Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Aynen öyle, herşeye burunlarını sokmayı müdahale etmeyi çok seviyorlar. Ben müdahale etmelerine müsaade etmediğim için benle çok konuşmazlar telefonda falan hatta şöyle söyliyim, anca eşime ulaşamazlarsa beni ararlar hayırdır bişey mi oldu, oğluma ulaşamadım haberin var mı diye, o derece aramazlar beni. Eşim de hayırdır sen niye bizim aile işimize karışıyorsun demez kendi ailesine. Kv eşimin aklına girmeye çalışana kadar eşimin herhangi bir şikayeti yoktu durumumuzdan zaten. Halimizden de gayet memnunuz yani çok şükür. Kv tamamen kıskançlığından yaptı bunu ya. Kp kendisine öyle davranmıyor diye kudurdu, istiyor ki oğlu da karısına öküz gibi davransın aynı babası gibi. Asıl eşimin tüm bunları iyi niyet zannetmesine çok şaşırıyorum ben, bu kadar mı safsın, nasıl görmezsin gerçek niyetini diye üstümü başımı yırtıcak duruma geliyorum bazen
Kuşum ailesini istediğin kadar anlat kötü görmezler erkler zaten geç anlayan varlıklar

canım Allah yardımcın olsun, bebek doğduktan sonra dikiş esnasında sakinleştirici iste istersen. ben öyle yapmıştım tatlı bir uyku gelmişti, hızlıca geçti ameliyat süreci. odaya çıkınca zaten rahatlıyorsun ilk 4 saat ağrın da olmuyor. çok güzel geçecek inşallah💕
Ya dikişe kadar panik yapmadan gelebilirsem iyi sonunda sakinleştirici vermese de olur önceki doğumumda baya yoğun sakinleştirici vermişlerdi o yüzden çok hatırlamıyorum öyle olsun da istemiyorum bakalım ağlama sesini duyayım başka bişey istemiyorum 🥲

Kayınpederim vefat etti canım o yüzden kayınvalidem rahat ama ben erkenden istemiyorum tam işten çıkıyorum haftaya evde dinlenicem kayınvalidem gelecek benim milyon tane planım vardı konsere gidecektim en basitinden. Yavaş yavaş temizliğimi yaparım diyordum hakikaten sinir oluyorum bazen
Kız ne konseri karnımız burnumuzda🤣🤣

ay nasıl fena dolduruşlar bunlar, şok oldum. eşim bana böyle bir şey söylese o kadar kırılırım ki bir daha doğurana kadar onu yanıma çağırmam, ondan çöp bile istemem 😑 ne demek bana bağımlısın ya. hadi kv'ler dolduruyor ama bu adamlar bu kadar mı kör oluyorlar şaka gibi 😞
Benim de bazen oyle inadim tutuyor ki esimden hicbir sey istemiyorum kendim yapicam diye 😄 heleki bir yere goturup arabayla birakacagi zaman gonulsuzce tamam birakirim dedigini seziyim. Ölsem binmem arabasina kendim giderim

Off çok kötü ya 🫣🫣 Dün akşam noldu.. Annemle babamla görüntülü konuşuyorduk anneme dedim ki seni en erken 3 haftaya bize çağırabilirim kendini hazırla. Doğum sürecinde annem yanımda olacak inşallah. Eşim de diyo bence haftaya gelsin ufak ufak temizlik yaparız beraber diyo, dedim ne temizliği? eve gelen giden olacak ya doğumdan sonra hayırlı olsuns diyo. La dedim istemiyorum misafir. Annemler de demesin mi insanlar illa ki gelir canım olmaz öyle diye. Ya dedim benim bildiğim en azından doğumdan sonra 40 gün lohusa anne ziyaret edilmez rahat bırakılır. Yok diyolar, lohusa 40 gün çıkmaz derler sen onla karıştırıyorsundur diyolar. Valla ben çıkarım, yoksa daral gelir evde dedim 🫣 Baktım bunların üçü de aynı fikirde ve dönmüyorlar fikirlerinden. Madem temizlik yapılacaksa sizinkiler de gelir hep beraber yapılır o temizlik dedim. Eşim de diyor ki olur... Annemin iş yükünü hafifleteyim derken sanırım kendi topuğuma sıktım. 🫣🫣 34+5 teyim. Benim niyetim 36-37 de yalnızca kendi annemi çağırıp doğumdan sonraki 2 3 hafta daha kalması yönündeydi. Ama kayınvalidemin bu kadar uzun süre bizde kalmasını kessssinlikle istemiyorum. Gelirse nasıl gönderirim kendisini? Kara kara bunu düşünüyorum. Yoksa en başta eşime desem annesini hiç çağırmasa da doğuma kadar hep beraber ev işlerini mi halletsek?
Ya başlicam şu salak saçma adetlere!! Yeni doğum yapmış birine ne halt yemeye ziyarete gidilir ki bi de farklı şehirdesin yani. Annenin perti çıkmış olcak bebek sürekli uyucak ya da emecek, baba da davar değilse anneyle ilgilenicek. Kimi ziyaret edicekler Allah aşkına ya?! Ben kendimde olmicam yatak odasında yaşam alanı kurucam kendime, neyin ziyareti bu?? Eşim de tutturdu misafir gelir misafir gelir. Ne meraklıymış misafir ağırlamaya da haberim yokmuş.. Azıcık karının halini düşün de ailelere söyle, karım kendine gelene kadar misafir kabul etmiyoruz konu komşuya söyleyin diye ama nerdeeee.... Misafiri batsın....
Çok dolmuşum kusura bakmayın nolur 😞
Canım misafir konusunda tavrını belli etmişsin zaten ama gelmeselerde evin temiz kalsın. Belli olmaz onlardan gelmezler senin arkadaşın uğrar. Birinin işi çıkar 20 gün sonra tatlısını alır hediyesini alır 5 dakka göreyim der. Elbette gelmesinler benim eşimde ters bu konuda istemiyorum misafir diyor bende istemiyorum evet ama gelende olabilir ki diyorum. Kayınvaliden gelmesin doğumdan önce zor olur senin için tamam annemlerle yapalım annenler doğum sonrası bana yardım etsinler de değiştir konuyu.. bu arada banada lohusa 40 gün çıkmaz diyorlar tövbe Estağfirullah hala anlamış değilim

Yatışım yapıldı sekizde giricem ameliyata Allah ın izniyle çok dua edin kızlar çok korkuyorum stres yaptım iyice
Çok normal canım Allah yardımcın olsun doğuma almışlardır muhtemelen seni birazdan göreceksin meleğini stres yapma lütfen herşey güzel olacak çıkınca anlat bize kim bilir ne kadar tatlı bir minnoş geliyor 🥰

Çok afedersin, affına sığınarak söylüyorum, senin eşindeki de benim eşimdeki de aynı gevşeklik seviyesi... Hani başka tabir bulamadım lütfen kusuruma bakma. Aynısını diyor, annem iş yapar sana bakar falan da kardeşim olmuyor işte öyle. Yakın hissetmiyoruz ki yanında yatamıyoruz. O iş yaparken oturamıyoruz. Olmuyor yani zorlamanın anlamı ne?
Öyle dicekler tabi ne dicekler canım. O yüzde bizim müdahele etmemiz lazım. Annem gitmişti yengemin doğumuna 6 saar uzaklıkta. Biz gitmedik babam falan tek annem. 1 hafta kaldı döndü. Sonuç ? Kavga dövüş. Keşke sende gitmeseydin anne dedim. İki dünür yanyana abimde nöbette kıyameti kopardılar yengemle.

Kızlar 2 gündür meme ucumda bir karıncalanma var hafif ara ara ama ufak elektrikler verilir gibi böyle bişey yaşayan var mı

Öyle dicekler tabi ne dicekler canım. O yüzde bizim müdahele etmemiz lazım. Annem gitmişti yengemin doğumuna 6 saar uzaklıkta. Biz gitmedik babam falan tek annem. 1 hafta kaldı döndü. Sonuç ? Kavga dövüş. Keşke sende gitmeseydin anne dedim. İki dünür yanyana abimde nöbette kıyameti kopardılar yengemle.
Annengil en doğrusunu yapmış tek giderek bu arada. Dediğin ihtimal beni de endişelendiriyor açıkçası. İki dünür yan yana bi de bu kadar uzun süre olmaz. İlla ki kavga çıkar tatsızlık olur. Ben herşeye ne kadar temkinli yaklaşıyorsam eşim aksi gibi bir o kadar rahat yaklaşıyor. Benim kv ile muhabbetim olmuş olsa belki ben direkt kendisiyle konuşup müdahale etme fırsatı yakalardım ama beni direkt denklemden çıkarmışlar sadece oğullarıyla konuşuyorlar, oğulları da sağolsun bütün tavizi veriyor kendilerine

Dün yine baldırıma (calf) kramp girmesiyle uyandım felaket kötü bir şey, sesime eşim bile uyandı 3 kere arka arkaya kramp girdi. Şimdi de o bölge ağrıyor berelenmiş gibi. Magnezyum da kullanıyorum üstelik

Canım misafir konusunda tavrını belli etmişsin zaten ama gelmeselerde evin temiz kalsın. Belli olmaz onlardan gelmezler senin arkadaşın uğrar. Birinin işi çıkar 20 gün sonra tatlısını alır hediyesini alır 5 dakka göreyim der. Elbette gelmesinler benim eşimde ters bu konuda istemiyorum misafir diyor bende istemiyorum evet ama gelende olabilir ki diyorum. Kayınvaliden gelmesin doğumdan önce zor olur senin için tamam annemlerle yapalım annenler doğum sonrası bana yardım etsinler de değiştir konuyu.. bu arada banada lohusa 40 gün çıkmaz diyorlar tövbe Estağfirullah hala anlamış değilim
Benim işte endişem hani annemi o kadar çalıştırıp kadını yormak istemiyorum. Madem bi iş yapılacak onun annesi de gelsin yapsın, gitsin. 8 ay boyunca gerçekten hiç bişeye faydası dokunmadı. Temizlik iş falan yapıyor oluyoruz mesela eşimle, zaten zırt pırt eşimi ararlar karı koca, o zaman ağzını açıp geliyim mi yardıma diye 1 sefer demedi. Sadece usulen, istediğin bişey var mı yemek falan, demişti. Onun dışında öne çıkıp da ben geleyim yardım edeyim ister misin demedi hiç. Ama doğum olunca kendisine daha sorulmadan ben gelir kalırım demesine aşırı sinir oldum. O yüzden niye sadece benim annem iş yapıp yoruluyor ki? Hani gelse bile gitmesi de lazım doğuma kadar harbi çekemem
40 muhabbetini valla ben şimiden diyorum, ben çıkarım diye, evde kafayı yerim yoksa bunalırım. Lohusaları böyle evden çıkarmayıp bunaltıp lohusa depresyonuna sokuyorlar işte ondan sonra

Annengil en doğrusunu yapmış tek giderek bu arada. Dediğin ihtimal beni de endişelendiriyor açıkçası. İki dünür yan yana bi de bu kadar uzun süre olmaz. İlla ki kavga çıkar tatsızlık olur. Ben herşeye ne kadar temkinli yaklaşıyorsam eşim aksi gibi bir o kadar rahat yaklaşıyor. Benim kv ile muhabbetim olmuş olsa belki ben direkt kendisiyle konuşup müdahale etme fırsatı yakalardım ama beni direkt denklemden çıkarmışlar sadece oğullarıyla konuşuyorlar, oğulları da sağolsun bütün tavizi veriyor kendilerine
Gelini kaale alanlar var mı ki canım ? Sanmıyorum. Lakin dikat et bizde bile sorunlar çıktı. Hatta uzadı uzadı bana geldi konu ailelere yansıdı karı koca arasına. Kötü günlerdi. 1 hafta içinde oldu bu. Öncesinde hiç gelmesin sonrasında da kalabalık gelmesinler.

Benim işte endişem hani annemi o kadar çalıştırıp kadını yormak istemiyorum. Madem bi iş yapılacak onun annesi de gelsin yapsın, gitsin. 8 ay boyunca gerçekten hiç bişeye faydası dokunmadı. Temizlik iş falan yapıyor oluyoruz mesela eşimle, zaten zırt pırt eşimi ararlar karı koca, o zaman ağzını açıp geliyim mi yardıma diye 1 sefer demedi. Sadece usulen, istediğin bişey var mı yemek falan, demişti. Onun dışında öne çıkıp da ben geleyim yardım edeyim ister misin demedi hiç. Ama doğum olunca kendisine daha sorulmadan ben gelir kalırım demesine aşırı sinir oldum. O yüzden niye sadece benim annem iş yapıp yoruluyor ki? Hani gelse bile gitmesi de lazım doğuma kadar harbi çekemem
40 muhabbetini valla ben şimiden diyorum, ben çıkarım diye, evde kafayı yerim yoksa bunalırım. Lohusaları böyle evden çıkarmayıp bunaltıp lohusa depresyonuna sokuyorlar işte ondan sonra
canım benim bırak ne halleri varsa görsünler. Yorma anneni eşin yapsın ya da birini tutun mesela. Ya da anneciğine hediye al güzelce gönlünü hoş tut kaynananda avucunu yalasın. Bak gerçekten bırak doğum öncesi gelmesin. Afedersin ben kilotla duruyorum evde ya kaynanamın ne işi var. Yatsan yatamazsın osursan osuramazsın. Yemek yapsan dert yapmasan dert. Doğum sonrası da torunudur gelsin ama tek gelsin cümbür cemaat gelmesinler. İhtiyacım olmazsa yatılı çok istemiyorum rahat edemem dersin eşine. Bakalım biz nasıl yapacağız. Böyle durumlar için ben komple aileleri gönderip bakım işini eşime kitlemeyi düşünüyorum 😂

Gelini kaale alanlar var mı ki canım ? Sanmıyorum. Lakin dikat et bizde bile sorunlar çıktı. Hatta uzadı uzadı bana geldi konu ailelere yansıdı karı koca arasına. Kötü günlerdi. 1 hafta içinde oldu bu. Öncesinde hiç gelmesin sonrasında da kalabalık gelmesinler.
Aaah ah eşim bir anlasa şu durumun dediğin düzeyde sıkıntı yaratabileceğini. Defalarca dedim doğumdan sonra kalabalık istemiyorum diye, eşim bana, yapacak bişey yok illa ki gelecekler diyip kestirip atıyor. Şu yapacak bişey yok lafı ağzına yapıştı herifin her halta yapacak bişey yok diyip duruyo. Dün misafir konusunu açtım konuyu açtırtmadı bile, niye bu kadar düşünüp strese giriyosun düşünme akışına bırak diyo, akışına bırakırsam kontrolden çıkar diyorum da dinleyen kim. Çıldırmama o kadar az kaldı ki. Annesi babası veriyo komutları bu da kendince plan yapıyo annesinin babasının gönlünü hoş etmek için. Olan bu yani

canım benim bırak ne halleri varsa görsünler. Yorma anneni eşin yapsın ya da birini tutun mesela. Ya da anneciğine hediye al güzelce gönlünü hoş tut kaynananda avucunu yalasın. Bak gerçekten bırak doğum öncesi gelmesin. Afedersin ben kilotla duruyorum evde ya kaynanamın ne işi var. Yatsan yatamazsın osursan osuramazsın. Yemek yapsan dert yapmasan dert. Doğum sonrası da torunudur gelsin ama tek gelsin cümbür cemaat gelmesinler. İhtiyacım olmazsa yatılı çok istemiyorum rahat edemem dersin eşine. Bakalım biz nasıl yapacağız. Böyle durumlar için ben komple aileleri gönderip bakım işini eşime kitlemeyi düşünüyorum 😂
Ben de evde kısacık şortla atletle duruyorum, afedersin g.tüm başım açık dolanıyorum ister istemez. dediğin hesap annesinin yanında hayatta böyle duramam. Eşime kalsa annesinin yanında işeyip sıçabilirmişim, annesinin yanında rahat olmalıymışım. Çekiniyorum annenden dedikçe aynı şeyi diyor. Başıma gelecek şeyi de biliyorum, şimdiden yanımda rahat rahat geğiriyorlar o bile midemi aşırı bulandırıyor, ki bizde ayıptır insan içinde geğirmek. Yanlışlıkla olursa da pardon dersin bi daha yapmazsın. Ama bunlar öyle değil. Ben ipin ucunu bi bıraksam annesi de aynı ölçüde rahat olacak ki bu benim onlara taviz vermediğim halleri düşün... Ben öyle laubaliliği sevmem.

Doğum öncesi temizlik muhabbetini yine kayınvalidesiz çözmeye çalışırım dediğin gibi, onu halletme oranım daha yüksek de. Doğum sonrasına cümbür cemaat gelme işini eşim yüzünden halledemiyorum. Onun kafasında o plan hazır, netleşmiş. Neymiş ikimizin babası da onun kardeşleri de hepsi birden en azından 1 2 gün kalırmış, zaten işe geri dönecekleri için uzun kalamazlarmış, 1 2 gün yetermiş de bilmem ne. Ya ben kendi babamı istemiyorum bu dönemde, üstüm başım müsait olmayacak diye. Tutturdu kalırlar kalırlar. Ben tahmin ediyorum niye bu kadar tutturduğunu, anası babası talimatı vermişlerdir bu da yürürlüğe sürmeye çalışıyordur 😡

X