Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 31 46,3%
  • erkek

OY: 35 52,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,5%

• Ankete Katılan
    67
Ben de de oluyor minik kanamalar.6.haftadan itibaren başlamıştı hala devam ediyor ara ara cok az oluyor doktorum normal demişti

Bende oğlumda böyle toplam gibi şeyler hiseetmsitim ama sonra balık gibi kayiyodu karnimda bı sağa bı sola tekme atmayı zaten öğrendiler ve keyif almaya başladılar bundan o yüzden şekilden şekilde girer yeri geniş diye bence normal ya kasılma falan durumu da benzer oluyor ama o yüzden nette o tür şeyler yazmasi normal panik yapma güzel haberler alacaksın inşallah

Yaa bilmiyorum son zamanlarda ciddi ciddi yoğun şekilde kız hissediyorum doktor erkek derse çok sasiririm o derece bir his oldu ama çok istediğimden değil oğlum olacağını da duysam kesin çok sevinirim evimize bı meleek geliyor sonuçta bakalım sabırsızlıkla bekliyorum bende

Off canim mcdonalds cekti 2 sene yemesem aramam normalde ama dunden beri iyi degilim dogru durust bisey yemedim . Bi corba yaptim ictim dedim bugunluk yiyim bebisim affeder beni
Ben birkaç kez hamburger yedim yani bence arada yenmesi sorun olmaz gibi çok kasmıyorum o konuda canınız çok çektiyse daha güvenilir bir yerde yiyebilir ya da evde yapabilirsiniz hamburger

Off canim mcdonalds cekti 2 sene yemesem aramam normalde ama dunden beri iyi degilim dogru durust bisey yemedim . Bi corba yaptim ictim dedim bugunluk yiyim bebisim affeder beni
Bende şeye üzülüyorum genel anlamda çok çok sağlıklı beslenmiyorum işte alternatif kısıtlı multinet işe dışrıdan yiyoruz ev yemeği yapan birkaç yer var her zaman güzel olmuyor genelde onları tercih ediyorum. Sabahta bazen peynir domates falan getirip biraz ekmekle yiyorum ama şu sıra hep poğaça simit. Evde kalan yemek varsa onu yiyoruz yoksa arada dışarıdan arada kahvaltı ya da pratik yemekler. Ara öğün de fırsat olmuyor işte arada meyve ya da kuruyemiş getiriyorum ama her zaman yiyemiyorum öğle arası da canım istemiyor bir şeyelr yedikten sonra. Evde uyumadan süt içiyorum ceviz yiyorum arada ama genelde uzanırken koltukta uyuklamaya başlıyorum kötü hissediyorum kendimi bebeğime fayda sağlayamıyorum diyekendimde gereksiz kilo alıyorum zaten 77 78le hamile kaldım net hatırlamıyorum şu an en son 81.5 çıktım

Benim doktor denizde yüzmeye onay verdi kendimi çok yormadan. Ama havuz yasakmış. Enfeksiyon riski sebebiyle. Bu arada ben de Ankara dayım listede İstanbul yazıyor. Düzeltme imkanınız olursa sevinirim outoffit

Ben hamile kalmadan once efsane besleniyordum. Besin mayasi , machalar , proteinler. Yesil soomthe ler Hamile kaldim saldim . 3 aydir midem yuzunden sulu yemen yiyemiyorum 1 kilo da verdim oyuzden cok uzgunum.

B
Ben de burada ve instagramda beslenenleri gördükçe ben çok mu kötüyüm ya diyip vicdan azabı çekiyorum çünkü ekstra dikkat etmiyorum normalde ne yiyorsam onları yiyorum kuruyemişten tiksindim mesela yiyemiyoruz kefir içemiyorum yumurtadan nefret ederim ağzıma koyamıyorum, ama başkalarıyla kıyaslamayın ya da aşırı takılmayın bence bunu bile düşünüp dert ediyorsanız zaten çok iyi bi annesiniz demektir , her gün sigara alkol tüketmiyoruz ya normal besleniyoruz işte

Kızlar Faktör V, mthfr a1298c, mthfr c677t, pai-1 4g/5g genlerinde heterezigot mutasyon bulunmuş.
Doktor ile görüştüğümde kan sulandırıcı iğne kullanmamın şart oldugunu söyledi. Ama kanamada yapabilirmiş. Kadın doğum doktorun karar versin dedi. Mesaj attım. Muayaneye çağırdı iğne başlayacagını soyledi. Bikaç gün içinde gideceğim. Aranızda şuan veya öncesinde kan sulandırıcı iğne kullanan oldu mu?

hamilelikten önce de böylemiydi eşin? Bu şekilde davranmaması lazım tabiki. Daha anlayışlı olması gerekiyor

Hepsi mi heterezigot çıktı yani taşıyıcı gen evet kan sulandırıcı kullanmak gerek çok şükür bu zamana kadar sıkıntı çıkmamış ama bu çıkmayacağı anlamına gelmiyor kan pıhtılaşırsa bebeğin kalbi durabilir Allah korusun benimde mthfr 1298 olan heterezigot diğerleri normal geldi coraspin kullanıyorum şuan bende doktor normalde çok önemli değil ama risk almayalım sen kullan dedi

Evet bu yazdıklarımın hepsi heterezigot. Heterezigot cokmayanları yazmadım. Doktorda aynısını dedi bu zamana kadar gelmişsin ama sonrası icin garanti yok. Ama iğne kullanırsanda kanaman olabilir onunda garantisi yok. Ama kullanman şart dedi. İster istemez bi endişeyede soktu öyle diyince sanada pıhtı atabilirdi yaşamamıssın boyle birşey neyseki dedi. Corasrpirin ile olacak sey değil senin biran önce iğneye geçmen gerek dedi.
Sende mi iğne kullanıyorsun?

Yaa isterdim ciddenankaradakilerle buluşma yapabilsek keşke. Yüzme iyi gelir gibi ağrılara da hemde sıcakta ferahlarsın doktor izin verir diye umuyorum
Ben de canım öyle umuyorum. Ankaradakilerle buluşma fikrine ben başından beri okeyim valla edahandro Orangegreysky aklıma gelen ilk ikisi bir de sen. Başka katılmak isteyen olursa bekleriz bence organize olalım doğumdan sonra boş zaman aktivitelerimizi de beraber planlarız shshhsjs

Ay geçen gün ben de bunu dinledim :)) babaninmis annenin hormonları vücut sıcaklığını etkiliyor diye. 7 kiloya kadar 1 fazlası 7 kilodan sonra aynısı dedi doktor.
Ahahhahaha doğru muymuş yani ben tamamen bizimki uydurdu sandım Kız bizim baba hep kalın giyer ben kendim çatlarım onun o haline

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…