Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 31 46,3%
  • erkek

OY: 35 52,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,5%

• Ankete Katılan
    67
Kızlar Faktör V, mthfr a1298c, mthfr c677t, pai-1 4g/5g genlerinde heterezigot mutasyon bulunmuş.
Doktor ile görüştüğümde kan sulandırıcı iğne kullanmamın şart oldugunu söyledi. Ama kanamada yapabilirmiş. Kadın doğum doktorun karar versin dedi. Mesaj attım. Muayaneye çağırdı iğne başlayacagını soyledi. Bikaç gün içinde gideceğim. Aranızda şuan veya öncesinde kan sulandırıcı iğne kullanan oldu mu?
Canımmm çok geçmiş olsun. Hiç bildiğim bir konu değil ama dua edelim bir sorun olmaz inşallah Allahın izniyle 🙏

Benim doktor denizde yüzmeye onay verdi kendimi çok yormadan. Ama havuz yasakmış. Enfeksiyon riski sebebiyle. Bu arada ben de Ankara dayım listede İstanbul yazıyor. Düzeltme imkanınız olursa sevinirim outoffit outoffit
Aaaa hemen düzeltelimmm 🥺 Ankaralılar çoğalsın yaaa 🥰🥰 havuz enfeksiyon riski falan okey de denizi nereden bulucaz be kuzum sene de 10 gün ancak görüyoruz denizi. 🙄

Ahahahhaah ay çok güldüm 😂 Ben atlet çorap giyen insanları hep çok takdir etmişimdir ama kız ne yaparsın yıl 365 gün yanar benim vücudum ikisini de giyemem evde 😂 Önceki evim çok sıcaktı kışın zaten yazdan farkı yoktu kıyafetlerimin. Ya da çıplaklığımın mı desem 😂 şimdiki daha serin adet falan olacağım zamanlar giyiyordum ateş basa basa 😂 Bana diyorlar ki hep ayakların açıkta belin açıkta çocuğun gaz problemi falan çok olur uğraşırsın falan diyorlar. Sanırım üşüten annelerin sütü bebeğe gaz yapıyormuş 😕 Oysa ben çocuğu da giydirmeyi düşünmüyordum 😅 Ay eşim ne diyor bak geçen gün. Baba ne giyerse bebeğe bir tık kalınını giydirmek gerekiyormuş diyor 😂 Dedim ki anne olmasın o 😂 Yok annenin giydiğinin 3 fazlasıymış babanın 1 diyor 😂 Kendisi yazın bile yatarken uzun kollu giyil üstünü örttüğü için 😂😂
Ahahah eşin iyi taktik bulmuş ama tutmaz bu taktik😂 bende yazın başında oh bedenim ısındı falan dedim o kadar soğuk sevmem ve sürekli üşürüm yaz olmasına rağmen çorapla olsa ayaklarım buz gibidir eşim de tam tersi kısin ben kat kat giyinir yatarım eşim atletsiz yatar yazın da klima açık uyuyoruz 27 de eşim yine atletsiz örtünmeden yatıyor ben atlet tişört bi de üstüme pike bile değil battaniye örtüyorum. Geçen bende dedim çocuğu giydirmeyi kime neye göre ayarlayacagiz ikimizden hangisine ayarlasak sıkıntı😂😂 olmadi komşulara sorarız siz ne giyiyorsunuz bizim ortamiz yok diye(şaka saka)😂

Kizlar detaylı ultrasonu kaçıncı haftada yaptiracaksiniz ben kendi doktoruma 20.hafta için randevu aldım o yönlendirir mi randevuyu beklemeden kendim alayım mi
detaylı ultrosonu kadın doğumcular perinatologa yönlendiriyor genelde. özele gidiyorsam hastanede vardır. devlete gidiyorsan önce normal doktora randevu alıyorsun o senin onayını verıyor sonra perinatolog için randevu alıyorsun.

Kizlar detaylı ultrasonu kaçıncı haftada yaptiracaksiniz ben kendi doktoruma 20.hafta için randevu aldım o yönlendirir mi randevuyu beklemeden kendim alayım mi
Bence özel hastaneye gidiyorsanız o hafta için hem detaylı hem kadın doğuma para vermeyin sonucta ikisi de muayene olacak 20. Haftayı detaylıya al 23. Haftaya falan kendi doktoruna al benimki öyle yaparsam maddi olarak daha mantıklı olacağını söyledi

Canımmm çok geçmiş olsun. Hiç bildiğim bir konu değil ama dua edelim bir sorun olmaz inşallah Allahın izniyle 🙏
Çok teşekkür ederim balım. İnşallah insan ister istemez üzülüyor endişeleniyor işte😔
Rüyalarımdada şiddetli kanamam oluyor görüyordum. Eşime anlatıyordum. O da kanaman yok dimi diye soruyordu. O rüyaların üzerine boyle birşeyi öğrenmekte kötü hissettirdi😢

Kızlar puset almama ihtimalini düşünmeyin bile araç kullanmıyorsanız bile taksiye biniyoruz arkadaşımızın aracına biniyoruz. Çarpışma testlerinde videoları izleyin kucaktaki çocuğu tutan ebeveyn imkansıza yakın. Özellikle adac testinden geçmiş pusetler çok daha iyi ancak en kötü puset bile kucakta kaza halinde bebeğin zararından iyidir. Siz ne kadar iyi kullanırsanız kullanın karşıdaki aracın nasıl kullandığını bilmiyoruz.

Bir şey sormak istiyorum 20. Haftada yapılan ayrıntılı ultrasonu kendi doktorumuz mu yapıyor yoksa perinatolog mu bulmak gerekiyor ayrıca,?

Bende oğlumda böyle toplam gibi şeyler hiseetmsitim ama sonra balık gibi kayiyodu karnimda bı sağa bı sola😁 tekme atmayı zaten öğrendiler ve keyif almaya başladılar bundan o yüzden şekilden şekilde girer yeri geniş diye bence normal ya kasılma falan durumu da benzer oluyor ama o yüzden o tür şeyler yazmasi normal panik yapma güzel haberler alacaksın inşallah 😊

Yaa bilmiyorum son zamanlarda ciddi ciddi yoğun şekilde kız hissediyorum doktor erkek derse çok sasiririm o derece bir his oldu ama çok istediğimden değil oğlum olacağını da duysam kesin çok sevinirim evimize bı meleek geliyor sonuçta 😊 bakalım sabırsızlıkla bekliyorum bende😁
Ne zaman gideceksin tekrar doktora. Aslında şimdiye belli olmuş olması gerekiyor bebek mi göstermedi cinsiyeti. Ya benim 8cin de cinsiyet hiç fark etmez sağlıklı olsun yeter ama kız çocuklarına ayrı bi ilgim sevgim var. Oğlum olacağıma çok sevindim önemli olan sağlık ama kız deselerdi cümle aleme duyurur göbek atardım 🤭 bebeği benim olmasıyla alakalı değil başka birinin çocuğunu severken de kizlar daha bıcır bıcır. Ama ne diyoruz tek sağlık olsun eli ayağı duz olsun yeter😊 senin doktor kız diyecek haberi verneni bekliyoruz

Ahahah eşin iyi taktik bulmuş ama tutmaz bu taktik😂 bende yazın başında oh bedenim ısındı falan dedim o kadar soğuk sevmem ve sürekli üşürüm yaz olmasına rağmen çorapla olsa ayaklarım buz gibidir eşim de tam tersi kısin ben kat kat giyinir yatarım eşim atletsiz yatar yazın da klima açık uyuyoruz 27 de eşim yine atletsiz örtünmeden yatıyor ben atlet tişört bi de üstüme pike bile değil battaniye örtüyorum. Geçen bende dedim çocuğu giydirmeyi kime neye göre ayarlayacagiz ikimizden hangisine ayarlasak sıkıntı😂😂 olmadi komşulara sorarız siz ne giyiyorsunuz bizim ortamiz yok diye(şaka saka)😂
Aslında bir yerde okumuş bunu bak buradaki bir arkadaş dedi ben de okumuştum uydurmamış kız yine de 😂 Ahahahha komşulara sormak iyi fikir bence de 😂 Eşim de bana diyor ki kadınlar çok üşür eli ayağı buz gibi olur devamlı, ben de diyorum erkekler de üşümez kışın bile montsuz gezebilir sen neden böylesin 😂 Yani yine sizinki normal bizim durum bayağı absürt karşılanıyor 😂 Annemlere gittik bayram tatilinde güneydeler onlar tabi çok sıcak klimasız durulmuyor eşim klimada yatamıyor ben klimasız uyuyamıyorum mecbur ayrı yattık yaşlılar gibi 😂😂😂

Çok teşekkür ederim balım. İnşallah insan ister istemez üzülüyor endişeleniyor işte😔
Rüyalarımdada şiddetli kanamam oluyor görüyordum. Eşime anlatıyordum. O da kanaman yok dimi diye soruyordu. O rüyaların üzerine boyle birşeyi öğrenmekte kötü hissettirdi😢
Bu kadar kromozomda heterozigot olması ne anlama geliyormuş peki ? Hepsi pıhtılaşma ile ilgili mi ? Nasıl tespit edildi bunlar fetal DNA testi ile mi?
Sen yine de hayra yor rüyalarını inşallah iyi düşünelim iyi olsun 🙏

Bence özel hastaneye gidiyorsanız o hafta için hem detaylı hem kadın doğuma para vermeyin sonucta ikisi de muayene olacak 20. Haftayı detaylıya al 23. Haftaya falan kendi doktoruna al benimki öyle yaparsam maddi olarak daha mantıklı olacağını söyledi
Teşekkür ederim ben zaten tamamlayıcı sigorta yaptırmıştım ücret ödemiyorum çok şükür doktorum da sen geldiğinde bilgilendireceğim yazdı o kadar uzun kendi doktoruma gitmezsem içim rahat etmez kakfkalf

Kızlar Faktör V, mthfr a1298c, mthfr c677t, pai-1 4g/5g genlerinde heterezigot mutasyon bulunmuş.
Doktor ile görüştüğümde kan sulandırıcı iğne kullanmamın şart oldugunu söyledi. Ama kanamada yapabilirmiş. Kadın doğum doktorun karar versin dedi. Mesaj attım. Muayaneye çağırdı iğne başlayacagını soyledi. Bikaç gün içinde gideceğim. Aranızda şuan veya öncesinde kan sulandırıcı iğne kullanan oldu mu?
Bende de durumlar benzer. Hamileliği fark eder etmez oksapar 400 binlik iğneye başladık. Şu an 14 haftalığım bu zamana kadar kullandım ama ben de kanama yapmadı çok şükür

Peki perinatolog ücretlerini biliyor musunuz acaba ?

X