Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Ya bizde pandemi zamanı aradan çıkaralım hiçbirini yapmadan diye düşündük ama olmadı Çok şükür pişman olmadım ben hiçbirinden aşağı yukarı gelirler giderleri karşıladı çünkü minimal tuttuk geleneksel şeyleri. Aileler de mutlu oldu iyi oldu yani. Ama cidden istemediği halde o kadar yükün altına giriyor ki insanlar elalem ne der mantığıyla. Yeni evliliklerini borç yüzünden yaşayamıyor insanlar en kızdığım şey. Türkiye'de herkes her şeye müdahil zaten bırak aileleri komşu bile hayatın hakkında laf söyleme cesaretine sahip

Gebelikte akıntı artıyormuş canım, doktor kontrolündeysen dert etme hiç bi şeycik yoktur

Ay ben de öyle düşündüm, kontrollerle birlikte yırtabilir miyim acaba diye, bazı hastaneler nst den ayrıca para almış şikayet varda okudum da
Şu an kaçıncı haftadasın?
Nst tss ye dahil ya ayrı isterlerse hastanenin işgüzarlığıdır o asla kabul etmemek lazım.

Aralıkta başvursak 2 ay sonra randevu en erken geliyor. Şubat sonu gibi düşünüyorum randevuyu. Uçuşu da en az 1.5 ay sonraya almak lazım. Ordan da mart sonu gibi alınır falan. Fena zamanlar olmaz sanki ya
Hii ozaman olabilir bak mantikli. Mart nisan daha uygun gibi.

Yok canım ben senin kadar değildim ya düğün dönemi. Yine de istemeden yaptığım şeyler oldu ama evlendikten sonra hayır diyebilmeyi öğrendim aileme. Ondan önce onların istediklerini onlar demeden de yapan bir insandım. Şu an %80 diyeyim hayır diyebiliyorum çok şükür eşim sağolsun beni resmen eğitti bu konuda Psikoloji okuyan arkadaşlar daha iyi bilir ama ben de eğitim bilimlerinde görmüştüm erkeklerin bir çoğu saf çıkarcı evrede kadınların çoğu da iyi çocuk evresinde kalıyor diye. Herhangi bir eylemi gerçekleştirmenin sebebi erkeklerde karşıda çıkarının olması yani karşılık almakmış. Ama kadınlarda sırf aferin alabilmek ya da gruba ait olabilmekmiş. Bence Türkiye'deki durum tamamen öyle kadınlar üzerinde aileden başlayan bir baskı var bu konuda. Başta örneğimiz annemiz zaten çoğunlukla fedakar tipte oluyorlar. Sanki annelerimiz gibi olmazsak biz kötü kadın veya kötü anne oluyoruz. Sırf bunu demesinler diye istemediğimiz yüklerin altına giriyoruz. Ben bunu çok geç yaşta keşfettim annemi bile şu an resmen eğitiyorum. Abimlere hayır diyebilsin diye

Kızlar bir de konuşulmuş okudum. Tamamen tecrübelerime dayanarak söylüyorum Doğum zamanı hastanede sadece eş ve siz kalın ne anne ne kv. Babaların o duyguyu yaşaması sorumluluk almaları açısından şart. Kimse bebek bakmayı bilmiyor evet ama bunu öğreneceğimiz ya da deneyimlenebilecek en güzel yer hastahane. Kaldı ki eşlerin en çok sorumluluk alması gereken yer ve zaman. Baba olarak kendilerini düşünüyor olabilirler ama siz itiraz edin bence. Bebekle aradaki bağın ilk adımı onlar için ilk günler. Bırakın tüm sorumlulukları alsınlar.

Ben kendi annem dahil kimseyi istemiyorum ya gece. Gelecekler görecekler tabii ama 1 gece eşim dayansın bi zahmet. Bık bık ediyor korkuyormuş alt nasıl değiştirecekmiş, ben ölmedim hastanede de zibilyon hemşire var gösterirler dedim. Daha ilk günden caymasınkar

32 erken sanki canım sancısı olmayana. Ama buna tecrübeli anneler cevap verse daha iyi ben arkadaşlarımda genelde son 2 haftada falan gördüm. 36 bile değil 38den sonra.

30'dan sonra başlatan doktorlar da var o senin durumuna göredir muhtemelen, kasım annelerinde başlayanı gördüm galiba
Dün kasıklarıma aşırı ağrı girdi acile gideyim dedim, hemen nst ye aldılar ya. İleri hafta olunca hemen doğum sancısı mı diye şüphelendiler. Normalde enfeksiyon olabilir diye idrar alıyorlardı

Hepimiz aynı anacım adamları tek yastıkları ile sığdıramıyoruz yataklara

Dün kasıklarıma aşırı ağrı girdi acile gideyim dedim, hemen nst ye aldılar ya. İleri hafta olunca hemen doğum sancısı mı diye şüphelendiler. Normalde enfeksiyon olabilir diye idrar alıyorlardı
Ayyy tövbeler tövbesi, çok geçmiş olsun. Ne dediler peki? Bana da çok keskin ağrılar giriyor bazen ama geçiyor sonrasında

Ben de böbrek rahatsızlığı yaşadığımda üroloji doktoru muhtemelen böbrek yapıyordur sancıyı ama yine de kadın Doğuma gidin nst ile bakılsın demişti. Ama tabi ki kendi doktorum gerek görmedi. Zaten o beni görene kadar geçmişti o sancı da. Sen sancım var dedikten sonra mecburen bakarlar canım. Olmayanlar için son 4 hafta ya da son 2 hafta olabilir. Çoğu annenin de miadı dolmasına rağmen hiç sancısı olmuyor bile biliyorsun.

Şuan 26+5’im. Ben de öyle düşünüyorum ayrı isterlerse sigortayla görüşürüm
Ben 28de göründüm en son 31de çağırdı muayene için 32de de çalışabilir raporu için kontrol muayenesine gelirsin dedi. Nst için 34,35,36 öyle gidiyor yetişir bence 6 muayene ya senin için. Nst için ayrı ücreti medical parkta istemişler sanırım ben de eskiden medical park olan şu an medical point olan bir hastaneye gidiyorum. Bakalım istemezler inşallah uğraştırmazlar.

Evet biliyordum hahaha kaynanam daha derse bu cevabı verecem herhangi bir büyük dersede bu cevabı vericem zamanında kim uydurduysa bunu

kesinlikle katiliyorum nasil baslaraa oyle gider bizim ilk cocugumuz pandemi doneminde dogdu kimse gelemedi yardima herseyi birlikte yaptik esim emzirmek disinda herseyi yapti 4 yasinda simdi oglum alt temizleme hep ondaydi uyutma yedirme aklina ne gelirse, oylr basladi oyle de devam etti. hala tuvaletten soyle poposunu babasina sildirir. ben de bilmezdim cocuk bakmayi esimde, cocuk ogretiyor zamanla herseyi ebeveyne

Ayyy tövbeler tövbesi, çok geçmiş olsun. Ne dediler peki? Bana da çok keskin ağrılar giriyor bazen ama geçiyor sonrasında
Çok sağol ay hiç bişey demediler bdbdbd doktor şey dedi artık bunlara alış canım, daha çok bel ağrısı ve sırt ağrısı seni bekliyor korkma böyle şeylerden dedi yani sancı hiç çıkmadı nst de ama hala bir çatı ağrısı mı nedir ondan var sorma

Evet evet ben de hiç beklemiyordum ya, heralde acil diye riske atmak istemediler. Ama nst ye bağlayalım diyince bi gerildim yalan yok hiç yaşamadan ayırt etmek çok zor ya ne sancısı ne değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…