emsin saatlerce ama yok ne yapabilirim. Sağdım takviye kullandım yok vazgeçmedim şimdi de eller serbest pompa sipariş ettim hep mememi sağabileyim belki olur diye. İnsanlar karşısındakini üzerken hiç çekinmiyor artık.
Seni o kadar iyi anlıyorum ki bu hep bu insanlar yüzünden süt çekiliyor ben artık eminim ya herkesin kendince zorlu süreçleri oluyor zaten doğum ve doğum sonrası birde yorumları iyi demişsin bestecim ama vala ağzına sağlık bana doğumdan sonra kal gelip ağlama krizleri yüklendi ohhh içimi soğutun vala🙏🏻🫶🏻 süt artırmayla ilgili yeni bişey öğrendim Emzirme kampı nedir, nasıl yapılır? » Anne Bebek Kulübü
Emzirme kampı yapılıyormuş destek olcak biri varsa deneyebilirsin ben bu hafta içi annem gelcek bi denicem
solgarın brewer's yeast b12 vitaminine başladım dün sanki inceden işe yaradı artarsa gene yazarım buraya
Birde kızlar tomrisin emzirme kampı diye bir blog var eski bazı bilgiler kalkmış ama kadın güzel şeyler yazmış doğum lohusalık emzirmeyle alakalı okumak isteyen olursa❤️

Kizlar koca kisileriyle tam olarak nasil bas ediyosunuz… benimki komutla calisiyo sadece cunku gercekten cok yormaya basladi beni. Her seyi benim dusunmemi bekliyor tek tek ne yapmasi gerektigini soylemek zorundayim😑 artik soylemekten yoruluyorum soyleyene kadar ben yapayim diyorum ona da yetisemiyorum. Komut lazim ya sunu da kalkip soylemeden ben yapayim yok… kahvalti mi hazirlanacak kahvalti hazirla demem lazim, camasir as demem lazim su bardaklari ordan kaldir demem lazim😭 ne yapmam gerek bilmiyorum gercekten en sonunda bi salicam bok goturecek her yeri.

Onu bilmiyorum canım doktora sordun mu ne dedi
Doktor randevusundan sonraki iki hafta almadı. Garip bir şekilde hiç aç kalmamasına rağmen kilosu aynı.
Acemi kullanmıyordum ben ama aldık 2 gün önce silikon uç en azından ordan tutsun emsin diye onu emiyor.
bazende mama verirken biberonu ağzından alıp mememi verip kandırmaya çalışıyorum. Benimkide 1 hafta öncesine kadar gram kilo almamıştı işte mamaya başladık umarım alır sadece boyu uzamış benim kızın
Aynıyız çok canım sıkkın
Kv kisisi yuzunden olmasin🙄 lohusalikta yaninda olan kisi sutunu rezil de ediyor vezir de😬 ayy basbasa olmak🥴 aksam 6ya kadar hicbir sey yapamadim cunku kipirdatmadi beni eger kipirdarsam dötünü kesmisim gibi katila katila agladi hep… uyumadi da butun isler kaldi🤣 6da bi uyudu sabah 5te ayaktaydik😬 neyse bugun beni bi saldi da uyuyor 1 saattir ben de tuvalete gidip dislerimi falan fircaladim mama taym🤣
Haftaya çarşamba biz 😬😬 o dötünü kesmişler gibi ağlama bizde de var yaa parmaklarında oynatıyorlar bizi sıpalarr 😬 kv kişisi mutlu olur inş sütümü azalttığı için
Tıkanıklık için futbol topu tutuşu ile emzirme tavsiye ediliyor canım. Bebek memeyi daha iyi açıyormuş. İnternette yazınca görseli çıkıyor, denemekten zarar gelmez, belki rahatlarsın
deniycem canımm çok sağol 🙏🏻
Bu göğüs kalkanında da içine akıyor süt boşa gitmiyor zaten. En rahatı bu şu anda benim için meme ucu değmeyince rahat ediyorum. Olacak tabii ki ama biraz zaman alacak ☺️
İyi barii 😍
Bestlak içiyormusun
Bestlak yok burda maleseff 🙄

• Beğen
Reactions: Jou
bu arada doktor kontrolunuz ne zaman?? Mama gun icerisinde 120 ama yatarken de 60 daha versen belki iyi olur🥺 gece de emzirirsin sadece. Guzelce uyuman lazim 1 saat bile uyusan sutun dolar uyku da cok onemli🥲
9unda gittik o zaman kilosuna orta demişti sıkıntı yok demişti o günden beri aynı 3900lerin üstüne çıkamadık.. bu hafta günde 3 kere verdim bazen 70 içti bıraktı bazen 120yi bitirdi ama yok yine almamış çıldırıcam ya

Kizlar koca kisileriyle tam olarak nasil bas ediyosunuz… benimki komutla calisiyo sadece cunku gercekten cok yormaya basladi beni. Her seyi benim dusunmemi bekliyor tek tek ne yapmasi gerektigini soylemek zorundayim😑 artik soylemekten yoruluyorum soyleyene kadar ben yapayim diyorum ona da yetisemiyorum. Komut lazim ya sunu da kalkip soylemeden ben yapayim yok… kahvalti mi hazirlanacak kahvalti hazirla demem lazim, camasir as demem lazim su bardaklari ordan kaldir demem lazim😭 ne yapmam gerek bilmiyorum gercekten en sonunda bi salicam bok goturecek her yeri.
Böyle gelmiş böyle gider o işi anaları yapacaktı zamanında 🙄 kendini yorma boşver değişmez, komut ver daha iyi 😬😬

Kızlar benim tıkanıklıklar aynı devam, biraz sert masaj gerektiriyor, sıcak kompres ve masaj yapıyorum elle sıkıyorum süt geliyor ama pompayla bir şey gelmiyor. Var mı bu durumu yaşayan?? Pompada sıkıntı olduğunu düşünmeye başladım

X