Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,6%
  • erkek

OY: 79 53,0%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    149
32de çalışabilir aldıktan sonra herhangi bir hastalık durumunda aldığımız raporlar 16 haftalık izinden düşüyor mu peki? Bizim okulda bir arkadaşa öyle demişlerdi sanki
Evet benim duyduğumda belki bu olabilir. Ben 32’den önce almak istedim ama belki kasdettikleri 32 ile 37 arasıdır.

Hayir 16 haftalik iznin sabit.ister 32den sonra baslatirsin istersen 37 de. Ben ogretmenim heyet aldim mesela. 32 ye kadar alicam heyet sonra 16 haftalik iznim baslayacak. Ama bazi kisiler 37 ye kadar calisip 16 haftalik isnin cogunu dogum sonrasi kullanmayi hedefliyor. Benim gibi heyet rapaorlular dogum sonrasina aktaramiyo. Umarim anlatabilmisimdir
Senin derslerin şuan boş mu geçiyor peki ben de 32’den önce rapor almak istiyorum yerime muhtemelen ücretli gelecek ben raporlu iken onu göreve başlatabilirler mi ? Bu konuda biraz vicdan yapıyorum açıkçası dersler boş geçsin istemiyorum.

Bal limon yaramadı zaar 🥹 çok geçmiş olsun anacım, farklı bi şey yok dimi inşallah
Tahlil yaptırdık sürüntü aldı sonuç bekliyoruz, ateşim çıktı parmağım kalkmıyor yerden eşim kucakladı resmen. Kötü bir şey yoktur bence gribal enfeksiyon falandır ama insanın canı sıkılıyor yine de aklım bebemde 🥲 az hareketli bugün

burda sormustum ben neden sezeryan secemiyoruz normal dogumda israr ediliyor diye farkli bir kac doktora ilk gebeligimde, bana ilk dogumun daha dogurursun diye kolaylik olmasi acisindan demisti bir de sanirim devlet politikasi biraz, dogum tesvik ediliyor pespese dogurabiliyorsun normalde bakiyorum herkes 3-4 cocuklu hep etrafimizda burda.
ben de her iki dogum turunden de korkuyorum acikcasi ama basa gelen cekilir modundayim. Sezeryani biliyorum cok detaylandirip endiselendirmeyim kimseyi cok rahat geciren de oluyor, benim biraz hastane korkum da var tetikliyor sanirim.
Nirmal dogumu annemden dinledim ballandira ballandira anlatiyor hep ama gorumcemin cocugunu vakumla cektiler almanyada zor dogumlar da oluyormus
Surece kendimizi birakalim en iyisi bu sanirim
Şöyle olumsuz tecrübelerini paylaşıp (niyeti o olmasa dahi) korku salan kişileri duyunca hem üzülüyorum hem sinirleniyorum . Hiç birine kulak asmayın kızlar lütfen ya. Benim hayatımda hep birileri korkuttu ben ise kendimi sakinleştirdim ve çok şükür hep iyi sonuçlandı. Herkesin tercihi tabi ama ben ısrarla da normal doğum istiyorum mecbur kalınır sezeryan olur o ayrı. Ama doğum dediğin vajinadan olur. Diğeri kadın doğumcunun bile işi değil bildiğin genel cerrahın işi. Kesiyor ve alıyor . Arkadaşım sırf bu normal doğum korkusu yüzünden en baştan sezeryan istedi ve yaşamadığı şey kalmadı yazık. enfeksiyon kaptı acılar içinde kıvrandı bebeği ile ilgilenemedi sütü gelmedi yavrucak mama ile hemşireler elinde anne teni kokusu görmeden 2 hafta geçirdi. En iyisi Allah’a güvenip süreci akışına bırakmak. Ben kimseyi dinlemiyorum . Hsg çekileceğimde herkes aman Allahım nasıl zorluğundan bahsediyor . Hatta önümde ki kız böyle ağlayarak girdi ağlayarak çıktı. Ona rağmen dedim ki herkes aynı olacak değil onlar belki de kendilerini kastığı gözünde büyüttükleri için öyle geçiyor dedim sakinleştirdim kendimi hsg çekilmiş bitmiş dr soruyorum ilacı ne zaman vereceksiniz , bitti bile dedi. İnsanların sizi korkutmasına izin vermeyin

Tahlil yaptırdık sürüntü aldı sonuç bekliyoruz, ateşim çıktı parmağım kalkmıyor yerden eşim kucakladı resmen. Kötü bir şey yoktur bence gribal enfeksiyon falandır ama insanın canı sıkılıyor yine de aklım bebemde 🥲 az hareketli bugün
Hadi inşallah basitçe atlatacağın bişidirr haber ver bize de

Evet canım. Normal doğum doğurmaya teşvik eder tabi yaaa. Anneannelerimiz babaannelerimiz nasıl 5-6-8-10 çocuk yapmışlar. Doğurdukları için 😂 Ameliyat olsalardı mümkün mü.. doktorlar bağlardı üçüncüden sonra tüplerini 😂 Bir de sık sık doğurdukları için çoğu ölürdü Allah muhafaza 🥹 İnşallah kolayından bir normal doğum olsun ya hep öyle dua ettim edicem 🥰
İşte bir normal doğumcu daha ❤️

Doktorum bugün cidden biraz dolu gibiydi ya 😂 Ama adama hak verdim. Şey diyor. Gebe kadın hasta oluyor ürolojiye gidiyor kendi doktorun görsün diyorlar ilaç yazmıyorlar, KBB gidiyor grip şikayetiyle ilaç yazamam doktorunla görüş diyorlar. Biz kadın doğumcular her branştan anlamak zorunda mıyız yani dedi. Bir ürolog da bir kardiyolog da bir cildiye doktoru da gebe kadına hangi ilaç verilir hangi ilaç verilmez bilmek zorunda dedi. Yaşlıya ne verilir çocuğa ne verilir kronik hastalığı olana ne verilir biliyorlar da gebe kadının neden her derdi ile biz ilgilenmek zorundayız dedi. Gerçekten hak verdim. Valla bizi mağdur ediyorlar hocam hatta dedim. O gün böbrek ağrısından inliyorum adam bana parol veriyor başka da bir şey veremem diyor. Parol böbrek ağrısına ne yapsın ya dedi. Bir öğrenmişler gebeye parol verilir. Kum döken hasta parolla rahatlar mı gebe de rahatlamaz hazır sancı çektiriyorlar falan dedi. Bir daha başka branşa gittiğimde söyleyeceğim bunları 😂

Ateş, boğaz ağrısı halsizlik anam, eşimin otisine geri zekalının biri hasta hasta gelmiş içim gidiyo şu an bebe iyi mi diye. Sorumsuz z kuşağı ya
Bebene hiçbir şey olmaz Allahın izniyle korkma. Sen hemen kendini iyileştirmeye bak. İyi yapmışsın doktora gitmekle. Geçmiş olsun canimcim 😕

Kızlar selam nasılsınız. Biz 27+3 olduk. 5/6 gündür belimin sağ tarafında aşırı bir ağrı var. Sağ adımımı atınca belimin sağına ağrı giriyor🥹🥹 var mı böyle bir şikayeti olan. Yürüyüş yapayım geçer dedim ama yok resmen topallıyorum :KK43:

Şöyle olumsuz tecrübelerini paylaşıp (niyeti o olmasa dahi) korku salan kişileri duyunca hem üzülüyorum hem sinirleniyorum . Hiç birine kulak asmayın kızlar lütfen ya. Benim hayatımda hep birileri korkuttu ben ise kendimi sakinleştirdim ve çok şükür hep iyi sonuçlandı. Herkesin tercihi tabi ama ben ısrarla da normal doğum istiyorum mecbur kalınır sezeryan olur o ayrı. Ama doğum dediğin vajinadan olur. Diğeri kadın doğumcunun bile işi değil bildiğin genel cerrahın işi. Kesiyor ve alıyor . Arkadaşım sırf bu normal doğum korkusu yüzünden en baştan sezeryan istedi ve yaşamadığı şey kalmadı yazık. enfeksiyon kaptı acılar içinde kıvrandı bebeği ile ilgilenemedi sütü gelmedi yavrucak mama ile hemşireler elinde anne teni kokusu görmeden 2 hafta geçirdi. En iyisi Allah’a güvenip süreci akışına bırakmak. Ben kimseyi dinlemiyorum . Hsg çekileceğimde herkes aman Allahım nasıl zorluğundan bahsediyor . Hatta önümde ki kız böyle ağlayarak girdi ağlayarak çıktı. Ona rağmen dedim ki herkes aynı olacak değil onlar belki de kendilerini kastığı gözünde büyüttükleri için öyle geçiyor dedim sakinleştirdim kendimi hsg çekilmiş bitmiş dr soruyorum ilacı ne zaman vereceksiniz , bitti bile dedi. İnsanların sizi korkutmasına izin vermeyin
Ben de herkesin herşeyi çok fazla abarttığını düşünüyorum. Özellikle bir konuda internetteki yorumları okuyunca içim kararıyor resmen. Hsg için zamanında yok çok canın yanıyor yok anestezili yaptır dediler ikisini de denedim bu arada hiç canım yanmadı. Aynı şekilde şeker yüklemesi işin çok kötü yapıyor baygınlık geçirirsiniz fenalaşırsınız erken gidin yaptırın yazmış herkes, korktuğum gibi değildi. Çatı muayenesi için öyle bir söylenti yine dolaşıyor bakalım ne ile karşılaşacağız…Doğumunda bu şekilde olacağını düşünüyorum. Hep iyi örnekleri okumaya ve takip etmeye çalışıyorum. Bu grup gerçekten o konuda pozitif hep. Doğumda da sonrasında da umarım hepimizin süreçleri çok rahat ve sıkıntısız geçer.

Bana kadın doğum doktorum ben rapor yazarım yazmasına ama benim yazdığım raporlar 32’den sonraki izinlerinden düşer dedi. Öğretmenim ben bu arada sizde durum nasıl bilmiyorum ama sonradan sıkıntı olmasın.
Senin dediğin ne inan bilmiyorum ama saçma geldi ya da bilgiyi aktarım da hata var. 32 ye kadar çalışmak istemeyebilirsin gayet normal niye düşsün 40 gün rapor hakkın var zaten. Ben 32 ye kadar onu kullandım. 32 den 16 hafta analık izni 16 hafta bitince de ücretsiz izin isteyeceğim. Bu normal herkesin alabileceği bir hak diye düşünüyorum. Ki siz memursunuz daha rahat olur haklarınız daha iyi bizden ben özel üni de öğretim görevlisiyim. İş kanununa tabiyim senin hakların daha iyidir dediğim gibi

Kesinlikle katılıyorummm.
Hsg ben de çekilmiştim. Doktora sordum anestezi almalı mıyım? Adet dönemlerin sancılı mı olur dedi evet dedim. O kadarcık bir ağrı ama daha kısa süreli dedi. Tamam sorun yok o zaman dedim hakikaten de az biraz dişimi sıkınca geçti şükür.
Bence bazı insanlar adet sancısı bile bilmiyorlar onlara ekstra korkutucu geliyor olabilir. Annem hep der adet sancısının biraz fazlası doğum sancısı der. Kendimi hep öyle teselli ediyorum. Sen bu sancıyı zaten biliyorsun diye. Ki ben ameliyat oldum rahim ameliyatı öncesinde bir ilaç verdiler. Aşırı bir sancı ve kanama yaptı. Doktora sordum bana ne verdiniz böyle diye. Eskiden eczanelerde satılan bir düşük hapıymış. Şimdi sadece doktorlar kullanabiliyor yasaklanmış. Bildiğiniz suni sancı hapı, düşük yaptırsın, doğum başlatsın diye verilirmiş. Doktorum şey demişti o zaman bak prova oldu sana da doğum sancısı da böyle bir şey işte dedi 😌

Ben de herkesin herşeyi çok fazla abarttığını düşünüyorum. Özellikle bir konuda internetteki yorumları okuyunca içim kararıyor resmen. Hsg için zamanında yok çok canın yanıyor yok anestezili yaptır dediler ikisini de denedim bu arada hiç canım yanmadı. Aynı şekilde şeker yüklemesi işin çok kötü yapıyor baygınlık geçirirsiniz fenalaşırsınız erken gidin yaptırın yazmış herkes, korktuğum gibi değildi. Çatı muayenesi için öyle bir söylenti yine dolaşıyor bakalım ne ile karşılaşacağız…Doğumunda bu şekilde olacağını düşünüyorum. Hep iyi örnekleri okumaya ve takip etmeye çalışıyorum. Bu grup gerçekten o konuda pozitif hep. Doğumda da sonrasında da umarım hepimizin süreçleri çok rahat ve sıkıntısız geçer.
Ah ne güzel bir ferahlık geliyor şöyle yorumlar okuyunca ayyynen öyle inanın normal doğum da işte tam da böyle rahat olacak bu muymuş diyeceğiz. Yani tabi ağrısı sancısı olacak ama katlanırım ki ben kızım için 🥹❤️

Senin dediğin ne inan bilmiyorum ama saçma geldi ya da bilgiyi aktarım da hata var. 32 ye kadar çalışmak istemeyebilirsin gayet normal niye düşsün 40 gün rapor hakkın var zaten. Ben 32 ye kadar onu kullandım. 32 den 16 hafta analık izni 16 hafta bitince de ücretsiz izin isteyeceğim. Bu normal herkesin alabileceği bir hak diye düşünüyorum. Ki siz memursunuz daha rahat olur haklarınız daha iyi bizden ben özel üni de öğretim görevlisiyim. İş kanununa tabiyim senin hakların daha iyidir dediğim gibi
Benzerdir muhtemelen yönetmelikler. O zaman ben muhtemelen yanlış anladım.

X