Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
emzirme döneminde bir kere mastit olmuştum. soğuk lahana koyup masaj falan yaptığımızı hatırlıyorum. sanki bu daha çok süt ger gitsin diye yapılan bir şeydi. aksın diye de ılık su altında masaj yapılabilir. iki memeyi sıralı emzirmek önemli. yoksa dolu olan tıkanabiliyor.
Ya ben mochi kullanan arkadaşlarda daha az olduğunu duydum mastitin. sen denemiş miydin ya da çevrende deneyen var mı? Ben sadece duyduklarımla bir arkadaşıma söylemiştim aşırı işe yaradı iyi ki söylemişsin demişti.
IMG_7679.jpeg

Ya ben mochi kullanan arkadaşlarda daha az olduğunu duydum mastitin. sen denemiş miydin ya da çevrende deneyen var mı? Ben sadece duyduklarımla bir arkadaşıma söylemiştim aşırı işe yaradı iyi ki söylemişsin demişti.
Eki Görüntüle 3485217
yok ben o zaman bunu duymamıştım. sonra methini çok duydum. alıcam ben de merak ediyorum.

Bugün benim karnım çok sırt sertleşiyor ya. O hani kafa dayıyor gibi olan hissiyat var ya, o. Herhalde saatte 1 kere olmuştur sabahtan beri, birkaç saniye sürüp geçiyor

Ya kızlar benim bebek hareket ediyor şuan mesela alt tarafta ani acılar oluyor hemen geçiyor ama bağırttırıyor beni 30+2 deyim var mı yaşayan bu durumu

Şimdi baktım incia içerisinde de bir sürü yağ karışımı var kantaronda dahil. Artık kullandıkça doğumdan sonra buradan tecrübelerimizi birbirimiz ile paylaşırız. Tecrübeli anneler 🫶🏻

Göğüs ucu için ayvayı çok duydum görümcem de çok işe yaramış ve lahanada çok söyleniyor mastit olan arkadaşım önermişti, kış bebekleri olacağı için ikisinide kolay buluruz diye düşünüyorum. Tabi inşallah ne pişik, ne yara, ne mastit hiçbirini yaşamayız ☺️

Eki Görüntüle 3485215

Ayva çekirdeği jelinden ben de çok memnun kalmıştım, öyle ki şu an bu konuda hiçbir hazırlık yapmadım, ayvamı alıp bekleyeceğim 😂 bir de lansinoh kullandım ama onu temizlemesi bana çok zor gelmişti. Normal bir yerden temizlemekle hassas bir yerden temizlemek daha farklı hissettiriyor tabii ki, en azından benim deneyimlerim bu yönde oldu. O dönem kalkan kullanmıştım ama faydasını görmediğim için bu defa kalkandi kapakti hiçbirini almadım.

Lahana yaprağını da kullandım ama asıl rahatlamayı o fazla sütü tahliye etmek sağlıyor. Uzmanlar elle sağım yapmayı öneriyorlar. Tabii ben parçalarını dezenfekte etmediğim süt sağma makinesini önce dezenfekte etmekle uğraşmış, ardından makineyle sağım yapmıştım 🤦🏻‍♀️😂

Bugün benim karnım çok sırt sertleşiyor ya. O hani kafa dayıyor gibi olan hissiyat var ya, o. Herhalde saatte 1 kere olmuştur sabahtan beri, birkaç saniye sürüp geçiyor
hosgeldinn karni sertlesenler grubunaa :)
ya ben sordum onu hic endiselenme dedi doktor uzun suredir yasiyorum ben bunu hatta uykumdan uyandiriyor. ama tumden karin serlesmesi bir bolge degil, sertlesme de oyle boyle degil taslasma gibi kaya parcasi var gibi oluyor icerde. agri sanci eslik etmiyor bazen cok hafif bir agri. normal endiselenme

Ya kızlar benim bebek hareket ediyor şuan mesela alt tarafta ani acılar oluyor hemen geçiyor ama bağırttırıyor beni 30+2 deyim var mı yaşayan bu durumu
eger seni cok zorlayan sanci giriyorsa ntsye alabilir doktoruna sor istersen. ben de olmadi henuz, hafif agrilar oluyor bazen kasikta karnin bir yaninda ama asiri degil

hosgeldinn karni sertlesenler grubunaa :)
ya ben sordum onu hic endiselenme dedi doktor uzun suredir yasiyorum ben bunu hatta uykumdan uyandiriyor. ama tumden karin serlesmesi bir bolge degil, sertlesme de oyle boyle degil taslasma gibi kaya parcasi var gibi oluyor icerde. agri sanci eslik etmiyor bazen cok hafif. normal endiselenme
Ben de gidince sorayım dedim kadına son zamanlarda çok mesaj attım 🥹 bende de ağrı falan olmuyor ama hissettiriyor yani, benim bölgesel ama

IMG20240930113236.jpg

Ben de gidince sorayım dedim kadına son zamanlarda çok mesaj attım 🥹 bende de ağrı falan olmuyor ama hissettiriyor yani, benim bölgesel ama

Eki Görüntüle 3485223
yok canim ben de bolgesel olmadi hic tum karnim tas gibi benim. ama normal diye okudum o bolgesel olanlari da yalanci kasilmalar diye biliyorum. bana doktor bolgesel mi diye sormadan hemen cok normal devam edecek.. bu boyle dedi daha yeni gecen hafta kontrolde sordum.
Asiri agri sanci ve kanama eslik etmedigi surece birsey yok demisti

eger seni cok zorlayan sanci giriyorsa ntsye alabilir doktoruna sor istersen. ben de olmadi henuz, hafif agrilar oluyor bazen kasikta karnin bir yaninda ama asiri degil
Doktorada sordum şimdi cevaplamış eğer tekrarlayan ağrılar oluyorsa ince sızılar oluyorsa ve rahimde baskı hissediyorsan rahim ağzı kısalmış olabilir dedi ve bunlar ritmik oluyorsa istediğimiz şeyler değil dedi😔 en yakın zamanda muayene gel dedi of korktum dünde çünkü aynısını yaşadım ani acı olmuştu ama geçmişti bugünde olunca dedim ne oluyor

Selamlar kızlar 2 gündür ishalim bugünde rapor aldım dedim dünyayı ben mi kurtaracağım yapmadıkları kalmıyor🥲sağlık ocağı 1 gün verdi sadece daha fazla veremem kadın doğum doktoru verebilir dedi ama maalesef devlete gidiyorum onlarda vermiyor. Yarın özele gidip 2 3 gün daha almayı düşünüyorum 🥲ishal halsizlik bir yana artık psikolojik olarak gitmek istemiyorum o kadar kaygı yarın ne çıkcak stresi oldum ki dün bunun için ağladım🥺
Bu aralar bir duygusallık geldi hamile kaldığımdam beri hiç duygusallaşmamıştım normalde de duygusalımdır aslında ama😄geçende kuzenim var küçük 10 yaşında babası dışarı çıkcaktı yemeğe bizim eşlerimizle falan erkek erkeğe. Çocukta gitmek istedi babası da bugün götüremem dedi sakin vakit geçirelim diye sürekli bir şeyler isteyp kardeşiyle tartışacağını düşünerek, çocukta ben o zaman gitmiyim tamam dedi sonra ağladı ben gidersem kesin konuşurum duramam babamı yorarım diye gitmek istemiyorum dedi bende ağladım buna herkesin içinde🥺🥺çok üzüldüm içselleştirdim. Normalde de teyzem eniştem aşırı ilgililer çocuklara karşı o an öyle gelişti durum ve çocuğun bunu düşünüp üzülmesi beni kahretti. Dünde tost yaptım eşim hepsini yemedi diye ağladım🥺🥺🥺

yok canim ben de bolgesel olmadi hic tum karnim tas gibi benim. ama normal diye okudum o bolgesel olanlari da yalanci kasilmalar diye biliyorum. bana doktor bolgesel mi diye sormadan hemen cok normal devam edecek.. bu boyle dedi daha yeni gecen hafta kontrolde sordum.
Asiri agri sanci ve kanama eslik etmedigi surece birsey yok demisti
Yani evet düşününce yalancı kasılmaysa da yapılacak bi şey yok galiba magnezyumu artırıyolar. 11'inde randevum var az kalmış sorarım yine bi 🫶🏿

Bu neden oluyor bilmiyorum bende çok sık yaşamaya başladım
Dünden beri bende yaşıyorum bi anda bıçak saplanıyor sanki hemen geçiyor ama değişik birşey

Doktorada sordum şimdi cevaplamış eğer tekrarlayan ağrılar oluyorsa ince sızılar oluyorsa ve rahimde baskı hissediyorsan rahim ağzı kısalmış olabilir dedi ve bunlar ritmik oluyorsa istediğimiz şeyler değil dedi😔 en yakın zamanda muayene gel dedi of korktum dünde çünkü aynısını yaşadım ani acı olmuştu ama geçmişti bugünde olunca dedim ne oluyor
Bence bir şey yoktur canım, sen çoğumuzdan öndesin doğum yaklaştığı için ekstra zorlanma ağrı vs yaşaman normal ama için rahat etmezse git mutlaka doktora.

Valla ben de bilmiyorum cano. Bebeğin kafası diyen var kasılma diyen var, bilmiyorum
Toplanma olayı bende de oluyor karnım yamuluyor, dün plajdaydık babam bile fark etti oha kızım karnına noldu diyo anfmsjsm artık küçük değiller pozisyon değiştiriyorlar bence. Kasılma vs çıkarmayın yine başımıza bak daha yeni kapandı o konu ajfkdkkd

Genelik dönemin de ağdaya gittiniz mi? Ağda sancısı doğumu tetikliyor deniyor inanmadım da kafa karışıklığı var bende karnım çok büyümediği için kendim bi şekil de idare ettim bu ay a kadar ama artık zor özellikle iki üç haftaya artık kendim yapamam gibi ağdaya gitmeyi düşünüyorum korkuyorum ama

X