Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
ya benim misafir kültürüm mü yok ya da çok mu bencilim bilmiyorum ama zaten aşırı zor ve stresli bir hamilelik geçiriyorum. açıkçası doğumdan sonra bir süre yalnızca kendime ve bebeğimize odaklanmak istiyorum. hatta çekirdek aile olarak kalalım istiyorum çünkü neredeyse bütün hamileliğim boyunca evde birileri oldu. annem ve kayınvalidem dışında akraba arkadaş vs gelmek isteyen olursa onlar meyvesini kurabiyesini alıp gelmeliler gibi düşünüyorum. biz de çay kahve meyve suyu neyse ikram ederiz tabii ki ama böyle ekstra hazırlıklar bana çok yük olur. belki kültürel bir meseledir, ben annemde de hiç görmedim böyle şeyler ancak bebek birkaç aylık olduktan sonra bebek mevlidi yapılıp toplu misafir çağrılır bir kere. ona da hediyesini alan gelir, et pilav tatlı verilir ve kapanış 😂 bence hem anne ve bebek bu süreyi hak ediyor hem de tek seferde herkes görüşmüş oluyor.
Bende şimdiden anneme de kayınvalideme de söyledim en az 10 gün kimse gelmesin sizden başka diye kimseye ikram falan hazırlayamam kusura bakmasınlar😒

Bende şimdiden anneme de kayınvalideme de söyledim en az 10 gün kimse gelmesin sizden başka diye kimseye ikram falan hazırlayamam kusura bakmasınlar😒
annem zaten böyle konularda anlayışlıdır da kayınvalidem biraz korkutuyor beni 😂 müsaade etsem hastaneye bile herkesi çağırır gibi geliyor. kendileri mahremiyet içinde bir lohusalık dönemi geçirmemişler ve bizim neslin bu türden isteklerini sanki şımarıklık olarak görüyorlar ama kırılsa da net olmalıyım bu konuda. birkaç ay kimseyi istemiyorum gerçekten ya da en fazla hasta ziyareti süresi kadar falan olur😬

o minicik minicik şeyleri ütülemek hele de bu sıcakta daha da zor oluyor😂😂 az görünüyorlar ama. ben de hazırladım kapattım çantayı çok şükür. ancak kendi çantama bir iki çamaşır falan eklerim önümüzdeki günlerde.
Bitirdim ütüyü çok şükür 🤗 çantaya koyucaklarımı ayırdım kendime hiç bişey almadım onları da tamamlayıp çantamı kapatırım artık 🙏🏻

canım baş aşağı olması emin ol diğer türlü durmasından daha rahat. benim bebişin ayaklar yerdeyken çıkacakmış gibi tepiniyordu ama baş aşağı olunca daha az sarsıyor rahim içini 😅 çok şükür 28den sonra döndü de rahat ettim. baş aşağı olması tek başına bir sıkıntı değil, olması gerekenden aşağıda olması sorun olabilir sadece. senin rahim ağzı uzunluğu da gayet iyi endişelenme yani ❤️
Evet ayaklar aşağıdayken gerçekten ayrı bi eziyet 😁 baş aşağıda durunca da aşağı ittiriyor kendini hem alt tarafım ağrıyor hem ayaklarıyla nefesimi kesiyo bücür 😂 az önce kaburgamı kırmaya teşebbüs etti mesela 😂😂 akışına bırakmayı deniyorum bakalım inşallah bir sorun yoktur ve çıkmaz, hepimiz için duam bu 💖

Allah razı olsun ben teşekkür ederim bı de bu erken doğum olayını da duyduktan sonra baya bı canım sıkıldı pek düzgün düşünemiyorum farkındayım
Dilersen bi psikiyatri ile görüşebilirsin bu durumu kuzum, kendini yalnız hissetme, burda bizler de varız hem 💖

annem zaten böyle konularda anlayışlıdır da kayınvalidem biraz korkutuyor beni 😂 müsaade etsem hastaneye bile herkesi çağırır gibi geliyor. kendileri mahremiyet içinde bir lohusalık dönemi geçirmemişler ve bizim neslin bu türden isteklerini sanki şımarıklık olarak görüyorlar ama kırılsa da net olmalıyım bu konuda. birkaç ay kimseyi istemiyorum gerçekten ya da en fazla hasta ziyareti süresi kadar falan olur😬
Canım benimki de öyle bayılır insanlar gelsin görsün mahalleyi yığar başıma. Baştan net söylemek lazım yoksa ayvayı yeriz

Kızlar platese başlayan var mı ben önümüzdeki haftaya başlamayı düşünüyorum var mı yararını gören duyan
Canım ben de haftaya yapcam inşallah simge duman ın YouTube videolarını.özellikle 30.haftayı bekledim malesef ilk dört ay hep kanama ile geçtiği için cesaret edemedim ama yürüyüş yapıyorum her akşam

Bugün kontrolümüz vardı tam 32 haftalık olduk 🥳 artık iki haftada bir gideceğiz kontrole 34. Haftada nts kontrolü yapacakmış doktorum. Bugüne kadar benim tonton bir hafta önden gidiyordu biraz geri düşmüş 32+3 gözüküyordu bu sefer bende haftasından ileri olsun pek istemiyordum zaten doktor da çok normal dedi. 1936 gr 42cm olmuş 🧿 Doğum pozisyonundaydı ama doktor değişebilir dedi onun içinde🤭

Normal cnm zaten ilk doğum bır tek zorluyor acılma konusunda ılkınde günlerce agrı cekmıstım ıkıncıde üç cm Le gıtmıstım doktora üçüncü de 7 cm dı gıttıgımde tabı yurumenın merdıven ınıp çıkmanın çok etkısı oluyor her akşam yürümeye başladım bıle
Bende doktoruma sorucaktim ama gerek kalmadı ama bebek çok aşağıda yürüyüş hareket yasak dedi

Canım ben de haftaya yapcam inşallah simge duman ın YouTube videolarını.özellikle 30.haftayı bekledim malesef ilk dört ay hep kanama ile geçtiği için cesaret edemedim ama yürüyüş yapıyorum her akşam
Maşallah kuşum bende yürüyüş falan da yok Simge dumanı bende takip edeyim normal olacaksa umarım yararı olur 🥰

Kızlar neleriniz kaldı babynest puset örtüm beşik içi uyku setim vs kaldı benim ya
Bebekle alakalı herşey bitti kuşum sadece beşik içi örgü minder ve hediyelikleri kaldı ama kendime pijama vs almam lazım bide biraz bez stoklamayı düşünüyorum o kadar

ya benim misafir kültürüm mü yok ya da çok mu bencilim bilmiyorum ama zaten aşırı zor ve stresli bir hamilelik geçiriyorum. açıkçası doğumdan sonra bir süre yalnızca kendime ve bebeğimize odaklanmak istiyorum. hatta çekirdek aile olarak kalalım istiyorum çünkü neredeyse bütün hamileliğim boyunca evde birileri oldu. annem ve kayınvalidem dışında akraba arkadaş vs gelmek isteyen olursa onlar meyvesini kurabiyesini alıp gelmeliler gibi düşünüyorum. biz de çay kahve meyve suyu neyse ikram ederiz tabii ki ama böyle ekstra hazırlıklar bana çok yük olur. belki kültürel bir meseledir, ben annemde de hiç görmedim böyle şeyler ancak bebek birkaç aylık olduktan sonra bebek mevlidi yapılıp toplu misafir çağrılır bir kere. ona da hediyesini alan gelir, et pilav tatlı verilir ve kapanış 😂 bence hem anne ve bebek bu süreyi hak ediyor hem de tek seferde herkes görüşmüş oluyor.
Kesinlikle bende bu dediğine katılıyorum ama ne kadar elimizde olabilir bu durum bilemiyorum açıkçası ben gene fikrimi söyleyeceğim ama bakalım 🤷‍♀️

Valla o halimle benden kimse bir şey beklemesin. Aksine gelenin yemek getirmesi lazım.
Canım zaten biz kendimiz yapamayız hele benim zaten sezeryan olacak yerimden bile kımıldayamam ama evimde kaynanamlar ve görümcem bizde kalacağı için onlar ikram eder mi diye düşündüm

X