Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,6%
  • erkek

OY: 79 53,0%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    149
burda sormustum ben neden sezeryan secemiyoruz normal dogumda israr ediliyor diye farkli bir kac doktora ilk gebeligimde, bana ilk dogumun daha dogurursun diye kolaylik olmasi acisindan demisti bir de sanirim devlet politikasi biraz, dogum tesvik ediliyor pespese dogurabiliyorsun normalde bakiyorum herkes 3-4 cocuklu hep etrafimizda burda.
ben de her iki dogum turunden de korkuyorum acikcasi ama basa gelen cekilir modundayim. Sezeryani biliyorum cok detaylandirip endiselendirmeyim kimseyi cok rahat geciren de oluyor, benim biraz hastane korkum da var tetikliyor sanirim.
Nirmal dogumu annemden dinledim ballandira ballandira anlatiyor hep ama gorumcemin cocugunu vakumla cektiler almanyada zor dogumlar da oluyormus
Surece kendimizi birakalim en iyisi bu sanirim

Canım öğretmen olarak heyet harici senelik rapor hakkımız 40 gün. Doktorun oradaki hakkından gider diye kastetmiştir. O da her yılbaşı yenileniyor. 16 haftalık iznin ayrı rapor hakkın ayrı. 16 haftalık iznini hiçbir şey etkilemez özel içinde devlet içinde. Heyet raporunda 12ay ve 18aylık sınırlı raporlar var onun harici üç beş ay için sınır yok yani. İhtiyacım olur belki diye çok araştırdım bu konuyu kesin bilgi diyebilirim

32de çalışabilir aldıktan sonra herhangi bir hastalık durumunda aldığımız raporlar 16 haftalık izinden düşüyor mu peki? Bizim okulda bir arkadaşa öyle demişlerdi sanki

Epidural prenses doğum dedikleri mi yarı uyuşturma yapıyorlar sadece ıkınma yapıyorsun, ben onu istiyorum da bu sefer ağrı hissedemeyip doğuramam diyr düşünüyorum
Evet evet o. Açıklık tam olunca zaten bir şekilde doğum oluyor. Ağrısız olması da ekstra bir durum oluyor. Kızım 4 kilo doğdu iti bebekti ama ona rağmen sorunsuz oldu.

Maalesef memur değilim. Memurlarda sistem nasıl oluyor maaşının tamamı mı yatıyor . Bir de ben bu rapor parası hesaplamasını maaş üzerinden değil de (maaş dediğimiz net ücret oluyor çünkü ) brüt ücret üzerinden hesaplanıyor diye biliyorum o da şöyle oluyor yanlışım varsa düzelt lütfen çünkü ne yatacak bileyim . Son 12 aylık toplam brüt ücreti yine son 12 aylık prim gün sayısına bölüyoruz . 1200 çıktı diyelim. Bunun da 3 te ikisini alırsak 800 yapıyor . Bu bizim günlük rapor ücretimiz oluyor. Bunu da 112 ile çarpıyoruz . 112 de 16 haftaya denk gelen gün sayısı toplamı olduğu için. Bu arada memurlar da 16 haftalık rapor ücreti alıyor değil mi

32de çalışabilir aldıktan sonra herhangi bir hastalık durumunda aldığımız raporlar 16 haftalık izinden düşüyor mu peki? Bizim okulda bir arkadaşa öyle demişlerdi sanki
Hayir 16 haftalik iznin sabit.ister 32den sonra baslatirsin istersen 37 de. Ben ogretmenim heyet aldim mesela. 32 ye kadar alicam heyet sonra 16 haftalik iznim baslayacak. Ama bazi kisiler 37 ye kadar calisip 16 haftalik isnin cogunu dogum sonrasi kullanmayi hedefliyor. Benim gibi heyet rapaorlular dogum sonrasina aktaramiyo. Umarim anlatabilmisimdir

Kizlar bir bucuk haftadir kan ilacina basladim ve kabizlik yasiyorum kabiz yapmayan kan ilaci varmi oneride bulunabilirmiziniz

Evet m beden de çok rahat ettim bacaklarım kalınlaşır mı onu hesap edemiyorum çünkü L bacaktan ve kalçadan hafif bol oldu öğretmenim okulda giyerim diye düşündüm
Ben de işyerinde giyeceğim. Bence işyerinde giymeye uygun. M al o zaman kuzum. Boşuna büyük alma. Ben 80 kiloyu geçerim gibi doğurana kadar. Beni anca XL paklar

Bunu biliyorum da benim demek istediğim farklı. 32de çalışabilir raporu alıyoruz ya diyelim ki 34. Haftada 1 haftalık rapor aldık. 35te yeniden okula döndük. O aldığımız 1 haftalık rapor 16 haftadan düşüyor mu? Çünkü 32de calisabilecegimizi söylemiştik ama calisamadik

Kizlar bir bucuk haftadir kan ilacina basladim ve kabizlik yasiyorum kabiz yapmayan kan ilaci varmi oneride bulunabilirmiziniz
Benimki tam tersi bağırsakları bayağı iyi çalıştırıyor feramat. Ama bulantı açısından hassassan iyi gelmeyebilir. Doktor bu konuda beni uyarmıştı.

Büyük ihtimalle düşüyordur. Çünkü 32den itibaren 16 haftalık hak başlar. Gitmediğin her hafta için kullanmış olursun. 5 haftalık devir çalışıyor olman koşuluyla devrediliyor

kızlar oto koltuk ne aldınız? kraft’ınkiler hoşuma gidiyor. dönenlerden istiyorum ben bebişi bindirirken falan kolay olsun. 5 bine de var 10 bine de bilemedim gidip mi bakmak lazım babymallda indirim var güzel
Kraft safe spin 360 aldım canım.
Çok konforlu görünüyor, isofixli ve yenidoğan uyumlu yatışı falan. İnşallah bebek de sever biz çok beğendik.

Eklentiler

• IMG_3741.jpeg
    109,3 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_3743.jpeg
    181,3 KB · Görüntüleme: 34
Fertamir canım. Sulandırılan formülü. Tadı kokusu çok güzel. Kabızlık bulantı yapmıyor. Aile hekimi de yazabiliyor. Tek seferde 3 kutuya kadar yazdırabiliyorsun.

Evet canım. Normal doğum doğurmaya teşvik eder tabi yaaa. Anneannelerimiz babaannelerimiz nasıl 5-6-8-10 çocuk yapmışlar. Doğurdukları için Ameliyat olsalardı mümkün mü.. doktorlar bağlardı üçüncüden sonra tüplerini Bir de sık sık doğurdukları için çoğu ölürdü Allah muhafaza İnşallah kolayından bir normal doğum olsun ya hep öyle dua ettim edicem

Bana da doktor çok emin konuştu ama benden alma başka birimden git al dahiliye mesela o yazsın hakkın gitmesin dedi. Okuldan bir öğretmen arkadaş da öyle dedi hatta saçma geldi bana da.

Kuzum su ve magnezyum konuları böbrek ve kramplar için onların bebeğin kilosu ile ilgisi yok. Karışık yazdım belki de. Onları benim için uyarıda bulunmak maksadıyla söyledi yani.
Doğumda yanılma payı çok var kilo konusunda bence. Ben her bebekte 300-400 gr oynadığını düşünüyorum yani çevremdekiler de hep öyle dediler. Yani 4 kilo üstüne geçerse belki normal diye ısrarcı olmam da 3500 falan bence normal ağırlık ya. Belki o da gerçekte 3200 falan olur. İri bebeklerin bakımı da doğumdan sonra kolay ya tutması etmesi Kardeşimi getirir getirmez bana vermişlerdi maşallah 3 aylık çocuk gibiydi gözü açık bakıyordu sağa sola

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…