Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 22 44,0%
  • erkek

OY: 27 54,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,0%

• Ankete Katılan
    50
Tebrik ederimm yaa maşallah😍😍 bende erkeğe benziyor dedi ve pipisini gördük gibi🤣 kendim de ilk başlarda kız ama sonradan sürekli erkek diyordum😂
Çok teşekkür ederim 🫠🫠 bende ilk erkek dedim sonradan hareket ettiği ilk ultrasonda benim kesin kızım olacak demiştim 😊🥹 Allah hepimize sağlıcakla hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin . 🩷

Ya kırıcı olmak asla istemezdim bende ama çok sabrettim. Hevesle anneme ve kendine aynı anda hadi size hastane çantamı göstereyim dedim. işte özenmişim ilk cocugum lohusa tacı terlik falan. Fotolarda çıkar diye işte çocuğa kıyafetler ve gerçekten benim annem kıyafet falan almamıştı öyle şeylere heves etmez daha çok parasını verip ne lazımsa onu al diyenlerdendir. Kendi de çok meraklı üst baş almaya. Alışveriş duygusunu tatmin etmek için ama.kirmayim diye kendi aldıklarını falan koydum onları önceden gönderdi diye. İşte valizi falan kapattım beşiğin yanına götürüyorum arkamdan " sen çok bilmissin" demiş. Annemin yanında. Gerçekten annem çok sakin bı insandır benimde haksızlığa dayanamayıp bagirtlak bı yapım vardır yani anneme benzemek hiç. Şimdi duyar canı sıkılır bişey der diye söylememiş bile o an annem
.böyle bı oglumum evi moduna girdi heralde annemle aynı evde olunca bı tuhaflasti. Bunun gibi saçma şeyler. Eşim hadi yürüyelim diyo.normal doğum bekleniyo diye son zamanlar sık sık yürüyüş yapacaz kendileri de evde. Yani tek bırakma da yok. Beraber çıktığımız da oldu. Annem gençler gitsin kafasında kendi duruo durup yine nereye diyor bana. Orda patladım yeter dedim sürekli laf sokuyosun gidiyorsam da kocamla gidiyorum falan beni o an kimse susturamadi. Annemde çıldırdı. Sonra eşim geleceği zaman erkenden yatağa girmiş sürat yapiyo. Annem dedi ya kalk bu konuyu tatlıya bağlayalım oğlunu da zorda bırakmayalım ya da bu şekilde sen bizi zan altında birakiyosun oğluna karşı işte annemi evde ikisi bı olmuş huzuruszluk cikariyo gibi. Erkenden küsüp yaylalar hastanma numaraları.. görümcem anlattım olayı hepsi annesini bildiği için eşime sakince anlatmışlar eşimde sagolsun benim arkamda oldu. Çünkü kendi annesinin huyunu bildiği için benim annemi de bildiği için ablası falan geldi gece seni bize götüreyim dedi aldı eşyalarını gitti..
Benim kv de tam bir şov kadını. Elalem pazarda görsün misali. 3. Ayıma girdim bulantıdan 6 kilo verdim. Annem defalarca yemek getirdi. Benim için değil eşim için. Kv bir kere geçen hafta geldi. Yemek yapmış kapıda telefonları çalmaya başladı kardeşleri arıyor ne yaptın götürdün mü yediler mi vs vs. Zaten benim midem bulanıyor yiyemiyorum. Sülalecek geldiler getirdikleri yemekleri yiyip bitirdiler.ben mutfağa bile giremedim. Adıda da şimdi hamileliği boyunca yemek yapan kv oldu. Daha bu en basiti daha neler neler.

Ay çok erken bIliyorum bebegin doğduktan sonraki sürecini konuşmak icin ama ben kendi düzenimi yaşamayı seviyorum. Kalabalık olma düşüncesi şimdiden beni strese sokuyor. Kış bebis hasta olur faln diye hesaba başladım. Sağlık olsun da is oralara kalsin🤭
Kızım 5 yaşında ama ben daha insanlara yeni yeni söyledim bu yaptığımı. O zamanlar pandemi falan yok 40 çıkmadan da bebek görmeye gelmek isteyenler oluyor. Bir de Erzurumda yoklama denilen bir olay var. Asıl bebek görmesinden önce yemek tatlı börek falan yapılıp bırakılıyor. 3-5 dklik bir şey çok kalmiyorlar. Ama yine aralik ayında doğum yaptığım için hastalık endisesiyle ben bebek kolonyası dezenfektan eklemiştim 🤣🤣🤣 kendi annem dahil herkes bu sene öğrendi bunu😅 sizin de aklinizda bulunsun yine yapicam 🙃

Mc donalds dan alıyorum ben baZen, içine de marul ve domates koydurmuyorum. Malum en çok dikkat edilmesi gereken kısım meyve-sebze
Bence et de çok önemli ve Burger,Mc Donalds falan en kötü hamburgerler. Kullanılan yağ,ne eti olduğu,nasıl o hale geldiği muamma. Doğurana kadar hamburger yemesem yine yemem.

Eki Görüntüle 3437774 kızlar 11+2 doktor cinsiyet söylemek için erken dedi ikili test yaptık
Sizce kız mı erkek mı n
Eki Görüntüle 3437863
Kızlar nub teorisini araştırdım biraz da genelde doğru çıkıyormuş ultrason görüntülerinden buna göre tahmin yapabiliriz belki
IMG_2962.jpeg
11 haftalık yorumlarmısınız

rvaalamiaa rvaalamiaa önemli olan burun kemiğinin görünmesi zaten. down sendromu vs ihtimalini çok düşürüyor… nipt testini ya da ikili taramayı yine yaptırın mutlaka ama dediğim gibi ultrason aletleri çok farklılık gösteriyor. Doktor bana ensesi mi kalın dediğinde perinatolojiye yolladı hemen oradaki ultrason apayrı gösterdi. Nipt de şansıma aynı gün… şuan aşırı ufak bir de hiç korkmayın. Rica ederim. Hepimiz çok mutlu olalım inşallah

Benim kv de tam bir şov kadını. Elalem pazarda görsün misali. 3. Ayıma girdim bulantıdan 6 kilo verdim. Annem defalarca yemek getirdi. Benim için değil eşim için. Kv bir kere geçen hafta geldi. Yemek yapmış kapıda telefonları çalmaya başladı kardeşleri arıyor ne yaptın götürdün mü yediler mi vs vs. Zaten benim midem bulanıyor yiyemiyorum. Sülalecek geldiler getirdikleri yemekleri yiyip bitirdiler.ben mutfağa bile giremedim. Adıda da şimdi hamileliği boyunca yemek yapan kv oldu. Daha bu en basiti daha neler neler.
canını sıkma kuzum insanlar herşeyin farkındadır emin ol kimse salak değil. sen kendini ve bebişi düşün bir tek ❤️ ben de senin gibi çok kilo verdim bakalım ne zaman toparlayacağız

Gerçekten sana bakacak birileri varsa olsunlar ya öbür türlü sezeryan olsan dikiş ağrıların normal doğum olsa onun ayrı sıkıntısi. Emzirme olayları desen ayrı bisey. İlk zaman uyu deseler de bebisten gözünu ayiramiyosun ilk bebeğin etkisi ile ben artık hayal görmeye başlamıştık uykusuzluktan bebek uyusa bile arkamı dönüp yatamiyodum hep ona bakacak şekilde yüzümü ayarlamistim. Gerçekten annelik duygusuyla ilk bebek olunca bebeği beşiğinde bile bırakamıyorum en yakın mesafe neyse o olsun istyosun ilk Eve geldiğin bı iki üç derken alisiyo insan ama ilk bı hafta çok önemli bence.gercekten o bı hafta size en çok kim iyi bakacaksa kim iyi gelecekse o olsun isteyeceksiniz öbür türlü kendi canınla uğraşırken herşey herkes gözüne batıyor bi şeyden sonra. Şimdi benim ikinci olacak diye bı şekilde baş edebilirim sanırım çünkü oğlumda çok yalnız kaldım gerçekten zorluğunu yaşadım çok şey ogrendim
Evet aslında gerçekten yatırımcı olabilecek birileri önemli annem çok uzun kalamaz çalışıyor ama kayinvalidem ile de ben kalamam bask birilerine ihtiyaç var kim olacak acaba o xanlsi kisi😂😂

Kizlar folik asiti 8. Haftada doktorum bıraktırmisti zaten folat formda kullanıyordum. Bugün saglik ocaginda kan verdim. Folik asit değerim yulsel cikmis. 19.9 üst sinir benim 21.80 çıkmış birazkafama takıldı folik asit tabiki faydalı ama fazlasının da otizm yaptığına yönelik söylentiler var ciddi anlamda canım sıkıldı. Bi de kan değerim de düşmüş alt sınırda kalmış saglik ocaginda tansiyon 9 a 5 nabzım da111 çıktı ebe kardiyolojiyle görüşebilirsiniz doktoruna sor dedi. Geldi yine benim stres perileri.

Kizlar folik asiti 8. Haftada doktorum bıraktırmisti zaten folat formda kullanıyordum. Bugün saglik ocaginda kan verdim. Folik asit değerim yulsel cikmis. 19.9 üst sinir benim 21.80 çıkmış birazkafama takıldı folik asit tabiki faydalı ama fazlasının da otizm yaptığına yönelik söylentiler var ciddi anlamda canım sıkıldı. Bi de kan değerim de düşmüş alt sınırda kalmış saglik ocaginda tansiyon 9 a 5 nabzım da111 çıktı ebe kardiyolojiyle görüşebilirsiniz doktoruna sor dedi. Geldi yine benim stres perileri.
söylentileri kafana takma, internette araştırma, doktoruna sor, en sağlıklısı bu olur 🙏🏻 tansiyon benim de hep senin gibi, nabız da bu haftalarda yükselebiliyor hareket etmek bile çarpıntı yapıyor ondan olmuştur

Kızlar ben bişi alamıyorum ebebekten neye baksam ağlayasım geliyor çok küçükler 🥹🥹
Biz de gittik bugün ebebeke 🤣🤣🤣 elim hep kız bebek giysilerine gitti 😍 çok güzeller yaa

Chicco Goody Plus Bebek Arabası - Siyah Gri Fiyatı, Yorumları - Trendyol ben galiba şundan alıcam ya, sırf çift yönlü olsun diye travel'a kalıcaz gibi hissediyorum ama uğraşamam ben onlarla çok Büyük
Tabiki arabalara da baktım. Kabinleein hepsi tel yön. Kabin düşünüyorsan chicco bence iyi kuzum bunu al. Ben çift yön kanz - x go da karar kıldım ama belki bi anda ben de sadece kabin alıp geçebilirim emin olamadım.

Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar birşey soracağım ben neredeyse 11 haftalık hamileyim midem çok garip ne ağrı ne yanma garip birşey yaşıyorum şişkinlik oluyor midem de kramp giriyor sürekli hi acıkma gibi mide kazınması oluyor yani çok rahatsızım kendimi hiç iyi hissetmiyorum surup verdi doktor ama geçmedi yani bu durum ilk ayda normaldir falan diyenler var sizdede böyle durumlar oldumu geçtimi sonra bende bulantı kusma hiç olmadı ama bu söylediklerim var hep bu yüzden çok mutsuzum

X