Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Kızlar bebek hareketlerini 1 saatte en az 10 kere mi hissetmek gerekiyor? Benim bazen daha çok ama bazen 2 saat hiç hissetmiyorum

Boşver kız büyük olsun içinden mi kaçacak bebe 1/3 alma bence dış kıyafet büyük büyük giyilir ama küçüğün caresi yok

Ay onu bende duydum ama doktorlardan böyle bir ikazda almadım yani doktor uyarması lazım öyle bir şey de bence acaba bilimsel açıklaması var mı

Ödemden oluyor sanırım canım bende aynı ağrılarla uğraştım bi süre sürekli. Hele sabah uyanınca üstüne basamadım. 500ml su dondur ayağının altında ileri geri hareket ettir demişti doktorum ödeme iyi geldi sanırım baya azaldı

Ben 2. Kızım hiç durmayan bir bebek olunca dogduktan sonra aldım kanguru ama onu da sevmedi bir de cok tombikti benim kız belim kanguruyla bile taşımak zor geliyordu. Benek arabasıyla götürdüm getirdim her yere hiç de zor olmadı. Evde zaten yaka ignesi hep ya kucagımda ya ayagımda sallama seklinde oldugu için boşuna almıştım sonra kardeşime verdim o da pek kullanmadı. Hersey herkeste gerekli olacak diye bir sey yok yani. Doğmadan önce cok yüklenip her seyi almaya gerek de yok insan heves ediyor evet de biraz da frenlemek lazım sanırım illa kullanılcaksa bebegin durumuna göre dogum sonrası alınabilecek seyler hepsi

Ya dedigin gibi bi arkadasim cok cabuk atlatti digeri cok zorlandi bunye meselesi , aci esigi vb. Bende miyom ameliyati oldugumda biraz zorlandim tabiki alakasi yok ama sonucta 3 yerden delmislerdi beni de. Yataktan kalkmak yatmak donmek zor . Ama normal dogum yapmam sakincali benim oyuzden mecburum Allah yardim edecek insallah cekilen unutuluyor bunca sey yasamisim evladima kavusmasi da zahmetli olacak tabiki

Aaaa bunu deneyeyim canim sagol bende masaj aleti var aslinda ayaklarimin altina koysam belki kan dolasimi icin o da ise yarar

Keşke efsane olsa kadın için travma olmuş resmen devamı da var çünkü normal doğum ve makat geliş
Vuhuu hem makat geliş hem de 5.5 kg. Bir doktor var fenomen yusuf olgac. Benim 2. Kızım 3900 ve makat gelişti 39. Hafta idrar yolu enf. Ve 120 crp ile hastaneye yattım 2 gün. Tam cıkacaktım doktorum bebegin hareketleri kötüleştiği için sezaryana aldı beni. Zaten makat geliş oldgundan normal de olmıcaktı ama kendi kendine gelecegi zamanı beklicektik bebenim. Doğumdan Sonra yusuf olgaca yazdım adam hemen cevap vermişti iri bebekler de makat geliş doğabilir ben olsam normal doğurturdum demişti. Dedim demek ki olabilen bir sey ama bizim doktorlarımız risk almak istemiyor. Ama tabi dener miydim bilmiyorum korkardım sanırım ben

Oyle tabi canım hepsi unutuluyor gidiyor. Sonucta saglık bu koşullar neyi gerektiriyorsa o sekilde dogum yapıcaz. Hepimiz iyi olalım saglıkla kavuşalım bebişlere gerisi detay oluyor bir yerden sonra

Boşver kız büyük olsun içinden mi kaçacak bebe 1/3 alma bence dış kıyafet büyük büyük giyilir ama küçüğün caresi yok
:) 6/9 aldım ben ya o kadar büyük ki ancak seneye giyerler annem küçük alma deyip durunca abarttım hm nin kalıplarını anlayamadım 2/4 takım aldım ordan el kadar geldi . Bu ay hesabından hiç anlamıyorum

Sağlık ocağı kan sonucumun bi kısmı çıkmış ferritinim 8'e düşmüş. En son 18'di. Artık verir kan ilacı bence
Ya ben de yeni tahlil yaptırdım ferritinim 7 olmuş demirler normal ama. Bir de ilaç kullanmama ragmen düşün. Aralık ayında 13 cıkmıştı 1 kutu ferinject taktırmıştım doktor arkadaşa. Onunla 25 olmuştu anca 9 ayda dibi görmüş carsamba kontrolum var doktoruma sorcam

Sidefer kullanabilirsin dedi doktor, bu grupta da 2-3 kişide görmüştüm rahat olduğunu söylemişlerdi çok sevindim bari iyi inşallah bende de yan etki yapmaz
Yok yok yan etki yapcak bir demir diil patlaya seker gibi cıtır cıtır da bir sey tadı ama inşallah yükseltir benimkini yükseltmemiş aksine iyice düşmüş

Zaranın bebek kalıpları küçük oluyordu. Ya da bnmkiler biraz tontik olunca bana mı küçük geliyordu bilmiyorum. Hm nin cidden belli olmuyor bazen geniş bazen küçük oluyor. İyisi mi dogunca bebegin durumuna göre almak dış tulumu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…