Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Canım bende öyle emzirirken terliyorum ateş basıyor bir anda sonra ter buz gibi oluyor vücudumda bir de emzirirken acayip susuyorum dereleri denizleri içsem doymam yanımda sürahiyle emzirmeye başlıyorum bitişte sürahi bitmiş oluyor
Bende öyleyim klima olmasına ragmen afakanlar basıyor bi anda nedense sinirde beraberinde geliyor sonra da günlerdir susuz kalmışım gibi su içiyorum allahtan havalar serinlemeye başladı biraz

kızlar çıldırmama az kaldı ya bebek tam bir kısır döngüye girdi. memeden bi saniye bile ayrılmadan emmek istiyor. uyuyakalıp bırakınca gazını çıkarmak için kaldırdığım anda da ne var ne yok kusuyor ikimizin de üstü ıslak şu an kustuğu için :KK43: ama değiştirmeye fırsat vermeden yine ağlıyor ve emmek istiyor. tişörtümü filan emiyor başını mememe çarpıyor öfkeyle. napıcağımı şaşırdım. babası uyuyor, annemi arıyorum emzir sen, kusarsa kussun. aç kaldığı için emmek istiyor diyor ama aç olmadığına eminim ya. normalde 3 saatte zorla uyandırıp emzirdiğim çocuk şimdi bir saattir emiyor. çok çaresiz kaldım anlamıyorum sorun ne. acile gitsem mi

Canım bende öyle emzirirken terliyorum ateş basıyor bir anda sonra ter buz gibi oluyor vücudumda bir de emzirirken acayip susuyorum dereleri denizleri içsem doymam yanımda sürahiyle emzirmeye başlıyorum bitişte sürahi bitmiş oluyor
Aynı aynı eşim bıktı artık habire su istiyorum adamdan😄 üstümde ne varsa çıkartıyorum terlememek için

kızlar çıldırmama az kaldı ya bebek tam bir kısır döngüye girdi. memeden bi saniye bile ayrılmadan emmek istiyor. uyuyakalıp bırakınca gazını çıkarmak için kaldırdığım anda da ne var ne yok kusuyor ikimizin de üstü ıslak şu an kustuğu için :KK43: ama değiştirmeye fırsat vermeden yine ağlıyor ve emmek istiyor. tişörtümü filan emiyor başını mememe çarpıyor öfkeyle. napıcağımı şaşırdım. babası uyuyor, annemi arıyorum emzir sen, kusarsa kussun. aç kaldığı için emmek istiyor diyor ama aç olmadığına eminim ya. normalde 3 saatte zorla uyandırıp emzirdiğim çocuk şimdi bir saattir emiyor. çok çaresiz kaldım anlamıyorum sorun ne. acile gitsem mi
Emzik tutuyo mu ben emzik sayesinde rahatladım asla memeden inmek istemiyodu doysa bile

Normalde ben de bu kadar çok şey yemiyordum kendimi zorladım 1 hafta bir de gece uyuyamadım o yüzden uyandıkça süt içtim, yoğurt yedim ancak öyle bir haftada bunları yiyebilmiştim, hayvansal gıdanın da illaki etkisi vardır bence özellikle balığı çok önermişti doktorum
Balıktanda bir tiksindim :/ hiç yemedim

Dişini geçiriyor sana. Sen yönlendir onu.
Cidden kibar kaldıkça geçiriyor dişini ya
Bence her aradığında açma, kendisinden rahatsız olduğunu anlar. Meşguldum bebek durmadı vs dersin. Size gelelim derse bugün müsait değiliz canım kusura bakma ben sizi uygun olduğumda çağırırım dersin.
Yeni doğum yapmış kadının evine neden gelmek isterler anlamıyorum. Ben de aynı konudan mağdur olmaktan korkuyorum
Aynen böyle yaptım, hatta eşime de söyledim. Ben belki uyuyorum belki emziriyorum bu kadar aranır mı insan, açmayacağım anlasın dedim. Sonra tekrar aradığında da söyledim, emziriyordum bakamadım falan diye. Ama maşallah bu onu durdurmadı yine aradı, yine geldiler. Ben zaten arayıp soranlara ve yakınlarıma söyledim, 40’ından önce kalabalık istemiyoruz diye ama herkeste öyle bi heves var ki, tamam diyenler bile tekrar arayıp gelelim mi diyor. Eşim de fazla abarttığımı, insanların yanımızda olmak istediklerini filan söylüyor da el kadar bebek, ben lohusayım zaten düzen yok tam bişey oturtuyorum hop kapıda birisi, yeni baştan bozuluyor bebeğin düzeni de. Valla ben de hamileyken bize olmaz insanlar saygı duyar sanıyordum ama öyle olmadı maalesef. Ayıp olur hemen gidelim mantığı var millette. Asıl bu ayıp ama anlatılmıyor..
böyle insanlar gerçekten çok baş ağrıtıyor ya. hani derler ya psikoloğa gitmesi gerekenler gitmediği için ben gidiyorum diye. tam öyle yani. kalp kırmayayım diye sustukça kendin harap olursun. ben de bu hafta böyle biraz emrivaki ziyaretler yaşadım canım ama açıkça söyledim. şu an bebeğe alışma sürecindeyim, geldiniz ama ben daha çok stres oldum. ben sizi çağıracaktım dedim. insan kendine yakıştıramıyor kötü olmayı ama inan rahatladım ya en azından karşı taraf tavrını değiştirmese bile oh ben söyleyeceğimi söyledim derim. sen de içinde tutma, net bir şekilde koy sınırını ne kaybedersin düşünsene?
Kesinlikle psikologluk hatta psikiyatrlık yani. Ben eşim kırılmasın, abisiyle arası bozulmasın diye idare ettim hep. Sözle anlatacak olsa ah, anlatırım. Ama zaten aynı seviyede olamıyoruz hiç, birimiz anya öbürümüz Konya.. Bugün gelmelerinden önce eşim dedi ki biraz fazla tepki veriyosun, abimin tek boş günü görmek istemiştir. Ben de dedim 20 günlük bebeğin nesini görecek, ya emiyor ya da uyuyor biz bile bu kadar görüyoruz. Onlar geldiğinde de dedi abisi hiç de göremedik bebeği diye, eşim de benim dediğimin aynısını söyledi. Ben zaten emzirdiğim için odadan çıkmadım. Bi saat beklediler, emzirmem bitince biraz yanlarına çıkardık. Çok soğuk davrandım, konuşmadım bile. Biz kalkalım dediler, olur dedim. Umarım anlamışlardır. Zaten normalde böyle gelmek isteyenlere dedim şuan biraz erken, bi toparlanalım çağırırız diye. Anlayan da oldu anlamayan da ama hamileliğimde hiç bu denli bu konuyla uğraşacağım aklıma gelmezdi. Toplumun şu hemen gitmezsem ayıp olur algısını bi kırması lazım ama yani ben bile bunu diyorsam pek mümkün değil bu..

Hangisini kullanıyordunuz? Biz ilk aptamil aldık baya verdik çok kilo aldı bir anda. Şimdi golden goat aldım onu da bugün hiç kullanmadım
Biz sarılığı atlatma sürecinde golden goat kullandık, hiç gaz yapmadı. Hem rahatlattı, uykusunu getirdi hem de kilo alımı normal arttı.

Vİtaminleri içmeyi unutuyorum sürekli ondan belki de
Neleri içiyorsun canım şuan? Ben hamilelikte d vitamini ve demir kullanıyordum. Doğumdan sonra sadece iMom latte önermişti doktorum ama demir ve d vitamini için devam edip etmeyeceğimi söylemedi. Sen öncekilere devam ettin mi?

Kusma miktarı çok fazlaysa doyduğu halde emzik gibi seni emmek istiyor olabilir. Biz emzik kullanıyoruz, emme refleksi kuvvetli bebeklerde öneriyorlar da zaten. Kullanmayı denedin mi? Tutuyor mu?

Kusma miktarı çok fazlaysa doyduğu halde emzik gibi seni emmek istiyor olabilir. Biz emzik kullanıyoruz, emme refleksi kuvvetli bebeklerde öneriyorlar da zaten. Kullanmayı denedin mi? Tutuyor mu?
aslında beni emzik olarak tutmuyor, gerçekten de emiyor. normalde aktif emmeyen çocuk aktif şekilde aç gibi emiyor ama hemen arkasından kustuğu için ve bu döngüye girdiği için aç olmadığını düşünüyorum artık. ya da gerçekten kustuğu için aç hissediyor bilmiyorum :KK43: emzirdikten sonra bir buçuk saat boyunca sadece dik pozisyonda kucağımda tuttum. sonra mecburen altını değiştirdim yine kustu. dik dururken sıkıntı yok, yattığı anda kusuyor. biraz daha acıksın diye bekliyorum şu an. normal saatinde emziricem. bu gece uyku yok anlaşılan bana. bu arada emzik vermeyi denedim ama almadı ya

Sabret biraz ilk başlarda çok zordu biz de hastanede kaldık kilo alamadık hala uğraşıyoruz ama zamanla rayına oturmaya başlıyo. İlk günlere göre daha rahatım mesela başlarda aşırı zorlandım hala kolay değil olmayacak da bunu kabul etmek lazım yoksa önünü göremezsin canım. Zaman buldukça dinlen, sem iyi olmazsan bebeğin de olmaz önce kendine iyi bakcaksın❤
Haklısın canım ama cidden çok zor 😞 seninki şimdi nasıl

Neleri içiyorsun canım şuan? Ben hamilelikte d vitamini ve demir kullanıyordum. Doğumdan sonra sadece iMom latte önermişti doktorum ama demir ve d vitamini için devam edip etmeyeceğimi söylemedi. Sen öncekilere devam ettin mi?
Hamileyken kullandıklarıma devam ettiriyo doktorum re genesis multi, demir ve d vitamini

aslında beni emzik olarak tutmuyor, gerçekten de emiyor. normalde aktif emmeyen çocuk aktif şekilde aç gibi emiyor ama hemen arkasından kustuğu için ve bu döngüye girdiği için aç olmadığını düşünüyorum artık. ya da gerçekten kustuğu için aç hissediyor bilmiyorum :KK43: emzirdikten sonra bir buçuk saat boyunca sadece dik pozisyonda kucağımda tuttum. sonra mecburen altını değiştirdim yine kustu. dik dururken sıkıntı yok, yattığı anda kusuyor. biraz daha acıksın diye bekliyorum şu an. normal saatinde emziricem. bu gece uyku yok anlaşılan bana. bu arada emzik vermeyi denedim ama almadı ya
Bazen sadece sizi hissetmek için de emerler diyorlar ya bizim de iki gün önce öyleydi mesela. Yarım saate bir emzirdim ve hepsinde de aktif emdi, minicik kusuyordu. Sonraki gün normaldi ama. Tüh emziği sevse iyi bi kurtarıcıymış aslında

Bazen sadece sizi hissetmek için de emerler diyorlar ya bizim de iki gün önce öyleydi mesela. Yarım saate bir emzirdim ve hepsinde de aktif emdi, minicik kusuyordu. Sonraki gün normaldi ama. Tüh emziği sevse iyi bi kurtarıcıymış aslında
ben bu gece tükendim gerçekten. rüyayla gerçek karıştı, gecenin bazı kısımlarını hatırlamıyorum. babası işe gidecek sabah diye gece ona bişey demedim. zaten uykusuzluğa hiç dayanabilen biri değil ama ben çöktüm gerçekten :KK43: kusma olayı beni mahvetti. kusacak diye bebeği yatıramıyorum bile

X