Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 28 44,4%
  • erkek

OY: 34 54,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    63
Ah işte ne kadar zor ve yaşaması gereksiz şeyler en hassas dönemde... Ya ben herkesin bebeğe olan hevesini anlıyorum ama ev sahibinin rahatı da önemli bir yerde. Hele de yardımcı olmayacak kişinin ne gereği var yani. Bizim de düğünümüz pandemiye denk gelmişti nisan ayında olacaktı ona güvenerek düğüne 15-20 gün kala eşim de yanıma gelmişti, evlendikten sonra oturacağımız eve. (Düğünler yasaklanınca nikah yapıp birkaç ay beklemek zorunda kaldık o ayrı mesele) Neyse biz de işte henüz daha nikah olmamış ailelerin de içi rahat etsin falan diye kayınvalidemi çağırmıştık. Bir yandan da ev yeni kurulduğu için günlük kargo geliyordu bir kanepeler, bir gün televizyon, beyaz eşyalar vs. Evde hep birinin olması gerekiyordu onları alıp kurdurmak için. Neyse kayınvalidem sağ olsun alıyor alıyor, alıyor da alıyor ama evde bir koli dahi açılmıyor biz gelene kadar. Akşama kadar çalışıyorum akşam gelip ev yerleştirmeye uğraşıyoruz eşimle. Bir de sürekli oturun oturun iş yapılır az yüzünüzü göreyim, ben çocuklarımı özledim falan diyor. İçimden la havle çekiyorum ses etmeden devam ediyorum. Evi tozdan kargo pisliğinden b*k götürüyor evde süpürge çalışmıyor. Hadi yeni gelen halıları serelim de bakalım diyorlar. Bu kadar pis eve halı mı serilir açar açmaz yıkatmaya mı gönderelim diyorum. Velhasıl kızlar ben orada verdim notunu, kadın sadece boğaza çalışıyor iş bekleme dedim. Annem de beni sürekli tembihliyordu. Biz gelicez o gidince yaparız sen yapmaya çalışma stres olup kötü olma kimseyle dedi. 20 gün kayınvalidem kaldı ev çöp eve döndü, 1 hafta annemle teyzem geldi ev eve benzedi yani bal dök yala yaptılar sağ olsunlar her yeri. Ama eşime sorsan hala o dönem ne güzel yemek yedik annemin sayesinde, iyi ki o gelmiş yoksa kargolarımızı kim alırdı, sayesinde düzen kurduk Velhasıl lohusalıkta da ben bu stresi yaşarım ne banyo yıkanır, ne süpürge açılır evde zaten artık boynu beli falan da çok ağrıyor. O yüzden bebeği bir hafta on gün gördükten sonra bye bye

İstanbul Ankara İzmir'de annelere bilmem kaç euro aylık ödeme yapılacakmış duydunuz mu? 20 ay sürecekmiş bizi de kapsar mı acaba
Duymuştum canım AB projesi, 3500 + 3500 kişi için geçerliydi sanırım. Anneye de verilebiliyor diye okumuştum ben yani anne bakıyorsa anneye, bakıcı bakıyorsa bakıcıya gibi bir şey herhalde. Anneanne, babaanne falan sayılmıyor profesyonel bakıcı isteniyor öyle bir şeylerdi. Görümceme söyledim İstanbul'dalar da başvurdular mı çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum.

Geriler canım bu daha erken zamanda bakmış. 2 hafta sonra git 1-2 arası bir şey çıkar belki de daha az. Rahat ol. Bebek daha olması gereken formda değil baksana, kafası küçülecek boynu uzayacak hepsi değişecek merak etme. Bu arada teoriye göre bu bebek kız, bana herkes kese şeklinden erkek dedi doğru çıktı bak

Bu arada 13+0 olduk ve 1. trimesteri uğurladık çok şükür kızlar Midem 1-2 gündür çok daha iyi çok şükür, enerjimde de bir haftadır belirgin bir artış var, dün ilk kez bir bardak su içtim tek seferde ve kusmadım. Daha iyi hissediyorum artık kendimi. Bulantılar %80-90 geçerse inşallah prilamı da bırakacağım ve onun verdiği yorgunluk, uyku hali de olmazsa daha da iyi oluruz diye düşünüyorum Allah'ın izniyle. Darısı sizlere olsun inşallah az daha sabır

bir anda mı geçiyor nasıl oluyor ayyy ben 12+2 ama hiç azalmış gibi değil ya

Benim bulantım vardı ama kusma pek yoktu ama sürekli öğürme halindeydim bu yüzden hep bseyler ile bastırmak istediğimden doktor da kilo alma 5 aya kadar bu şekilde kalırsan süper diyor ilaç istedim o zaman bulantımi bastırmak için ekmek yemek zorunda kalıyorum dedim prilam verdi. Bulantı evet aldı ama ağız kuruluğu sersemlik falan yaptı bende ya. Yani ilk ictigimde sanki dünya bı tuhaf oldu sarhoş gibi ayikamadim siz nasıl dayaniyosunuz prilama

Valla kendi annenl yanyana ikisi aynı anda gelince bende bı tuhaflik oluyor oğlumun evi üstünlüğüne mi geçmek istiyolar anlamadim normalde annemle çok iyi anlaşıyor kadının burnundan getirdi. Şey çok komikti bende ara ara yalancı sancılar oluyodu yuruyeyim diyodum oturmaym balkonda falan turluyorum işte olabildiği kadar bu sağa bı sola gidip baktım kaynanam ah uh dedi yatta karnıma bı sancı giriyor falan diyor o da benimle 70 yaşında sancilandi sağolsun

bir anda mı geçiyor nasıl oluyor ayyy ben 12+2 ama hiç azalmış gibi değil ya
Çarşamba gece ansızın bulantısız hissettim, anlık bir şeydir diye düşündüm. Perşembe yani dün de bulantı hissetmedim akşam 10'a kadar falan. Bugün de iyi gibiyim kuzum. Yani % 100 bitti diyemem ama %70'i aniden gitti sanki çok şükür. 1 haftaya seninkiler de son bulur inşallah.. Bayram tatilinin çok rahat geçmesini diliyorum hepimiz için.

İnanmıyoruuuummmm bu hikayeler gerçekmiş demek İşte gönül istiyor ki o anda valizini eline verip uğurlayasın hadi sen de evinde dinlen diye

Kız ne ağız kuruması keşke kurusaydı aksine o kadar tükürük üretiyordu ki bulantıyı 1ken 3 yapıyordu yutamıyordum resmen . Kendi tükürüğü yük olurmuş insana dedim yani İlacı gece uyumadan hemen önce içtim canım iki tane birden. Uykuyu ağırlaştırıyor ama derinleştirmiyor bence de. Uyandığımda da sersemlik etkisi kalmıyordu 7-8 saatte.

inşallah canım çoook sevindim darısı başıma çok ihtiyacım var beni çok yıprattı bulantılar halsizlikler

Eki Görüntüle 3438237
Helpppp evin içi 33 derece helpppp çocuğum eriyo
Vantilatör al bebiş daha yaz çok yeni başlıyor sen de erirsin.. Azıcık da olsa hararetinizi alır. Bizim de evimiz güney + doğu cephe. Yazın gündüzleri adeta yanıyor. Allah'tan işteyiz gün içerisinde ama yine de taşınır taşınmaz klima taktırmıştık. İmkan varsa ikinci el falan da olsa o da çok kurtarıcı olur yaz boyu senin için.

Ya yeni aldım vantilatör, yarım saat çalıştırıp bi 15 dk dinlendiriyorum yanmasın diye, günah onun da kafa kaynamış şu an soğusun diye bekliyorum klima fiyatlarını görünce hiç bakmamıştım o tarafa ama keşke klima alsaydok

Kız yok çok narin davranmışsın. Günde 2-3 kere 5'er dk dinlendirsen yeter. Ben Ankara'ya güneyden, çoook sıcak diyarlardan geldim canım bizim oralarda bir evde genelde 2-3 klima, mutfak için de mutlaka vantilatör falan olur 24 saatin 20 saati falan çalışır bunlar sabaha karşı sıcaklık 2-3 derece düşünce biraz dinlendirilir. Yansa bizimkiler yanardı rahat ol sen 12'liklere ikinci elden bak istersen bir odaya yeter, zaten 2-3 ay ihtiyacın olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…