Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
Aslında bir yerde okumuş bunu bak buradaki bir arkadaş dedi ben de okumuştum uydurmamış kız yine de 😂 Ahahahha komşulara sormak iyi fikir bence de 😂 Eşim de bana diyor ki kadınlar çok üşür eli ayağı buz gibi olur devamlı, ben de diyorum erkekler de üşümez kışın bile montsuz gezebilir sen neden böylesin 😂 Yani yine sizinki normal bizim durum bayağı absürt karşılanıyor 😂 Annemlere gittik bayram tatilinde güneydeler onlar tabi çok sıcak klimasız durulmuyor eşim klimada yatamıyor ben klimasız uyuyamıyorum mecbur ayrı yattık yaşlılar gibi 😂😂😂
Evet qrkadasim yazdığını da gördüm sasirdim. Antalyada olarak sıcaktan çok şikayet ettiğim söylenemez hele yazın başında oh bedenim ısındı dedim ama şimdi bulantidan rahatsız edici geliyor. Biz yine de babalara uyalım onlar daha normal geliyor bana 😄😄

Se
Kızlar Faktör V, mthfr a1298c, mthfr c677t, pai-1 4g/5g genlerinde heterezigot mutasyon bulunmuş.
Doktor ile görüştüğümde kan sulandırıcı iğne kullanmamın şart oldugunu söyledi. Ama kanamada yapabilirmiş. Kadın doğum doktorun karar versin dedi. Mesaj attım. Muayaneye çağırdı iğne başlayacagını soyledi. Bikaç gün içinde gideceğim. Aranızda şuan veya öncesinde kan sulandırıcı iğne kullanan oldu mu?
Canım benim bir iki genimde mutasyon olduğu halde öğrendiğim günden beri günde iki kez kullandım bir kanama yaşamadım çok şükür geçenlerde doktorum günde bire düşürdü ve kan sulandırıcı ilaç halinde devam dedi

Teşekkür ederim ben zaten tamamlayıcı sigorta yaptırmıştım ücret ödemiyorum çok şükür doktorum da sen geldiğinde bilgilendireceğim yazdı o kadar uzun kendi doktoruma gitmezsem içim rahat etmez kakfkalf
Mükemmel bu. Ya çok istemiştim bende tamamlayıcı değildi de iste ne olduğunu hatırlamıyorum bi süre bebek dusunmuyorduk o ay çok heves ettim 3 günle falan kaçırdım regl tarihinden kaynaklı olmadi o zaman 16 bin verecektim dogumu da karşılayacaktı. Ben 4. Aya kadar o parayı verdim üzgünüm 🥺

Yarın sağlık ocağına gidecektim idrar vermeye. Kalp atışını dinlemek istesem dinlerler mi acaba
Stres yapma kendine bebeğin gayet iyidir😊. Doktor stresinden böyle hissediyorsun. Takipli olduğun eben iyi biriyse mutlaka anlayis gösterip sana dinletecektir. Bi de tabi kalabalık değilse işleri çok yoksa dinletirler

Stres yapma kendine bebeğin gayet iyidir😊. Doktor stresinden böyle hissediyorsun. Takipli olduğun eben iyi biriyse mutlaka anlayis gösterip sana dinletecektir. Bi de tabi kalabalık değilse işleri çok yoksa dinletirler
Bi kere aradı sadece yüz yüze görmedim ya gördüysem de hatırlamıyorum hiç 😅 önce bi doktora sorayım sonra da idrar tahlili vermeden ebeye bi sorayım belki dinler

Bi kere aradı sadece yüz yüze görmedim ya gördüysem de hatırlamıyorum hiç 😅 önce bi doktora sorayım sonra da idrar tahlili vermeden ebeye bi sorayım belki dinler
Daha önce dinlemediler ve haftan yeterli ise dinlerler kayıtlarına dinlendildi diye yazıyorlar çünkü sanırım. Ellerinde cihaz çok iyi olmadığı için belli bir haftanın üzerini dinliyorlar

Daha önce dinlemediler ve haftan yeterli ise dinlerler kayıtlarına dinlendildi diye yazıyorlar çünkü sanırım. Ellerinde cihaz çok iyi olmadığı için belli bir haftanın üzerini dinliyorlar
Beni arayınca dinlicez dedi ama haftasını duyamadım ya dışarıdaydım, kaç hafta ki sınır acaba

Sen haklısın ve anlıyorum benim eşimde bazen böyle telefonla ilgileniyor ya da futbol şeyleri izliyor akşam eve gelmişiz birkaç saatimiz var ne olursa olsun birbirmize zaman ayırmalıyız diye düşünüyorum üzgünde olsak neşelide. Elbette bireysel zamana da ihtiyaç var ama sizinde şu an ilgiye ihtiyacınız var erkekler bazen düşüncesiz davranıyor gerçekten yapmasını beklediğimiz biz olsak 50 kez yapacağımız şeyi yapmıyor o adımı atmıyor. Bazen gerçekten akıllarına gelmeyebiliyor bazen de yani hani yalnız bırakmalıyım gibi düşünüyor olabilir bizim kadar karşıdaki insanın iç dünyasını görüp ona göre hareket edemiyorlar biraz daha yönlendirmek gerekebiliyor. Dolup taşmışsınız en sonundan belki biraz daha anlar düşünür bu süreçten sonra duygusallığınız da normal ama küçük şeylere canınızı sıkmayın bebekte etkileniyordur belki eşinizle film izleseniz falan siz teklif etseniz iyi gelir ya da üzgünseniz gidip sarılın konuşmadan o da belki anlar adım atar
haklısın canım sabah kalkınca konuştuk o da suratımın asık olmasından sıkılmış mesela onu söyledi 🥺 ama napayım iyi olsam gülerim zaten kendimi zorla kötü yapmaya çalışmıyorum ki ben de 😒 biraz daha kendimi iyi olmaya zorlamamı bekliyormuş….

Ne zaman gideceksin tekrar doktora. Aslında şimdiye belli olmuş olması gerekiyor bebek mi göstermedi cinsiyeti. Ya benim 8cin de cinsiyet hiç fark etmez sağlıklı olsun yeter ama kız çocuklarına ayrı bi ilgim sevgim var. Oğlum olacağıma çok sevindim önemli olan sağlık ama kız deselerdi cümle aleme duyurur göbek atardım 🤭 bebeği benim olmasıyla alakalı değil başka birinin çocuğunu severken de kizlar daha bıcır bıcır. Ama ne diyoruz tek sağlık olsun eli ayağı duz olsun yeter😊 senin doktor kız diyecek haberi verneni bekliyoruz
Benim şuan 13+2 14cu haftada söylüyorum dedi geçen hafta gittim iki haftada bı çağırdığı için haftaya pazartesi konrtol günü bende eşime yarın gidelim randevu günü dolmuş olmuyor hem ücret vermeyiz cinsiyeti öğrenmek zaten niyetimiz diyorum o da belli olmaz şimdi pazartesi çağırdı o zaman gidelim diyor 🤭 bı hafta daha sabredecegim işte bakalım kendini gösterirse söyleyecektiir diye düşünüyorum bende

Evet bu yazdıklarımın hepsi heterezigot. Heterezigot cokmayanları yazmadım. Doktorda aynısını dedi bu zamana kadar gelmişsin ama sonrası icin garanti yok. Ama iğne kullanırsanda kanaman olabilir onunda garantisi yok. Ama kullanman şart dedi. İster istemez bi endişeyede soktu öyle diyince 😢 sanada pıhtı atabilirdi yaşamamıssın boyle birşey neyseki dedi. Corasrpirin ile olacak sey değil senin biran önce iğneye geçmen gerek dedi.
Sende mi iğne kullanıyorsun?
Benim bir tane genimde çıktığı için iğne gerek duymadı canım hap kullanıyorum birde bu gende %60 bütün kadınlarda heterezigot çıkarmış yanii bilmezlermiş bu geninin de böyle olduğunu ama en önemlisi faktör 5 de sıkıntı çıkmış senin o doğrudan etkiliyor çünkü diğer genlerde eklenince senin risk oranın baya fazla birde aile geçmişinde varsa eğer pıhtılaşmayla alakalı bir sorun oran yükseliyor

B

Ben de burada ve instagramda beslenenleri gördükçe ben çok mu kötüyüm ya diyip vicdan azabı çekiyorum çünkü ekstra dikkat etmiyorum normalde ne yiyorsam onları yiyorum kuruyemişten tiksindim mesela yiyemiyoruz kefir içemiyorum yumurtadan nefret ederim ağzıma koyamıyorum, ama başkalarıyla kıyaslamayın ya da aşırı takılmayın bence bunu bile düşünüp dert ediyorsanız zaten çok iyi bi annesiniz demektir , her gün sigara alkol tüketmiyoruz ya normal besleniyoruz işte 🩷🩷
Yaa teşekkür ederim. İnsan üzülüyor instagram da gerçekten çok etkiliyor kadınlr böyle sağlıklı sağlıklı tabaklar yürüyüşler falan 🥲

X