Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Ya beni arkadaşım korkuttu ıkınmak zormuş eğer iyi ıkınamazsak bebek sıkışıp nefessiz kalabilirmiş beceremem diye içimi öyle bir korku sardı ki epidural olunca sancıda pek hissedilmiyomuş napıcam ben of😔
Canım arkadaşın saçmalamış, doğum yapacak birine böyle birşey denir mi, doktor gayet güzel yönlendiriyor ve sende gayet güzel yapıyorsun ıkınmayı zaten içinden geliyor o his tamamen fizyolojik, doktor başında nst takılı bebeğin en ufak kalp değişikliğini görüyorlar, içini ferah tut

Canım arkadaşın saçmalamış, doğum yapacak birine böyle birşey denir mi, doktor gayet güzel yönlendiriyor ve sende gayet güzel yapıyorsun ıkınmayı zaten içinden geliyor o his tamamen fizyolojik, doktor başında nst takılı bebeğin en ufak kalp değişikliğini görüyorlar, içini ferah tut
Çok teşekkür ederim rahatladım birazda olsa🙏🏻

Ya beni arkadaşım korkuttu ıkınmak zormuş eğer iyi ıkınamazsak bebek sıkışıp nefessiz kalabilirmiş beceremem diye içimi öyle bir korku sardı ki epidural olunca sancıda pek hissedilmiyomuş napıcam ben of😔
Aaa asla öyle bi şey yok ben yapamıcam sandım ıkınamıyorum sandım ama yapabiliyomuşum 4 5 kere ıkınmaya çıktı. Vücut kendini ona göre ayarlıyo istesen de istemesen de itiyo çocuğu tutamıyosun ıkınma hissini zaten öyle bir durum olsa doktor riske atmaz. Kötü doğum hikayelerini senaryolarını dinlemeyin hiç yapacağın varsa da yapamazsın strese girip.

Korkacak birşey yok ki, vücudundan bebeğini çıkaracaksın ve bunu hissedeceksin mucizevi ve harika birşey bu çok heyecan verici. Hayatını sonsuza kadar değiştirecek kişiyle karşılacaksın, ezelden beri tüm annelerin hissettiklerini hissedeceksin çok güzel birşey sabırsızlanıyorum doğurmak için :-D
O kadar suni sancı alttan muayene dikiş aklıma geliyor. Bugün bile çok kasıldım alttan muayene ederken

Canım o kadar korkunç birşey olsa yüzyıllardır bu kadar kadın nasıl doğum yapsın, bunu düşün ve bunu ilk doğumu normal olan 3900 doğumu olan ve ıkınması yarım saatten fazla süren biri olarak yapıyorum, doğumunu sen bile erteliyor olabilirsin çünkü beynin sürekli sinyal gönderiyor vücuduna aslında hazır değilim diye, doğumda gevşeme rahatlama tekniklerine bir bak birde canım kendini olumlu yani doğumu değil doğum sonrası yavrunla o kavuşma anını hayal et , bir mucize vardı içinde o mucize artık kollarında, üzülerek söylüyorum bu kadar korkarak başlarsan kendini kasarsın ve daha çok ağrın olur çünkü kaslar gevşeyecekki doğum olacak, üstesinden geleceksin geleceğiz yüzyıllardır kadınlar doğuruyor çünkü çok güçlüler ve çok kutsal birşey doğum, sende yaparsın 🌸❤️
Evet belkide o yüzden bu kadar uzadı süreç. 41 e gireceğim nerdeyse

Canım senin doğan bu ki sen çok güçlü bir kadınsın. Nasıl ki yüzlerce yıldır en zayıfından en güçlüsüne milyonlarca kadın doğuruyor sen de sağlıkla doğuracaksın inşallah hiiiiç korkma 💙
İşte bende travma kalmıştı dogumhaneye girdikten sonra. O yüzden hep sezeryan olacağım diyordum kendimi hep öyle hazırladım. Şimdi 3 santimi duyunca hem sevindim hem korktum

6F442666-1F1A-4620-807C-E7D69D337609.jpeg
kızlar Meryem ana otunu da suya koyduk

Ya benim oğlanında çok uzamıştı 1.5 ay sürdü ama hastaneye yatmalık seviyede değildi ama çocuğun sarılığı geçince beyaz tenli olduğunu anladık , o kadar benzi sarıydı yani, çok geçmiş olsun canım inşallah geçecek özel bir durum varmış ondan bu kadar uzamış sizinde Rabbim korusun hepsini🌸
Merhaba bugün sarılık ölçüldü 9,5 /10 arası çıktı sizce çok mu fazla bol bol da emziriyorum doktor da emzir dedi mama takviyesine gerek görmedi. Atlatanlar yardımcı olabilir mi lütfen. İlk bebeğim olduğu için ne yapcağımı bilmiyorum.

Merhaba bugün sarılık ölçüldü 9,5 /10 arası çıktı sizce çok mu fazla bol bol da emziriyorum doktor da emzir dedi mama takviyesine gerek görmedi. Atlatanlar yardımcı olabilir mi lütfen. İlk bebeğim olduğu için ne yapcağımı bilmiyorum.
Yok çok yüksek değil canım kontrole götür söylemişlerdir zaten bol bol emzir yeter, sıkıntılı bir değer olsa yatış verirdi zaten

Kızlar gittim muayene oldum. Dediğim gibi çok sancım oluyordu evde bugün sancı çıkmadı nst de. Alttan muayene ettiler uyarı verdiler rahim çok yukarda dedi. 3 santim açıklığım varmış. Evde egzersizlere devam et dedi.
Gecen gittiğimde su geldi sanmıstımya hani, bana da rahmin çok yukarda dedi. Baya zorlandı elini ulaştırmada. Acaba normal doguramayacak mıyız biz

İşte bende travma kalmıştı dogumhaneye girdikten sonra. O yüzden hep sezeryan olacağım diyordum kendimi hep öyle hazırladım. Şimdi 3 santimi duyunca hem sevindim hem korktum
Canımcım kimse seni zorla normal doğuma alamaz 3 cm bir şey ifade etmiyor hazır değilsen normal doğumun sende travma yaratacağına inanıyorsan yapma bence. Sezaryen talep edebilirsin.

Yok çok yüksek değil canım kontrole götür söylemişlerdir zaten bol bol emzir yeter, sıkıntılı bir değer olsa yatış verirdi zaten
Çok uykulu hep uyumak istiyor zor uyandırıyorum az emince uyanıyor ama tam doyunca o kadar çabama rağmen zor uyanıyor. Allah'ın izniyle şu sarılığı da düşse de artma riski olmasa 🙏🏼

Haklısın galiba çünkü ben diyodum bı hamile kalim yeter isterse 9 ay geçmesin
Hiç bı an doğum yapim demicem diyordum
ama hiç de öyle olmuyor😅
Öyle valla bende günler geçsin çocuğum kendini toparlasın diye gözünün içine bakıyorum bide bana hamileliğini çok ararsın diyorlardı hiç aramadım ne yapan söyleyeyim çok ağır bir hamilelik yaşadım şimdi de diyorlar ki çocuğunun bu hallerini çok ararsın diyorlar ama ben gene diyorum aramam çünkü uykusuzluktan resmen kafam yerinde değil 😅

X