Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 28 44,4%
  • erkek

OY: 34 54,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    63
Kilo tansiyon takibi kan tahlili yapıldı bana sadece demir baslangiciymis onu söylediler. 20dede tetanoz için çağırdılar. Ama Orangegreysky Orangegreysky ı 16 da çağırmışlar tetanoz için. Bir sorun isterseniz
IMG20240702100852.jpg

17'de çağırmış canım beni, şöyle bi kağıt verdi. Geçende de aradılar kullandığım ilaçları sordular tekrar arayıp kalp atışı için çağırıcaz dediler

Bende çok minik minik burun kanamaları oluyor ya. Gebeliği öğrenmeden önce de 2 kere foşur foşur kanamıştı ondan 2 gün sonra öğrendim zaten muhtemelen kan basıncıyla alakalıydı. Yine mi öyle acaba tansiyonumda mı bi şey oluyor anlamadım

Bende çok minik minik burun kanamaları oluyor ya. Gebeliği öğrenmeden önce de 2 kere foşur foşur kanamıştı ondan 2 gün sonra öğrendim zaten muhtemelen kan basıncıyla alakalıydı. Yine mi öyle acaba tansiyonumda mı bi şey oluyor anlamadım
Gebelikte olabiliyormus burun kanamasi okumustum bi yerde.

Günaydın kızlar ya 16+2yim bayadır kusma falan olmamıştı bugün servisten indiğim gibi kustum. Bide şöyle bir sorunum var. Daha önce kusunca da olmuştu (hamilelik dönemi için , hamile değilken böyle bir şey yaşamamıştım) kusarken eğilip kusuyorum ya da çömelip ve aynı an da altıma çiş kaçırıyorum tutamıyorum azar azar her öğürmemde kaçıyor bugün baya baya çamaşır ve elbisenin altına giydiğim şort ıslandı şu an kurutamıyorum da iğrenç bir halde öylece duruyorum Allah tan dışarıdan fark edilecek kadar değiş ama çok rahatsız rdiyor beni. Başka yaşayan var mı bu sıkıntıyı🥲
Canım artık çişimizi ve gazımı tutmakta zorlanacakmışız. Benim ikisi de çıkıveriyor bazen kontrolsüzce. Özellikle çömelince. Bence çok normal canım. İzin alabilirsen eve git istersen kuzum. Yedek çamaşır taşımak lazım sanırım

Günaydın kızlar ya 16+2yim bayadır kusma falan olmamıştı bugün servisten indiğim gibi kustum. Bide şöyle bir sorunum var. Daha önce kusunca da olmuştu (hamilelik dönemi için , hamile değilken böyle bir şey yaşamamıştım) kusarken eğilip kusuyorum ya da çömelip ve aynı an da altıma çiş kaçırıyorum tutamıyorum azar azar her öğürmemde kaçıyor bugün baya baya çamaşır ve elbisenin altına giydiğim şort ıslandı şu an kurutamıyorum da iğrenç bir halde öylece duruyorum Allah tan dışarıdan fark edilecek kadar değiş ama çok rahatsız rdiyor beni. Başka yaşayan var mı bu sıkıntıyı🥲
Bennnn :KK70: Ben hep yaşadım ya yenilerde değil yani, otursam kusamıyordum ayakta çiş kaçıyordu. Don ala ala bir hal oldum sürekli değiştirmekten yetmiyor diye :KK70: Ayakta hapşırınca da oluyor ki hala. Hayır bir de su içemiyordum baktığında nereden oluşuyor mesanede o sıvı, tuvalete gitsem çıkmaz ama kusmaya, hapşırmaya gelince hemen gidiyor bir damla sonlarda bez bağlarız herhalde Allah yardımcımız olsun :KK70:

Yok yok öyle değil aklına kötü şeyler getirme. Benim o zaman bilinçaltım da çok kirliydi hamileligimi 3 haftalık yoğun kanamayla öğrendim 11 haftaya kadar adet olur gibi kanamam oldu plesenta asagida değildi kanama alanı yoktu ama ben kaniyordum 😄bebek sqgliksizdi ilaçlarla tuttuk. yani o bebeğin gideceğine hazirlikliydim hep o yüzden bilinçaltım da kirliydi kötü şeyler görüyordum yanii bu rüyalar kaybetmeden hemen önce gördüğüm şeyler değildi her gün üzüldüğüm için gece de aynı şeyleri görmeye devam ediyordum. Şimdi de eski yaşananlardan pskolojim normal değil ama daha pozitif düşünüyorum sürekli güzel şeyler dillendiriyorum😊 Olumlamma yapıp yazıyorum çok şükür faydasını görüyorum inşallah sağlıkla da kucağımıza alicaz bebeklerimizi. Sonra da ne stres yapmışız bee diyeceğiz 🌸
Maşallah canımm çok sevindim :) Aynen hepsi geride kaldı, güzel günler bizi bekler Allah'ın izniyle 😊 🌸 Bu sabah uyandığımda karnım taş gibiydi, alt tarafı sanki aşağı düşecekti. Oturunca hissetmiyordum da ayağa kalkınca çok fenaydı ay. Sanırım geceleri üşütüyorum. Sürekli sıcakladığım için her yerin camını açıp, üstümü örtmeden, şortla falan yatıyorum. Belim de üşüyordur haliyle. Ondan olduğunu düşünüyorum, gün içerisinde geçiyor. Ama bebek yine de aşağı taraf için ağır sanki artık biraz yukarı çıksa iyi olur :KK70:

Hahahahaha badana iyiymiş 😂
Yani zevk meselesi ama ben defalarca baktım park yataklara hiçbirini beğenemedim, zaten yerim yok yatak odamda ama olsaydı da mecbur kalmadan almazdım. Çok uzun süre yanımda yatırmayı düşünmediğim için ufak bir yatak aldım ben sadece, hatta dedesi almıştı. O da bizi epey bir süre idare eder diye düşünüyorum. Ben de beyaz büyük bir dolap ve beyaz beşik alacağım sadece, bir tane koltuk var sığarsa kullanacağım, şifonyer vs düşünmüyorum yerim kısıtlı olduğu için. Onun yerine ilerleyen zamanlarda aktivite masası falan alırım diye düşündüm :) duvarlara sticker, bir de bebiş kitaplığı yaptık mı tamamdır :)
Çok güzel dizayn canım gözümde canlandırdım da :) Bizim ev 3+1. Oturma odam ve giyinme odam var salonla yatak odası haricinde. Giyinme odası çok işime yarıyor gardrop orada ütü masası orada. Çamaşırı orada katlayıp ütüleyip yerleştiriyorum. Hem ev toz olmuyor devamlı, sadece o oda çok tozlanıyor çamaşır yüzünden. (ki bizim evin etrafı orman gibi olduğundan normaline göre çok toz var zaten) Öte yandan oturma odasını kullanan kimse yok. Orada iki kanepe, küçük bir tv sehpası ve küçük bir monitör var üzerinde. Ben de oturma odasını çocuk odasına çevireyim diyorum çünkü biz hep salonda oturuyoruz zaten. Gereksiz o oda baktığında. Ama çevremdekiler de oturma odası kalsın giyinme odasını kaldır diyorlar. Yine de dinlemeyeceğim onları önemli olan bizim açımızdan kullanışlı olması yani evin, değil mi? Oturma odasından bir kanepeyi çıkarıp oraya beşik, küçük tv sehpasını da kaldırıp yerine gardrop koysam, şifonyer de sığar. İhtiyaç olursa onu da alırım. Kanepe de kendim uzanırım yerine göre falan diyorum. Şimdilik aklımdan geçenler bunlar bakalım.

Bende 16+5 im ama bu sorunu geçtiğim haftalarda da yaşadım çok yaşadım yani yapacak birşey yok Bi anda oda geliyor, ama ben kendimde farkettim o an tuvalet ihtiyacım varsa geliyor yoksa gelmiyor

Bennnn :KK70: Ben hep yaşadım ya yenilerde değil yani, otursam kusamıyordum ayakta çiş kaçıyordu. Don ala ala bir hal oldum sürekli değiştirmekten yetmiyor diye :KK70: Ayakta hapşırınca da oluyor ki hala. Hayır bir de su içemiyordum baktığında nereden oluşuyor mesanede o sıvı, tuvalete gitsem çıkmaz ama kusmaya, hapşırmaya gelince hemen gidiyor bir damla sonlarda bez bağlarız herhalde Allah yardımcımız olsun :KK70:
Yaa😄😄amiiin komik ama ya bir yandan kusuyorum bir yandan işiyorum 😄😄inşallah geçer doğumdan sonra falan da böyle bir sorun kalmaz

Kilo tansiyon takibi kan tahlili yapıldı bana sadece demir baslangiciymis onu söylediler. 20dede tetanoz için çağırdılar. Ama Orangegreysky Orangegreysky ı 16 da çağırmışlar tetanoz için. Bir sorun isterseniz
Beni de 15 temmuz haftası çağırdılar yani 18 haftalık olduğumuzda. Öncesinde zaten doktor kontrolü var, doktora da bi sorup ona göre giderim herhalde diyorum. Acıtıyormuş da kolu 1-2 gün ya uf.

Yaa😄😄amiiin komik ama ya bir yandan kusuyorum bir yandan işiyorum 😄😄inşallah geçer doğumdan sonra falan da böyle bir sorun kalmaz
Ahahahha ay inşallah yaaa 😄 Şu kontrole gittiğimde doktora sorup acilen pilates mi olur yüzme mi olur, bir şeylere başlayacağım kızlar. Valla benim şimdiden kuyruk sokumum, bu belim, sırtım falan ağrıyor. Özellikle sabahları yataktan ilk çıkacağım vakit fena yani. Daha vücut ağırlaşmadan böyle olduysak işimiz iş. Bak çişimizi tutamama riskini de hatırlattın şimdi :KK70: Spor şart.😄

Ama canım bunların birbirinden farkı ne ki biri 6 binlerde biri 9 bin biri 11 bin ben orasını da anlamadım. Ben de sanırım böyle alırım ya. Seyahat de ilk 6 ay yapmayız sanmıyorum yaparsak da buluruz bir çözüm herhalde. Görümcem çingene beşiği diye bir şey getirmişti mesela tahtaların arasına gerdirilmiş hamak gibi 😂 içine reflü yatağını yerleştirip orada uyutuyorlardı ki onlar aşırı seyahat eder. Bebek en çok çingene beşiğini kullanmak zorunda kaldı diyordu 🤣🤣
Muhtemel ağaç cinsinin farkındandır atıyorum meşe ağacından yapılmıştır diğeri başka ağaçtan kalitesi ona göre değişiyordur birde öbemli olan şu kaç kiloya kadar taşıyor bence en az 36 kilo taşıması lazım o zaman daha sağlam olur gibi şöyleki benim kayınvalidemde eltimden kalma park beşiği var oraya gidince çocuk orda yatar kendime anneme de taşınabilir reflü yatağı var trendyolda var büyüyene kadar onda yatar sonrası yanımda yatar zaten eşimle anneme kalmaya çok gitmiyoruz ben park beşik alsam da yanımda taşımam gibi sabit durur yerinde bakalım e bebeğe civile gidince bide kalite kontrol orda yapıcam ben aralarındaki fark nedir diye

Kızlar birde bebek arabasına karar verdim annemler alacak bütçemiz de çok yüksek değil zorlamak istemiyorum epeyce araştırdım

Bu modele karar verdim tek parça katlanıyor bebek içinde rahat görünüyor çift yönlü kullanışlı geldi bana travelde çok baktım havalı duruyor görüntüsü falan ama uzun vadede zor olur kullanması ve genelde herkes zorlanmış. Bizim bebişler yaza oturabilirler gezerken falan bu tarz bir araba mantıklı geldi. Uygun fiyatlı düşünenler bakabilir💕💕

Yine beşik olarakta uygun fiyatlı yorumları iyi

Buna karar verdim.

Reflü yatağı olarakta
Babyjem Tummy Ä°lk YataÄım Beyaz Yorumları, Fiyatı - Trendyol Bu. İlk zamanlar beşiğin içine de bununla yatırırım diye düşünüyorum güvenli geliyor diğer odalrdaykende bununla yanıma götürürüm hep.
puset ve mama sandalyesi de yine fiyat performans olarak aşağıdaki linklerdekiler alacağım.
Bir kısmını eşimin ailesi bir kısmını benimkiler alacak büyük şeyleri halletmiş olacağız 😄😄fikir arayanlar için…

X