Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 33 45,8%
  • erkek

OY: 38 52,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,4%

• Ankete Katılan
    72
Ay nasıl güzel olur her gün konuşuyoruz neredeyse zaten artık çok yakın arkadaş sayılırız😄❤️bebelerimizde arkadaş olur

Ben de canım öyle umuyorum. Ankaradakilerle buluşma fikrine ben başından beri okeyim valla @edahandro @Orangegreysky aklıma gelen ilk ikisi bir de sen. Başka katılmak isteyen olursa bekleriz bence organize olalım doğumdan sonra boş zaman aktivitelerimizi de beraber planlarız shshhsjs
Ay nasıl güzel olur her gün konuşuyoruz neredeyse zaten artık çok yakın arkadaş sayılırız😄❤️bebelerimizde arkadaş olur

günaydın kızlarım
dün bizimkiyle biraz tartıştık, daha doğrusu ben yükseldim uzun zamandır içime atmışım yeni farkettim. kötü zamanları geçiriyorum bazen ağlıyorum, ne zaman ağlasam bu da bana kızıyor niye ağlıyosun ağlayınca noluyo diye. dün dedim hamilelik kolay değil bazen moralim bozuluyor ağlıyorum senin de destek olmanı bekliyorum dedim. bekliyorum işten gelsin diye, geliyor ama hiç konuşmuyor. hele ben biraz kötüysem hemen kendine oyalanacak şeyler buluyor yanımdan gidiyor. ben istiyorum ki yanımda olsun kötüyken de destek olsun psikolojik destek en önemli şey değil mi. o da sıkılıyor onu da anlamaya çalışıyorum, 2 ayı geçti kendimi hamile değil de hasta gibi hissediyorum, tam enerjim yerine geldi dedim grip olunca moralim tekrar bozuldu. hep iyi zamanda mı birbirimizin yanına olacağız? bazen ona da hak veriyorum kötüyken çevremdekileri de itip uzaklaştırıyorum kabuğuma çekiliyorum ama eşim olarak o kabuğun içine girmesini bekliyorum. dün baya bi çemkirdim sonra yatak odasına gidip ağladım. bebeğe de üzülüyorum böyle yapınca ama içimden ağlamak geliyor ne yapayım. gece de hiç uyuyamadım salak saçma şeyler gördüm o stresle. gelip benimle güzelce konuşmasını barışmasını bekliyorum ama hala kalkmadı. bu döngüden nasıl çıkabilirim bilmiyorum. ben hep hamileliğim mutlu heycanlı geçer sandım. inşallah ikinci trimester öyle geçer, gerçi girdik ama…
Bazı şeyleri insan kendi yaşamayınca anlayamıyor ya öyle oluyor sanırım bu erkeklerde kimi daha düşkün oluyor kimi sanki doğum kadının görevi ve iste çogu kadın doğuruyor anneleri doğum yapmış oluyor erkekler sanırım biraz bu konuda bencil oluyolar ya. Bı gün değil üç gün değil aylardır bulantı yaşayınca keyfin kalmıyor cidden bulantı olmasa bile. Evet güzel yanları da elbette paha bicilemez ama hamilelik lohusalık annelik zor bisey ya bunun aksini kimse iddia edemez valla bence. Yani ben sabah uyandigimda açlık bulantısı yesem yediklerimden şişkinlik biraz ev toparlasam baş dönmesi sonra bı daha acıkma uyuşukluk yorgunluk bütün gün böyle geçip nasıl enerjik kalabilirim ki elimde değil yapamıyorum bazen benimde eşime naz gibi veya sikayet gibi geliyor böyle şeyler ama diyorum ya sen bana şükret hastanede serumla hamilelik geçiren evde yemek yapamayan insanlar var ben onlara göre çok çok iyiyim ama en iyi halim de bu yani yapacak bişey yok bı sure sonra geçecek 🙏güzel yanlarini görmeye de çok az kaldı içine atmayip konuş hissettiklerini yaşadıklarını normal sakın kendini de iyi hiseettigin bı zamanda mutlaka anlayacaktır.

Bazı şeyleri insan kendi yaşamayınca anlayamıyor ya öyle oluyor sanırım bu erkeklerde kimi daha düşkün oluyor kimi sanki doğum kadının görevi ve iste çogu kadın doğuruyor anneleri doğum yapmış oluyor erkekler sanırım biraz bu konuda bencil oluyolar ya. Bı gün değil üç gün değil aylardır bulantı yaşayınca keyfin kalmıyor cidden bulantı olmasa bile. Evet güzel yanları da elbette paha bicilemez ama hamilelik lohusalık annelik zor bisey ya bunun aksini kimse iddia edemez valla bence. Yani ben sabah uyandigimda açlık bulantısı yesem yediklerimden şişkinlik biraz ev toparlasam baş dönmesi sonra bı daha acıkma uyuşukluk yorgunluk bütün gün böyle geçip nasıl enerjik kalabilirim ki elimde değil yapamıyorum bazen benimde eşime naz gibi veya sikayet gibi geliyor böyle şeyler ama diyorum ya sen bana şükret hastanede serumla hamilelik geçiren evde yemek yapamayan insanlar var ben onlara göre çok çok iyiyim ama en iyi halim de bu yani yapacak bişey yok bı sure sonra geçecek 🙏güzel yanlarini görmeye de çok az kaldı içine atmayip konuş hissettiklerini yaşadıklarını normal sakın kendini de iyi hiseettigin bı zamanda mutlaka anlayacaktır.
çok iyi dedin canım yaşamayan anlamıyor gerçekten, inşallah enerjik sıkıntısız zamanlarımız çooook yakındır 🙏🏻

haklısın canım sabah kalkınca konuştuk o da suratımın asık olmasından sıkılmış mesela onu söyledi 🥺 ama napayım iyi olsam gülerim zaten kendimi zorla kötü yapmaya çalışmıyorum ki ben de 😒 biraz daha kendimi iyi olmaya zorlamamı bekliyormuş….
Maalesef erkekler bazen gerçekten anlamıyor aslında adım atsa bir şeyler yapsa keyfiniz yerne gelecek belki ama işte😏yinede bir adım atın bakalım en azından vakit geçirmeyi deneyin tavrı değişecek mi sizin suratınız asık olmayınca

çok iyi dedin canım yaşamayan anlamıyor gerçekten, inşallah enerjik sıkıntısız zamanlarımız çooook yakındır 🙏🏻
Benim ikinci hamileliğim ilkinde daha enerjim mi vardı ilk bebek hevesi miydi unuttum mu o günleri bilmiyorum evet sabah bulantısı her gün yaşadım nerdeyse ama gün içinde daha iyiydim sanırım şimdi dediğin gibi hamile değil de hasta gibiyim. Ama vücudunda bu kadar değişen hormon var ve düşen yükselen binsuru değer var yani vücut aniden bi değişime girince hastalık gibi bişey oluyor cidden. Tam böyle bundan sonra rahatlar dedim kusma falan çok nadir yaşayan ben 4 gündür sabah uyandığımda mutlaka kusuyorum güne bu şekilde başlayınca gel de mutlu mutlu günaydın de😂

Maalesef erkekler bazen gerçekten anlamıyor aslında adım atsa bir şeyler yapsa keyfiniz yerne gelecek belki ama işte😏yinede bir adım atın bakalım en azından vakit geçirmeyi deneyin tavrı değişecek mi sizin suratınız asık olmayınca
konuşunca düzeldi bakalım ne kadar sürcek 🤣 ben de sıkıldım kötü olmaktan iyi olcaz 🙏🏻

Benim ikinci hamileliğim ilkinde daha enerjim mi vardı ilk bebek hevesi miydi unuttum mu o günleri bilmiyorum evet sabah bulantısı her gün yaşadım nerdeyse ama gün içinde daha iyiydim sanırım şimdi dediğin gibi hamile değil de hasta gibiyim. Ama vücudunda bu kadar değişen hormon var ve düşen yükselen binsuru değer var yani vücut aniden bi değişime girince hastalık gibi bişey oluyor cidden. Tam böyle bundan sonra rahatlar dedim kusma falan çok nadir yaşayan ben 4 gündür sabah uyandığımda mutlaka kusuyorum güne bu şekilde başlayınca gel de mutlu mutlu günaydın de😂
ilk hamileliğinde ne zaman geçmişti? şimdi kaçıncı haftadasın canım

Valla ya bugün yine bir sebepten moralim bozuldu gelmiş bana ne oldu ne sıkıntın var gene diye söylenmeye başladı o öyle deyince de anlatasım gelmiyor sert tavırla soruyor çünkü neyse ısrar edince anlattım sende saçma şeylere canını sıkıyorsun beni sinirlendirme diyor ulan konuşsana düzgünce hayatım de bunlar can sıkıcak şeyler değil de düzelir geçer gider de illa bir iyice moral bozcak sonra gözlerim doluncada yine ben suçlu oluyorum sonra bana diyor ağlarsan konuşmam senle diyor ya bu nasıl yaklaşımdır valla anlamıyorlar gıt beyinliler😬😬

Neden kendi doktorların da yapmayı tercih etmiyorlar bana benim doktorum yapacak direkt o takipli olduğum için zaten randevu verdi detaylı için gel dedi
Herkes perinatoloji uzmanı değil o yüzden canım benim takipli doktorumda o alanda uzman değil diğer önerdiği doktora gidicem o yüzden oda kadın doğum doktoru ama bu alanda uzman

Bu kadar kromozomda heterozigot olması ne anlama geliyormuş peki ? Hepsi pıhtılaşma ile ilgili mi ? Nasıl tespit edildi bunlar fetal DNA testi ile mi?
Sen yine de hayra yor rüyalarını inşallah iyi düşünelim iyi olsun 🙏
Hemetoloji doktoruydu detaylı ilgilendi 40 dakika ama diğer genlerle ilgili bi açıklama yapmadı bilmiyorum. Faktör 5 leidin onlar icin en önemli kıstasmış sadece o genden bahsetti. Doktoruma da henüz gitmedim. Perşembe günü gideceğim. Trombofili paneli diye bir test yapıldı orda cıktı. Testin cıkması uzun sürüyor gönderilen laboratuvara göre değişiyor. 1bucuk ayda cıkanda var 3 ayı geçip cıkmayanda var. 1-3bucuk ay arası sürüyor.

Son düzenleme:
ilk hamileliğinde ne zaman geçmişti? şimdi kaçıncı haftadasın canım
Ya böyle nasıl geçti tam hatırlamıyorum mesela 5 ci aya girmiştim annemlere gitmiştik orda da ara ara kustugumu çok iyi hatırlıyorum ama kusup rahatlama gibi oluyodu her gün değildi ama vardı olur olmadık zamanda aniden gelebiliyodu. Ameliyat masasında da kustum.ben hoş 😂😂. Suan 13+2 4 gündür baya sabahları boş mide ile safra kusmaya başladım malesef 😔o da zor olunca baya midem kasiliyo zorluyor beni ama sonrası hemen biseyler atıştırmak istiyorum bastiriyo.

Se

Canım benim bir iki genimde mutasyon olduğu halde öğrendiğim günden beri günde iki kez kullandım bir kanama yaşamadım çok şükür geçenlerde doktorum günde bire düşürdü ve kan sulandırıcı ilaç halinde devam dedi
Cok şükür 🙏🏻🌸 ay inşallah🥹 bende iyice tedirgin oldum. Doktor hic iyi seyler soylemeyince. Dünde sağlık ocagımdan aramıdlardı buunde oraya gittim. Oradaki doktorlada bu durumu paylastım. O da güzel seyler söylemedi. İyice tedirginlik çöktü bana. İnşallah bakalım 🙏🏻

Ya böyle nasıl geçti tam hatırlamıyorum mesela 5 ci aya girmiştim annemlere gitmiştik orda da ara ara kustugumu çok iyi hatırlıyorum ama kusup rahatlama gibi oluyodu her gün değildi ama vardı olur olmadık zamanda aniden gelebiliyodu. Ameliyat masasında da kustum.ben hoş 😂😂. Suan 13+2 4 gündür baya sabahları boş mide ile safra kusmaya başladım malesef 😔o da zor olunca baya midem kasiliyo zorluyor beni ama sonrası hemen biseyler atıştırmak istiyorum bastiriyo.
ayyy senin de baya zor geçmiş canım :KK43:

Bende de durumlar benzer. Hamileliği fark eder etmez oksapar 400 binlik iğneye başladık. Şu an 14 haftalığım bu zamana kadar kullandım ama ben de kanama yapmadı çok şükür
Çok şükür🙏🏻 Ben 17.haftama geldim iğnesiz. Hemetoloji doktoruda bunu riskli buldu başında başlanılması gerekiyordu neyseki birşey olmamış ama sürecin devamındada birşey olmayacagı anlamına gelmiyor dedi. Umarım sıkıntısız geçer. İğneyi nasıl oluyorsunuz? Ne kadar sıklıkla? Kendiniz mi vuruyorsunuz?

X