Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Yatınca benim de daha iyi zaten oturmak çok ağrıtıyor bence. Daha hareketli olmamız lazım da bu sıcaklarda o da çok zor

Benim doktor da öyle bende çok sormuyorum ama onlar detaylı anlatsa iyi olur el uyuşması magnezyum eksikliği diyorlar gebelikte doktor magnezyum veriyormuş öyle okumuştum Bi yerde, mesela normal de bizim Bi yerimiz tutulursa ağrır ise kantaron veya ki zeytinyağı hafif ısıtıp masaj yapıyoruz o bölgeye sıcak havlu indiriyoruz üzeirne iyi geliyor tabi gebelikte sıcak birşey indiremeyiz kanama başlar Allah korusun ama çok sıcak olmayan ılık Bi yağ ile birine masaj yaptırırsanız size çok iyi gelecektir. Teyzem bana çok dedi yap iyi gelir bende üçüncü aya girdiğimde çok omuz ağrısı yaşadım omzumda ağırlık çok vardı kalbim çok çarpıyor durmuyor yani gebelikte her sorun çıkabiliyor doktor normal diyorsa korkmamak gerek

Erken diyenler herkes kendine göre konuşuyor rahim direkt beli etkiliyor ve şuan en az Bi domates kadar ağırlık var içinde rahimin balon gibi şişmesi de var şuan da bebek var yani içinde bele vurması çok normal erken değil yani belki de bizim belimizde sıkıntı da olabilir öncesinde ondan böyle erken etkilendik oda olabilir yani, ben erken olmadığını üçüncü ayımda sekerek yürürken doktoruma sordum normal diyince anladım

Ben de bunu kullanıyorum özellikle kışın ama hamileler için zararını duymadım hiç. Hamilelik Çatlaklarına iyi geleceğini sanmıyorum
Ben yüzümü vucudumu nemlendirmek icin almıştım. Çatlak icin değil. Ama işte bilemedim emin olamadım yinede. Cewriyede içerik paylasmıs sanki iyi değil gibi bi algıda olustu bende. Geri göndereyim dedim

Bende de yüksek çıkmıştı ama doktor panik yapma Takviye gıda vitamin alımında ve kusma durumlarında yüksek çıkabilir dedi. Sonraki olcumde biraz düşmüştü ama hala üst sınırın üstünde idi. Kusmalar devam ediyor diye çok takılmadım zamanla düşer diye.

Eki Görüntüle 3454697

Canımlar şunu aldım Arzunun önerisiyle. Çok detaylı anlatılmış her şey
Bende 0-2 yaş dönemi için şu kitabı almayı düşünüyorum, d&r da kitapların içeriğini incelemiştim bu kitabı listeme eklemiştim. Şuan okuduğum 2 kitap bitsin sıradaki okuyacağım bu. Senin elindekinin içeriği ile karşılaştırmak isterdim. Eğer kitapcıya gidersem bakacagım

Eklentiler

• C14CDC3A-CCD4-45B4-9451-E586DC083646.png
    461,6 KB · Görüntüleme: 36
Normal de düzenli kan vermiyoruz bilmiyoruz hangi hormon ne ara yükseliyor düşüyor haberiniz bile yok gebelikte böyle yükselince veya birşey düşünce hemen korkuyoruz, doğal olarak o kadar stres edilecek şeyler değil demek ki

Bende iki gündür yan yatıncada hisseidyorum nereye yatsam içerde sanki oraya kayıyor çocuk ordan tekme atıyor ayaktada bazen seyrelme şeklinde hissediyorum karın öne doğru gittiği için galiba çok hissedilmiyor ayakta

Canım el uyuşması da benim bu hamileligimde var. Hızlı kilo aldım onunla alakalı (nasıl yazıldığını bilmiyorum ) carpel tunel diye bir şey varmış onu etkiliyordur dedi. Üzerinde durmadı önemli değilmiş. Kalsiyum vermişti ve hafif bilek hareketleri

Doğru canım haklısın valla bu kuyruk şokumu şeysi yeni başladı yani gebelikten başka nedeni olamaz işte. Eskiden de çok oturuyordum iş yerinde ama bir yerim ağrımazdı böyle amaan

Doğru canım haklısın valla bu kuyruk şokumu şeysi yeni başladı yani gebelikten başka nedeni olamaz işte. Eskiden de çok oturuyordum iş yerinde ama bir yerim ağrımazdı böyle amaan
Kesin gebelikten sekerek yürümeyi bile normal gördüyse doktor senin gibi çalışanların Allah yardımcısı olsun çok zor ben evde yarım saat otursak mahvoluyorum karnıma, sancı giriyor belim perişan oluyor

Kızlar merhaba konu açtım ama pek kimse görmedi benim birçok belirtim var gebelikle alakalı şu anda 5 günüm var iki gündür vücut ısım gün içinde 37.4 derece yani bu normal bir insanın ısısı değil olamaz sıcak basıyor 2 gecedir ayaklarımın altı cayır cayır yanıyor eşim bile benden 1 derece az vücut ısısı bel ve sırt ağrım oluyor ara ara belime bıçaklar saplanıyor içten kasığıma da aynı şekilde zaten bir haftadır batmalarım oluyor yerleştiğini düşündüğüm zamanlar çok daha fazla oldu uzayan sarımsı akıntı geldi dünden beri -3 kere bazen de beyaz bembeyaz akıntım oluyor krem gibi sulu değil kimse dokunamıyor bu ne ne kadar çok sıcaksın dyorlar ateş ıcımdeymm yaa i biliyorsunuz ki yumurtlaamadan sonra ısı artar fakat hamilelik olmadığında Benim hiçbir zaman bu kadar çok artmadı erken test yapmayı düşünmüyorum Çünkü maalesef bazıları yanlış çıkartıyor hamile olduğu halde erken testlerle üzülen arkadaşlarım oldu evde 16 tane strip testim var dün ve önceki gün yaptım gölge gibi var ya Yok arasıydı bugün yapmadım adete kadar yapmayı düşünmüyorum merak ettiğim şey bir sürü hamile var aranızda benim gibi sıcak basmaları ayak yanması falan yaşayan oldu mu Bir de iki gün önceye nazaran çok şiddetli göğüs ucu hassasiyetim vardı 6 gün sürdü normalde yumurtlama zamanı bir gün sürer ama bu sefer hiç ama hiç geçmedi arada yine hassasiyet var yanma kaşıntı var

Heyecan verici ya

Sıcak basması dönemsel de olabilir gebelikten de olabilir, dolayısıyla gebelik var yok demek çok mantıklı olmaz. Kadınların hormonal süreçleri her ay farklı olabiliyor zaten. Ben kendimi bu kadar dinlemek yerine test yapardım, test yapmadan anlayabileceğiniz bir durum değil yani.

Ben de ilk zamanlar ateşim olduğunu farketmiştim normalde 36.6 çıkardı adete yakın ölçtüğümde 37 civarı çıkıyordu ama en önemli belirti benim için göğüs ucu hassasiyetiydi önceki adet belirtilerim hep etrafı hassasiyet olurdu bunda göğüs ucunda oldu değişikti ve kesinlikle adet benzeri ağrı ben bildiğin adet ağrısı çektim hatta bunun için kaç kere tuvalete gittim kesin oldum diye ağrı kesici içecek kadar ağrımıştı ben adet 4 gün geçince test yapmıştım aynı gün kan verdiğimde 3 bin küsür çıkmıştı bence kendini takip etmeyi bırak ve adetin gecikmesini bekle

Malesef şu merakımı yenemiıyorum ama bbu sefer yapmayacagım. Dediğin gibi en sağlıklısı beklemek zaten. Benim de meme ucum aşırı kötüydü sımdi o süreklilik arada oluyor

Zaten gölge gibi cıktıgı ıcın emın olaamıyorum gecıkmeyı beklıyorum. Daha önce hıc Boyle olmadı vucut ısım kızıma hamileyken bile 37ydi sıcak basması da belırtı olarak duydum sizlere yazaym dedm

Havalarda cok sıcak yetersiz su vs herşeyden ısı artışı olmuş olabilir. Benim döngüm 28. 28+2 iken evdeki dandirik teste bile pozitif oldugum cıktı. Bende aşırı göğüs hassasiyeti vardı yürürken bile canım acıyordu ama ona rahmen gebe miyim demedim. Cünkü beklemiyorduk. Ev tasıma süreci vs yogunduk, ben bir sürü koli flan tasıdım yorgunluk stres onlara baglamıstım. Rüyamda bile gebe oldugumu görmüştüm ama rüyadır diye geçtim. Ramazan bitecek son 1 hafta kaldı ben hala adet olmadı diye takvime bakınca 2 gün gectiğini anlayıp test yapmıstım. O da hiç ihtimal vermiyordum gebe bi arkadasımla konusuyordum adetim gecmiş bi test yapim bakim diye. Ben öncesinde 2 düşük gercekleştirdim o sürectede belirtilerden anlamıstım. Cok sık idrara sıkısıyordum birinde 1 saatte bir. o beni şüphelendirmişti. adet olmadan eczaneden kaliteli bi teste alıp yapmıstım pozitif cıkmıstı. Yani göğüs agrısı sıcak basması cok belirgin belirtiler sayılmaz. Test alıp bakmanda fayda var 35-40 a kadar adet olmazsan güncelle ve kan ver mutlaka.

Merhaba kızlar 3 lü test yaptı doktor dün. Bu da sonuçları var mı yaptıran yakın zamanda sonuçlar ne durumda sizin

Eklentiler

• IMG_6345.jpeg
    90,9 KB · Görüntüleme: 38
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…