Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 102 49,5%
  • erkek

OY: 97 47,1%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    206
Bugün arkadaşımın ısrarıyla parka gittik ,çok pişman oldum.bebegim huysuzlandi durmadı en güzeli evde oturmakmis.disarda çok stres oluyorum ben yada biri yanımda olduğunda.
her gun istisnasiz bir uykusunu disarida yaptiriyorum kapali alanlara cok girmemeye calisiyorum ama acik havada mutlaka 1 saat yuruyoruz, bana da sezeryan sonrasi cok iyi geldi yuruyus .ilk ciktigimda bende sizin gibi stresli hissetmistim ya acikirsa ya aglarsa durmazsa diye evin cevresinden cok uzaklasmamistim her gun biraz daha uzaga giderek alistik:) bence sizde alistirin bebegin temiz havaya cok ihtiyaci var. hatta doktorum bahcede , balkonda mutlaka emzir belli saatlerde diye ekstra tavsiye etti

Kızlar sağlık ocağının verdiği d vitamini mi kullanıyorsunuz yoksa ayrı mı aldınız? Sağlık ocağının haricinde Ocean marka d vitamini önerildi ama size de sormak istedim
Sağlık ocağı dvit vermişti kullandım bir süre sonra içinde ayçiçek yağı var diye ocean a geçtim. Demir ilacı başladılar benim kız prematüre olduğu için. Demir ilacını Ferrum düye bir damla vermişti hastane. Çocuğum sancıdan mahvoldu onu da ocean aldık

her gun istisnasiz bir uykusunu disarida yaptiriyorum kapali alanlara cok girmemeye calisiyorum ama acik havada mutlaka 1 saat yuruyoruz, bana da sezeryan sonrasi cok iyi geldi yuruyus .ilk ciktigimda bende sizin gibi stresli hissetmistim ya acikirsa ya aglarsa durmazsa diye evin cevresinden cok uzaklasmamistim her gun biraz daha uzaga giderek alistik:) bence sizde alistirin bebegin temiz havaya cok ihtiyaci var. hatta doktorum bahcede , balkonda mutlaka emzir belli saatlerde diye ekstra tavsiye etti
Tek başımıza çıktık o zaman sıkıntı yoktu ama yanımızda birileri olunca çok stres yapıyorum.mesela ağlarsa falan diye aşırı geriliyorum bunu yenmem lazım.misafirler geldiğinde de öyleyim çok takıyorum kafaya.

Kızlar günaydın 40 günlük bebeğim var iki gündür bir türlü uyutamiyorum beşikte uyumuyor sallıyorum yine uyumuyor sürekli mizmizlaniyor

Tek başımıza çıktık o zaman sıkıntı yoktu ama yanımızda birileri olunca çok stres yapıyorum.mesela ağlarsa falan diye aşırı geriliyorum bunu yenmem lazım.misafirler geldiğinde de öyleyim çok takıyorum kafaya.
Bebek bu tabi ağlayacak. O an seni istediği için ağladığını unutmazsan gerilmezsin sonuçta sen kucağına alınca o mutlu olacak ağlamayacak. Ağlıyorsa altı kirlenmiştir acıkmıştır öyle düşün onun en sevdiği tek güvendiği sensin zaten şu an :) bol bol konuş oy yavrum sen beni mi istedin oy annem gel kucağıma gibi. O zaman yetersizlik duygun azalır o bebeğin sorununu çözebilecek dünyada tek kişi olduğunu hatırla hepimiz anneyiz ama bebeğine en iyi sen bakarsın en iyi sen anlarsın asla kendini yetersiz hissetme hepimiz en mükemmel anneyiz. Ben etrafımdakilerle böyle mücadele ediyorum. Sen de yapabilirsin hiç kafana takma bebek bu ağlar :)

Kızlar günaydın 40 günlük bebeğim var iki gündür bir türlü uyutamiyorum beşikte uyumuyor sallıyorum yine uyumuyor sürekli mizmizlaniyor
Bu ara tüm bebekler öyle göğsüne koyup poposuna sırtına pışpış yapmayı denedin mi? Daha çok küçük sallamadan anlayacağını sanmıyorum kokunu istiyordur bağ kurmak için ağlıyorlar bu ara tüm bebeler böyle gördüğüm kadarıyla

• Beğen
Reactions: Jou
Günaydın Kızlarrr
Hepimiz aynı şeyleri yazıyoruz. Gündüz kızım iyiydi gece mübarek bir başladı bir bir buçuk saat susmadı artık sabır çekmeye başlamıştık yani.
Ama şimdi kucağımda anne karnındaki gibi uyuyor onlarda yeni bir dünyaya geldi ne yapacaklarını şaşırıyorlar galiba🤦‍♀️

Ohoo anneler paylasıma baslamıslar bile ben daha dogurmadım nerelere gidemmmm 39+5 ahalii bebegimde kordon dolanması var ins normal doguma engel degildir pazartesi doktora gidicem 40 oluyorum
Summer canısı rahat ol 40+2 de 2 kordon ile normal doğduk biz sıkıntı etme Rabbim yardım eder 🥰

Jouuu
Çok güzel videolar paylaşmışsın deneyelim bakalım şu ped olayını.
Benim kızda göğsümde uyuyor ya anne karnı pozisyonu alıyor öyle uyuyorr.
Ayy benim oğlanda öylee yatağa koyuncada mızmızlıyo bazen ama uyuyo sallıyorum yada elimlen pışpış ediyorumm kucağımdaymış gibi
Dene kuzum bende denicem onu
Zamanla düzene giriyor kucak işi merak etme anın tadını çıkar benim kızımda kucakçıydı bitti gitti büyüdü kendi cekiliyor odaya uyuyo

Bu ara tüm bebekler öyle göğsüne koyup poposuna sırtına pışpış yapmayı denedin mi? Daha çok küçük sallamadan anlayacağını sanmıyorum kokunu istiyordur bağ kurmak için ağlıyorlar bu ara tüm bebeler böyle gördüğüm kadarıyla
Öyle canım ama geçici bunlar merak etmeyin cidden anin tadını çıkarın çok dalinca koyarsınız yatağa

X