Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,9%
  • erkek

OY: 78 52,7%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,4%

• Ankete Katılan
    148
IMG_20240918_092251.jpg

Kanım düşük değil mi ya benim

canim bazi kadinlarin regli sancilari dogumla hafifliyor diye duymustum ama zaten esinle ortak bkacaksaniz sen iyi olmadigin zamanlarda o daha cok sorumluluk alir. ilacla emzirme konusunu bilmiyorum ama bana sezaryan sonrasi 10. gun boyunca agir agri kesiciler verdiler evde donusumlu kullandim hem parasetamol hem daha keskin agri kesiciler o donemde emzirdim de. kesik yeri agriyor bir sure zTen veriyor doktor. Hic emzirme dememisti ebeler ve doktor.
ben valla dogumdan sonraki ay hemen adet gormeye basladim ne guzel hemen baslamaz derken :)) 6 ay falan gormeyen de oluyor.
canim dogduktan sonra bir cok kez o hasta olmasin yerine ben olayim dedigim cok oldu, hem savunmasiz geliyor sana hem cocugun hastaligi zor oluyor hele daha kucukken aglamasi atesi huzursuzlugu insan o degilde ben olsam hasta daha sakin gecer diye dusunuyor.

esim daha sogukkanli mesela ben belki de cok pimpirikliyim cabuk korkuyorum buyutuyorum hemen o yuzden cocugun hastaligi beni zorluyor kendim olurum daha iyi diye dusunuyorum.

Sesi hissediyor diyorlar anne karninda bebekler icin aslinda ben de dinleteyim muzik :) guzel fikir 🙂
Yaaa anladım canım güzel önemli bilgiler bunlar. Ben de hemen olursam ve sancılı geçmeye başlarsa doktorla konuşup ona göre bir çözüm bulmaya çalışayım madem. Yani gözümün önüne geliyor sancı çektiğim dönemler de ağrı kesici alıp battaniyenin altına girip sallana sallana geçsin diye bekliyordum vallahi. Nasıl o halde çocuk bakıcam bilmiyorum. Eşim idare eder ama akşama kadar o evde olmayacak yine kendi halimize kalacağız bebişle. Aileler de uzakta yakın olsalar her ay iki gün biri beni idare etsin derdim o da olmaz. Şimdiden yüklendiğim dert ya 😅
Evet evet sese tepki bile veriyorlar. Hatta bazen reels falan izlerken fark etmeden sesi çok açmışsam uyuyorken uyanıyor mu ne yapıyor bir anda kıpırdanmaya başlıyor hızlı hızlı 😂 Ayyy pardon tospiğim uyandırdık mı seni falan diyorum 😂

Bana hala vermedi, en son 2 günde 1 veririz belki kan sonucuna göre demişti ama bu sonuca göre yine vermedi.
Aile hekimine hiç sordun mu? Benim aile hekimim demişti ki başlarda. 12 haftadan sonra işte. Demir hapı kullanmaya başlayın bence dedi. Doktor bey 20. haftadan önce önermiyor dedim. Yani neden ki düşer bu zamanla beklemeye gerek yok ama siz bilirsiniz dedi. Ben 20. haftada başladım ona. 24te kansızlıktan yarı baygın hale gelince günde 2 tane al demişti. Daha erken başlasaydım düşmeyecekti belki 11in altına. Bak 4 haftadır günde 2 içmeme rağmen hiç yükselmedi hala 10.6 çıkıyor.

benim 10.2 :KK70: benden iyisin kız
Kullanıyo musun hap anam
Aile hekimine hiç sordun mu? Benim aile hekimim demişti ki başlarda. 12 haftadan sonra işte. Demir hapı kullanmaya başlayın bence dedi. Doktor bey 20. haftadan önce önermiyor dedim. Yani neden ki düşer bu zamanla beklemeye gerek yok ama siz bilirsiniz dedi. Ben 20. haftada başladım ona. 24te kansızlıktan yarı baygın hale gelince günde 2 tane al demişti. Daha erken başlasaydım düşmeyecekti belki 11in altına. Bak 4 haftadır günde 2 içmeme rağmen hiç yükselmedi hala 10.6 çıkıyor.
No cuma günü tetanoza gidicem bi de enfeksiyon düştü mü diye bi kan vericem sorarım o zaman. Bende hiç öyle halsizlik falan olmadı ondan mı şeetmiyo ki acaba

Yaaa anladım canım güzel önemli bilgiler bunlar. Ben de hemen olursam ve sancılı geçmeye başlarsa doktorla konuşup ona göre bir çözüm bulmaya çalışayım madem. Yani gözümün önüne geliyor sancı çektiğim dönemler de ağrı kesici alıp battaniyenin altına girip sallana sallana geçsin diye bekliyordum vallahi. Nasıl o halde çocuk bakıcam bilmiyorum. Eşim idare eder ama akşama kadar o evde olmayacak yine kendi halimize kalacağız bebişle. Aileler de uzakta yakın olsalar her ay iki gün biri beni idare etsin derdim o da olmaz. Şimdiden yüklendiğim dert ya 😅
Evet evet sese tepki bile veriyorlar. Hatta bazen reels falan izlerken fark etmeden sesi çok açmışsam uyuyorken uyanıyor mu ne yapıyor bir anda kıpırdanmaya başlıyor hızlı hızlı 😂 Ayyy pardon tospiğim uyandırdık mı seni falan diyorum 😂
cok zormus senin ise nasil gidiyorsun oyle reglinin ilk gunu? Ailen bir sure gelecek mi dogumdan sonra? Ilkinde bize gelemediler pandemi donemiydi bir yandan iyi, esimle bana karisan olmamisti bebek bakiminda, bir yandan da zorlanmistik baya, esim lohusa sendromuna girmisti sag olsun bana sira gelmedi 🤣🤣 Bu sefer annemi cagirdim en azindan 3 ay gelip kalsin diye. Sonrasinda kendim izinli olucam 6 ay, esimde haftanin iki gunu evden calisiyor yine de bazen gozum korkuyor ara sira 🙂

Ben bi süredir adam akıllı yemek yapmıyomuşum, dün yapayım dedim bel ağrısından kopucam şu an püü

Ooofffff Oysho’dan betermiş abvvvvvv, djclsjflsjcöskcks kardeş gibi olduk aşko da uzun bir şey giymemiz lazım artık. Cumartesi beyimle kampa gidicem totom mu donsun, ayrıca kendisi tamı tamına 198 olduğu için tişörtleri dışında değerlendirebileceğim bir şey yok mlsf
Arkadaşım bana pentiden tayt verdi hamile taytı arkası cepli pantolon görünümlü rahatlık olarakta güzel oraya bakmak istersen belki vardır

Kahvaltı niyetine yemedim ya zati kdkfkg sabah erken uyanıyorum kahvaltı edesim gelmiyor ilk başta böyle geçiştiriyorum da geçiştirmeye devam edebilir miyim diye merak ettim kffn
uyandıktan 1 saat sonra ediyorum ben de zaten diyetisyen önce senin düzenini soruyor diyeti yazmadan önce beslenmeni de düzene sokar.

X