Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Bi de madem böyle birşey olabileceğini düşünüyorsun; bu süreçte güzel uyuyup istirahat etmeyede özen göster. Eczaneden folik asit alıp başla. Olsada olmasa da folik asit önemli zaten gebelik öncesi 3 ay önceden depoları dolduruyorlar

Yani şöyle söyleyeyim benim genel vücut ısım sabttir kızımın vücut ısısı normalde benden yüksek olduğu halde bile benden düşük suanl eşim dahil herkes bana dokunma diyorhiçbir zaman 37.4 olmadı bu aslında gerçekten çok büyük bir belirti kızıma hamileyken de doktorum bunun normal olduğunu söylemişti hatta ovulasyonu takibinde bile 0.5 artar gebelikte 1 derece artar Ben bunun önemli bir belirti olduğunu düşünüyorum sadece vücut ısısı değil ayrıca belirti olan göğüs hassasiyeti Bel kasık ağrısı sırt ağrısı arkadaşıma da ok fazla ateş basması olmuş adetine 3 gün kala 2 gün sürmüş herkesin farklı tabii ki de ben ikinci çocuğu düşünüyorum kızım da çok kardeş istiyor ve aslında kışa bırakmamak için geçerli sebeplerim var öyle söyleyeyim Bu yüzden acele ediyorum ve merak ediyorum 2 tane test yaptım dün ve önceki gün zaten biri gölge gibi biri de acaba da bıraktığı için adeti bekliyorum kızıma adeta 9 gün kalıp predictor early ile ogrenmstm 2018 nısanda. Sağlıklı kucağınıza alın

Evet kullanıyorum foldeni. Ben 2 aydır Mayıs ayında kimyasal yaşadım Haziran boş geçti Bu ay tekrar değerlendirdik sonbahara veya kışa kalmasını hiç istemiyorum tabii ki de nasip ama o yüzden İnşallah yazın yani şu an hamile kalmışımdır

Daha 4 haftalık olmamış olan bebeğin belirti vermesi çok gerçekçi gelmiyor bana. Beta değerin artacak ki belirtilerin başlayacak. Genelde adet belirtileri gibi oluyor hamilelik belirtileri de. Ben 5. Haftadan sonra belirti yaşadım. Umarım bebişin seninledir

Tek ilişkiyle hamile kaldım ve kızımı 5 günde öğrendim predictor early pozıtf verdı yaşadığım belirti deli gibi bel ağrısı ve kasık batmasıydı beyaz akıntı da vardı vücut ısımı da o zaman takip ediyordum 37 derece idi zaten yumurtlamadan sonra progesteron hormonu adete kadar genelde 0.5'dir bu gebelikte de 1 derece kadar artar yani belirtiler oluyor biraz tecrübeli olduğum için bir de göğüs ucuma asla dokunamıyorum adet öncesi böyle olmaz bende

Evet döllenme sürecinde ısı artışı olabiliyor. Ama yüksek vücut ısısı iyi birşey değil. Vucut bebeği yabancı gibi görüp atmaya calıstıgı için ısıyı arttırıyor. Yani siz soguk duş alın vucut ısınızı filan düşürün bol istirahat edin. Benim ilk gebeliğimde gece cayır cayır yanmıstım 38 ateşle. 1-2 gün sonra minicik bi lekenlenme tarzında kanam oldu. Doktora gittğimizde bhcg nin düştüğünü öğrendik. Düşük yapıyormuşum.

Merhaba ben gebelikte de öncesinde de hiç belirti yaşamadım başka insanlara nazaran göğüs hassasiyeti gibi vs ama siz aşılama yapmadınız tüp bebek yapmadınız yani size ikinci çizgiyi gölge gösterecek Bi ilaç iğne girmedi vucüdünuza genel de bu iğneler ilaçlar pozitif gösteriyor çünkü yani testte çıkmış benimki de öyleydi ikinci çizgi yok gibi birşeydi ama yine umutlandırmak istemem kan verirseniz daha net çıkar tabi adet gününüzü beklemeniz daha iyi olacak

Ay ben bu detayı bilmiyordum teşekkür ederim sürekli zaten küveti dolduruyorum soğuğa yakın su ile ama vücut ısım yüksek olduğu için de suya girince üşüyorum kendimi sorguladım aslında ama ne eklem ağrım ne de üşüme hissim yok nabzımı biraz yüksek menopozlu gibiyim

Cevap için teşekkür ederim hayır aşılama falan olmadı yani bu tarz şeyler hakkında bilgim yok kızım 5 günde yerleşmişti doktorum bile çok şaşırmıştı Bu yüzden olabilme ihtimalini düşünüyorum ama kendimi testle strese soktuğum için adet bekleme kararı aldım

Arkadaşlar cevap verdiğiniz için teşekkür ederim sağlıklı kucağınıza alın İnşallah benim kızım da 24 Aralık doğumlu 2018 de bende Aralık annelerındeydm hey gidi gunler duygulandım

Ben de iki yıl deneyip, sürekli belirti yaşayıp kendimi hamile sandığım için ve sonrasında hiç belirti yaşamadan hamile olduğumu öğrendiğim için tecrübelerime dayanarak konuşabiliyorum. Ateş takibi yapan çok arkadaşım oldu Herkesin bedeni, vücudu farklı, verdiği reaksiyonlar farklı, aynı bedende bebekten bebeğe bile değişiyor yaşananlar, o sebeple madem test yapmayacaksın sadece rahat olmaya odaklan canım. Umarım bebeğin seninledir

Rica ederim Küvette su ile cok vakit geçirip vajina floranızı bozmamaya özen gösterin. Bu tarz şeyler gebelikte biraz tehlikeli olabiliyor. Küvetten cok duş alırsanız daha iyi olur nacizane tavsiyem.

Gönlünüzce olsun inşallah

Rica ederim Küvette su ile cok vakit geçirip vajina floranızı bozmamaya özen gösterin. Bu tarz şeyler gebelikte biraz tehlikeli olabiliyor. Küvetten cok duş alırsanız daha iyi olur nacizane tavsiyem.
Diğer türlü yaşayamıyorum şaka gibi kızım bile anne çok sıcaksın lütfen dokunma diyor şu anda bulunduğum şehir hissedlen sıcaklık 42'yi bile buldu. Ben klimalı ortamda bile vücudum böyle sıcak dikkat edeceğim kendimi serin tutmaya çalışayım ne olur ne olmaz Çünkü bu geceden sonra 4 günüm kalıyor İnşallah ben de tekrar gebeliği tadarım sizler gibi

Aşılama Bi tedavi yöntemi gebe kalmak için tüp bebekte öyle bu tedavi dönemlerinde kullanılan ilaç ve iğneler belli gün geçmeden test yapılır ise pozitif çıkar yani sizin ki kendi kendine olan doğal gebelik test bozuk değilse boş yere çıkmamıştır ikinci çizgi yine en güzeli adet gününü beklemek

Evet zaten Yani silkelendim biraz bu ay yaşamadığım belirti kalmadı ve inanın O kadar yoğun bir süreçteyim ki boş vaktim de yok ama bunları yaşıyorum gebelik yok ise önümüzdeki ay en azından bir dur yani bunları yaşatdın kafana takma diyebileceğim Ama tek şaşırdığım şey eskiden "zaten bir kızım var eğer ikinci çocuğu düşünürsemasla kafama asla takmam adet olmazsam hamileyim derim cümlesiydi şimdi aksı oldu ve ben yıllardır yumurtlama saatime kadar anlıyorum belirtilerimden çok şükür yumurtalıklarda vesaire hiçbir problem yok hatta kimyasal gebelik yaşadığında lekem daha bitmeden tekrar yumurtladım onu bile anladım eşim bana inanmamıştı Ama 14 gün sonra adet oldum geçen ay Bu yüzden değerlendiremedik ay çok yazdım teşekkür ederim tekrar tekrar sağlıklı kucağnıza alın

Edoşşş bu benim 3.gebeliğim. Herkesin bünyesi cok farklı ve kendini tanımaklada cok alakalı bence. Ben 3 gebeliğimdede erkenden belirtiler hissettim.
Mesela 1 gebeliğimde ben cok sık idrara cıkan biri değilim 3. Haftamda 1 saatte bir idrara sıkışıyordum anormal gelmişti bana bi de kasım ayıydı.Adetim gecikmeden testte pozitif cıkmıstı. Sonrasında adetim geciktikten sonra doktora gittik keseti gördük haftalar sonra cagırdı kalp atısını duyduk.

2. Gebeliğimde de ben belirtiler erken hissetmiştim. Bak 2. Gebelikte not almısım detayları takvimime paylasıyorum 20. Günümde mide bulantılarım başlamıs 28.gün testim pozitif cıkmıs yaşanmıs bir örnek. Ayrıca baska belirtilerde var hepsini detaylı not almısım

Freshmommy
Benimde adetim 5 inde bitmiş 12 sinde ateşim 38,6 ya cıkmış ovülasyon zamanı. Ertesi gün test yapmısım silik cift cizgi cıkmıs 13.gün 20.gün mide bulantım baslamıs. kokulara hassasiyet baslamıs. Ondan önce kasık kemik agrıları göğüs ucu agrıları vs 28.günde testim pozitif cıkmıs. 2. Gebeliğimdede kese kalp atısı görüşmüştü.

Eklentiler

• 7508F30E-64B3-4D17-9B8C-A65C221AB881.png
    167,6 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Edoşşş bu benim 3.gebeliğim. Herkesin bünyesi cok farklı ve kendini tanımaklada cok alakalı bence. Ben 3 gebeliğimdede erkenden belirtiler hissettim.
Mesela 1 gebeliğimde ben cok sık idrara cıkan biri değilim 3. Haftamda 1 saatte bir idrara sıkışıyordum anormal gelmişti bana bi de kasım ayıydı.Adetim gecikmeden testte pozitif cıkmıstı. Sonrasında adetim geciktikten sonra doktora gittik keseti gördük haftalar sonra cagırdı kalp atısını duyduk.

2. Gebeliğimde de ben belirtiler erken hissetmiştim. Bak 2. Gebelikte not almısım detayları takvimime paylasıyorum 20. Günümde mide bulantılarım başlamıs 28.gün testim pozitif cıkmıs yaşanmıs bir örnek. Ayrıca baska belirtilerde var hepsini detaylı not almısım

Freshmommy
Benimde adetim 5 inde bitmiş 12 sinde ateşim 38,6 ya cıkmış ovülasyon zamanı. Ertesi gün test yapmısım silik cift cizgi cıkmıs 13.gün 20.gün mide bulantım baslamıs. Ondan önce kasık kemik agrıları göğüs ucu agrıları vs 28.günde testim pozitif cıkmıs. 2. Gebeliğimdede kese kalp atısı görüşmüştü.

Gebelikte kaçıncı haftadan sonra sırtüstü yatmak zararlı
Zararlı vaktini bilmiyorum ama çok bi göbeğim olmamasina rağmen 19. Hafta itibari ile yatamıyorum. Düz yattigim an kalbim çıkacak gibi çarpıyor sanki kalbim ağzımdan çıkacak gibi oluyor. Düz yatınca rahat edemeyeceksiniz deseler inanmazdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…