Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
Ben de aşırı bulantılı kusmalı geçirdim, senle aramızda aşağı yukarı 4 hafta var 7-8 kilo da ben aldım ya, biz asıl bunu nasıl başardık ve 1 kilo 3 kilo alanlar falan ne yiyerek hayatta kaldı
Yapıyla alakalı bence ya, benim inanılmaz bir gaz/kabızlık ve ödem problemim de var o yüzden gerçek bir kilo aldığımı düşünmüyorum. Sabah ve akşam tartılmalarımda 3-4 kilo oynadığı oluyor, öyle bir bağırsak ve sindirim sistemi düşün Göbeğim memelerim büyüdü mesela onlar okey ama bacaklarım ve kollarım hiç kalınlaşmadı ordan anlıyorum sahte kilo olduğunu.

Benim şu listeye uyabilmek için ya eve yardımcı almam lazım ya işten çıkmam lazım bu ne bee, toplantıdayken hıhı evet deyip bi yandan fasulye pişirdim çirkin bi iş

Ben de aşırı bulantılı kusmalı geçirdim, senle aramızda aşağı yukarı 4 hafta var 7-8 kilo da ben aldım ya, biz asıl bunu nasıl başardık ve 1 kilo 3 kilo alanlar falan ne yiyerek hayatta kaldı
sadece kahvaltıyı sağlam yaptım en başlarda çok iştahsızdım benim ekmekle abur cuburla da aram yok zaten ben kilo verdikçe bebek aldı ortada buluştuk galiba sonunda :)

Benim de vücudum almadı bence olanın hepsi göbekte ve memede. Çok şişkinlik hissettim diyemem ama dediğin gibi ben de pek kalıcı görmüyorum doğum sonrası. İnşallah kalan aylarda çok almayız da yine..

sadece kahvaltıyı sağlam yaptım en başlarda çok iştahsızdım benim ekmekle abur cuburla da aram yok zaten ben kilo verdikçe bebek aldı ortada buluştuk galiba sonunda :)
Ben de ilk aylar meyve dışında bir şey tüketemedim aslında neredeyse. Ekmek, tatlı vs hiç yiyememiştim ama zaten kiloyu da 3 aydan sonra almaya başladım ayda 1 kilo 1 kilo derken bu seviyelere geldik. Hiç kilo kaybetmedim ama bu süreçte. Başlarda 2-3 verseymişim fena olmazmış gdfdfh

Benim yine de umudum var yaaa rafa kaldırmazlarsa bence olacak gibiydi Neyi sosyal medyadan görmüşüz ki acaba basbayağı mecliste tartışıldı partilerde görüşüldü yani bu konu. Şu an savaş gündemi ve şu dönemdeki vahşet olayları gündemde çok yer edindiği için sıra gelemiyor gibi

ben işte başta 4 kilo verip üstüne şeker çıkınca kala kaldım verdiğim 4 kilonun üstüne 2,5 kilo aldım bi de hamilelik kilosundan daha zayıf doğuran ters bi insan oldum lkwflsj bi de hep derdim ben hamile olsam yuvarlanarak gezerim diye korkudan yenmiyomuş meğer.

Kızlar bu arada benim kan yani hemoglobin değeri 10.2 ye düşmüş günde 2 tane demir ilacı tükettiğim halde. Sanırım bu ilacın bana çok faydası olmadı ya. Fertamir kullanıyordum hep diğerleri kabız yaptığı için ama birini fertamir birini normal hap olarak tüketeyim diyorum artık Kabız olmamak için de şurup falan kullanacağım ne yapayım

Acaba biraz korkup azaltmalı mıyım ki ben de Kaç çıkıyor şekerin gündüzleri aç tok mesela?

Ben niye kilo almıyorum diyodum bi de bu kadar yeseymişim alırmışım, 5 dilim ekmek verilir mi bi insana fkgk
yiyemiyorsan söyle doktora anam ben de hiç sevmiyorum ekmeği kahvaltı hariç hiç de yemezdim. Mecbur günde 3 dilim yiyorum şimdi. ama bu diyetle de alamican merak etme 1 aydır diyetteyim bu ay 250 gram aldım ben.

Acaba biraz korkup azaltmalı mıyım ki ben de Kaç çıkıyor şekerin gündüzleri aç tok mesela?
sabah açlık 102 çıktı sonra 3 doz insülin kahvaltıdan sonra tokluk 130 oldu. öğlen açlık 88, 2 doz insülin 4 köfte, salata,4 kaşık yoğurt 1 dilimden az çavdar ekmeği ile 141 çıktı. Akşamları genelde düşüyor.

Magnezyumla birlikte alınca dengelenmiyor mu ya, ben magnezyum içmeden kan ilacı içersem kabız oluyorum ama magnezyum içince düzeliyor. Ocean magnezyum sitrat içiyorum baya iyi

vucudunun demir baglama kapasitesi mi dusuk acaba bir de boyle birsey var eger bu dusukse takviye etsen de olmuyor bence doktoruna bir sor. annemde duymustum bunu da cok da bilgim yok ama kan ignesi kullanmisti sanirim

Öğlen hiçbir şey yememişsin nerdeyse ya, acaba stresten mü oluyor ki? Sanki bizim şeker yüklemelerimiz aynıydı

Benim de böyleydi değerim, 10.0 . 2 tane içiyordum demir ilacını ona rağmen değerler düşüyordu.. Doktorum iç hastalıklara yönlendirdi, o da dedi ki ; içtiğin demir ilacı ve senin demir depoların boş değil. Yani bu hemogloabin değerini yükseltmez.. Kansızlık sorunu yaşıyorsun dedi vee altında yatan sebep için hematolojiye yönlendirdi. Oradaki dr da yayma testi falan yaptı. Bu süreçte kadın doğum doktorum ilacı 1e düşürdü..

Hematolojideki doktorum hemoglobin değeri için de dedi ki ; bu seviyeler asla sorun değil. Korkulacak bir referans aralığı da değil. İçimi rahatlattı açıkcası, kafana takıyorsan sende içini ferah tut :)

yiyemiyorsan söyle doktora anam ben de hiç sevmiyorum ekmeği kahvaltı hariç hiç de yemezdim. Mecbur günde 3 dilim yiyorum şimdi. ama bu diyetle de alamican merak etme 1 aydır diyetteyim bu ay 250 gram aldım ben.
Ben çok abur cubur tüketiyorum dedim de karbonhidratı eksik aldığın için dedi. Ondan yazdı da yazdı karbonhidrat jdkf bilmiyorum şu an bişi yiyesim gelmiyor zaten 6 yemek kaşığı yemek dedi 3 anca yiyebildim

İnşallah güzel şeyler duyarsın canım aksini düşünme hiç Vücudunun ihtiyacı artmıştır bence sudan zarar gelmez diye düşüyorum. Fazla su içmek asıl ödemi atmıyor mu vücuttan sonuçta vücutta suyu tuz vs gibi maddeler tutuyor. Su içince onları terleme idrar vs yoluyla atıyoruz. Sende şeker yoktu değil mi?

Ben yanında c vitamini olan meyve falan yiyorum canım emilim olsun diye kan ilacını içtikten sonra veya önce süt ve süt ürünleri veya kafein içeren içeçekler tüketiyorsan onlar maaselef demir ilacının etkisini yok ediyor aynı zamanda sen bence sabahları aç karna pekmez limon yap oda iyi gelir sana zaten doktor ilaçlarla artmayan kan değerini damardan takviye verecektir bakalım bende çarşamba gidicem sağlık ocağına kan değerlerime baktırmaya ne durumda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…