Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 33 46,5%
  • erkek

OY: 37 52,1%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,4%

• Ankete Katılan
    71
Benim bir tane genimde çıktığı için iğne gerek duymadı canım hap kullanıyorum birde bu gende %60 bütün kadınlarda heterezigot çıkarmış yanii bilmezlermiş bu geninin de böyle olduğunu ama en önemlisi faktör 5 de sıkıntı çıkmış senin o doğrudan etkiliyor çünkü diğer genlerde eklenince senin risk oranın baya fazla birde aile geçmişinde varsa eğer pıhtılaşmayla alakalı bir sorun oran yükseliyor
Evet doktorda faktör5 in heterezigot olmasıyla ilgilendi. Diğerleri hakkında bir yorum yapmadı. Kesinlikle iğnesiz olmaz senin dedi. Coraspirin kılcardamarları etkiler, iğne toplar ve atar ana
damarları dedi. Senin iğneye ihtiyacın var dedi. Bi de baska sayısal birşeylere de bakıyorlsr galiba hızları hakkında onlarada bakıp kesin iğne dedi

Neden kendi doktorların da yapmayı tercih etmiyorlar bana benim doktorum yapacak direkt o takipli olduğum için zaten randevu verdi detaylı için gel dedi
Benim doktorum detaylı ultrason yapmıyor, uzmanı değildir oradaki en ufak bi parlaklığı bile görmesi lazım çünkü. Seninkinin uzmanlığı vardır belki

ayyy senin de baya zor geçmiş canım :KK43:
İşte benim avantajım yemeklerden tiksinme olayı olmadı yemek yapabildim yiyebildim kussam bile yemek yiyebildim son zamanlarda bile baya enerjim iyiydi annemler gelecek ben bütün evi temizliyodum falan. O zaman 26 yaşındaydım şimdi 30 diye mi bilemiyorum enerjim hiç yerinde değil 🤣

İşte benim avantajım yemeklerden tiksinme olayı olmadı yemek yapabildim yiyebildim kussam bile yemek yiyebildim son zamanlarda bile baya enerjim iyiydi annemler gelecek ben bütün evi temizliyodum falan. O zaman 26 yaşındaydım şimdi 30 diye mi bilemiyorum enerjim hiç yerinde değil 🤣
ben hiç yiyemedim, hala bazı günler yiyemiyorum ama azaldı biraz 🙏🏻 şöyle kalkıp ev temizlemeyi kendime bakım yapmayı falan özledim mis gibi 🥹

Benimde yarın inşallah annem gelicek benim şehir dışından gebeliğin başından beri uykulu halim var hep uyumak yatmak istiyorum enerjim yok öyle tabi gezme olursa ayrı enerji geliyor orayı karıştırmayalım😅 onun haricinde evin düzeni gitti iyice çünkü önceden her şey nizami olurdu şimdi aldığımı atıyorum çünkü onu düzenleyip koymaya enerjim yok

Çok şükür🙏🏻 Ben 17.haftama geldim iğnesiz. Hemetoloji doktoruda bunu riskli buldu başında başlanılması gerekiyordu neyseki birşey olmamış ama sürecin devamındada birşey olmayacagı anlamına gelmiyor dedi. Umarım sıkıntısız geçer. İğneyi nasıl oluyorsunuz? Ne kadar sıklıkla? Kendiniz mi vuruyorsunuz?
Çok şükür ki siz sıkıntısız bu haftaya kadar gelmişsiniz. Ama önlem alınması gerekiyorsa hemen başla derim. Günde bir defa hemen hemen aynı saatler de yapmaya çalışıyorum. Daha önce birkaç kez sağlık ocağına acile filan gittim yaptırmak için sonra eşim yapmaya başladı ama devamında kendim alıştım şu an kendim göbeğimden yapiyorum. Doktorum duruma göre bakacağım 12. haftayı bitirelim olmadı coraspirine devam ettircem dedi ama ben iğneye çok alıştım psikolojik olarakta beni rahatlatıyor çünkü daha önce 8 haftalikken bebeğimin kalbi durdu o zaman kan pıhtılaşması testi yaptirmamistim bilmiyordum.

Benim ikinci hamileliğim ilkinde daha enerjim mi vardı ilk bebek hevesi miydi unuttum mu o günleri bilmiyorum evet sabah bulantısı her gün yaşadım nerdeyse ama gün içinde daha iyiydim sanırım şimdi dediğin gibi hamile değil de hasta gibiyim. Ama vücudunda bu kadar değişen hormon var ve düşen yükselen binsuru değer var yani vücut aniden bi değişime girince hastalık gibi bişey oluyor cidden. Tam böyle bundan sonra rahatlar dedim kusma falan çok nadir yaşayan ben 4 gündür sabah uyandığımda mutlaka kusuyorum güne bu şekilde başlayınca gel de mutlu mutlu günaydın de😂
benim de ilk gebeliğim daha rahatto mesela cinsel hayatımızda normal devam ediyordı. bu gebeliğimde ilk 3 ay bulantı halsizlikle geçti tam düzeldim derken eşimden erken turkiyeye geldim 3 hafta ayrı kaldık. tam o da izne geldi ben de duzeldim derken bir baktim plesanta asagida dedi yine birsey yok 😂 o da soyleniyor ama tatli tatli simdilik 😂 enerjim yerinde ama iyiyim onun disinda en azindan geziyoruz birlikte normal hayatimi yasiyorjm keyifli sadece cinsellik yok

benim de ilk gebeliğim daha rahatto mesela cinsel hayatımızda normal devam ediyordı. bu gebeliğimde ilk 3 ay bulantı halsizlikle geçti tam düzeldim derken eşimden erken turkiyeye geldim 3 hafta ayrı kaldık. tam o da izne geldi ben de duzeldim derken bir baktim plesanta asagida dedi yine birsey yok 😂 o da soyleniyor ama tatli tatli simdilik 😂 enerjim yerinde ama iyiyim onun disinda en azindan geziyoruz birlikte normal hayatimi yasiyorjm keyifli sadece cinsellik yok
sağlık olsun da gerisi önemli değil canım 🤗 zamanla o da olur

gebeliğim daha rahatto mesela cinsel hayatımızda normal devam ediyordı. bu gebeliğimde ilk 3 ay bulantı halsizlikle geçti tam düzeldim derken eşimden erken turkiyeye geldim 3 hafta ayrı kaldık. tam o da izne geldi ben de duzeldim derken bir baktim plesanta asagida dedi yine birsey yok 😂 o da soyleniyor ama tatli tatli simdilik 😂 enerjim yerinde ama iyiyim onun disinda en azindan geziyoruz birlikte normal hayatimi yasiyorjm keyifli sadece cinsellik yok
Bizim cinsel yasak gibi bsey yok ama eşim sen hamilesin modunda hamile kaldığımda bebise bişey olacak endişesi yaşıyor ilkinde de böyleydi asamamis hala 😂

ben hiç yiyemedim, hala bazı günler yiyemiyorum ama azaldı biraz 🙏🏻 şöyle kalkıp ev temizlemeyi kendime bakım yapmayı falan özledim mis gibi 🥹
O günler de gelecek inşallah bende rutin ev temizliği yapıyorum ama böyle bı cam silmek kapı silmek içimden gelmiyor değil ama çok çabuk elim ayağım titriyor tansiyonum düşer gibi oluyor annem belki ay sonu gelebilir onu bekliyorum😬😬

O günler de gelecek inşallah bende rutin ev temizliği yapıyorum ama böyle bı cam silmek kapı silmek içimden gelmiyor değil ama çok çabuk elim ayağım titriyor tansiyonum düşer gibi oluyor annem belki ay sonu gelebilir onu bekliyorum😬😬
anneler iyi ki var ya ❤️ benim annemin de sağlık sorunları olmasa hep kalmasını isterdim 🙏🏻 kv alt katta oturuyor hep burdayım valla evde fena oluyorum sanki

Ay bizde nolcak ya Allah aşkına, aptal saptal tavırlar bunlarda anlayışsızlık bunlarda. Senle aynı durumdayım üzülmiyim diyorum bebiş için öyle daha çok stresleniyorum, bebeden özür dileye dileye ağladım valla
düzgünce konuşup davranışlarını değiştirmeleri lazım bunların yoksa aylar böyle nasıl geççek 🥺 üzülme kuzu bebiilerimize yazık ya ben de dün çok ağladım üzüldüm sonra

Kızlar selam, 18+2 günlük hamileyim. Biraz gelenekselci bir insanım, eşim de öyle. tarama testlerini yaptırmadık, klasik ultrason taraması, rutin kan testleri dışında da bir şey yaptırmadım, yaptırmayı da düşünmüyorum. Benim gibi düşünen, devam eden var mı acaba ?

Çok şükür ki siz sıkıntısız bu haftaya kadar gelmişsiniz. Ama önlem alınması gerekiyorsa hemen başla derim. Günde bir defa hemen hemen aynı saatler de yapmaya çalışıyorum. Daha önce birkaç kez sağlık ocağına acile filan gittim yaptırmak için sonra eşim yapmaya başladı ama devamında kendim alıştım şu an kendim göbeğimden yapiyorum. Doktorum duruma göre bakacağım 12. haftayı bitirelim olmadı coraspirine devam ettircem dedi ama ben iğneye çok alıştım psikolojik olarakta beni rahatlatıyor çünkü daha önce 8 haftalikken bebeğimin kalbi durdu o zaman kan pıhtılaşması testi yaptirmamistim bilmiyordum.
Çok şükür doktor şansa gelmişiz gibi konustu dün. Neyseki geldik. Evet önlem alınması gerekiyormuş ciddi bi durum dedi bebek ya da sana zarar verebilir bu durum puhtı atması halinde dedi. Benimde 2.gebeliğimde kalbi durmustu. Genetik testleri istedi doktor yaptırdık temiz cıktı bize demişti hepsi. 2.gebeliğimde kürtajla bebeği aldılar onuda incelemişlerdi onunda kromozları temiz cıkmıstı. Kürtajdan 1,5 yıl sonra adet kanamamdaki anormallikler üzerine doktora gitmiştim. O zamanda bir sürü test yapmıslardı araştırma hastanesinde. Hicbir sorun tespit edilemedi dediler. Ama o testi dün gören doktor hayır genetikte mutasyon cıkmıs normal değil dedi. Sen normal hayatında dogum kontrol hapı bile kullanamazsın tehlikeli dedi. İlginç olan bu testlerin hepsini ben kadın dogum doktoruma 4 haftalık hamile oldugunu öğrendiğimde ilk muayanemde göstermiştim. Coraspirin vermişti. Bana dediği trombofili panelini yaptır iğneye baslayıp baslamayacgıma kadar verelim. Ama gösterdiğimiz test sonuclarında zaten o istediği testin sonucları önceden bana yapılmıs mevcutmus. Dün hematoloji uzmanından öğrendim. Testide tekrar yaptı ama sonuc değişmez dedi. Cıkmasıda uzun sürer 3 ayı geçebilir senin acilen iğneye baslaman gerek devam eden sürecinin saglıklı gideceğinin hicbir garantisi yok dedi. Kafam cok karıstı. Umarım sıkıntısız atlatırız. Nasıl iğneyi vurulacagım vs simdi kafamda onlarda dert oldu bana 😢

Son düzenleme:
X