Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,9%
  • erkek

OY: 78 52,7%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,4%

• Ankete Katılan
    148
Günaydın kızlar yine şef maceraları ile geldim🥲🥲sabah servisle mesaiden 40 dk falan önce geliyorum çok yoğunum bu ara kontrol edilip sisteme işlencek evraklr artı ekstra işler var. Erkenden başlıyım dedim poğaça aldım kendime geçtim bilgisayarın başına çalışmaya başladım. Bu kişi geldi günaydın dedim. Günaydın dedi sonra yanlış anlamazsan kokan şeyleri burda yemezsen falan dedi ve yapıcı güler yüzlü bir üslup asla değil bende posğaça olduğu için kokacağını düşünmedim dedim. Güzelce söyledik hemen itiraz ediyosun falan dedim tamam öyle düşünmedim hemde işlerm vardı yoksa burda yemiyorum zaten. Öyle geçti oturdu suratı asık. Ki normalde ben her zaman mutfakta yerim rahat edemediğim için. Kendisi burda da yiyebilirsin demişti bana. Şimdi işim bar diye yiyim dedim bir yandan daha mesai bile başlamamıştı. Poğaça bana göre kötü kokmuyor ha kokusundan elbette tahatsız olabilir böyle konularda karşıdakimin sınırlarını rahatsız olmasını kendiminkinden daha çok önemseyen bir insanım fazla empat yaparım daima bu beni yorsa da. Ama gelipte öyle insanı bozmak ne bileyim. Kötü hissettim.
Sonra yaşlı bir arkadaş var çalışan aynı birim ama farklı işler ve yerlerdeyiz. Epey yaşlı işitme sorunu da var. O geldi bir şeyler sordu bana sonra bu şef kişisine eşini sordu işte adı merve olsun eşinin. Merve kızım napıyor nasıl diye. İyi de eşimden kızım diye bahsetmezseniz sevinirim falan filan dedi adam da peki tamam merve hanım diyim dedi sonra gitti yani insanı bozmanın anlamı yok bence bana çok saçma geliyor banada kızım diyor arada takılmıyorum bende mi sorun var sürekli kendimi sorguluyorum. Geçen günde koltukta çok hareket ettim diye( rahat edemedim pozisyon değiştirdim üst üste birlaç kez) ne kadar harekrt rdiyosun zaten koltuk gıdıcrıyo falan yani gerçekten yoruldum. Bir şey diyemiyorum birkaç ay önce kardeşim iş arıyordu o aracı oldu(aracı oldu dediğim yönlendirdi falan) kardeşimi zaten beğenmişler o şekilde aldılar ama minnet borcum var hep alttan alıyorum tuvalete geldim yazıyorum ağlamamk için kendimi zor tuttum 😔😔
Ahahah ulan paşama bak, paşa mı şehzade mi belli değil. Ne kompleksli ne manyak bir herif bu ya, acil tedavi olsun yatarak. Hiç kimseye minnet borcun falan yok baksana herif sadece seni değil başkalarını da eften püften sebeplerle bozuyor ve alttan almana hiç gerek yok. Aksine laf söylemezsen daha da üstüne gelir, sen de bozarsan kıymetli olursun çekinir senden. Sessiz kalmak daha da coşturuyor bu manyakları

Günaydın kızlar yine şef maceraları ile geldim🥲🥲sabah servisle mesaiden 40 dk falan önce geliyorum çok yoğunum bu ara kontrol edilip sisteme işlencek evraklr artı ekstra işler var. Erkenden başlıyım dedim poğaça aldım kendime geçtim bilgisayarın başına çalışmaya başladım. Bu kişi geldi günaydın dedim. Günaydın dedi sonra yanlış anlamazsan kokan şeyleri burda yemezsen falan dedi ve yapıcı güler yüzlü bir üslup asla değil bende posğaça olduğu için kokacağını düşünmedim dedim. Güzelce söyledik hemen itiraz ediyosun falan dedim tamam öyle düşünmedim hemde işlerm vardı yoksa burda yemiyorum zaten. Öyle geçti oturdu suratı asık. Ki normalde ben her zaman mutfakta yerim rahat edemediğim için. Kendisi burda da yiyebilirsin demişti bana. Şimdi işim bar diye yiyim dedim bir yandan daha mesai bile başlamamıştı. Poğaça bana göre kötü kokmuyor ha kokusundan elbette tahatsız olabilir böyle konularda karşıdakimin sınırlarını rahatsız olmasını kendiminkinden daha çok önemseyen bir insanım fazla empat yaparım daima bu beni yorsa da. Ama gelipte öyle insanı bozmak ne bileyim. Kötü hissettim.
Sonra yaşlı bir arkadaş var çalışan aynı birim ama farklı işler ve yerlerdeyiz. Epey yaşlı işitme sorunu da var. O geldi bir şeyler sordu bana sonra bu şef kişisine eşini sordu işte adı merve olsun eşinin. Merve kızım napıyor nasıl diye. İyi de eşimden kızım diye bahsetmezseniz sevinirim falan filan dedi adam da peki tamam merve hanım diyim dedi sonra gitti yani insanı bozmanın anlamı yok bence bana çok saçma geliyor banada kızım diyor arada takılmıyorum bende mi sorun var sürekli kendimi sorguluyorum. Geçen günde koltukta çok hareket ettim diye( rahat edemedim pozisyon değiştirdim üst üste birlaç kez) ne kadar harekrt rdiyosun zaten koltuk gıdıcrıyo falan yani gerçekten yoruldum. Bir şey diyemiyorum birkaç ay önce kardeşim iş arıyordu o aracı oldu(aracı oldu dediğim yönlendirdi falan) kardeşimi zaten beğenmişler o şekilde aldılar ama minnet borcum var hep alttan alıyorum tuvalete geldim yazıyorum ağlamamk için kendimi zor tuttum 😔😔
Şimdi kuzum bu erkek şef ama; ya seni ve bebeğini kıskanıyor, ya aşırı derecede aşağılık kompleksi var, ya rejime girmiş canı poaça çekmiş, yediklerinden etkileniyor, ya insanların mutsuzluklarından besleniyor, ya kötü bir insan, ya narsist psikopatın teki. Sen doğum izinden sonra burda çalışmaya devam edecek misin onu düşün. Bu m.nyağı da kafana sakın takma. Bir poaça ne kadar kokabilir ki? Kadın karısına kızım dese ne olabilir ki? Adam psychopath (saykopat), üstünde durmaya değmez ve değişmez

Ay napim öksürmekten ciğerimi bırakmıştım artık bir yere kar zarar hesabı 🥲 nope pazartesi dahiliyeye randevu aldım önce ona gidicem
anladım yavrum benim de boğazım ağrıyor dün bal yiyip yememe konusunda tereddüt ettim ama yemedim karabiber limon falan idare ediyorum bakalım.

Epidural iğnesi yüzünden mi?
Teyit amaçlı soruyorum, epidural dediğimiz normal doğum sırasında ağrı sancı hissedilmemesi için omurilik boşluğuna yapılan bir iğneden anestezi alınması işlemi di mi? Kesi dikiş yok, her şey normal doğum gibi devam ediyor? 2 ay önce normal doğum yapan arkadaşım aldı bunu mesela. Bir de spinal anestezi dedikleri bir şey var o da sezaryen işlemi sırasında belden aşağısının uyuşturulması mı oluyor?
Bu konuda toplumda da ciddi bilgi eksikliği ve yanıltma var ya.
Galiba benim ki spinal, sonradan öğrendim Epidural ve spinal farklı şeylermiş ama ikisi de belden yapıldığı için zarar veriyor bence ikisi de belden iğne olarak veriliyor ya aynı kesi yok dikiş yok karıştırma oluyor o yüzden , ben bi ameliyat geçirmiştim beni belden iğne yaptılar uyuşturdular sezeryan gibi, yaptıklarının adını bilmiyorum hatırlamıyorum şuan da sonra araştırınca benim ki spinal olduğunu anladım, ama o ameliyattan sonra ciddi bel sorunu yaşıyorum daha doktora gidemedim ama kime sorsam senin ki fıtığa benziyor fıtık olmuş sende diyorlar

B
Epidural değil ama spinal anestezi almıştım diz ameliyatında. Çıkınca çay kahve içebilirsin dediler, ben de hani maksat sıvı olsun diye diyorlardır, kahve dokunur içmiyim dedim. Meğerse asıl olay oymuş 😅 kafein baş ağrısını engelliyormuş. Anestezili ameliyatlarda içiriyorlar hemencik
Bende spinal olmuştum bi kere ama yan etki dedikleri ben sandım ki fıtık bel ağrısı vs olmaması için, meğer sizin kastettiğiniz baş ağrısı felan mış. O an zaten bana yaptığı yan etkiyi hatırlamıyorum bile ameliyattan o stresten 😅 insan ameliyat stresinden baş ağrısını yan etkiyi düşünmez ki😃

B

Bende spinal olmuştum bi kere ama yan etki dedikleri ben sandım ki fıtık bel ağrısı vs olmaması için, meğer sizin kastettiğiniz baş ağrısı felan mış. O an zaten bana yaptığı yan etkiyi hatırlamıyorum bile ameliyattan o stresten 😅 insan ameliyat stresinden baş ağrısını yan etkiyi düşünmez ki😃
Ay yok çok kötü bi baş ağrısı diyolar ya ben birkaç gün hafif çektim kafamın içinde fil koşturuyor gibiydi, şimdi içerim hemen o ağrının daha fazlasını yaşayabileceğimizi düşününce 🥲

Ay yok çok kötü bi baş ağrısı diyolar ya ben birkaç gün hafif çektim kafamın içinde fil koşturuyor gibiydi, şimdi içerim hemen o ağrının daha fazlasını yaşayabileceğimizi düşününce 🥲
Yaşadıysam da hatırlamıyorum tek hatırladığım bekardım o dönem asla çocuk doğuramam sezeryan olamam diyordum o ilk kalkma anı çok kötüydü zaten başım dönmüş bayılmışım en azından yaram acımıyordu çok yanıyordu sadece, yine doğum da öylr birşey kullanılırsa bize bebekten bu sefer farketmeyiz gibi baş ağrısını 😅

Yaşadıysam da hatırlamıyorum tek hatırladığım bekardım o dönem asla çocuk doğuramam sezeryan olamam diyordum o ilk kalkma anı çok kötüydü zaten başım dönmüş bayılmışım en azından yaram acımıyordu çok yanıyordu sadece, yine doğum da öylr birşey kullanılırsa bize bebekten bu sefer farketmeyiz gibi baş ağrısını 😅
Ben pozitif sezaryen doğum videolarını izliyorum iyi geliyor fkgk

Kendi mutsuz, huzursuz diye herkes mutsuz olsun isteyen biri belli ki. Günahsız bir canlının bile hakkına giriyor yani hamile insana yaklaşımına bak. Hamile veya kadın olmasan bile yanlış hareketleri. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın hepimizi. Ağlama ya üzme dengesiz insanlar için kendini o ondan çıkar bak görürsün.

X