Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 42,2%
  • erkek

OY: 78 53,1%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    147
Temammm https://app.hb.biz/48HQNK9f3GK8 bu çok mu ilerisi bi yaş için 2-4 yazıyor ama
Aşko bu sesli ışıklı oyuncaklar çok faydalı değil ya aksine dikkat dağıtıcı. Fisher Price falan eğitici diyor güya ama değil aslında, şu oyun halısında yattığını/oyun oynadığını düşünsene renklere bak odaklanma ihtimalim çok düşük benim. Bir de bebe olduğunu düşün sjfksks çocuğu oyun kurmaya teşvik edecek sembolik oyuncaklar iyi oluyor. Araba, bebek, hayvan figürleri vs gibi bir de minyatür evler falan oluyor ya onlar çok güzel bence. Ahşap oyuncak da seviyom ben

Aynen ya zaten hastaneye yattığım gibi doğuma indirmicekler gerekirse hemşireler söyler alın edin diye orada yoksa bile. Evet onu da yapın diyolar ebebekte maltlar var iyi geliyormuş, annem de hep helva ve bulgur pilavı önerir sütü olmayanlara 😅
Bir de bol bol dere otu kızlar

canim sevgi baglilik zamanla olusuyor birazda, daha cok erken annelik babalik hisleri icin. kendini suclama illaki ana rahmine duser dusmez analik yukleniyor degil. herkesin sureci ayri ve kendini dusunmek kotu birsey degil zaten. istersen bir danis doktoruna a b ve c kategorisi ilaclar oluyor buscopan hangi kategoriye giriyor. Ben de su cicegi icin ilac kullandim b kategorisydi sanirim bazen mecbur kaliyoruz.
cocugum dogmadan onu ne kadar sevebilecegimi tahmin edemedim kendi adima konusursam hamilelikte oyle derin hislerim olmadi mesela, kim ne derse desin. Tabiki bir canliyi dusunuyor insan ama dogup bag kuruldukca daha derinlesiyor hersey
Yazdığım onca mesaj uygulamanın kasması nedeniyle yok oldu maalesef. Özetle söylediklerine katılıyorum demiştim. Bebekle aramda çok güçlü bağlar olduğunu söylesem bence de abartmış olurum. Mesela sürekli onu düşünmek, özlemek vs. eksik yani bunlar. Merhamet hissediyorum o da zaten böyle saçma sapan sorgulamalara yol açıyor. Öte yandan insanın her zaman önce kendini düşünmesi gerektiğini savunan biriydim düne kadar. Yani hayatının merkezinde kendisi olmalı bir insanın bence de. Çünkü sadece kendine değer veren ve kendisi mutlu olan insanlar etrafa bu duyguları yansıtabiliyor. Fedakar, çilekeş anne modası da kalmadı artı birçok travma sebebi onlar şimdinin dünyasında.
El birliğiyle beni kendime getirdiniz minnettarım ☺️😂
Buscopan C kategoride canım. Ama sanırım söz konusu böbrek olunca en kuvvetli bunu gördü. Seruma rağmen bir nebze rahatlamayınca 😞

164 çıkmış 1 saat sonucum canlar. 140'mış sınır. Hoş geldin şekersiz hamursuz günler 😅
Benim 75lik yüklemede 155ti. Sen 50lik yüklettiğine göre bir tık fazla evet. Dahiliye 3 aylık kan şekeri falan bakar bir de ayrıca bence. Karaciğer böbrek şeylerine bakabilir. Diyet önerecektir canım.

Benim 75lik yüklemede 155ti. Sen 50lik yüklettiğine göre bir tık fazla evet. Dahiliye 3 aylık kan şekeri falan bakar bir de ayrıca bence. Karaciğer böbrek şeylerine bakabilir. Diyet önerecektir canım.
3 aylık kan şekerine sağlık ocağında bakılmıştı ya normaldi o 🥹 ama bakar bi şeylere yine tabii

İçtiğin şeyleri söyleme öylelerine allasen boşver. detay verilmeyi haketmiyorlar iş arkadaşları 🤣🤣 bazen özellikle soğuk su için bile diyorlar yani abartmışlar ya ağzı olan konuşuyor. Geçen bi arkadaş diyor annem doğuma girmeden önce bile sigara içmiş o derece sigara içiyormuş. Günde 2 pakete kadar. Şimdi diyo 3 dkya kadar su altında çok rahat nefes tutarım😁😁 ben de bi hesapladım eğer erken doğum ihtimali olmazsa 45 gün civarı bişey varmış. Ben 37ye kadar tamamlarım dedim
Doğru diyorsun. Kalan günlerde olabildiğince az muhatap olayım en iyisi sinir sistemim için. Keyifli bir ortamım olsa doğurana kadar kalmaya da razıydım da maalesef öyle insanlar değiller canım. Bugün büyük bir organizasyonumuz vardı. Sırf zorda kalmasınlar diye 3 saatliğine gittim. İzinli olmama rağmen. 2 de çıkmam gerekirken 4 buçukta zor çıktım o da afra tafra yaparak oldu yani. Elini versen kellen gider öyle bir topluluk bizimkiler.

Screenshot_2024-09-18-00-28-33-55_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg

Niye böyle bişi yaptırdınız bana akşam akşam Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 LeyLA84db LeyLA84db

Bu tarz hastalıklarda insanın morali çöküyor çocuk gibi oluyorsun bir de hamilesin çok normal böyle hissetmen. Alt tarafı ağrı kesici içmişsin doktor sıkıntı görse vermezdi merak etme. Bana da doktor fitil ve hap verdi mesela, ilaç C kategorisindeymiş bugün meraktan baktım gebelikte kullanmayın yazıyor. Doktorum riskli gebelik uzmanı, kâr-zarar hesabı yapıp vermiştir mutlaka o yüzden çok kafama takmamaya çalışıyorum ama senin durumunda o sancıyla doktor ne verse içerdim muhtemelen. Merak etme zararlı bir şey vermezler, hem bizim bebeler büyük artık canım ilk 14 hafta riskli bu tarz şeyler
Evet canım. Ya ben şu an olsa o ilacı yine içerim zaten ne yaşadığımı ben biliyorum yani ama işte okuduklarım, duyduklarım. Sanki insanlar ağrıyı sancıyı çekiyor yine de ilaç içmiyor düzeliyor sonra ama ben kolayına mı kaçıyorum diyorum. İş işten geçince geliyor bu sorgulama. Buscopan da C kategoriymiş ama doktor da bilerek iç demiştir eminim ki.

Bravo, yılın en iyi annesi ödülünü alsın o kompleksli her kimse. Nefret ediyorum böyle şeylerden. Örnek veriyorum hafif mide bulantısı çeksen tabi ki içmezsin ilacı, hiçbir anne o kadar bencil değildir. Benim gibi günde 5-6 defa zehirlenmiş gibi kusup beslenmesi tamamen dursun bakalım içiyor mu içmiyor mu. Her hafta serum aldım ben serumdan hemen sonra gidip yemek yiyordum sadece o birkaç saat kusmadığım için, bu mu faydalıymış bebeğe mesela. Çok biliyorlar her şeyi gtm ya.
Organizasyon sırasında bir tabak kuru pastayı tek başına yedi ya. Çay kahve içmez zararlı diye. Bir tabak kuru pasta zararsız sanki. Kilosu da 80e yakın bu arkadaşın belki de 80. Boyu da çok kısa. Ben ilerleyen aylarını çok merak ediyorum işte. Muhtemelen 100 kiloda doğurur. Yani yine Allah yaşatmasın ama bir şeker çıkar insülin başlanır, bir tiroit çıkar tiroit hapı başlanır. Kansızlık çıkar demir başlanır. Al sana hiç ilaç içmiyorum derken nurtopu gibi 3 tane ilaç. Şimdi aklına bile gelmiyor bunlar tabi. Allah da mecbur bırakmasın da olursa görücem onu.
Kız biz Prilama rağmen sabah kalkıp gece yatana kadar kusuyorduk. İçmesek sedyeyle hastaneye götürürlerdi 4-5 ay yatış vermeleri gerekirdi yani dhsjjs

Öyle düşünme bence şuan senin iyi olmayı her zamankinden fazla istemen bile aslında bebeğin için. Sen acı çekiyorken zaten ne kadar sağlıklı bir gebelik geçirebilirsin ki. Ben doktorun mantar için verdiği bi kremi kafama göre sürmedim gebelik kategorisi c diye. Doktor bana baya kızmıştı, ilacın zararı bilinmez bir durum ama mantarın zararı kesin diye. O yüzden kimseye kulak asma, doktorlar bizim ilk kez geçirdiğimiz süreci defalarca geçiriyor her şeyin iyisini kötüsünü bilirler🥹
Evet canım enfeksiyon her zaman bu ilaçlardan tehlikeli bir şey bence. Kan tahlilime ve belirtilerime göre antibiyotik önerirse de içmek zorundayım mesela. Artistlik yapıp yok desem bir hafta sonra daha kötü bir tablo ile daha ağır ya da daha fazla ilaç içmek zorunda kalabilirim yani Allah korusun.
En güzeli mecbur kalmadıkça onlarla bunları konuşmamak sanırım shshjs

Yavru kuşum hormonlar, analık, benlik hepsinin çorba olduğu bu günlerde kendini böyle şeylerle sınama, sorgulama kuzum. Zaten annelik baştan sona yetersizlik hissi. Hiç canını sıkma. Uçaklarda bile önce kendine sonra bebeğe takıyorsun oksijen maskesini. Tamam bunu aklından çıkarma canım 🙏🏼❤ sen çok iyi bir annesin
Yaa 🥹 Hepimiz çok iyi anneleriz di mi 🥹 İyi olmasak bu şekilde kendimizi de sorgulamazdık 🥹

Bunu sormandan belli ne kadar iyi anne olduğun ki baştan beri tanıyoruz biliyoruz en zor dönemde bile hep bebeğini düşündün. Aynı durumda olsam doktor kullan dese bende seve seve kullanırdım kesinlikle. İnsanların yorumları çok çok etkiliyor ama o an doktorunda uygun gördü sende doğru olanı yaptın. Zaten doktor da önermezdi düşündüğün kadar büyük bir etkisi olsa. 🙏içini rahat tut bebek en doğru zamanda gelcel inşallah. Hem bebeğin için zaten kendini se düşünmek zorundasın
Çok sağ ol kuzucum iyi ki varsınız eksik olmayın 🥹🥰 Şu süreçte kendimi en ama en rahat hissettiğim yer burasıydı. Allah KK’nın ve topiğimizin yokluğunu göstermesin inşallah amin ☺️

X