Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
aynen tam 24. haftadan sonra şeker yüklenmesinin sebebi de buymuş

Evet doktor söylemiş ama kendisi size söylememiş olabilir.
Ben de şimdi çıktım doktordan 31+0 kilo 1910 boyu da 43cm civarı çıktı canım. Yani iki hafta değil artık bir hafta on gün falan önde. Bu hafta boyu uzamış ama sadece 100gram almış. Suyu da iyi dedi. Şeker korkum azaldı baya. Demek o iki hafta çıktığı zaman büyüme atağı gibi bir dönemdeydi. Gerçi bu hafta kusma ishal salgınına yakalandım ben ondan da pek kilo almamış olabilir

Ben de Ecover marka aliyorum bebegin kiyafetlerini ayri yikamadim bizimkilerle attim Bitkisel icerikli Ecover hem deterjani hem yumusaticisi. ya ben utuleme de yapmiyorum ilk cocugumda da yapmadim birsey olmadi aslinda o kadar da hassas degiller aslinda alerjik bunyeleri yoksa

Neden yalan oldu dedin canım? Bir açıklama mı yapıldı ? Meclis 1 ekimde açıldı henüz belki de yakın zamanda gündeme gelir, ben öyle düşünüyorum. Umuyorum en azından...
Geçen burada okudum biri cimere yazmış gelen yanıtta sosyal medyada gördüklerinize itibar etmeyin gibi bir yanıt gelmişti yanlış hatırlamıyorsam. Ya bana çok hayal geliyordu başından beri zaten. Olursa ne güzel ama ben olmayacak gibi düşünüyorum hayal kırıklığı yaşamamak için

Hep söylenen ilk aylar ütülenmesi ya onun verdiği bir gazla ben ütüleyeceğim. Bir süre de ayrı yıkatırım ya gönlüm el vermez bizimkilerle yıkamaya. Ama saygı duyuyorum tabi hassas yetiştirmemek daha iyi her şeye hazır olur çocuk. Alerji de fazla hassasiyet ve temizlikten oluyor genelde.

evet yavrum allahtan onda bir problem yok kilo konusunda o yüzden telaşlanmıyorum ama hiçbir şey yemeden de bu kadar yükselmesi sinirimi bozuyor.
Haklısın ya kim olsa sinir olur ama iradelisin maşallah djfkskd gerçi ben olsam ben de senin kadar dikkat ederdim muhtemelen eşim çok iri doğmuş ben de başından beri tetikteyim o yüzden.

hic bir fikrim yok aslinda alerjik bebekler neyden kaynaklaniyor. Bizde bir sorun olusmadi ama cildide alerjik degildi hic bir sure sonra primayi da birakip daha ucuz beze donmustum hic alerji pisik olmamisti. Sanirim mikroplari oldurmesi icin utu yuksek isi, kurutma makinesine atiyorum kiyafetleri ordan da temiz cikiyor gibi geliyor bana. Ben simdiden yikadim bebisin dogmasina daha iki ay var zamaninda gelirse

Çok sebebi var aslında. Başta genetiktir mutlaka ama kimyasalların etkisi büyük e temiz olmaya çalıştıkça kimyasala maruz kalma da artıyor.
Ben de yıkadım 29da falan Sadece ütülemesi kaldı. Ütülemeden önce bi kurutmaya atacağım havalandırma programına. Kurutma küçültüyor dediler zaten çok ufaklar yenidoğanlar falan o yüzden risk almak istemedim kurutmaya atmadım.

Di mi yaaa . Offf insan manyaga donuyo ne yesem bunu mu onu mu bu dokunur mu bu sekerimi cikarir mi ? Zor be amaan
kız bi öğün et bi öğün sebze kuralı koydu. bakliyat yasak. işyerinde bakliyat varsa 2 öğün için de yemek yapıyorum. Bi' de kendim yetmezmiş gibi eşim de ben de diyet yapcam dedi. Kendisi benden çok kilo aldığı için lskjeflj Ben her sebzeyi yiyorum. Paşam bi de sebze seçiyo. Bi doğurayım 2 ay sadece bebek bakcam valla yıldım skljfelksj

Haklısın ya kim olsa sinir olur ama iradelisin maşallah djfkskd gerçi ben olsam ben de senin kadar dikkat ederdim muhtemelen eşim çok iri doğmuş ben de başından beri tetikteyim o yüzden.
beybi benim bi de ilki düşük oldu bunda da 3 aylıkken kanamam oldu çok o yüzden doktorların askeri gibi ne derlerse yapıyorum. bi de şekerle ilgili ilerleyen haftalarda hiç hoş şeyler yaşamayanlar da olmuş. Bebeğime sıkıntı vereceğime kendime veriyorum napim.

aslinda kucultuyor dogru, sicaklik ayarini dusukte tutuyorum ben benim bile kiyafetlerimi kuculttu basta sinir olmustum. simdi yunluleri kendine ozel kurutuyorum kendi ayarinda, polar hic koymuyorum pamuklulari dusuk isida yapiyorum biraz daha iyi sanki

ozelikle keten hic koyulmamali kurutma makinesina dudyk gibi birakiyor kucucuk, bir yandan da coook buyuk kolaylik ya sanki daha da temiz gibi geliyor bana kiyafetler kurutma makinesinden cikinca

Ben de kumaş tipine dikkat etmeye çalışıyorum genelde ama araya karışıyor bazen. İç çamaşırlarım pamukluya atmama rağmen küçülmüştü. Sünmüş kıyafetler için iyi oluyor ama toparlıyor biraz

En doğrusunu yapıyorsun yavrum şeker olduğunu bile bile hapır hupur yemek sigara içmek gibi geliyor bana ne yalan söyleyeyim sorumluluk işi bu ana babalık. Her gittiğimde benim de kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor kilosunu sorduğumda zeka küpü kv 33 kilo alıp 5 kilo çocuk çıkarmış eşim tüp mide ameliyatlı hala günde 4-5 kez çikolata yiyor bildiğin bağımlı o yüzden ben de önemsiyorum. Çok kustuğum için protein fazla alamıyorum ama elimden gelen bu.

sağlıksız beslenmektense sağlıklı beslenip kusmak daha iyi. keşke kusmasan ama elinde olan bi' şey değil. 2.5 kilo aldım valla çok da mutluyum almadığım için bebeğin gününde olması yeterli benim için kimin ne dediğini de takamicam bi de. Ama dediğin gibi yediğimiz her şey onun tüm alışkanlıklarını da etkileyecek.

Tamamen sağlıklı beslenmiyorum ama midemin kabul ettiği şeyleri yemeye çalışıyorum, 1 haftadır yumurta yiyemiyorum ama az unla krep yapıp yiyorum mesela bilmiyorum faydası oluyor mu ama yumurta var işte içinde ajfkdkd 2.5 kilo süpermiş yivrum ben 6 kilo falan aldım, doktor çok iyi diyor ama bu beslenmeye almamam lazımdı aslında. Bünyem çok müsait gerçi kilo almaya kusmasam şov yapardım muhtemelen

Ah geçmiş olsun canım benim senin adına üzüldüm ama bebek için sevindim. Çok da erken peşin hükümlü olmamak lazım işte bak kimi bebek de zamanla normalini buluyor. Ben de bugünlerde susuzluk çok çekiyorum günde 2-3 litre su içer oldum aslında fazla değil ama benim normalime göre fazla. Öte yandan içtiğim su kadar tuvalete çıkmıyorum. Yani sık gidiyorum ama çoğu zaman birkaç damla için En son böyle olduğunda 22 haftalık falanken bebeğin suyu çoğalmıştı inşallah yine öyle olmuyordur. Annem de ödeme dikkat et vücudun su tutmaya başlıyor olabilir artık dedi zaten çıkmayan su ne olacak ya bebeğe gidecek ya ödem olarak kalacak :/ Kontrolümüz de 18'inde, 32+0 olucaz inşallah o zamana. Güzel şeyler duyarız inşallah biz de...

Ben de aşırı bulantılı kusmalı geçirdim, senle aramızda aşağı yukarı 4 hafta var 7-8 kilo da ben aldım ya, biz asıl bunu nasıl başardık ve 1 kilo 3 kilo alanlar falan ne yiyerek hayatta kaldı

benim de çok müsait almaya aslında ama çok iştahsızım ben hamileliğin başından beri. sağlıklı da beslenmeye çalışınca ilk başlarda ben kilo verdim bebek aldı dengelendi kilom.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…