Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 42,2%
  • erkek

OY: 78 53,1%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    147
Ya ben bir şey daha sorucam, uzak kaldım ya buradan da biraz sorularım birikti, psikolojim de çok bozuk zaten bugün shjsjsj
Ben dün öyle aşırı böbrek ağrısı çektiğim esnada doktor parol dışında bir şey veremeyiz dediğinde bunun hiç faydası olmuyor canım çok acıyor dayanamıyorum falan diye ağlıyordum. Kendi doktorum buscopan iç dediğinde çok sevindim. İçip de fayda görünce daha çok sevindim. Gebelikte önerilmez yazdığı halde içtim gerçi içeriği sonradan okudum ama yine de içerdim. Daha güçlü bir iğne falan verse onu da kabul edecek gibiydim. Ya o esnada kendimi daha çok düşündüm sanki. Bebeğe zararı olur mu olmaz mısını düşünmedim. Sadece o sancıyla doğum yapar mıyım erken doğar mı ondan korktum onu sordum doktora.
Dünden beri şunu düşünüyorum. Ben bebeğimi yeterince düşünmüyor muyum? Kendimi ondan çok mu düşünüyorum ? 😣😣

Ya ben bir şey daha sorucam, uzak kaldım ya buradan da biraz sorularım birikti, psikolojim de çok bozuk zaten bugün shjsjsj
Ben dün öyle aşırı böbrek ağrısı çektiğim esnada doktor parol dışında bir şey veremeyiz dediğinde bunun hiç faydası olmuyor canım çok acıyor dayanamıyorum falan diye ağlıyordum. Kendi doktorum buscopan iç dediğinde çok sevindim. İçip de fayda görünce daha çok sevindim. Gebelikte önerilmez yazdığı halde içtim gerçi içeriği sonradan okudum ama yine de içerdim. Daha güçlü bir iğne falan verse onu da kabul edecek gibiydim. Ya o esnada kendimi daha çok düşündüm sanki. Bebeğe zararı olur mu olmaz mısını düşünmedim. Sadece o sancıyla doğum yapar mıyım erken doğar mı ondan korktum onu sordum doktora.
Dünden beri şunu düşünüyorum. Ben bebeğimi yeterince düşünmüyor muyum? Kendimi ondan çok mu düşünüyorum ? 😣😣
Bunu sormandan belli ne kadar iyi anne olduğun ki baştan beri tanıyoruz biliyoruz en zor dönemde bile hep bebeğini düşündün. Aynı durumda olsam doktor kullan dese bende seve seve kullanırdım kesinlikle. İnsanların yorumları çok çok etkiliyor ama o an doktorunda uygun gördü sende doğru olanı yaptın. Zaten doktor da önermezdi düşündüğün kadar büyük bir etkisi olsa. 🙏içini rahat tut bebek en doğru zamanda gelcel inşallah. Hem bebeğin için zaten kendini se düşünmek zorundasın

Haklısın canım. Ben de bak iki parola rağmen rahatlamayınca ki normalde de paroldan hiç fayda görmüş biri değilim çaresizlikten kabul ettim sonrasında buscopan içince rahatladım. Zaten o sancı hafifleyince dış dünyaya dönebildim. O an inan hastane yanıyor deseler kendi imkanlarımla kaçamazdım bir yere. Ne oturabildim ne yürüyebildim ayakta çırpındım saatlerce 😣 Allahım çok kötüydü ya. Ben kimsenin hele ki gebelikte en küçük bir rahatsızlık geçirmesini istemem ama bize kendimizi kötü hissettirenleri bekleyen bir imtihan da vardır diye düşünüyorum. O arkadaşıma da dedim umarım yaşamazsın da bir şey kullanmak zorunda kalmazsın. Ama bu serüven 9-10 ay. Senin üçü bitti benim üçü kaldı ve ben de bu zamana kadar içmemiştim dedim. Demir ilacı bile kullanmıyormuş da, bulantı hapı asla kullanmazmış da. Bugün bir tabak kuru pasta yedi tek başına. Senin belli ki midenle bir sorunun yok zaten. Allah büyüktür ya.

O kadar çoklar ki bunlar sayı olarak. Sosyal medyada da bu içerikler önüme çıkıp duruyor. Folik asit bile kullanmayan bir güruh var ya.
Evet kafama göre içmedim doktor da belli ki doğru bir ilaç önermiş faydası oldu yani. Majezik de diyebilirdi ama buscopan demeyi seçti shshjshs Majezik çok severim bu arada adet sancımı bir o keserdi 😂
Her zaman diyorum kızlar iyi ki burası var. Dışarıda yemin ediyorum güzellemeci bir ordu hazırda bekliyor her türlü sıkıntıyı güzellemek ve gebeliği kutsamak için. Bir erkek arkadaşım var iş yerinde en yakın arkadaşım da o. Çocuk bile gözlemlemiş. Diyor ki dün sancı çekerken içerideki kızlara anlatalım onlar seni sancının çok güzel olduğuna ikna eder gel diyor 😅 Senin de dikkatini çekti di mi dedim yani
Ay o kadın da yani şu ilaç aşı karşıtlarını asla anlamıyorum birde eskiden o mu varmış diyorlar. 50 sene öncesi bile bebek anne ölümleri çok daha fazlaydı. Aşılarla ilaçlarla insan ömrü uzadı. Hala bir karşıtlık. Cahillik işte ya bide insanların moralini bozuyorlar böyle en iyi anne benim tripleei ile

Kaçıncı haftadasın? Haftana göre belki hala yukarı çıkma ihtimali vardır. Baya olumsuz konuşmuş doktorun. Yani tabi ki ihtimalleri konuşması lazım ama yine de en kötülerini konuşmak biraz moral bozucu olmuş.
Benim tam olarak previa olmadığı için vajinal muayene yapacak sanırım yoksa pek önerilmiyor bu durumda doğru.
24 haftann içindeyiz . Canm benm 18 haftada belli oldu . Bekledik ama hiç degisiklik olmadığı için böle knstu zaten. Sürecimiz bu diye . Bakalm hayirslisi artikta Kizimizda maslah çok hareketli . Oyzuden sancım çok oluyr.

IMG20240917224602.jpg

Emziğimiz şekilll

Başka önerin olur muu, bi tur da eğitici şeylerden alayım bari bugünün alışverişi o olsun. Eğitici sayılır mı bilmem ama şu su matlarını seviyolarmış tummy time zamanı işe yarıyomuş ondan alayım diyorum bi de
Bence bunlar tatlı, son kitap 2-3 aylıkken bile okunup parmaklanır dokulu mokulu. Seri bunlar hep beğenirsen tamamlarsın hepsini

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    50,2 KB · Görüntüleme: 33
  • image.jpg
    image.jpg
    71,6 KB · Görüntüleme: 30
  • image.jpg
    image.jpg
    87,9 KB · Görüntüleme: 30
  • image.jpg
    image.jpg