2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kizlar ben dün sabah geldim hastaneye sancı vardi az acilma yoktu doktor suni sancı verecez dedi ne zaman olur belli olmaz dedi bende açılma olmadığı için kalmak istemedim imza atıp çıktım evde merdiven inip çıkma yürüyüş sguat bacak açma hareketleri yaptım bir legene sicak su doldurup oturdum biraz 1 saat sonra uzandim çok feci sancı geldi karnimdan pıt pıt sesler geldi ve suyum patladi saat 8 de hemen gitmedim tekrar evin icinde yürüdüm durdum sancı araliklari azaldı 5 ek bire indi saat 23.30da hastaneye gittik açılma bakıldı şok oldular 5 santim açıklık vardı hemen nst çekilip dogumhaneye cikardilar orada da nefes ve yuruyusle karsiladim sancıları ve saat 1.45 de doğum yaptım 3 güçlü ikinmayla tabi dikislerim oldu sonradan kanama devam ettigi için kanama bölgesi dikildi simdi de hala hastanedeyiz hersey yolunda ama bebek idrarini yapmadigi için taburcu edemiyorlar çişini bekliyoruz 😁
Rabbim analı babalı büyütsün insallah gozun aydın canım suni sanciyi almaman iyi olmus tabi sabrın gayretini tebrik etmek lazim sukur sonunda sag salim kucagina almissin yavrunu darısı tum bekleyen ve bebek isteyipte nasip olmayanların başına İNŞALLAH evde sancı çekmek inanin daha iyi hastanede dahada cok mahvediyorlar inanin hepsini anlayisli degil RABBİM hepimizin yardımcısı olsun İNŞALLAH

İyi geceler kizlar. 15. Gunumuz bugun. Yaklasik 3gundur goguslerim yumusadi. O ilk gunlerdeki sertlik ve sızı yok. Sanki sutum azalmis gibi hissediyorum ama bebegim emerken guzel yutkunuyor. 15gunde terbiye olurmu gogusler? Sanki ilk dogumda 3.ayda boyle yumusamisti..
Oyle hissediyorsan bestlak içebilirsin canım
Yada bol su badem ceviz falan ye

40-41 li haftalarda hala bekleyenlerden biri de ben olacağım galiba, doktorum 2 cm açılmam olduğunu söyledi,39 hafta bebiş 3700 gr 51 cm kilo alması yavaşlamış artık. Normal doğum olacak benim isteğim de o yönde olduğu için, belki sezaryen istesem tarih verirdi bugün, bebeğimin haftasına göre iri olma durumu da yavaşladığından normal doğum is loading 🥹

Maşallah canım bekledin o kadar ama değdi çok şükür normal bir şekilde kucağına aldın bebeğini hayırlı evlat olsun sağlıkla büyüt inşallah bıdığını darısı da biz bekleyenlere olsun biran önce toparlarsin inşallah 🤲🏻🥰💐
Evet canim bekledik değdi 😁darısı bekleyenlerin de başına bir avazda kurtarsin rabbim çok sağol canım 😘

Kizlar merhabalar ilk kez yazıyorum bende şuan 40 haftalık oldum 2 . Gebeliğim ilk hamilelikte yaşadığım sancıları unuttum biraz Bayram haftası malum doktora geçen hafta gittim 2 gündür de biraz ağrım var ne yapmalıyım sizce kendi sancimla doğum yapmak istiyorum acikcasi
2 günlük doğum sonrasından bahsediyorum yürüyüş ılık su banyosu merdiven sguat yap benim sancım vardı sabah acilma yoktu akşama kadar bunları yaptim bide dualar çok önemli internetten bak tarçınlı ada çayı da içtim akşamında 5 santim oldu 1 saatte doğum yaptım tabi suyum da geldi zaten anlıyorsun sancıları 😁

2 günlük doğum sonrasından bahsediyorum yürüyüş ılık su banyosu merdiven sguat yap benim sancım vardı sabah acilma yoktu akşama kadar bunları yaptim bide dualar çok önemli internetten bak tarçınlı ada çayı da içtim akşamında 5 santim oldu 1 saatte doğum yaptım tabi suyum da geldi zaten anlıyorsun sancıları 😁
Teşekkürler deneyim cnm 🤲

40-41 li haftalarda hala bekleyenlerden biri de ben olacağım galiba, doktorum 2 cm açılmam olduğunu söyledi,39 hafta bebiş 3700 gr 51 cm kilo alması yavaşlamış artık. Normal doğum olacak benim isteğim de o yönde olduğu için, belki sezaryen istesem tarih verirdi bugün, bebeğimin haftasına göre iri olma durumu da yavaşladığından normal doğum is loading 🥹
Bende ayni cnm

Kızlarrr
Sesiniz çıkmıyorr napıyorsunuzz
Selam Elif ❤️ ben dün (40+1) kontrole gittim. Bebeğin kilosu 3089 olmuş. Benim bebeğim biraz geriden geliyor. Çok şükür 3 kilonun üstüne sonunda çıkabildik. Suyu falan iyi, nst çektirdik. Nstde de herşey yolunda sancı yok. Bebek daha doğum kanalına girmemiş. Cumartesi günü tekrar kontrole çağırdı. Hazırlıklı gelmemi istedi. Eğer suyu falan azalmışsa normal doğumu başlatmak için yatış yaparız dedi. Herşey yine yolunda olursa da pazartesi ya da salı tekrar kontrol planlanacak. Benim bebeğin gelmeye hiç niyeti yok 😂 böyle giderse 41 ci haftayı göreceğiz. Ada çayı, hurma, yürüyüş, aksak gebe yürüyüşü, merdiven ve pilatese devam ediyorum.

X