Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,9%
  • erkek

OY: 78 52,7%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,4%

• Ankete Katılan
    148
benim de sınırdaydı 5.ay bitince düşer artık bu deyip verdi ne planlıyor acaba
Ne biliyim ya hayır iyi ve bilgili bi doktor hiç sorun yaşamadık bu zamana kadar aklımda hiç soru da bırakmadı ama şu konuda emin olamıyorum hiç. Keyfen de vermemezlik yapmaz sonuçta diyorum ne diyim
uyandıktan 1 saat sonra ediyorum ben de zaten diyetisyen önce senin düzenini soruyor diyeti yazmadan önce beslenmeni de düzene sokar.
Hadi inşallah

Eki Görüntüle 3480354
Kanım düşük değil mi ya benim
Benim ki 13.2 yine çok düşük değil ama doğum sonrası yine kan kaybedilecek ya kan ilacı almakta fayda var yine de. Doktorun vermiyorsa geçen burada birşey gördüm pekmeze limon suyu sıkıp içiyorsun hemen yükseltiyormuş demiri kan yapıyormuş

Eki Görüntüle 3480354
Kanım düşük değil mi ya benim
9c61c182-0e71-4b06-8419-3330a694cafe.jpeg

Benim seninle aynı çıkmış canım, bana da baya bir süre vermedi ama artık 2 günde 1 iç demişti. Muhtemelen haftaya günde 1e çıkaracak. Ama yani bana da mutlaka içmen gerek çok önemli falan demedi bi başlayalım dedi yani. Bence senin de bir iki haftaya başlar önlem olsun diye. Ben kan ilacından sonra bi değişiklik yaşamadım hayatımda 🥲

Kullanıyo musun hap anam

No cuma günü tetanoza gidicem bi de enfeksiyon düştü mü diye bi kan vericem sorarım o zaman. Bende hiç öyle halsizlik falan olmadı ondan mı şeetmiyo ki acaba
11in altını baz alıyor olabilirler ya ilaç için. Kaç haftalık oldunuz? Tetanoz ikinci doz mu ?

Eki Görüntüle 3480368
Benim seninle aynı çıkmış canım, bana da baya bir süre vermedi ama artık 2 günde 1 iç demişti. Muhtemelen haftaya günde 1e çıkaracak. Ama yani bana da mutlaka içmen gerek çok önemli falan demedi bi başlayalım dedi yani. Bence senin de bir iki haftaya başlar önlem olsun diye. Ben kan ilacından sonra bi değişiklik yaşamadım hayatımda 🥲
Ben 2 tane içmeme rağmen yaşamadım. Zaten yükselmedi de. Pekmezi de ben ekleyeyim en iyisi ya olmayacak böyle.

Ben 2 tane içmeme rağmen yaşamadım. Zaten yükselmedi de. Pekmezi de ben ekleyeyim en iyisi ya olmayacak böyle.
Ben baktım önceki değerlere de yükselme pek yok haziran ayı galiba 14 müş sonra 13 olmuş işte sonra 13.2 de kalmış oda üçüncü ayım biter bitmez başlamıştım ilaca yani tek katkısı olan kanı sabit tutmuş fazla yükselme de yapmamış ama demek almasam bebek alacak düşecekti kanım😅 sabit tutması da iyi birşey gerekiyor her türlü ya en azından son iki ay bence içilmeli

cok zormus senin ise nasil gidiyorsun oyle reglinin ilk gunu? Ailen bir sure gelecek mi dogumdan sonra? Ilkinde bize gelemediler pandemi donemiydi bir yandan iyi, esimle bana karisan olmamisti bebek bakiminda, bir yandan da zorlanmistik baya, esim lohusa sendromuna girmisti sag olsun bana sira gelmedi 🤣🤣 Bu sefer annemi cagirdim en azindan 3 ay gelip kalsin diye. Sonrasinda kendim izinli olucam 6 ay, esimde haftanin iki gunu evden calisiyor yine de bazen gozum korkuyor ara sira 🙂
Ağrı kesicilerle işte. Zaten çoğu zaman olacağımı hissedip başlamadan alıyordum ağrı kesiciyi. Mesela gece sancı girdiyse alıp yatıyordum ki sabaha karşı başlarsa uyandırmasın diye. Çoğunlukla da yanılmamışımdır. İlk iki gün sabah akşam hatta bazen üç kez falan aldığım oluyordu. Üçüncü günden sonra kanama da pek kalmıyordu, ağrı da. Öyle idare ettim valla 15 senedir 🥲 Evet ailem gelecek inşallah. Yani ilk etapta 3-4 hafta annem, sonra da kayınvalidem gelecek. Kırkına kadar yalnız olmayız diye tahmin ediyorum. Eşim ilk bir hafta on gün izinli olur muhtemelen. Sonra işe döner o. Annelerin varlığı en çok da yeme içme için, duş falan alabilmek, uyuyabilmek için önemli bence de. Diğer türlü iyileşme süreci iyice gecikir gibi. Ki benim eşim zaten pimpirikli biri. Bebek tutarken bile çok korkuyor hala daha 🥲🥲 İnşallah alışır bizimkinde hemen. Senin de anneni çağırman çok iyi olmuş canım. Çünkü bu sefer üçünüz olmayacaksınız bir de küçük çocuğun var yani.

Benim ki 13.2 yine çok düşük değil ama doğum sonrası yine kan kaybedilecek ya kan ilacı almakta fayda var yine de. Doktorun vermiyorsa geçen burada birşey gördüm pekmeze limon suyu sıkıp içiyorsun hemen yükseltiyormuş demiri kan yapıyormuş
Yerizzz teşekkürler 🫶🏿
Eki Görüntüle 3480368
Bana da not almış 2 haftada 1 diye ama vermedi yine :/
11in altını baz alıyor olabilirler ya ilaç için. Kaç haftalık oldunuz? Tetanoz ikinci doz mu ?
İkinci doz canım, 26+1 oldum bugün

Acaba düşmemesini mi sağlıyor ilaç, son zamanlarda baya düşüyormuş ya anlamadım. Ama pekmez işe yarıyor baya hele aç karnına👍🏼
Burada yazmıştım bir kere. Annem küçük kardeşime hamileyken bu kansızlık yüzünden hep bayılırdı. Çocuk erken doğar diye bile korkutmuştu doktorlar böyle giderse. Tamamen pekmezle ve kuru üzümle yükseltti kendi başına. Hiç demir hapı falan bilmeden kullanmadan. Bebek de hem geç hem iri doğdu maşallah 😂 Şimdi 22 yaşında o bebek 😂

valla beni de çok korkutuyor bugün de boğazım ağrıyo mesela küfür kıyamet uyandım sinirimden :KK70:
Ahahahahahh 😂 Hemen bal karabiber limon diyeceğim de sende şeker de vardı di mi 😂 Nane çayı yapıp içine biraz karabiber ve limon o zaman 😂

Burada yazmıştım bir kere. Annem küçük kardeşime hamileyken bu kansızlık yüzünden hep bayılırdı. Çocuk erken doğar diye bile korkutmuştu doktorlar böyle giderse. Tamamen pekmezle ve kuru üzümle yükseltti kendi başına. Hiç demir hapı falan bilmeden kullanmadan. Bebek de hem geç hem iri doğdu maşallah 😂 Şimdi 22 yaşında o bebek 😂
Benim annem de diyor ki siz çok abartıyorsunuz ben 3 4 kere ultrasona girdim doğurdum, ilaç falan da kullanmadım doğal şeyler yedim sadece😂 kendisi de aenin annen gibi baya kansızlık sorunu yaşayan birisiymiş bir de🥲 doğal şeyler bulsak yeriz de yok ki

Benim annem de diyor ki siz çok abartıyorsunuz ben 3 4 kere ultrasona girdim doğurdum, ilaç falan da kullanmadım doğal şeyler yedim sadece😂 kendisi de aenin annen gibi baya kansızlık sorunu yaşayan birisiymiş bir de🥲 doğal şeyler bulsak yeriz de yok ki
Annem de öyle valla. Öyle az girmiş ki hepimizin cinsiyetini doğumda öğrenmiş shshjs Üç çocuğuna da başta erkek demişler üç dört aylıkken sanırım. Üç kızız 🥰
Evet doğal şeyleri kim kaybetmiş de biz bulalım

Ben baktım önceki değerlere de yükselme pek yok haziran ayı galiba 14 müş sonra 13 olmuş işte sonra 13.2 de kalmış oda üçüncü ayım biter bitmez başlamıştım ilaca yani tek katkısı olan kanı sabit tutmuş fazla yükselme de yapmamış ama demek almasam bebek alacak düşecekti kanım😅 sabit tutması da iyi birşey gerekiyor her türlü ya en azından son iki ay bence içilmeli
Ama senin bayağı iyiymiş maşallah. 🧿 Benim hamilelikten önce bile 10un altına düştüğü aylar olmuş. Ferritinim de 3-5 falan zaten 🥹

X