2024 ekim-kasım gebelige hazırlık topigi 🍁🍂

Aynen arkadaşın dediği gibi hamilelikte 6. Haftadan sonra gördügün her kanamayı doktoruna bildirip bu ignenin tekrarlanması gerekiyor Lioo Lioo esinede soyle aklında olsun hep onunda,cevrenede soyle kıyamam ya bu gibi ilgisiz doktorlar yuzunden😡 kimbilir kimlerin vebaline giriyorlar😡
Şimdiki Dr.im çok iyi ogluma hamile kalmadan önce gittim benim durumum bu yaşadıklarım bu. İyi bir tedavi sürecine başlayalım. Yada hamile olduğunu öğrendiğin an beni ara ve gel dedi. Testte görür görmez eşime bile söylemeden. Dr aradım pzrts gel yatisini yapalım dedi. Sonra düşmemesi için gerekli şeyler yapıldı. Kanama alanı bile vardı. Toplam 7 kere hastanede yattim çogunlukla önlem amaçlı.
Aynen ufacık kan bile gelse o iğneyi olması lazım
Allah cezalarını versin ya
Inan ilk aklıma bu geldi çok üzüldüm yumosoglum adına 😟 aglayacagim ayy sinir oldum hormonlarım mahvoldu 😥😰😨 ayy su an zaten duygusal moddayım 🥴
Doktor hata yapmış valla belkide düşükler ondan dolayı oldu
Evet ondan mış 😔 Dr öyle dedi normal doğum bende travma oldu. Bu yüzden oğlumu sezeryan oldum. Çok şükür çok iyi geçti. Bana göre sezeryan normal dogumumdan bin kat iyidi. Bebeğim kucagimdaydi saglikliydi. ilk gün haricinde yuruyebiliyordum oturabiliyordum.

E çok iyi o zaman tutar insallah.Ne zamandır bebek deniyorsunuz
Biz temmuzdan beri deniyoruz ancak çok bilinçli başlamamıştık. Yumurtlama günlerini çok sıkı takiğ etmemeişyim ama uygulamaya göre günlerde denemiştik ama olmadı Geçen ayda sadece bekledik ve yumurtlamada 2 gün yaptık diğerlerinde düzensiz devam ettik spermler sağlıklı olsun diye ama tutmadı. Sanırım öncesi ve sonrasıda önemliydi. Bu ay daha sıkı çalıştık

Kıyamam ya neler yaşatmışlar.Şikayetci olsaydın aslında iyi olurdu.Tabi sizin orada işler nasıl yürüyor bilmiyorum.Çok üzüldüm.İnsallah bir daha yaşamazsın.😔
Yukarda dediğim gibi paran yoksa çok çok. şikayetin sadece yerde kalır malasef Türkiyedeki gibi değil burası. Rabbime şikayet ettim halada ediyorum çünkü hala yüreğimin acısı dinmiyor. Rabbim versin cezalarını

Anladım canım.Aslinda bizim burada herkes okuyor ama calisamiyor şu an.Üniversite mezunu işsiz dolu etraf.İyi bir bölüm okumak gerekiyor.Ablalarina masallah.27 yaşında kariyerinde güzel bir yere gelmiş.Allah yolunu açık etsin.Senin nasibin de böyleymiş canim.Esinle bebeginle doğacak bebeklerinle musmutlu bir hayat diliyorum sana.😊
Evet türkiyede okumak nerdeyse ücretsiz. Esra erolda bir evinden kaçan kiz demişti. Ben üniversite okumaya başladım sınavlarımı çalıştım girdim diyordu şaşıp kalmıştım mümkün mü böyle sınavlarla üni okumak. Burda sınavları geçip okuyan yok. Bazi kişiler para vermedik kendisi sınavları geçti dediğinde dalga konusu oluyor. Yani o kadar inandırıcı değil. Böyle kendi ilmiyle üni okuyanida vaaaoovvv deniliyor. Çünkü mesela üni 1 senede 100 tane öğrenci alıyorsa 4 5 tane sınavı geçeni alıyormuş Umarım anlatabildim.

Şimdiki Dr.im çok iyi ogluma hamile kalmadan önce gittim benim durumum bu yaşadıklarım bu. İyi bir tedavi sürecine başlayalım. Yada hamile olduğunu öğrendiğin an beni ara ve gel dedi. Testte görür görmez eşime bile söylemeden. Dr aradım pzrts gel yatisini yapalım dedi. Sonra düşmemesi için gerekli şeyler yapıldı. Kanama alanı bile vardı. Toplam 7 kere hastanede yattim çogunlukla önlem amaçlı.

Evet ondan mış 😔 Dr öyle dedi normal doğum bende travma oldu. Bu yüzden oğlumu sezeryan oldum. Çok şükür çok iyi geçti. Bana göre sezeryan normal dogumumdan bin kat iyidi. Bebeğim kucagimdaydi saglikliydi. ilk gün haricinde yuruyebiliyordum oturabiliyordum.
İnsallah gelecekteki hamileliğin çok iyi geçer cnm
Zor gunler atlatmışsın. Artık bilinçli oldun

Evet ya telefondan takip etmek çok zor😣 bende 30 yaşındayım 1 yıllık evliyiz daha doğrusu 14 ünde 1 sene olcak ama uzun süredir beraberdik. Bu ay umarım evlilik hediyesi olur bize 😣🙏🏽
Biz de eylülde evlendik ve geçen ay tam yıl dönümünde eğer bebek varsa testte sonuç çıkacak gündeydi. Çok istedim hediye olur diye dua ettim ama olmadı nasip değilmiş. İnşallah sizin olur kendimin olmuş gibi sevinirim aynı duyguyu hissetmiştim çünkü cok iyi anlıyorum 🥹

Ahhh okurken tüylerim diken diken oldu Rabbim bu acıları kimseye yaşatmasın bunun gibi kasap doktorları bildiği gibi yapsın kıyamam neler yaşamışsın dedigin gibi arkan kuvvetli olsa hemde ne biçim şikayetci olurdun en azından tv ye roportaj verirdin ihmal edildigine dair itibarı zedelenirdi o kisi ya da kurumun, kimse yaşamasın çok zor Rabbim kolaylık versin🥺

Allahtan sonra iyi doktora denk gelmissin senin hayalin gercek olmus kucagın bos kalmamis, insan yasadikca neler geliyor basina dahada kucuksun bu yükleri tasimak kolay mi ahh 🥺

• Üzgünüm
Reactions: As6
Siz ne zamandır deniyorsunuz? Yumurtlama takibi yapıp değerlendirdiniz mi 🙏🏽 inşallah güzel haberler alırız 🩷🙏🏽
Canım hemen dert etme stres inanılmaz etkiliyor ben şubatta doğum kontrol hapını bıraktım sonra doktora gittim vajinal muayene oldum bir sorun var mı baktırayım diye ama doktorum kan testi istemiyorum dedi strese girmeyin boşuna dedi her ay regl oluyorsan sıkıntı yok dedi bir sene olmazsa gelin dedi ben de maalesef epilepsi var ilaç kullanıyorum nöroloğumla da konuştum ilacı değiştirmeye gerek görmedi işte mayıs ayında hamile kaldım ama betam düzgün artmadı ve maalesef düşük yaptım. Düşükten sonra üç regl dönemi beklememi önerdi doktor işte eylülde üçüncü reglim bitti denemeye başladık ben ovülasyon testi kullanmıyorum çünkü akıntı artışından ve takvimden yumurtlama dönemine girdiğimi anlıyorum öyle işte canım sen doktora gittin mi adetin düzenli midir mesela? Rabbim gönlüne göre versin canım 🤗

Dusuklerim oğlumdan önceydi. Sağlık ocağı Dr lari böyle bir şey söylemedi. Eğer bana böyle böyle o iğneyi vurulman lazım deseydiler Ben belki sonraki düşüğüm olmazdı belki saglikla ilerlerdi. Oglumda Sağlık ocağına gittim işlemler için dedim ki filan Dr gidiyorum o kan uyuşmazlığı için iğne vurulman lazım dedi. Dedim. Aaa evet o iğneyi olman lazım. Ama çok pahalı 100 150 dolar gibi fiyatı var vurdurabilicenmi diye soruyor. Eee Ben bunu olmam lazımsa niye daha önce söylemiyorsunuz ki demi. Biz günümüzü geçirelimde kim çocuğunu kaybediyorsa kaybetsin diyorlar. Gerçekten bu Dr lardan çok çektim ilk bebeğim normal dogururken Dr dediki elini ver dedi ve elimi vajinami elletti bak bebeğin başı bu az kaldı diye. Ve benim 2 günlük sanciyla yorgun düştüm açım yorgunum uykusuzum bedenim 35 saattir sanci çekiyor bitap düştüm bir türlü çıkamadı. Sinirlenerek... dogurmuyorsan bu dogurmak üzere diye beni cataldan indirdi ve başkasını dogurttu ve beni o halde o kişi dogurana kadar bekletti. Benim çocuğum oksijensiz kaldı ve öldü. Resmen ihmal ettiler hiç bir sorunu olmayan bebeğimi ölüme sürüklediler. Bilerek ihmal ettilerse allah sorsun hesaplarını. Benim sormam için baya baya zengin olmam gerek. Paran yoksa polise gidip şikayet bile edemiyorsun bu ülkede.

Ahhh okurken tüylerim diken diken oldu Rabbim bu acıları kimseye yaşatmasın bunun gibi kasap doktorları bildiği gibi yapsın kıyamam neler yaşamışsın dedigin gibi arkan kuvvetli olsa hemde ne biçim şikayetci olurdun en azından tv ye roportaj verirdin ihmal edildigine dair itibarı zedelenirdi o kisi ya da kurumun, kimse yaşamasın çok zor Rabbim kolaylık versin🥺

Allahtan sonra iyi doktora denk gelmissin senin hayalin gercek olmus kucagın bos kalmamis, insan yasadikca neler geliyor basina dahada kucuksun bu yükleri tasimak kolay mi ahh 🥺

Amaaaaa 🫨🫨 ben regliye hazirlaniyordum neden yaptin ki smdi bunu🙂↔️ yarın dördüncü günüm olacak gecikmemin 😜 aklıma sokmamalısın ☺️😇

Evet bende ilk düsügumden sonra oldum, ogluma hamileligimin sanirim 28.haftasinda oldum ve dogumdan sonra oldum 3 kere , benim kan grubum negatif, oglumun pozitif iyiki olmusum tekrar hamile kalirsam olacagim,cocugumun yine pozitif olma ihtimaline karsı vucudum onu tehlike olarak gorup antikor olusturup reddetmemesi icin, hatta doktor hamile kaldiginda en ufak kanama yasarsan hemen gel igne olacaksin dedi

Bu arada gri cizgi dediginiz benimkinde de var dikkatli bakinca golge tutunca daha belli oluyor o pembelesmesi gerekiyor sanirim ama benimkinde hic umut kabarcigi yok
Aklına girdi bile 😁 ben okudu isem sizde okuyup şüpheye düşeceksiniz 😂😂

Yok canım bu nickle en son 2019 temmuz annelerindeydim.😊
Anladım canım tanıdık geldin demek ki başak bir yerlerde okudum ben seni ☺️
Nasipse 2.kez temmuz annesi olurum küçük oğlum temmuz doğumlu 😍
Temmuz doğumlu olursa bizimki bizim evde herkes su grubu olcak kocam balık, oğlum akrep, bu bebişim de yengeç olursa bir ben kalıyorum aslan olarak ateş grubu 😂

Anladım canım tanıdık geldin demek ki başak bir yerlerde okudum ben seni ☺️

Temmuz doğumlu olursa bizimki bizim evde herkes su grubu olcak kocam balık, oğlum akrep, bu bebişim de yengeç olursa bir ben kalıyorum aslan olarak ateş grubu 😂
Ay ben de toprak eşim hava eğer temmuz olursa bebiş de su olacak bi ateşimiz eksik🤣

X