Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
35 dolunca içme kuzu normalde zaten doktorda 36 dolunca içme der bana öyle demıstı doktorum 35 + 2 ken doktorum ıkı üç gün daha iç daha içme demıstı ondan sonra zaten yaklasıyor gün kızlar zaten bıraz erkeklerden önce doguyor 🤣🤣🤣 benım kız 36+3 de doğmuştu 3300 dramdı erkekler sankı bekletıyor 🤣🤣🤣 gercı ne zaman gelmek isterse gelıyolar sen normal mı sezeryanmı dusunuyorsun
Aslında normalden korkuyorum ama gün yaklaştıkça normal daha cazip geliyor canım astımım var doktor nasıl yönlendirirseniz öyle olacak artık

Senin doğumlar normal miydi bunu nasıl dusunuyosun
Normal cnm zaten ilk doğum bır tek zorluyor acılma konusunda ılkınde günlerce agrı cekmıstım ıkıncıde üç cm Le gıtmıstım doktora üçüncü de 7 cm dı gıttıgımde tabı yurumenın merdıven ınıp çıkmanın çok etkısı oluyor her akşam yürümeye başladım bıle

Amin kuşum hepimiz sağlıklı olalım da
Amın inşallah patlıycam sıcaktan ıkı saate bır duşa gırıyorum gerçekten hesap yaptım ıkı yılda bır kere hasta oldum resmen bomba gıbıyım evın ıcınde oturduğum yerde terlıyorum sudyenı felan çıkardım tsortleyım ama karnımın üstü ter dolmuş

Amın inşallah patlıycam sıcaktan ıkı saate bır duşa gırıyorum gerçekten hesap yaptım ıkı yılda bır kere hasta oldum resmen bomba gıbıyım evın ıcınde oturduğum yerde terlıyorum sudyenı felan çıkardım tsortleyım ama karnımın üstü ter dolmuş
Kıyamam kuzum ya çok sıcak benimde içim yanıyor özellikle çalıştığım için daha da zor geliyor istediğimde duşta alamıyorum çünkü 😂

Bnde aynıyım evde çıplak dolaşıyorum resmen ama nafile yine şu gibi oluyorum

Kızlar birşey soracağım şimdi hastaneden eve geldik ya illa biz ne kadar istemesekde dinlemeyip ziyarete gelenler olacaktır diye düşünüyorum ikramlık olarak ne koymayı düşünüyorsunuz gelenlere birde lohusa şerbeti hazır mı alınıyor yoksa biz mi yapıyoruz bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilir mi? Ben çikolata ve lohusa şerbeti yeterlidir diye düşünüyorum çok da gelenleri pohpohlamaya gerek yok bence poğaçadır sarmadır felan yani

Kızlar birşey soracağım şimdi hastaneden eve geldik ya illa biz ne kadar istemesekde dinlemeyip ziyarete gelenler olacaktır diye düşünüyorum ikramlık olarak ne koymayı düşünüyorsunuz gelenlere birde lohusa şerbeti hazır mı alınıyor yoksa biz mi yapıyoruz bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilir mi? Ben çikolata ve lohusa şerbeti yeterlidir diye düşünüyorum çok da gelenleri pohpohlamaya gerek yok bence poğaçadır sarmadır felan yani
Gelen bence yıycegıyle gelsın cmm şerbet ve cıkolata yeterlı lohusa halinle fazla uğraşma ozman zaten yorgun olucaksın

Ben anneme babama söyledim hastahaneye misafir istemediğimi. Eşimin ailesi de şehir dışında zaten gelmek isteyenlere kibarca mevlide bekleriz diyeceğiz. Muhtemelen eşim doğumda yanımda olmayacak zaten o psikolojiyle milleti hiç çekemem

Erkenden yapanlara diyordum ki niye acele ediyolar yıkama ütülemeden ne olabilir minicik şeyler ama hiç öyle olmuyormuş elim gitmiyor bi türlü ütüye 😅
o minicik minicik şeyleri ütülemek hele de bu sıcakta daha da zor oluyor😂😂 az görünüyorlar ama. ben de hazırladım kapattım çantayı çok şükür. ancak kendi çantama bir iki çamaşır falan eklerim önümüzdeki günlerde.

ya benim misafir kültürüm mü yok ya da çok mu bencilim bilmiyorum ama zaten aşırı zor ve stresli bir hamilelik geçiriyorum. açıkçası doğumdan sonra bir süre yalnızca kendime ve bebeğimize odaklanmak istiyorum. hatta çekirdek aile olarak kalalım istiyorum çünkü neredeyse bütün hamileliğim boyunca evde birileri oldu. annem ve kayınvalidem dışında akraba arkadaş vs gelmek isteyen olursa onlar meyvesini kurabiyesini alıp gelmeliler gibi düşünüyorum. biz de çay kahve meyve suyu neyse ikram ederiz tabii ki ama böyle ekstra hazırlıklar bana çok yük olur. belki kültürel bir meseledir, ben annemde de hiç görmedim böyle şeyler ancak bebek birkaç aylık olduktan sonra bebek mevlidi yapılıp toplu misafir çağrılır bir kere. ona da hediyesini alan gelir, et pilav tatlı verilir ve kapanış 😂 bence hem anne ve bebek bu süreyi hak ediyor hem de tek seferde herkes görüşmüş oluyor.

Valla o halimle benden kimse bir şey beklemesin. Aksine gelenin yemek getirmesi lazım.

X