Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar merhaba 22 günlük bebeğim var ve biraz gaz sancılarımız var ıkınmalar kızarmalar var. Gaz damlası kullanıyoruz sab simplex. Günde kaç defa kullanıyorsunuz. Sanki bize uyku yaptı gibi de geldi. Gaz sancı dönemlerinde neler yaptınız? Bir de gazı az çıkartsa bile hemen emmek istiyor arkasına bu hep döngü halinde sütüm mü yetmiyor acaba önceden 2 saate bir beslenme yapardık hep şimdi çok kısa sürelerde beslenme yapıyoruz

Kocamı gönderdim işe hatamı yaptım bilmiyorum anlamadım sen git ben bi takip edeyim dedim su temiz kan yok kaka yok🥲
Su gelişinden itibaren 24 saat süremiz var demişti ebe. İhmal etme bence git bi baksınlar. Benim bebeğimin hareketi azalmıştı mesela hastanedeydim allahtan.

Su gelişinden itibaren 24 saat süremiz var demişti ebe. İhmal etme bence git bi baksınlar. Benim bebeğimin hareketi azalmıştı mesela hastanedeydim allahtan.
Ama devamı gelmedi şuan iç çamaşırım kuru canım anlamadım bende. Bi takip edeyim kuru da olsa eşim gelince hastaneye gideriz mesai saati dışında da olsa ebeler bakıp anlayabilir mi ?

Ayrıca sancımda var ve vajinam yumuşak akıntılı. 3 kere ishal yaptım anlamadım. Adet ağrısı gibi ağrılarım ve alt bölgemede baskı var. Gece de oldu önemsemedim.

Ama devamı gelmedi şuan iç çamaşırım kuru canım anlamadım bende. Bi takip edeyim kuru da olsa eşim gelince hastaneye gideriz mesai saati dışında da olsa ebeler bakıp anlayabilir mi ?
Ne kadar su gelmiştir tahmini benim bi küçük çay bardağı kadar geldi tahminimce biraz da muayenede geldi kalsn doğumda çıktı hepsi birden gelmiyo

Ne kadar su gelmiştir tahmini benim bi küçük çay bardağı kadar geldi tahminimce biraz da muayenede geldi kalsn doğumda çıktı hepsi birden gelmiyo
Cidden mi ? Küçük çay bardağı kadar ıslaktı çamaşırım😂 daha da gelmedi sancılarım var aboğ kız ben doğuruyor olmayım😂 bende devamının gelmesini bekliyorum

Ayrıca sancımda var ve vajinam yumuşak akıntılı. 3 kere ishal yaptım anlamadım. Adet ağrısı gibi ağrılarım ve alt bölgemede baskı var. Gece de oldu önemsemedim.
Açılman başlamış olabilir hafif ağrıyla 5 6 cm açılıyo sonra şiddetleniyo ishal de belirti bu arada

Kızlar 37+4 de 4 Eylül de saat 16:00 da bebekte 3 haftalık gelişim geriliği olduğundan dolayı acil olarak sezeryana alındım 2460 gram doğdu. Doğumdan önce spinal anestezi uygulandı o kısa süre tansiyonumu düşürdü daha sonra doğum başladı ve göğsümün altına bebek çıksın diye aşırı baskı yaptıklarından taşikardi geçirdim kalbim yerinden çıkacak gibi oldu nefes alamadım ilaç verdiler çok az sakinledim bebeği çıkardılar ağlama sesini duydum bir kere öptüm kokladım daha sonra beni tamamen uyuttular. Doğumdan çıkıp odama geldiğimde kızım odadaydı burnundan hava veriyorlardı boynuna iki defa kordon dolanmış ve ciğerlerine su dolmuş ondan solunum sıkıntısı vardı. Biraz yanımda durduktan sonra yoğun bakıma aldılar yanına giriyordum belirli saatlerde 24 saat boyunca serum ile beslediler burnunda da sürekli hava vardı 24 saat dolduktan sonra 5 ml mama vermeye başladık dediler dün durumu iyiydi gece saat 12 gibi yoğun bakımdan çağırdılar gittik kızımın ciğerlerine boşluk doluyormuş onu almışlar daha sonra ciğer geliştirici yapmışlar ve solunum cihazına bağlamışlar ve uyutmuşlar daha fazla yormasın diye kendini ta ki bunları duyana kadar aşırı metanetliydim ama doktor bunları anlatırken artık dayanamadım yıkıldım şu an olduğum hastanenin başka şubesine sevk ediyorlar orası daha teşekküllü olduğundan dolayı hastanenin kapısında ambulansı bekliyorum lütfen dua edin kızım bir an önce solunum cihazından kurtulsun ve kucağıma gelsin

Açılman başlamış olabilir hafif ağrıyla 5 6 cm açılıyo sonra şiddetleniyo ishal de belirti bu arada
Gece 2 gibi ağrım vardı adet ağrısı gibi yatayım devam ederse sabah eder hemen doğurmam dedim. Kilotla yatıyorum zaten bi baktım su gibi. Ama böylw 2 buçuk saat kurumadı öyle ıslanmış. Yarım saatte bir işiyoruz zaten idrar olamaz ki. Hala da belim bacaklarım makatım ağrıyor. Suyun devamı gelmedi. Saat 7 gibi geldiğini düşünürsek vaktimiz var balım olmadı eşime söylerim erken çıkar doktora gideriz. Belim fena ağrıyor 😂

Gece 2 gibi ağrım vardı adet ağrısı gibi yatayım devam ederse sabah eder hemen doğurmam dedim. Kilotla yatıyorum zaten bi baktım su gibi. Ama böylw 2 buçuk saat kurumadı öyle ıslanmış. Yarım saatte bir işiyoruz zaten idrar olamaz ki. Hala da belim bacaklarım makatım ağrıyor. Suyun devamı gelmedi. Saat 7 gibi geldiğini düşünürsek vaktimiz var balım olmadı eşime söylerim erken çıkar doktora gideriz. Belim fena ağrıyor 😂
Eğer gelen suysa başlamış doğum yavaştan hadi hayırlısı olsun🥰

X