Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Çok uykulu hep uyumak istiyor zor uyandırıyorum az emince uyanıyor ama tam doyunca o kadar çabama rağmen zor uyanıyor. Allah'ın izniyle şu sarılığı da düşse de artma riski olmasa 🙏🏼
Sen gündüz 2 saate gece 3 saate bir emzir düşer canım, sarılıkta uyku yapıyor yenidoğanda çok uyuyor ondan öyledir

Merhaba bugün sarılık ölçüldü 9,5 /10 arası çıktı sizce çok mu fazla bol bol da emziriyorum doktor da emzir dedi mama takviyesine gerek görmedi. Atlatanlar yardımcı olabilir mi lütfen. İlk bebeğim olduğu için ne yapcağımı bilmiyorum.
Bebeğin kaç günlük kaç haftalık doğdu kaç kg doğdu vs gibi bir sürü etmen var sarılık değerinin normal ve ya fazla olduğunu söylemek için. Doktorun normal demiş eve göndermiş sık sık besle bebeğini. Yüksek olsaydı yatırdı...

AA yarın gidip alayım inşallah çoğaltır ya kalakaldım resmen yarın mama da alıcam bi mama bi anne sütü o şekilde devam edicem bi süre sütüm çoğalana kadar inşallah çoğalır 🙁
Benim de öyle bazen çok güzel geliyor bazen hiç yok gibi ya su içiyorum Bestlak içiyorum ama ne etkiliyor hiçbir fikrim yok🥺 süt az olunca çok üzülüyorum. Dun gece doymadı mesela doymayınca uyumuyor bir doz mama verdim. Bir gün çok güzel gelirken bir gün çok az olabiliyor aynı düzeyde gitmesini nasil sağlayabiliriz acaba ☹️

Benim de öyle bazen çok güzel geliyor bazen hiç yok gibi ya su içiyorum Bestlak içiyorum ama ne etkiliyor hiçbir fikrim yok🥺 süt az olunca çok üzülüyorum. Dun gece doymadı mesela doymayınca uyumuyor bir doz mama verdim. Bir gün çok güzel gelirken bir gün çok az olabiliyor aynı düzeyde gitmesini nasil sağlayabiliriz acaba ☹️
Kuzum stres en büyük etken stres yapma doymazsa mama verirsin mama öcü değil senden 1 damla süt alsa bile korur onu yeter ona bu şekilde düşün bol bol emzir çoğalır Allah’ın izniyle. Benim de göğüs ucum küçük tutamıyor yavrum süt olsa da yine de az alıyor mecburen günde 4 ölçek mama veriyorum yoksa çişi turuncuya dönüyor.

beslenmeyle ilgili olabilir belki ben hava sıcak demeden her gün çorba içiyorum kızılcık suyu kayısı suyu yaptık onlardan içiyorum hiç sevmediğim halde dereotu yiyorum süt yaparmış

Kuzum stres en büyük etken stres yapma doymazsa mama verirsin mama öcü değil senden 1 damla süt alsa bile korur onu yeter ona bu şekilde düşün bol bol emzir çoğalır Allah’ın izniyle. Benim de göğüs ucum küçük tutamıyor yavrum süt olsa da yine de az alıyor mecburen günde 4 ölçek mama veriyorum yoksa çişi turuncuya dönüyor.
Kesinlikle öyle yeterki doysunlar iyi olsunlar
beslenmeyle ilgili olabilir belki ben hava sıcak demeden her gün çorba içiyorum kızılcık suyu kayısı suyu yaptık onlardan içiyorum hiç sevmediğim halde dereotu yiyorum süt yaparmış
Beslenmeyle alakalı olabilir sabah kahvaltı ediyorum ama öğlen hiçbir şey yemeye vakit olmuyor bazen meyve yiyorum su içiyorum vs öyle akşam oluyor. Öğlen öğünü yapmıyorum genelde atlıyorum ondan mı acaba 😞 sizin nasıl beslenme düzeniniz

AA yarın gidip alayım inşallah çoğaltır ya kalakaldım resmen yarın mama da alıcam bi mama bi anne sütü o şekilde devam edicem bi süre sütüm çoğalana kadar inşallah çoğalır 🙁
Her öğün önce emzir sonra mama ver canım doktor öyle söyledi bana önce emsin duygusal açlığını da köreltirsin meme reddinin de önüne geçersin

Kesinlikle öyle yeterki doysunlar iyi olsunlar

Beslenmeyle alakalı olabilir sabah kahvaltı ediyorum ama öğlen hiçbir şey yemeye vakit olmuyor bazen meyve yiyorum su içiyorum vs öyle akşam oluyor. Öğlen öğünü yapmıyorum genelde atlıyorum ondan mı acaba 😞 sizin nasıl beslenme düzeniniz
Ben bebiş küvöze düşünce çok korktum sabah kahvaltı öğlen çorba aralarda kuruyemiş kuru meyve evde yaptığımız şerbet meyve suyu onları içiyorum akşam yine güzel yemeğimi yiyorum ama benim destekçim var tek başıma olsam asla yapamazdım yanında kimse yoksa kendini zorlama elinden geleni yapıyosundur eminim🙏

Merhaba bugün sarılık ölçüldü 9,5 /10 arası çıktı sizce çok mu fazla bol bol da emziriyorum doktor da emzir dedi mama takviyesine gerek görmedi. Atlatanlar yardımcı olabilir mi lütfen. İlk bebeğim olduğu için ne yapcağımı bilmiyorum.
Canım benim bebeğin değeri bugün 11 çıktı sorun yok dediler senin değer de normal

Kızlar ben de gaz çıkarmada sorun yaşıyorum ya asla çıkaramıyorum emzirme sonrası gazı o yüzden de saat başı uyanıyor çocuğum uykular haram oldu gerçekten çok yoruldum 🥹

Canım uçla emzirmeyi dene. İlkinde öyle emzirdim 2 sene , şimdi hastane cantamada atıcam yoksa tutamıyor bebe

Kızlar kanamam dolayısıyla acile gittim mukusun düştüğünü söylediler 1 hafta içinde doğum olabilirmiş bebiş aşağı yönlüymüş ilk defa açılmam var mı diye baktılar çok canım yandı hemşire çok acımasız davrandı hayla canım yanıyor nst de sancım çıktı 2 3 tane yatış vermeden eve gönderdiler

Canım bende 4 gün önce doğum yaptım ve sezeryandı 2. Gün sütüm geldi doktorum tahin helvası ve beraberinde bol su içmemi rezene çayı içmemi söyledi sende dene komposto iç kayısı meyve suyu iç canım inşallah iyi sonuç alırsın duşta göğsüne sıcak su tut ve ovala

Kızlar kanamam dolayısıyla acile gittim mukusun düştüğünü söylediler 1 hafta içinde doğum olabilirmiş bebiş aşağı yönlüymüş ilk defa açılmam var mı diye baktılar çok canım yandı hemşire çok acımasız davrandı hayla canım yanıyor nst de sancım çıktı 2 3 tane yatış vermeden eve gönderdiler
Canım nişanın gelmiş en geç o kadara başlar ama doğum daha erkende başlayabilir, sakin kal bekle bakalım, hemşireye de diyecek bişey yok maalesef bazısı empatiden çok yoksun oluyorlar senin orda kaygını göremiyorlar, sende biraz kastıysan ondan da ağrın olmuştur

X