Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,6%
  • erkek

OY: 79 53,0%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    149
Bunu biliyorum da benim demek istediğim farklı. 32de çalışabilir raporu alıyoruz ya diyelim ki 34. Haftada 1 haftalık rapor aldık. 35te yeniden okula döndük. O aldığımız 1 haftalık rapor 16 haftadan düşüyor mu? Çünkü 32de calisabilecegimizi söylemiştik ama calisamadik😅
Oyle bir rapor alamazsin 34te. Rapor hakkin olmaz direk izne ayrilman lazim. Cunku calisabilirim diyosun ama hastalik raporu aliyosun olmaz yani. 32den sonra rapor alamazsin

Kesinlikle katılıyorummm.
Hsg ben de çekilmiştim. Doktora sordum anestezi almalı mıyım? Adet dönemlerin sancılı mı olur dedi evet dedim. O kadarcık bir ağrı ama daha kısa süreli dedi. Tamam sorun yok o zaman dedim hakikaten de az biraz dişimi sıkınca geçti şükür.
Bence bazı insanlar adet sancısı bile bilmiyorlar onlara ekstra korkutucu geliyor olabilir. Annem hep der adet sancısının biraz fazlası doğum sancısı der. Kendimi hep öyle teselli ediyorum. Sen bu sancıyı zaten biliyorsun diye. Ki ben ameliyat oldum rahim ameliyatı öncesinde bir ilaç verdiler. Aşırı bir sancı ve kanama yaptı. Doktora sordum bana ne verdiniz böyle diye. Eskiden eczanelerde satılan bir düşük hapıymış. Şimdi sadece doktorlar kullanabiliyor yasaklanmış. Bildiğiniz suni sancı hapı, düşük yaptırsın, doğum başlatsın diye verilirmiş. Doktorum şey demişti o zaman bak prova oldu sana da doğum sancısı da böyle bir şey işte dedi 😌
Ay demi bir de bu kadar basit bir hsg çekimini anestezili yapanlar var eline hiç iğne batmamış yere hiç düşmemiş serçe parmağını masa ayağına hiç çarpmamış insanlar galiba. Allah böyle yaratmış klasik olacak ama eskiden nasıl oluyordu hele evde ebelerle . Şimdi hastaneler de tam teçhizatlı hah işte böyle hep olumlu güzel enerjiler verelim kendimize .

Maalesef memur değilim. Memurlarda sistem nasıl oluyor maaşının tamamı mı yatıyor . Bir de ben bu rapor parası hesaplamasını maaş üzerinden değil de (maaş dediğimiz net ücret oluyor çünkü ) brüt ücret üzerinden hesaplanıyor diye biliyorum o da şöyle oluyor yanlışım varsa düzelt lütfen çünkü ne yatacak bileyim . Son 12 aylık toplam brüt ücreti yine son 12 aylık prim gün sayısına bölüyoruz . 1200 çıktı diyelim. Bunun da 3 te ikisini alırsak 800 yapıyor . Bu bizim günlük rapor ücretimiz oluyor. Bunu da 112 ile çarpıyoruz . 112 de 16 haftaya denk gelen gün sayısı toplamı olduğu için. Bu arada memurlar da 16 haftalık rapor ücreti alıyor değil mi
Bunun üst limini varmış ama dün baktım da max 50 bin gibi bişey alınıyor anladığım kadarıyla

Tahlil yaptırdık sürüntü aldı sonuç bekliyoruz, ateşim çıktı parmağım kalkmıyor yerden eşim kucakladı resmen. Kötü bir şey yoktur bence gribal enfeksiyon falandır ama insanın canı sıkılıyor yine de aklım bebemde 🥲 az hareketli bugün
Senin enerjin yok ya o da tüketmiyor aslında enerjini o yüzden. Seni düşünüyor annesi. Çok geçmiş olsun yine salgınlar başladı herhalde

Senin derslerin şuan boş mu geçiyor peki ben de 32’den önce rapor almak istiyorum yerime muhtemelen ücretli gelecek ben raporlu iken onu göreve başlatabilirler mi ? Bu konuda biraz vicdan yapıyorum açıkçası dersler boş geçsin istemiyorum.
Ben okuloncesi ogretmeniyim birazda buyuzden aldim. Previa var doktor ayakta kalma darvelere dikkat dedi acilma riskinden dolayi bizim ilk haftalar cok zor oryantasyon sureci. Idareyi bilgilendirdim okul acilmadan ucretli istediler

Kesinlikle katılıyorummm.
Hsg ben de çekilmiştim. Doktora sordum anestezi almalı mıyım? Adet dönemlerin sancılı mı olur dedi evet dedim. O kadarcık bir ağrı ama daha kısa süreli dedi. Tamam sorun yok o zaman dedim hakikaten de az biraz dişimi sıkınca geçti şükür.
Bence bazı insanlar adet sancısı bile bilmiyorlar onlara ekstra korkutucu geliyor olabilir. Annem hep der adet sancısının biraz fazlası doğum sancısı der. Kendimi hep öyle teselli ediyorum. Sen bu sancıyı zaten biliyorsun diye. Ki ben ameliyat oldum rahim ameliyatı öncesinde bir ilaç verdiler. Aşırı bir sancı ve kanama yaptı. Doktora sordum bana ne verdiniz böyle diye. Eskiden eczanelerde satılan bir düşük hapıymış. Şimdi sadece doktorlar kullanabiliyor yasaklanmış. Bildiğiniz suni sancı hapı, düşük yaptırsın, doğum başlatsın diye verilirmiş. Doktorum şey demişti o zaman bak prova oldu sana da doğum sancısı da böyle bir şey işte dedi 😌
Kesinlikle katılıyorum. Suni sancı ile başlatalım dedi doktor. Her kafadan suni sancı çok kötü sesi çıktı. Bebek ultrasonda 4.5 çıktı. Herkes zorlama normal olmaz dedi. 6 saat normal sancı çektim suni ile epiduralsiz hiç de anlatılan gibi değildi regl ağrısı daha beter sürekli var çünkü. O yüzden kimseyi takmamak lazım.

Ay demi bir de bu kadar basit bir hsg çekimini anestezili yapanlar var eline hiç iğne batmamış yere hiç düşmemiş serçe parmağını masa ayağına hiç çarpmamış insanlar galiba. Allah böyle yaratmış klasik olacak ama eskiden nasıl oluyordu hele evde ebelerle . Şimdi hastaneler de tam teçhizatlı hah işte böyle hep olumlu güzel enerjiler verelim kendimize .
Benim görümcem çok nazlıdır kız azıcık boğazı karıncalansa bitki çayları demler gargaralar yap işte kemik suyu içer falan filan. O bile gitti normal doğum yaptı doktorların tüm önerilerini reddedip. Epidural de istemedi. Sağlıklı da bebeği oldu çok şükür. 3200dü doğduğunda. Ertesi gün de ayaklandım dedi hani iş yapmasam da ayaktaydım dolanıyordum evin içinde dedi. Yapılır yapılır biz de hallederiz inşallah 🙏 😂

Bunun üst limini varmış ama dün baktım da max 50 bin gibi bişey alınıyor anladığım kadarıyla
Tam araştırmadım daha doğrusu doğru bilgiye ulaşamadım bir türlü sgk yı arayıp sorabilirim size de haber ederim. Brüt ücreti Üst sınır max150.000 alıyorlar diye okumuştum. Sen max 50 yi örnek olsun diye verdin sanırsam çünkü en düşük asgari ücretlininki bile 53 bin oluyor toplamda. Ki asgari ücretten daha fazlasına çalışanlar da var ülkede

Ben okuloncesi ogretmeniyim birazda buyuzden aldim. Previa var doktor ayakta kalma darvelere dikkat dedi acilma riskinden dolayi bizim ilk haftalar cok zor oryantasyon sureci. Idareyi bilgilendirdim okul acilmadan ucretli istediler
İyi yapmışsın idare de anlayışlı davranmış sizin durum cidden daha zor. Benim de okulum evime 60km İstanbul içerisinde şuan git gel yapamayacağım için kendi evim yerime başka yerde kalıyorum. O nedenle erken ayrılmak istiyorum ama kimseyi de mağdur etmek istemiyorum. Bakalım şansımı deneyeceğim.

Benim görümcem çok nazlıdır kız azıcık boğazı karıncalansa bitki çayları demler gargaralar yap işte kemik suyu içer falan filan. O bile gitti normal doğum yaptı doktorların tüm önerilerini reddedip. Epidural de istemedi. Sağlıklı da bebeği oldu çok şükür. 3200dü doğduğunda. Ertesi gün de ayaklandım dedi hani iş yapmasam da ayaktaydım dolanıyordum evin içinde dedi. Yapılır yapılır biz de hallederiz inşallah 🙏 😂
Benim görümcekcikdenmiş desene 😒annesinin babasının minnoş kızı bizimki de aynı oldu . İnşallah inşallah bir avazda 😀💜

Oyle bir rapor alamazsin 34te. Rapor hakkin olmaz direk izne ayrilman lazim. Cunku calisabilirim diyosun ama hastalik raporu aliyosun olmaz yani. 32den sonra rapor alamazsin
Yok canım alırsın bir iki günlük halsizlik durumu için niye 5 haftamı harcıyayım. Bizde alan olmuştu 16dan düşer buyuk ihtimalle dediler. Onu teyit etmiş olmak için sordum. Öyle 16 haftan hep saklı gibi bir durum olmuyormus yani.

Canımcım prego misso görselde paylaştığım şekle (derin yatak gibi yani) geliyor mu?

Eklentiler

• IMG_7417.jpeg
    IMG_7417.jpeg
    57,7 KB · Görüntüleme: 8
Kuzum su ve magnezyum konuları böbrek ve kramplar için onların bebeğin kilosu ile ilgisi yok. Karışık yazdım belki de. Onları benim için uyarıda bulunmak maksadıyla söyledi yani.
Doğumda yanılma payı çok var kilo konusunda bence. Ben her bebekte 300-400 gr oynadığını düşünüyorum yani çevremdekiler de hep öyle dediler. Yani 4 kilo üstüne geçerse belki normal diye ısrarcı olmam da 3500 falan bence normal ağırlık ya. Belki o da gerçekte 3200 falan olur. İri bebeklerin bakımı da doğumdan sonra kolay ya tutması etmesi 😂 Kardeşimi getirir getirmez bana vermişlerdi maşallah 3 aylık çocuk gibiydi gözü açık bakıyordu sağa sola 😂😂
Evet eğer 3500 olursa normal doğum rahat oluyor yine Allah yardımcımız olsun 🥰 büyük çocuk bakmak bence de daha güzel kolay ama doğumu zor zaten😅

İyi yapmışsın idare de anlayışlı davranmış sizin durum cidden daha zor. Benim de okulum evime 60km İstanbul içerisinde şuan git gel yapamayacağım için kendi evim yerime başka yerde kalıyorum. O nedenle erken ayrılmak istiyorum ama kimseyi de mağdur etmek istemiyorum. Bakalım şansımı deneyeceğim.
Bransiniz ne bilmiyorum ama ucretli ister okul sorun olmaz bence. Gecen yil bende idari kadrodaydim kendi okulumda bu sene ogretmenlige döndum idare ile aram iyi yani. Ama olmasada saglik sorunlarim riskim var dersin heyet raporu zaten kabul edilecek illaki ne diyebilirler

X