Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    211
Dün tatlıyı fazla kaçırdım bir çok çeşit abur cubur yedim bugün bebeğim hareketsiz hiç yok değil ama her zamanki gibi de değil dürtüyorum falan anca öyle , şeker mi fazla geldi acaba 😏
Tatlıdan dolayı uyuyordur şu an, uyanınca muhtemelen canına olur 🤗

Gene kasık ağrım oldu kızlar ya, bu kadar kaşık ağrısı normal mi bilmiyorum sancı gibi girip çıkan bir ağrı değil ama adet ağrısı gibi ağrım oluyor oğlan için biraz eğil kalk yapayım hemen başlıyor, her gün yokluyor valla canım sıkıldı daha 32 de bunlar çok erken değil mi ya nasıl geçecek haftalar, daha 2 gün önce muayene oldum görünen hiç bi sıkıntı yok kanama vs de yok ama ağrı yokluyor😕
Fazla mı yoruluyorsun acaba dün bende biraz fazla yoruldum bacak ağrısı yaşadım ağlıcak derecede

Gene kasık ağrım oldu kızlar ya, bu kadar kaşık ağrısı normal mi bilmiyorum sancı gibi girip çıkan bir ağrı değil ama adet ağrısı gibi ağrım oluyor oğlan için biraz eğil kalk yapayım hemen başlıyor, her gün yokluyor valla canım sıkıldı daha 32 de bunlar çok erken değil mi ya nasıl geçecek haftalar, daha 2 gün önce muayene oldum görünen hiç bi sıkıntı yok kanama vs de yok ama ağrı yokluyor😕
Valla bende de var aynı ağrılar, özellikle akşamları çok oluyor. Belime, belimin alt kısmına, kasıklarıma, kasıklarımın altına vuruyor bayağı bayağı regl ağrısı gibi. Arada nefes darlığı da eşlik ediyor, karın sertleşmesi de. Vücut kendini hazırlıyordur diye acile gitmeyi hiç düşünmedim ama inşallah önemli bişey değildir

Sen çok bensin ya ben de iki gün önce muayene oldum sancım kasılmam falan yoktu bugün az bi evi temizledim yemek yaptım başladı belden belden sancı girmeye ne meraklı çıktılar doğmaya gerçekten ya duvara çentik atacağım az kaldı günlerin geçmesini beklerken

Valla bende de var aynı ağrılar, özellikle akşamları çok oluyor. Belime, belimin alt kısmına, kasıklarıma, kasıklarımın altına vuruyor bayağı bayağı regl ağrısı gibi. Arada nefes darlığı da eşlik ediyor, karın sertleşmesi de. Vücut kendini hazırlıyordur diye acile gitmeyi hiç düşünmedim ama inşallah önemli bişey değildir
Valla yazsam mı yazmasam mı kararsız kaldım da ben de benzer ağrılar çekiyordum umursamadım hamilelik halidir diye rutin kontrolümde sancı çıktı hastaneye yatırdılar. Ama tabi belki de bu ağrıların hepsi doğaldır sancı bunlardan tamamen bağımsızdır. Benim hastanede kaldığım sürece öğrendiğim şey karnın tamamen sertleşmesi toplanması kasılma oluyor. Düzensiz kasılmalar önemli değil ama eğer sertleşme rahatlama sertleşme rahatlama şeklinde oluyorsa 10 dk da bir falan geliyorsa hemen hastaneye gitmek lazım

Benim burnum sürekli kanıyordu doktora gittim aşırı kanayınca burun etlerim şişmiş yakılması lazım diyor doktor çok berbat durumdaymış ama hamile olduğum için yapamıyorlar emzirirken de olmuyormuş ben ne yapıcam öyle böyle değil çok kanıyor ve durmuyor kan ya bi tane krem verdi onla tampon yap dedi çok canım sıkıldı ya gecenin bi vaktinde bi anda burnum kanıyor sürekli bıktım ya 😢 beş sene önce felan yaktırmıştım ama şimdi tekrarlamış ne yazık ki. Burnumdan nefes alamıyorum resmen ağzımdan alınca da daraltı geliyor 😞

Kızlarr yine asiri mide yanmam var bogazima kadar geliyor, kalp krizi geciriyormusum gibi agriyor midem bogazim, istifra ettim 2 kere. Doktor mide yanman var mi dedi cok var diyince gunde 2 3 tane soda icebilirsin demisti ilac vermedi. Soguk süt ictim kuru ekmek yedim bana misin demiyor ya

Kızlarr yine asiri mide yanmam var bogazima kadar geliyor, kalp krizi geciriyormusum gibi agriyor midem bogazim, istifra ettim 2 kere. Doktor mide yanman var mi dedi cok var diyince gunde 2 3 tane soda icebilirsin demisti ilac vermedi. Soguk süt ictim kuru ekmek yedim bana misin demiyor ya
Gaviscon yazmadı mı doktorun canım

Valla yazsam mı yazmasam mı kararsız kaldım da ben de benzer ağrılar çekiyordum umursamadım hamilelik halidir diye rutin kontrolümde sancı çıktı hastaneye yatırdılar. Ama tabi belki de bu ağrıların hepsi doğaldır sancı bunlardan tamamen bağımsızdır. Benim hastanede kaldığım sürece öğrendiğim şey karnın tamamen sertleşmesi toplanması kasılma oluyor. Düzensiz kasılmalar önemli değil ama eğer sertleşme rahatlama sertleşme rahatlama şeklinde oluyorsa 10 dk da bir falan geliyorsa hemen hastaneye gitmek lazım
Benim açıkçası başladığı zaman bayağı bi geçmiyor 20 dk falan kıvrandırıyor, bayağı böyle eşimin elini sıkıp geçmesini bekliyorum derin nefes ala ala, ondan sonra geçiyor tamamen. Öyle dediğin gibi sertleşme rahatlama sertleşme rahatlama şeklinde değil bu yaşayıp durduğum şey, öyleyse de dikkatimi çekmedi, kontrol etmedim hiç düzenli olarak kasılıp rahatlıyor mu diye. Bir de bu karnın sertleşme olayı benim kafamı çok karıştırıyor. Bebeğin toplanmasıyla karın yüzeyinin gerilmesi daha doğrusu birbirine karışıyor. Kimisi diyor bebeğin toplanıp vücudunu ittirmesi de kasılmaya dahil, kimi diyor bebeğin toplanması sayılmaz. Ben anlamadım valla hangisi sıkıntılı hangisi değil 😅

Kuşum şeyi denesene içebilirsen tabi, suyun içine 1 çay kaşığı kadar karbonat karıştır içmeyi bi dene. O da asit dengesini düzenler ama tadı için bişey diyemiyorum. Hani o mide yanması başlayınca insan her çözüme hasret kalabiliyor tabi ama sen bilirsin. Acil şifalar dilerim 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Kuşum şeyi denesene içebilirsen tabi, suyun içine 1 çay kaşığı kadar karbonat karıştır içmeyi bi dene. O da asit dengesini düzenler ama tadı için bişey diyemiyorum. Hani o mide yanması başlayınca insan her çözüme hasret kalabiliyor tabi ama sen bilirsin. Acil şifalar dilerim 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Evet onu düşündüm ben de icsem bir zarari olur mu diye. Hamile degilken boyle midem yanip agridigi zaman bi kasik toz karbonati agzima atip suyla yutuyordum cok iyi geliyordu. Simdi iceyim cok sevindim suan zarari olmamasina. Çoook teşekkür ederim kuzumm

Son zamanlarımız diye heralde artık soğuk süt banada yaramıyordu soda desen içtikçe kavurdu doktoruma söyledim gaviscon yazdı hemen o rahatlattı mesaj atma imkanın falan varsa söyle yazsın canım

Fazla mı yoruluyorsun acaba dün bende biraz fazla yoruldum bacak ağrısı yaşadım ağlıcak derecede

Sen çok bensin ya ben de iki gün önce muayene oldum sancım kasılmam falan yoktu bugün az bi evi temizledim yemek yaptım başladı belden belden sancı girmeye ne meraklı çıktılar doğmaya gerçekten ya duvara çentik atacağım az kaldı günlerin geçmesini beklerken
Kızlar dinlenince geçti sanırım sonunu hamileliğin bu şekilde bekleyeceğim, gece acillik olduktan sonra anneme gelmiştim aslında çok yormamaya çalışıyorum ama oğlum küçük ister istemez onun için sürekli eğilip kalkıyorum bugünde biraz eğilip kalktım sonra onu parka indirdim ağrınarttı, ama çok küçük oda onla da ilgilenemiyorum artık tam o beni üzüyor çünkü oda ilgiye muhtaç, inşallah geçecek bu günlerde benim zor geçmiyordu hamdolsun bulantı falan yaşamamıştım ama 28 den sonra gerçekten aniden zorlaştı 2. Gebelik

Son zamanlarımız diye heralde artık soğuk süt banada yaramıyordu soda desen içtikçe kavurdu doktoruma söyledim gaviscon yazdı hemen o rahatlattı mesaj atma imkanın falan varsa söyle yazsın canım
Ay benim de midem boğazıma doğru çıkmış gibi hissediyorum . Hayatimda ilk defa böyle gaz problemi yaşıyorum ondan heralde ama midem yukari kaymış gibi hissediyorum

Kızlar selam doğumla ilgili endişelendiğim bir konu var size onu danışmak istiyorum. Belki hatırlayanlar çıkar. Ben önceden hem özelde hem devlette kontrolümü yaptırıyordum ta ki 21. haftamda özeldeki doktorumun bana "sen bu çocuğu hayatta normal doğuramazsın, bu çocuk iri olacak" demesi ve benim bu hekimi internette araştırdığımda kendisini tam bir sezaryen doktoru olduğunu, hastalarını son anda korkutup zorla sezaryene soktuğunu öğrendikten sonra ben bu hekimi bıraktım ve şu an sadece şehir hastanesinde takibimi yaptırmaktayım. Geçtiğimiz günlerde bir tane hamilelik takip uygulamasındaki bir forumda benim burada şehir hastanesinde doğum yapmış bir hanımefendiye doğum tecrübesini nasıl olduğunu sordum, kendisi de bugün bana cevap verdi, demiş ki, "ebeler falan çok iyiydi çok anlayışlıydı doğum yapılacak olan oda tek kişilikti, yalnız en büyük kötü yanı şu doğumum 12 saat sürdü ve 12 saat o odada tek başıma yapayalnız kaldım telefonumu bile içeri sokmadılar, şimdi gülümseyerek hatırlıyorum ama o an korkunçtu. Bir daha doğursam özelde doğururum." demiş. Ben de bundan aşırı korkuyorum çünkü ilk doğumum zaten tecrübesizim hani bu zorlu süreci tek başıma saatlerce yönetebilir miyim bilmiyorum bu yüzden çok korkuyorum eşim de inadına gibi zaten özel hastanelere karşı ön yargılıydı. Bir de bu bahsettiğim sezaryenci doktor yüzünden eşim artık hepten önyargılı, ben kendisine acaba özelde mi doğursam diye her fikir beyan ettiğimde bana "sen özelde doğurmaya kalkarsan seni kesinlikle kesecekler seni ameliyata sokacaklar adamların derdi ameliyat skoru" diyerek beni her seferinde vazgeçirdi bugüne kadar. Açıkçası şimdi ne yapmam gerektiğini bilmiyorum sizin fikirlerinize ihtiyacım var. 8-10 saat 12 saat tek başıma sancı çekmekten de çok korkuyorum, gereksiz yere sırf doktorun üşenmesi veya ameliyat skoru alması için sezaryene girmekten de çok korkuyorum. Nolur bana bir akıl verin ☹️
canım ilk hamile kaldığımda devlet hastanesinden yanaydım. "herkes devlette doğururken ben prenses miyim neden illa özele gideyim" falan noktasındaydım hatta. özelde sırf para için olmadık şeyler yapacaklarına dair ön yargılarım vardı. bu nedenle 15. haftaya kadar hep devlete gittim. ama her defasında farklı doktora gitmeme rağmen bir tanesi bile benimle insan gibi muhatap olmadı. bebeğin babasını yok sayıyorlar zaten biliyorsun. sanki sadece ben yaptım bebeği. 18. haftada düşük tehlikesi yaşadım koridorlarda ağlıyordum, eşimi bırak odaya almayı koridora bile sokmadılar hâlâ o geceyi unutamıyorum. büyük mü konuşmuşum ne yapmışım bilmiyorum ama bir daha da devlete gidemedim. zaten özeldeki doktorum da daha önceden devlet hastanesinde çalışan bir doktor. yani özeldeki her doktor paragöz ya da kolaycı olacak değil. sadece biraz araştırmak, gidenlere fikrini sormak gerekebiliyor. normalde hiçbir şeye gereksiz yere harcama yapmam ve çok tutumlu biriyim ama özele verdiğim para hiç içimi acıtmıyor çünkü bu kadar zor bir hamilelik geçirmeme rağmen beni demoralize etmeyen, en azından halimi soran, psikolojimi düşünen insanlarla karşılaşıyorum. ben stresi çok iyi yönetebilen biri de değilim, desteğe çok ihtiyaç duyuyorum. doğum zamanı tek başıma olmayı düşünemiyorum bu yüzden. Allah da sınamasın, zorluk vermesin inşallah. özelde gittiğin doktor iyi değilse başka bir doktor seçip yine özele devam edebilirsin imkan varsa. en zor anlarından birini tek başına kalarak daha da zorlaştırmak iyi bir fikir gibi gelmiyor bana. ama arkadaşının öyle oldu diye senin de öyle olmak zorunda değil tabii ki belki de kolay bir doğum olacak. hangisini tercih edersen et inşallah her şey sıkıntısız ilerler. hepimiz için bu duam ❤️ baya uzun olmuş bu arada kkfjfjfk

Benim açıkçası başladığı zaman bayağı bi geçmiyor 20 dk falan kıvrandırıyor, bayağı böyle eşimin elini sıkıp geçmesini bekliyorum derin nefes ala ala, ondan sonra geçiyor tamamen. Öyle dediğin gibi sertleşme rahatlama sertleşme rahatlama şeklinde değil bu yaşayıp durduğum şey, öyleyse de dikkatimi çekmedi, kontrol etmedim hiç düzenli olarak kasılıp rahatlıyor mu diye. Bir de bu karnın sertleşme olayı benim kafamı çok karıştırıyor. Bebeğin toplanmasıyla karın yüzeyinin gerilmesi daha doğrusu birbirine karışıyor. Kimisi diyor bebeğin toplanıp vücudunu ittirmesi de kasılmaya dahil, kimi diyor bebeğin toplanması sayılmaz. Ben anlamadım valla hangisi sıkıntılı hangisi değil 😅
Kasılma olunca bebeğin olmadığı yer de sert oluyor ama bebek toplanınca diğer yerler yumuşak oluyor. Kasılınca bebeğin nerede olduğu da belirginleşiyor. Yaşadığın şey muhtemelen braxton hicks kasılmalarıdır düzenli değilse ya da çok uzun sürmüyorsa benim 4-5 saat karnımın sürekli sertleştiği oldu

X