Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Çok sıkıntılı olduğunda erken haftalarda istiyorlar şeker yüklemesini çiçeğim, sen evrene pozitif enerji gönder

Al benden de o kadar Aç karnımı doyurup sefil olmadıysam o gün ne mutlu bana. Çocuğuma da ne mutlu Ya bebek için hiç hiç evham yapma bence. O gerçekten ihtiyacı olan ne varsa alıyor annenin depolardan. Bana doktor sen çocuğu boşver o kendine her türlü bakar da sen kendini kurtar dedi Bebek kansızlık kalsiyum eksikliği magnezyum eksikliği, bel ağrısı, kramp yaşamaz sen yaşarsın hepsini dedi.

İnanıyorum ona artık, bir gün hiç unutmuyorum öyle bulantım öyle kusmam var ki 3 gün olmuş hiçbir şey yiyememiştim. Eşimin zoruyla serum almaya gittim ama inan yürüyecek halim yoktu, doktor ultrasonu bir açtı bizimki takla atıyor ajflsjdldl canın sağ olsun aşkım ne diyim

Çok sıkıntılı olduğunda erken haftalarda istiyorlar şeker yüklemesini çiçeğim, sen evrene pozitif enerji gönder
Ben geçen gün 14 saat aç kaldım kan verdim kanımın son damlasını yani 68 çıktı. Neredeyse düşük bile. Doktora da dedim bunu 14 saat bile olsa yüksekse yüksek çıkardı dedi. Neyin yükselttiğini düşünüyorsan ondan uzak dur kurtarırsın dedi. Hepsini de az çok tespit ettim. Birini bal yaptı birini karpuz yaptı tatlı yemediğim gibi tatlı meyveleri de azalttım. Akşam da tatlı yiyecem diye yemek yemedim mesela. Öyle öyle dengelemeye çalışmaca

Bak işte Kız onlar var ya onlar canlarının kıymetini çok iyi biliyorlar. Sen aman ona bişey olur mu derken, o şu da anneme kalsın demeden sömürüyor Canları sağ olsun, çok şükür diyelim kendimize de biraz biraz iyi bakmaya gayret edelim

Ben kendime hazırlıyordum güzel tabaklar taaaa ki 6. Haftaya kadar Bulantım bi başladı herşeyeden soğudum midemi bulandırmayacak ne yerim diye bakıyordum. Kafamı yatagın icinden cıkaramıyordum. Meyve bile yıkayamıyordum. Cok zordu. Benim 12.haftamda doktor demir dvit ekledi ertesi gün iştahım gitti. Hamilelik süreci mi ilaçlar mı bilmiyorum. Ondan önce 2 saatte karnımdaki minnak kedi tırmalıyordu sanki 2 saatte bir kazınma aclık hissi vardı. Hala daha geri gelmedi iştah. Şikayetçi miyim hayır. O kedi tırmık hissinden daha iyi ben endişelenmiyorum yeteri kadar besleniyor mu diye. Cünkü yesen de yemesende bebek depolarını kullanıyor kendini besliyor. bi gebelikte yiyen anne ile yemeye annenin bebeklernin karsılastırıldıgı arastırmalar var fark görülmemiş, fazla yiyen annenin bebeği max 500 gr fazla doguyor gerisini siz alıyorsunuz. Boşa can sıkmaya gerek yok Önemli olan vit değerlerine kalsiyum degerlerine dikkat etmek sende hastalık sağlık sorunu cıkmaması icin. Bi de neyi yiyemiyorsan onun muadilini yemek en güzel secenek olabilir. Bugun diyetisyen dedi ki; Aşermek sadece canının çektiği değil , canının çekmediğidir de aynı zamanda.

Evet canım süreceğim artık
Sabah 2 dilim gözleme yedim
Sonra canım tatlı istedi biraccıkın magnolia yedim filtre kahveyle
Öğlen 2 kıymalı dolma, yanında yoğurt yedim 1 bardak limonatayla
Başka da bişi yememişim. Bazen iyi yiyorum bazne böyle anlamsız bişi oluyor

Ayyyy darısı başımıza

Güzelmiş beslenmeniz sabahları falan bir şey ayarlayamıyorum zor uyanıyorum bazen evden peynir domates salatalık götürüyorum öğlen mecbur iş yerinin ordan yiyorum alternatif az genelde fast food bi dediğim yer var ev yemeği için haftada 1 gün somon yiyorum balıkçı var bir tane kalan günle ne ayarlarsam evde de genelde ne varsa onları yiyoruz

Canım 3 ana, 3 ara öğün diyor doktorlar ve çeşitlilik olsun diyorlar. Ben de çok sağlıklı beslenemiyorum, özellikle akşamları malesef dışardan yiyoruz. Ama midem boş kalmıyor. Genelde hep dolu sen de gece 21de falan ara öğün yap ki miden boş kalmasın

Yaa maşallah kuzum

Anne bebek cantasi icin su cikti karsima kizlar

Guzele benziyor.

Çogzel marka bu, memnuniyeti yüksek. Renk seçenekleri de fazla, listemdeydi

Bu temu da hersey cok uygundu ben aldigimda 30-40 tl biseydi cogu sey. Simdi 200-300 den basliyor resmen artmis fiyatlar gerci hala aldiklarim gelmedi :)

Günaydın kızlar beslenme durumları konuşulmuş valla herkesin derdi farklı işte ben de tam dersi durumu yaşadığım için endişeliyim 20 haftada 7 kilo aldım. Doğuma gidiyorum desem kimse şaşırmaz kızımda böyle değildi iştahım yine acıktı ama yürüyüş ve pilates yapıyordum toplamda 12 kilo almıştım. Ve ilk 2 haftada emzirmeyle birlikte hepsi gitmişti. Plesanta asagida diye pilatese başlayamadım uzun yürüyüşler yapmıyorum. 3 hafta civarı full yattım. Sonuç bu. Yediklerimin illaki bebeğe faydası var ama bu kadar yememe gerek yok bu bir gerçek. sizin de endişenizi anlıyorum ama bebek kilo alıyorsa hiç sıkmayın canınızı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…