Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 28 44,4%
  • erkek

OY: 34 54,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    63
36 senedir çıkmayan 20lik dişim 10 günde bir sızlayıp kulağımı tıkıyor. Hamilelik dişe vurur demişlerdi ben de benim dişlerim sağlıklı diye umursamıyordum beni 20lik dişten vurdu.

Az önce Haziran Temmuz ayı gebelik planlayanlar topiğinde bir gezindim. Onlar 2025 Şubat- Mart anneleri diye birleştirilmiş topic açacaklarmış. Mantıksız da gelmedi aslında ama Ocak’a da kayabilir shjsjaha Öyle olunca da herkes üç aylık topiclere mi dahil olacak yani 😄😄

Acıkcası benim istahım cok acıldı hem midem bulanıyordu hem yiyordum yiyebildiğim seyleri doymuyorudum zira doymuyorum hala😂 54tüm 60 oldum. Seker işi biraz sans ya cıkacagı varsa yesen de yemesen de cıkıyor ama cıkarsa mecbur diyet yapman gerekiyor takma bence kendini rahatsız hissetmiyorsan sekerin yükselirse büyük ihtimal anlarsın. Ben emzirirken cok kilo veriyordum onceki 2 bebişimde bu da oyle olursa bi sıkıntı olmaz inşallah
ay ne zaman açıldı ne zamannn

Az önce Haziran Temmuz ayı gebelik planlayanlar topiğinde bir gezindim. Onlar 2025 Şubat- Mart anneleri diye birleştirilmiş topic açacaklarmış. Mantıksız da gelmedi aslında ama Ocak’a da kayabilir shjsjaha Öyle olunca da herkes üç aylık topiclere mi dahil olacak yani 😄😄
Yani mantıklı bızım aralık grubunun çoğu Kasım da doğum yapabılır 😂

Muayene yeter sanırım kuzum. 10 muayene 10 kontrol hakkı oluyor biz daha hiç kontrol kullanmadık da gerçi. Yani muayeneden sonraki 10 gün içinde kontrol için gidilebiliyor belki sonraları onu yaparız. NST sınırsız. Son haftalarda NST için istediğimiz kadar gidebilecekmişiz. Tabi gerek olduğu kadar gideriz :) Ya eşim her kontrole girmek istedi devleti o yüzden özellikle o istemedi ki ben de görsün istedim. Bir de bizim doğum paketi ücreti ile doğum ücretine aynı parayı istediler. Yani 9 ay devlete gidip bu adama doğum için gelsem yine bu parayı ödeyecektim. Öyle de olunca saçma oluyor haliyle falan filan derken ikna ettiler işte. Amaan ilk çocuk hevesi bence ikincisi nasip olursa bir daha bu kadar masrafa gireceğimizi sanmıyorum :KK70:
O zaman sıkıntı olmaz ben toplam hepsi 10 gibi düşündüm. Babanın gelebilmesi gerçekten önemli bence ya bir kere özelde gördü bizimki ve çok mutlu oldu😄detaylıya da birlikte gideriz iyice her şeyini görür

Ayyy ben de ben de ya doğumdan çok doğum iznini bekliyorum desem yeridir :KK70: Şeyleri hesaplıyorum kız. Kurban bayramı ile yıllık iznimin arasında işte 2 ay var. Bunun 22 günü haftasonuna geliyor onu düşsem 38 gün kalır. 15 temmuz resmi tatil kaldı 37. 2-3 gün rapor alsam 35 kalır falan yaktım kafayı :KK70: Direkt Kasım ayını düşününce bunalıyorum böyle periyotlara bölmek iyi :KK70:
Bende daha çok var diyorum 32 de mi ayrılsam periler geliyor arada😄😄

Ben 12. hafta ultrasonu kendi doktorum dışında bir de Atıl Yüksel Hoca’da yaptırdım. O kadar tatlı bir doktor ki. Bir o kadar da bilgili. Tek kötü yanı yer bulmak çok sorun. Ben 21. hafta ayrtıntılı için 2-3 hafta oluyor randevu alalı, rahat alabildim.

Enfeksiyon zararlı demişlerdi kuzum ona, bebek rahim ağzında durduğu için. Oturarak duş almak da enfeksiyon riskini artırıyormuş. Ben histeroskopi olduğumda bana da 1 hafta oturarak duşu yasaklamışlardı. Çıkar çıkar endişe etme. Riskli bir şey görseler serklaj falan önerirlerdi herhalde.
Anladım dikkat edeyim oturmuyim bende teşekkür ederim

X