Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,9%
  • erkek

OY: 78 52,7%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,4%

• Ankete Katılan
    148
o guclu baglar zamanla kuruluyor. sana tepki verdikçe sevgine karsilik verdikce baglaniyorsun gitgide. Gebelikte benim de olmadi, cocuk cok istedim o ayri ama asiri bir bag kuramamistim hemen.
Kimi insan karnindayken de iletisim kuruyor, ben biraz hamilelik sikintilarina odaklaniyor olabilirim kendi adima :) Biraz kendimi iyi hissedeyim o zaman bebegi de daha iyi hissediyorum. Hasta gibi olunca canim burnumda oluyor

Sen kimseyi dinleme çiçeğim. Bebeğimizin ne istediğini biz biliyoruz o istemezse yan bile yatamıyoruz. Daha şimdiden geceleri uyuyamıyor rahat rahat çok afedersin işeyemiyoruz bile. Canları sağ olsun, huzurlu mutlu bebekler olsunlar da biz yine elimizden geleni yaparız. Senden başka hiç kimse hissedemez. Canın alırken bebeğine ne kadar faydalı olabilirsin ki? Kimseyi dinleme sen iyi ol bebeğin de iyi olacak. Hiçççç kimseye bakma bir an evvel geçsin ağrıların inşallah

Ay çok özürler ama eşin sağlık konusunda yorum yapmasın yav, kendisi söz konusu olunca günde 12 tane doktor geziyordu. İş yerindekilere de bk yemek düşer, ağzı olan konuşuyor. Bu durumlarda konuşabilecek 2 kişi var 1 doktor 2 anne, gerisi içinden konuşsun ne diyecekse

Bir akrabamız iç mimar. Eşim dedi işte bebek odası için nasıl fikirler olabilir falan tavsiye verir misin? Kadın da 60 yaşına yakın tasarım konusunda aşmış kendini. Dedi en iyi annesi bilir dkdjdj olmıcak yerde anneye bıraktılar. Valla bilmiyorum nolur bişey söyle diye ağlamak istedim o an. Anlayışlılığın burda olmaması gerekiyordu of

Haklısın canım. İletişim de kuruyorum hatta kendimizce oyun bile geliştirdik hareketli anlarında ben onu kovalıyorum yakalıyorum falan konuşarak. Müzik dinletiyorum çocuk şarkıları bile açıp dinletiyorum yani hiç bilmediğim halde. Bilmiyorum hissediyor mudur :) Peki doğduktan sonra hasta gibi hissettiğin zamanlar nasıl oldun ona karşı? Mesela şimdiden düşünüyorum ki adet dönemlerim çok sancılı olur benim. Ağrı kesicilerle zor tutunurdum hayata yani. Doğumdan kısa süre sonra adet görmeye başlarsam ve yine sancılı geçerse, bebek emiyor olursa nasıl yapacağım? Emzirmeye mi ara vereceğim, ilaca rağmen mi emzireceğim? Belim çok ağrır kucağıma nasıl alırım falan filan

Canım benim çok teşekkür ederim İyi ki varsınız

23 günlük rapora ihtiyacım var ücretsiz izine çıkarsa. 16 haftalık rapor ücretim yanıyormuş. Heyet raporuna gerek yok sanırsam ama 23 günlük raporu doktorum verir mi ki? Bence hamilelerin böyle bir hakkı olmalı çalışmak istememek gayet normal oturup kalkamıyoruz tansiyon düşüyor vs vs

Aynısını söyledim. Hatta dün ben işe gittim. Bak dur o mevzuyu da anlatayım neden kabus gibi bir gündü.
Dedim ya büyük bir organizasyonumuz vardı, davetliler, toplantılar falan. Epeydir hazırlanıyorduk. Pazartesi günü iş yerinde rahatsızlandım zaten eve vardığımda o gün saat akşam 9du. Perişan haldeyim. Dün sabah uyandım. Baktım ağrım azalmış en azından böbrek ağrısı değil acaba ne yapsam dedim? Bu arada yöneticim de gelme dinlen sen demişti iyi olunca sonuç raporunu yazarsın. Sonra eşim kanıma girdi. İyi hissediyorsun git bence işe. Hem raporu yazarken zorlanırsın kendin not almazsan falan. Sadece organizasyona katıl gel. Sana minnettar olurlar bilmem ne. Olmayacaklarını hatta bunu suistimal edeceklerini ben biliyorum ama neyse gittim. Organizasyon başlama saatinde gittim bitince de ayrılacağım. Bitti, her kafadan bir ses çıkıyor bir iş isteniyor. Pazartesi akşam emanet ettiğim ufak tefek küçük işleri kimse yapmamış. Fazladan iki saat daha durdum. Sonra değerlendirme toplantısı yapalım dediler. O esnada patladım artık. Size yaranılmıyor yani geldim diye hemen durumu suistimal ediyorsunuz ben katılmıyorum toplantıya falan dedim çıktım. Saat 5e doğru eve geldim. Ne anladıysam? Üstüne yolda da radara düşmüşüm zaten ona da ayrı sinirlenmek. Eve geldim eşim cezayı attı akşam saatlerinde. Dedim senin yüzünden ya, hastasın gitme demiyorsun, iyi gibisin git git git. Kendin 2 ay doğru düzgün çalışmadın bile benim 2 gün çalışmamama kimsenin tahammülü yok. Hadi onlar sömürüyor insanı da sen niye gitme demek yerine git diyorsun. Bana kendimi kötü hissettiriyorsun? Falan filan çekiştim durdum.

Hemen arkasından da sorumu sorayım. Sizce bugün ne yapsam? Gitsem akşama kadar çıkamam o kesin. İyi misin derseniz çok iyi de hissetmiyorum, pazartesi günkü gibi olmasam da. İki gün rapor alıp evde kalıp dinlensem mi diyorum. Cuma sakin olur ortalık o gün gider çalışırım. Aralıksız 5 gün görmezlerse de yıllık izne çıkmışım muamelesi yaparlar çünkü.

Alamıyormuş haberiniz olsun. Ve sgk personeli benimle birlikte öğrendi herkes bi haber. 9 günü aşmaması gerekiyormuş
Arada bir iki günlük üç günlük al canım. Haftanın başıyla sonu bağla. 32 hafta kuralı bence de saçma yani herkes 32ye kadar rahat bir hamilelik geçirmiyor olabilir. Gece yatamıyoruz doğru düzgün, uykumuzu alamıyoruz, iş yerinde uzanamıyoruz biraz dinlenelim desek.

Dogumdan sonra o kadar regli agrisi cekilmedigini soyluyorlar gerci evlen duzelir , cocuk yap gecer kismi mi yoksa gercek mi bilmiyorum

Valla al gülüm ver gülüm devrindeyiz, kimse işini yapıyosun diye minnettar olmuyor. Bi iş arkadaşım birkaç sene önce beni azarlamıştı hastayken bile çalışıyorsun al raporunu geç, kime yaranmaya çalışıyorsun kimse umursamıyor diye. Hala aklım başıma gelmedi ama aklıma hep gelir kızın söylediği. Hastaysan kendini düşüneceksin çünkü seni senden başkası düşünmüyor valla maalesef. Hele eşin gibi bi hastalıkta hayatı kayan biri varken o ne diyorsa tersin yap

Bence al rapor. Şu an iyiysin ama yeni ilaç aldın biraz dinlendin belki o yüzden iyiysin, yoğun bi çalışmaya yine ağrın başlamasın

Dogumdan sonra o kadar regli agrisi cekilmedigini soyluyorlar gerci evlen duzelir , cocuk yap gecer kismi mi yoksa gercek mi bilmiyorum
Ya valla annem 3 çocuk doğurmuş, menapoza kadar çekti o ağrıları aynı dozda. Hep de normal doğum yapmasına rağmen. Yani inşallah ağrısız geçer bundan sonrası ama bilmiyorum annem bu konuda Umutlarımı suya düşüren kişi

Bence gitme iş yeri gittiğin için sana madalya takmıcaklar. Gitsen de aynı maaş gitmesen de allasen. Biraz daha dinlen bence. Min seviyede çalışma iyidir

canim bazi kadinlarin regli sancilari dogumla hafifliyor diye duymustum ama zaten esinle ortak bkacaksaniz sen iyi olmadigin zamanlarda o daha cok sorumluluk alir. ilacla emzirme konusunu bilmiyorum ama bana sezaryan sonrasi 10. gun boyunca agir agri kesiciler verdiler evde donusumlu kullandim hem parasetamol hem daha keskin agri kesiciler o donemde emzirdim de. kesik yeri agriyor bir sure zTen veriyor doktor. Hic emzirme dememisti ebeler ve doktor.
ben valla dogumdan sonraki ay hemen adet gormeye basladim ne guzel hemen baslamaz derken :)) 6 ay falan gormeyen de oluyor.
canim dogduktan sonra bir cok kez o hasta olmasin yerine ben olayim dedigim cok oldu, hem savunmasiz geliyor sana hem cocugun hastaligi zor oluyor hele daha kucukken aglamasi atesi huzursuzlugu insan o degilde ben olsam hasta daha sakin gecer diye dusunuyor.

esim daha sogukkanli mesela ben belki de cok pimpirikliyim cabuk korkuyorum buyutuyorum hemen o yuzden cocugun hastaligi beni zorluyor kendim olurum daha iyi diye dusunuyorum.

Sesi hissediyor diyorlar anne karninda bebekler icin aslinda ben de dinleteyim muzik :) guzel fikir

Aynen öyle canım. Ya ben 7 senedir buradayım illa ki hastalık zamanlarına denk geldim ve dediğin gibi çalıştım diye kimse vay be helal olsun demedi çalışamadığım zamanlar da iş başa düşünce bir şekilde yaptılar. Artı ben şunun şurasında bir ay sonra izne ayrılacağım. Doğum izni dönüşü muhtemelen ekip falan tümden değişmiş olacak yöneticilerin görev süresi bitecek bana minnettar olsalar ne olur. Bizimkinin gereksiz tavsiyeleri benim de onu dinlemem işte…
Benim de bir öğretmen arkadaşım hamileliği boyunca 4 gün çalışıyordu cuması boştu. Çalışma saatleri de 20 mi 22 mi öyle bir şey. Çarşamba günleri kat nöbetçisi olduğu için her perşembe rapor aldı. 3 gün çalıştı yani. Zaten başlarda düşük riskinden dolayı 2 ay falan tamamen raporluydu. 32 haftada da izne ayrıldı. Bunu yapan kız bana dün dedi kendini düşün sana ne halletsinler bir şekilde hastasın işte falan. Dinlemedim gittim yaptım o enayiliği. Sonuç yine pişmanlık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…