Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,6%
  • erkek

OY: 79 53,0%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    149
5 pişi yanına menemen yedim 123 çıktı şekerim :/ şeker aletim mi bozuk ben anlamadım
Acaba başka bir aletle mi denesen, hastanenin sonuçları mı yanlış yoksa? Boşu boşuna tatlından olma 5 pişi az değil çünkü, acaba senin şekere mi toleransın düşük sadece kdjdjdnd

Acaba başka bir aletle mi denesen, hastanenin sonuçları mı yanlış yoksa? Boşu boşuna tatlından olma 5 pişi az değil çünkü, acaba senin şekere mi toleransın düşük sadece kdjdjdnd
Hayır çünkü şekerim yükselince anlıyorum elim ayağım cayır cayır yanıyor dilim yapışıyor falan bunu da 1 kere yaşadım, onda da işte gün içinde her öğünde şeker yükselten şeyler yemiştim, dağ olsa dayanmazdı anlamadım

Allah allah ya ama her öğün öyle yese kim olsa yükselir ki, benim anladığım şeker olanlar normal yese dahi şekeri yükseliyor. 123 gayet iyi bence tokluk için

Plasenta previa durumu için güncelleme yapmak istedim bu durumda olan diğer arkadaşlarım için. Bugün gittim 28+3teyim. Doktorum vajinal muayene yaptı plasentamın rahim ağzına uzaklığı 4cmden fazlaymış. 4mm ile sınırdan kurtarmışım previa değilsin dedi. İstiyorsan normal doğum yapabilirsin dedi. Bir sıkıntı yaratmaz sana dedi. Hatta normal istiyorsan yürüyüş egzersiz pilates vs önerdi. Şuanlık sadece yürüyüş sonra yavaştan egzersizler. Kilo almazsam çok daha iyi olurmuş 9-10 kg arası aldım baştan beri. Yani çok şükür her şey yoluna girdi. İnşallah sizlerin de iyi haberlerini alırım

Valla doktor bana sezaryen olmak zorunda değil deyince arkadaşım epiduralli normali bi düşün dedi. hiç bilmiyorum artısı eksisi nedir
Arkadaşım yaptı çok da memnun kaldı bana da dedi kesin epidural al yoksa katlanılır gibi değil o sancı dedi. Ben tamamen doğal akışta olsun, normal doğum olsun istiyorum ama bu seçenek de aklımın bir köşesinde duracak hep. Sezaryeni hiç düşünmüyorum inşallah mecbur kalmam

Aman Allahım ya rabbim sen koru

Sgk bunları bu kadar cevaplayamaz kız maşallah Ameliyat olduğumu günün gecesi yatmıştım burun ameliyatıydı. Sonra taburcu oldum 10 gün de rapor vermişti işte.
Doğum iznine ayrıldığımızda da maaşın üçte ikisi yatacakmış ücretli izin döneminde. Bu da çok üzücü ya verdikleri üç kuruş onun da iki kuruşunu yatıracaklar öyle mi
Bir de biz aralıkta doğum yapacağız ya inşallah ocakta yapılacak zammı bize de uygularlar mı? Senede bir zam alıyorduk zaten onu da yapmama ihtimalleri var mı
Çok soru sordum kusura bakma canım ama ben kime sorsam bunları tam cevap veremiyor ya

Çok üzüldüm canım İnşallah geçer en kısa zamanda Kuzenim de ayağından ameliyat oldu geçen sene onu da belden uyuşturdular, uyanıktı ameliyat sırasında. Ama o da çıkınca bel ağrım boyun ağrım diye çekti bir senedir. Ayak düzeldi bunları düzeltemiyor
Ben de bir rahim ameliyatı olmuştum. Belden aşağı uyuşturdular ama beni de sedasyonla uyutmuşlardı. Ben inan ne olduğunu bile anlamadım genel anestezi aldım sanıyorum. Burun ameliyatında da aynı şekilde damardan iğneyi yaptıklarında uyumuş kalmıştım çünkü. Uyanınca dedim bu kez uyanmak çok kolay oldu, diğerinde böyle olmamıştı falan dedim. Sana genel anestezi vermedik zaten dediler Her türlüsü zor işte ya Allahım kolayından normal doğum nasip et

kurumsal bir sirkette calisiyorsan IK ye sikayet edebilirsin istersen hamile oldugun icin tolerans gosterilmesi lazim aslinda bazi konularda. Onun disinda kisinin ozelligi oyleyse, genel olarak gecimsiz biriyse, iletisimi kesip resmi cercevede surdurursun iliskini cevabini verirsin kotu olmadan yoneticinle. En guzeli sanirim yalnizca gerektiginde resmi iletisim kurup mesafeyi uzak tutmak. zor ama bu tarz insanlarla isyerinde. Uzulme is yerin degisir zaman icinde umarim. Bazen boyle olaylar ve kisilerle karsilasmak, hepimize olmustur meslek hayatimizda, insani degistiriyor zamanla daha az kirilgan oluyorsun, tavir aliyorsun vs

Ben de oyle alttan efir efir esinti olmasın diye 2. Dogumum sezaryen olmasına ragmen 2 pijamayla gitmiştim hastaneye ki ben baya agrı cektim sezaryen sonrası ona ragmen pijamayla hiç sıkıntı yasamadım bana kolay geldi. 1 gecelik kalanı pijama götürebilirsin bence

Ayy doğru ona dikkat etmemisimonun da grisi var. Ama bu renkler bana hiç uygun değil bütün pijamalarim açık renk

Estağfurullah canım olur mu öyle şey ne demek Ya devlette paran kalmaz ama oradan buradan keserler malesef Ocaktan sonraki zam yansımaz doğum izni ücretine. Çünkü son 12 ayın brüt ücretine göre hesaplanıyor o da. Hesaplama robotunu mesajın sonuna eklerim. Onun harici doğum parası ve emzirme parası gibi ek ödemeler var. Yani büyük miktarlar değil ama hakkımız varken neden almayalım. Onlara başvursun çalışan çalışmayan bütün anneler. Çalışmayan anneler de eşi üzerinden başvurabilir. Onda da kriterler var ama doğumdan önceki son 15 ayda 120gün prim ödenmiş olması gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

İzinden dönüşte ki maaşa zam olayını soruyorsanız o işyerinize bağlı. Sgk nın yaptırımı olmaz bu konuda sanmam. Mahkemeye falan varırsa iş sen haklı çıkarsın ama kim göze alıp işyeriyle mahkemelik olur sonra çalışmaya devam eder zor yani

Değerlerin nasıldı bugün canim ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…