Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 29 44,6%
  • erkek

OY: 35 53,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,5%

• Ankete Katılan
    65
Sizden almaz orada takipli olduğunuzdan bence ama bana fiyat bilgisi veremem telefonda birde artı muayene ücret var dedi ve radyolog bakıyor dedi detaylı bilgi için tekrar araycaklar bakalım. İlk sorduğum dr da radyologdu aklıma yatıyor gibi yorumları falan ona giderm sanıyorum
Zaten ilave muayene ücreti çok çok saçma. Eğer talep ederlerse sırf gıcıklığına ben de orada yaptırmayabilirim. Zaten bize opsiyon sunmak için doğum paketine dahil etmiyorlar belli ki. Belki kendileri başka doktor tercih eder diye.

Anladım kuzum, sen kaç haftadaydın şu an? Hangimiz önce yaptırırsa bilgi verelim de kendi aramızda fikrimiz olsun Orangegreysky Orangegreysky @edahandro @hermoniel :) Bu şehir adlarını boşuna yazmadık di mi ama :KK70:
Ben 15+4 ultrason 1 hafta önde gidiyor devletteki detaylı randevım 15 ağustos özelede 10 ağustosta falan giderm. Telefonda sinan tan ın sekreteri 5 15 ağustos arası gel dedi

İstanbulda olanlar doktor be hastane tercihi yaptınız mı ben tüp bebek doktoruma artık devam etmeyrceğim. Fakat hem yenidoğan yoğunbakımı olan hem tüp bebek geçmişi olan bir doktor ve hastane arayışım var. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Zaten ilave muayene ücreti çok çok saçma. Eğer talep ederlerse sırf gıcıklığına ben de orada yaptırmayabilirim. Zaten bize opsiyon sunmak için doğum paketine dahil etmiyorlar belli ki. Belki kendileri başka doktor tercih eder diye.
Doğum paketi olayı çok saçma ama bence dahil olmalı yani doğum dahil hastanede yapılabilecek olan her şeyi kapsaması gerektiğini düşünüyorum

Ben 15+4 ultrason 1 hafta önde gidiyor devletteki detaylı randevım 15 ağustos özelede 10 ağustosta falan giderm. Telefonda sinan tan ın sekreteri 5 15 ağustos arası gel dedi
Hımmm.. Benim de şu an 15+6 sat'a göre ama ultrasonda son gittiğimizde 5 gün önde görünüyordu hala aynıysa 16+4 falan sanırım bizim de. O muhabbet kafamı karıştırıyor doktor da sat'ı değiştirelim falan demediği için hep sat'a göre planlıyorum. Ama aşağı yukarı aynı hafta çekiliriz galiba. Devlette hangi doktordan aldın canım? Bilkent şehir hastanesi değil mi?

Doğum paketi olayı çok saçma ama bence dahil olmalı yani doğum dahil hastanede yapılabilecek olan her şeyi kapsaması gerektiğini düşünüyorum
Valla baktığında benim için de öyle. Yani zaten vermişiz bir ton para 3 bin fazla ücret çıkar ayrıntılı ultrasonu da dahil et madem onu mu sorgulayacağız di mi... Şeye benziyor KDV hariç fiyat verirler ya hani hizmet satın alırken. Kardeşim KDV'yi ödememe şansım mı var da hariç fiyat veriyorsun, ben iki saat onu hesaplamak zorunda mıyım hepsini toptan söylesene işte :KK70: Aklıma doktor konusunda kısıtlama yapmak istemediklerinden başka seçenek gelmiyor..

14teyim ben daha canım ben hepinizden örnek alcam dmfk
Oh aynen de öyle olursun valla, Eda da sana yakın bir tarihti galiba :) E ideali 21. hafta mıydı ya ona göre ayarlayalım bence hepimiz. Arkadaşım geç kalmıştı 24'te gitmişti. Geç kalmışsınız da hadi yine bakalım falan ne görebilirsek gibisinden bir falcı yorumu yapmıştı doktor fkjskaks

Oh aynen de öyle olursun valla, Eda da sana yakın bir tarihti galiba :) E ideali 21. hafta mıydı ya ona göre ayarlayalım bence hepimiz. Arkadaşım geç kalmıştı 24'te gitmişti. Geç kalmışsınız da hadi yine bakalım falan ne görebilirsek gibisinden bir falcı yorumu yapmıştı doktor fkjskaks
3 vakte kadar kısmet görüyorum ayrıntılı ultrasonunda...

Ben 20.haftadan sonra biliyordum biri 21 en ideali demişti aynen

Ekstra tuz hiç kullanmıyorum canım. Ama su tüketimim az. Onu artttırmam lazım sanırım.

İnşallah sağlık açısından sıkıntı olmaz canım ya. Benim bi de yakın arkadaşım tüm hamileliğinde 6 kilo aldı. Ona bile doktoru sürekli şekerin çıkar yeme diyordu.
Acıkcası benim istahım cok acıldı hem midem bulanıyordu hem yiyordum yiyebildiğim seyleri doymuyorudum zira doymuyorum hala😂 54tüm 60 oldum. Seker işi biraz sans ya cıkacagı varsa yesen de yemesen de cıkıyor ama cıkarsa mecbur diyet yapman gerekiyor takma bence kendini rahatsız hissetmiyorsan sekerin yükselirse büyük ihtimal anlarsın. Ben emzirirken cok kilo veriyordum onceki 2 bebişimde bu da oyle olursa bi sıkıntı olmaz inşallah

Hımmm.. Benim de şu an 15+6 sat'a göre ama ultrasonda son gittiğimizde 5 gün önde görünüyordu hala aynıysa 16+4 falan sanırım bizim de. O muhabbet kafamı karıştırıyor doktor da sat'ı değiştirelim falan demediği için hep sat'a göre planlıyorum. Ama aşağı yukarı aynı hafta çekiliriz galiba. Devlette hangi doktordan aldın canım? Bilkent şehir hastanesi değil mi?
Evet bebeğim bilkente gidiyorum doktorum Necati Hançerlioğulları ama detaylıyı o çekmiyor doktor da seçemiyoruz hangisi denk gelirse. Yorumlar iyi olmadığı için detaylı konusunda özele de gitmeyi düşünüyorum artı olarak işte. Aynen hemen hemen aynıyız demek ki🥹

Valla baktığında benim için de öyle. Yani zaten vermişiz bir ton para 3 bin fazla ücret çıkar ayrıntılı ultrasonu da dahil et madem onu mu sorgulayacağız di mi... Şeye benziyor KDV hariç fiyat verirler ya hani hizmet satın alırken. Kardeşim KDV'yi ödememe şansım mı var da hariç fiyat veriyorsun, ben iki saat onu hesaplamak zorunda mıyım hepsini toptan söylesene işte :KK70: Aklıma doktor konusunda kısıtlama yapmak istemediklerinden başka seçenek gelmiyor..
😄para işte her şekilde bir şeyler çıkıyor. Bide 10 muayane hakkı vardı sanırım o daz gelmiştir bana

24te neden görülmüyor ki😄bebeğin derisi kalınlaştığından mı

😄para işte her şekilde bir şeyler çıkıyor. Bide 10 muayane hakkı vardı sanırım o daz gelmiştir bana
Muayene yeter sanırım kuzum. 10 muayene 10 kontrol hakkı oluyor biz daha hiç kontrol kullanmadık da gerçi. Yani muayeneden sonraki 10 gün içinde kontrol için gidilebiliyor belki sonraları onu yaparız. NST sınırsız. Son haftalarda NST için istediğimiz kadar gidebilecekmişiz. Tabi gerek olduğu kadar gideriz :) Ya eşim her kontrole girmek istedi devleti o yüzden özellikle o istemedi ki ben de görsün istedim. Bir de bizim doğum paketi ücreti ile doğum ücretine aynı parayı istediler. Yani 9 ay devlete gidip bu adama doğum için gelsem yine bu parayı ödeyecektim. Öyle de olunca saçma oluyor haliyle falan filan derken ikna ettiler işte. Amaan ilk çocuk hevesi bence ikincisi nasip olursa bir daha bu kadar masrafa gireceğimizi sanmıyorum :KK70:

Aaa olabilir😄of ya zaman hem geçiyor hem geçmek bilmiyor sanki cinsiyette netleşmedi🥲sinirliyim doğum iznine çıkıp yatmak istitoeum bide😄
Ayyy ben de ben de ya doğumdan çok doğum iznini bekliyorum desem yeridir :KK70: Şeyleri hesaplıyorum kız. Kurban bayramı ile yıllık iznimin arasında işte 2 ay var. Bunun 22 günü haftasonuna geliyor onu düşsem 38 gün kalır. 15 temmuz resmi tatil kaldı 37. 2-3 gün rapor alsam 35 kalır falan yaktım kafayı :KK70: Direkt Kasım ayını düşününce bunalıyorum böyle periyotlara bölmek iyi :KK70:

X