Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar doğruyorum djdjdj.! Dua edin. Suyumda geldi, nişanimda sancım 5 dk ya bir. Kendi doktorum, Hastanem bana 3 saat mesafede. Sizce oraya yetişir miyim?
Gitmeden yakınlardaki bir hastaneye uğrayıp açıklık muayenesi ol canım baya sıklaşmış sancılar Allah bir avazda kurtarsın. Bize haber vermeyi unutma su gibi gelsin inşallah 🤲

Kızlar doğruyorum djdjdj.! Dua edin. Suyumda geldi, nişanimda sancım 5 dk ya bir. Kendi doktorum, Hastanem bana 3 saat mesafede. Sizce oraya yetişir miyim?
Allah yardımcınız olsun inşallah canım, bir avazda sağ salim doğur inşallah

ben bu gece tükendim gerçekten. rüyayla gerçek karıştı, gecenin bazı kısımlarını hatırlamıyorum. babası işe gidecek sabah diye gece ona bişey demedim. zaten uykusuzluğa hiç dayanabilen biri değil ama ben çöktüm gerçekten :KK43: kusma olayı beni mahvetti. kusacak diye bebeği yatıramıyorum bile
Benim de aynı canım memeden inmedi. Doymuyor galiba diye mama verdim mamanın üstüne tekrar emmek istedi kustu hala emmek istiyor asla uyumuyor tam 2 saat oldu uyanalı. Gece de 1 kere emdi 2 saat uyudu sonra uyandı 2 saat daha emdi o kadar emmeye sadece 1 saat uyuyup aç gibi uyandı. Kilo da geçen hafta 200 gram almış diye doktor tekrar mamaya başladı ama bu döngüde nasıl kilo alacak bilmiyorum.

Benim de aynı canım memeden inmedi. Doymuyor galiba diye mama verdim mamanın üstüne tekrar emmek istedi kustu hala emmek istiyor asla uyumuyor tam 2 saat oldu uyanalı. Gece de 1 kere emdi 2 saat uyudu sonra uyandı 2 saat daha emdi o kadar emmeye sadece 1 saat uyuyup aç gibi uyandı. Kilo da geçen hafta 200 gram almış diye doktor tekrar mamaya başladı ama bu döngüde nasıl kilo alacak bilmiyorum.
+1 altıma yapıcam memeyi ağzından alınca bağırmaya başlıyo çöktüm bu gece

40’tan sonra düzelir inşallah 🥲🥲 Kilosu düzene girse aç mı tok mu hiç takmayacağım ama doktor 1 ayda en az 800 gram almalı diyor. Bizim zorlasak 600 anca olacak gibi. Hayırlısı bakalım
Benim ki hiç almadı bugün tekrar kontrol var bu kadar emmeye mamaya rağmen kilo almadıysa naparım bilmiyorum

Allah bir avazda kurtarsın canım, su gibi doğumun olsun inşallah 🥹🙏🏻 Sancı aralıkların çok sıklaşmış ama açılmana bağlı tabi yetişip yetişmemen. Bizi de haberdar et 😍

:KK43: ben böyle olduğunda kendimi çok kötü çok yetersiz hissediyorum. çok beceriksiz hissediyorum. sanki iyi bi anne olamıyorum gibi geliyor. her seferinde panik olup annemi arıyorum o da bir sürü laf ediyor bi daha aramıcam diyorum ama yine arıyorum. ama anormal bir durum olup olmadığını anlayamadığımda ne yapacağımı bilmiyorum. bir günü diğerini asla tutmuyor. tam diyorum heh demek böyle yapmam lazımmış, anladım. bir sonraki gün bambaşka bir düzen çıkıyor karşıma. mesela çocuk ishal mi anlamıyorum asla. karnından gurultu geliyor, gürültülü bi şekilde tuvaletini yapıyor ve günde 5 kere filan kaka yapıyor ama anne sütü emen bebeklerde sıvı ve birden fazla kez dışkılama normalmiş. ishalse acil bir durum mu mesela? kafamda sorular.. önemli bi şey olacak da ben anlamıcam korkusu beni öldürğyor

Benim ki hiç almadı bugün tekrar kontrol var bu kadar emmeye mamaya rağmen kilo almadıysa naparım bilmiyorum
bizim de çarşamba kontrol var. onun stresiyle hiç başa çıkamıyorum zaten. doğan büyür derler ben de böyle düşünmek istiyorum rahatlamak istiyorum ama doktorların sürekli katı bir takip yapması beni yoruyor. hamileyken de böyleydi zaten. neden biraz akışına bırakamıyoruz ya

bizim de çarşamba kontrol var. onun stresiyle hiç başa çıkamıyorum zaten. doğan büyür derler ben de böyle düşünmek istiyorum rahatlamak istiyorum ama doktorların sürekli katı bir takip yapması beni yoruyor. hamileyken de böyleydi zaten. neden biraz akışına bırakamıyoruz ya
Ben de inanılmaz yoruldum ve yıprandım hamilelik ve doğum çok kolay geçti emzirmenin bu kadar dert olabileceğini hiç düşünmezdim

Ben de inanılmaz yoruldum ve yıprandım hamilelik ve doğum çok kolay geçti emzirmenin bu kadar dert olabileceğini hiç düşünmezdim
ben de sürekli bu da bitsin rahat edicez diye diyee bir sene geçti. çok şükür bebeklerimiz sağ salim doğdular böyle sürekli mızmızlanınca nankörlük yapıyor gibi hissediyorum kendimi ama bir yandan da baş edemiyorum

Ben kafayı yiycem az kaldı bu kv kişisi ve eş kişisi sinirimi hoplatıyor resmen . Bebek sürekli emmek istiyor tok olsa bile memede uyumak istiyor memeden indiği an ağlıyor şikayetçi değilim şükür. Oğlanlar erken doğum sebepli emmedi mama ile beslendiler . Bu emiyor . Kv kişisi oğlanlarda sürekli emzirsene neden emzirmiyorsun mamaya para mı verilir nişasta maması ver pirinç unu ver vs diye konuşup duruyordu. Şimdi de kızım için bu hep memede mi duracak indir memeden mama ver de uyusun memede durmaya alıştırma mama ver biraz da vs diyor . Eş kişisi de mama versene çocuğa bak demek ki doymuyo . Mama yap ta ver sende işini yaparsın gibi konuşuyor en son dün akşam emzirmenin üstüne 150 cc mama yaptım onuda içti sonra yine ağladı yine uyumadı sonra memeye aldım uyudu bak dedim gördün mü neden meme istiyormuş açlıktan mı yoksa orda uyumak istediği için mi mama parası vereceksen baştan söyle de bende emzirmeye ugrasmayayim hemen su ısıtır mama yaparım ben 3 gunde bir 600 700 tl vereceksen bana uyar dedim. Kv ve eş kişisine diğerlerinde emzirmiyosun diyodunuz bunda ne oldu da mama ver diyonuz mama parasını bana verin benim memelerden de mama akıyor size karışmak düşmez ben annesiyim en iyisini düşünürüm size kalmadı dedim valla sinir bozucu oluyor artık ya

Ben kafayı yiycem az kaldı bu kv kişisi ve eş kişisi sinirimi hoplatıyor resmen . Bebek sürekli emmek istiyor tok olsa bile memede uyumak istiyor memeden indiği an ağlıyor şikayetçi değilim şükür. Oğlanlar erken doğum sebepli emmedi mama ile beslendiler . Bu emiyor . Kv kişisi oğlanlarda sürekli emzirsene neden emzirmiyorsun mamaya para mı verilir nişasta maması ver pirinç unu ver vs diye konuşup duruyordu. Şimdi de kızım için bu hep memede mi duracak indir memeden mama ver de uyusun memede durmaya alıştırma mama ver biraz da vs diyor . Eş kişisi de mama versene çocuğa bak demek ki doymuyo . Mama yap ta ver sende işini yaparsın gibi konuşuyor en son dün akşam emzirmenin üstüne 150 cc mama yaptım onuda içti sonra yine ağladı yine uyumadı sonra memeye aldım uyudu bak dedim gördün mü neden meme istiyormuş açlıktan mı yoksa orda uyumak istediği için mi mama parası vereceksen baştan söyle de bende emzirmeye ugrasmayayim hemen su ısıtır mama yaparım ben 3 gunde bir 600 700 tl vereceksen bana uyar dedim. Kv ve eş kişisine diğerlerinde emzirmiyosun diyodunuz bunda ne oldu da mama ver diyonuz mama parasını bana verin benim memelerden de mama akıyor size karışmak düşmez ben annesiyim en iyisini düşünürüm size kalmadı dedim valla sinir bozucu oluyor artık ya
Memede dursun ne olacak ya ben emdıkten sonra kucagımda dalmasını bekletıp öyle yatırıyorum yerıne hem kaynana neden sende devamlı lohusa kadın bıraz rahat bırakılır bu kadar bunaltılmaz kı

Cidden kibar kaldıkça geçiriyor dişini ya

Aynen böyle yaptım, hatta eşime de söyledim. Ben belki uyuyorum belki emziriyorum bu kadar aranır mı insan, açmayacağım anlasın dedim. Sonra tekrar aradığında da söyledim, emziriyordum bakamadım falan diye. Ama maşallah bu onu durdurmadı yine aradı, yine geldiler. Ben zaten arayıp soranlara ve yakınlarıma söyledim, 40’ından önce kalabalık istemiyoruz diye ama herkeste öyle bi heves var ki, tamam diyenler bile tekrar arayıp gelelim mi diyor. Eşim de fazla abarttığımı, insanların yanımızda olmak istediklerini filan söylüyor da el kadar bebek, ben lohusayım zaten düzen yok tam bişey oturtuyorum hop kapıda birisi, yeni baştan bozuluyor bebeğin düzeni de. Valla ben de hamileyken bize olmaz insanlar saygı duyar sanıyordum ama öyle olmadı maalesef. Ayıp olur hemen gidelim mantığı var millette. Asıl bu ayıp ama anlatılmıyor..

Kesinlikle psikologluk hatta psikiyatrlık yani. Ben eşim kırılmasın, abisiyle arası bozulmasın diye idare ettim hep. Sözle anlatacak olsa ah, anlatırım. Ama zaten aynı seviyede olamıyoruz hiç, birimiz anya öbürümüz Konya.. Bugün gelmelerinden önce eşim dedi ki biraz fazla tepki veriyosun, abimin tek boş günü görmek istemiştir. Ben de dedim 20 günlük bebeğin nesini görecek, ya emiyor ya da uyuyor biz bile bu kadar görüyoruz. Onlar geldiğinde de dedi abisi hiç de göremedik bebeği diye, eşim de benim dediğimin aynısını söyledi. Ben zaten emzirdiğim için odadan çıkmadım. Bi saat beklediler, emzirmem bitince biraz yanlarına çıkardık. Çok soğuk davrandım, konuşmadım bile. Biz kalkalım dediler, olur dedim. Umarım anlamışlardır. Zaten normalde böyle gelmek isteyenlere dedim şuan biraz erken, bi toparlanalım çağırırız diye. Anlayan da oldu anlamayan da ama hamileliğimde hiç bu denli bu konuyla uğraşacağım aklıma gelmezdi. Toplumun şu hemen gitmezsem ayıp olur algısını bi kırması lazım ama yani ben bile bunu diyorsam pek mümkün değil bu..
Gitmezsem ayıp olur algısından ziyade gezecek yer aramak bence. İnsanların bir yerlere gitme hevesini gördükçe şok oluyorum 😂😂 Bebek görmeye gelenlere en baştan çizgi çekmek lazım. Herkes kendi tarafını uyaracak, senin yerine kv ve eşin söylese sen kötü görünmezsin. Bir de havalar soğuyor grip salgını başladı diyorlar bunu kullanabilirsin canım. Doktor bebeği koruyun dedi falan dersiniz

Ayy ölür müsün öldürür müsün delirtir bunlar insanı

X