Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Ben 24 haftadayken çok uzun süre hissetmedigim oluyordu bana da tuhaf geldi

Ben 24 haftadayken çok uzun süre hissetmedigim oluyordu bana da tuhaf geldi
Ben dışardayken falan hiç hareket etmediği oluyor, kahve çikolata yesem bile tık yok. Bu sabah yatakta hareketliydi azıcık bir şeyler yedim şu anda da tık yok mesela 2-3 saat olmuştur. Benim kontrolüm 3 hafta sonra, belki o zaman söyler doktorum. 27 haftalık oluyor o tarihlerde ama o saymalar 30dan sonra diye biliyorum ben

Eveeet :) şu pofidikler oluyor ya onları çok seviyorum . Şimdi trabzondayım burda zara yok gerçi olsa da gidemem . Ama Doğumdan sonra ankaraya gidecem yeni tayinimiz çıktı ama gidemedim ankara da çok soğuk oluyormuş bir heves ettim ama beden tutturamadım dediğim gibi . Evdekilerin bebekleri hep topaç gibi doğdukları için annemlerin bebek anlayışı farklı araba da almadım bakmadım da ikiz bebek arabası çok sevmiyorum . Kalabalık duruyor . Ankaraya gidince bakmayı düşünüyorum ama gruptaki bir çok şey gibi arabaları da favoriledim

Ankara kuru soğuk olur evet, astronot tulum ben de alacağım hm düşünüyorum dediğim gibi ama ben de beden konusunda kararsız kaldım. İlk etapta dış kundak alıp bebişler doğduktan sonra boy-kilolarına göre gidip alabilirsiniz belki, ilk hafta zaten dışarı çıkmıyorsunuz genelde. Benim eşim de 5 kilo doğmuş kv her şeyi büyük al diyip duruyor sinirleniyorum ben de şu an her şeyi normal ben de şeker vs dikkat etmeye çalışıyorum ama ikizler gerçekten biraz miniş oluyor. Ne olur ne olmaz diye 2-3 takım prematüre alıyor deneyimli anneler bizim de tüp bebiş iki embriyo transferiydi o zamanlar araştırıyordum bebek arabası için Cybex Gazelle çok güzeldi pusetlerle falan pahalıya geliyordu ama ikili katlanabilen sadece onu görmüştüm, Prego’nun ikiz arabasını da tercih eden çoktu genelde arka arkaya öneriyorlar kapılardan falan geçmesi için.

Ben biliyorum sizi . Nisan ayından beri hem tüp bebek konusunu hem burayı takip ediyorum . Ama travmatik bir geçmişim var 20 haftaya kadar sessiz takip ettim :) normalde ocak ayı gözüküyor ama ikiz olduğu için zaten erken olur ben aralık ayında olanları takip edeyim dedim gruba girdim whatsap kız grubu gibi burası . Çok hoşuma gidiyor

Benim de ocak görünüyor ama ben de çok seviyorum burayı gerçekten herkes pozitif çok tatlı. Alışverişte de ıncığı cıncığı araştırıyoruz çok zevkli geliyor bana doktor 12 ocak dedi, keşke öyle olsa ama 40 haftayı tamamlarsa öyle oluyor ancak.

Kızlar bebek hareketlerini 1 saatte en az 10 kere mi hissetmek gerekiyor? Benim bazen daha çok ama bazen 2 saat hiç hissetmiyorum
2 saat içinde 10 kez farklı zamanlar diyorlar . Ama henüz 1 hafta önce doğum yapan arkadaşım bana, böyle diyecekler ama stres olma bebekler anne karnında uykuya programlı. 4-5 saat hiç hissetmezsen belki o zaman düşünebilirsin diyip içimi rahatlatmıştı.

Ben içiyorum diye belki de fazla olmadım bi dönem tam uzun süre olmuştum su da içemedim bulantı dan o an öyle uzayıp gitmişti su malesef şart

Öyle kafama yerleşmiş ki rüyamda kızımı gördüm hiçbir yeni doğan kıyafeti olmuyor annemi arayıp yaa anne olmuyor tulumlar diyorum iyi oldu sana ben büyük al demiştim diye azar çekiyo
Djdkdjkddjkdsksk benim annem de yenidoğan alalım diyor da kv boş boş konuşuyor. Giydiremem ben öyle büyük büyük ya, çok pahalı şeyler almadım zaten o dönem için giymezse de canı sağ olsun arkadaşım doğum yapacak ona veririm :) 1 numara bez de yanlışlıkla 286 tane almışım onda da aynı şekilde umarım kalmaz ama kalırsa da önemli değil yeter ki sağlıklı olup büyüsünler

Valla benimde bildiğimden değil doktor demişti bundan sonra hareketlerini takip et 10 dan az hareket ederse gel diye ha ben uygulamadaki bilgiyide kattım içine orda yazıyor gün de 2 kez dinlenme pozisyondayken 1-2 saat içinde 10 kez hareket tekme sayın diye

Aaa şaşırdım bak, ben 24te çok ufak hissediyordum ya, şuanda 1-2 saatte 10 hareket olmuyor her zaman. Salı günü kontrolüm var bi sorayım

Aynen öyle bizde zaten bebek kıyafetleri nesilden nesile aktarılıyor kuzenlerin bebeklerinin kıyafetleri+ benim bebeğiminki kullanılacak sonraki kuşaklar için saklanacak öyle olunca çok alsak da üzülmüyoruz

Doğrudur canım her doktor farklı bazıları çok garantici oluyor

Ya kızlar az evvel dışardan geldim annem pazara gidiyordu ben de yürüyüş olsun diye onunla gideyim dedim. Daha yürümeye başladıgımın 3. Dakkası kasıklarım agrımaya başladı karnım baya sertleşti falan yürüdükçe yürüdükçe biraz normalleştim ama sonradan yine başladı agrı. Evdeyim hala agrıyor kötü bir agrı yani. Ben hiç mi bir yerden bir yere gidemicem. İşe ve heryere arabayla gidiyorum yürüyüş falan da hiç yapmıyorum zaten yapamıyormusum Böyle agırlasmak zorlanmam tuhafıma gitti. Önceki gebeliklerimde hiç böyle olmamıştı. Özellikle 35 yaş üzeri arkadaşlarıma soruyorum size de böyle oluyor mu? Hareket kabiliyetim cok kısıtlanmış resmen ya tama biraz kilo aldım ama cok kilolu da diilim kilodan bagımsız bir sey

Canım ben 36yım. Yürürken benim de bazen karnım baya kasılıyor, semsert oluyor. Ama kasık ağrım hiç olmadı. Topallıyorum şu sıralar, kilom ağır geliyor dizime. Bir arkadaş paylaştı bugün, kasık bel ağrısı olan varsa doktoruna danışsın diye. İstersen danış. Nts ye falan da sokuyorlarmış. Kendini çok zorlama bence. Azar azar yürü.

Benim doktorum aksine çok hareketli ol diyor hep, normalde pek hareketli değilseniz vücut zorlanıyor olabilir. Tatlı tatlı alıştırmak lazımdır belki de doktorunuz ne diyor bu konuda?

Ben de hastayım diye baya evde kaldım, geçen yürüyüşe çıkayım dedim benzer şeyler yaşadım. Bence yürümüyoruz diye :/ ama doktoruna da sor tabii nolur nolmaz

Ben içiyorum diye belki de fazla olmadım bi dönem tam uzun süre olmuştum su da içemedim bulantı dan o an öyle uzayıp gitmişti su malesef şart
Evet canım. Keşke canım istese sürekli kana kana içsem ya. Birkaç gün önce öyleydi çok güzel canım istiyordu içiyordum üç gün sonra havalar biraz serinledi yine bitti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…