Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,6%
  • erkek

OY: 79 53,0%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    149
Anne olmak gerçekten delilik sanırım. Sana şöyle diyim eğer içtiğin 3-5 ilacın o kadar etkisi olsa arkadaş hamile olduğunu bilmeden 1 ay bel ağrısında kas gevşeticiler antibiyotikler kullanmıştı ve bebekte ne düşme ne bi hastalık olmadı. Ki ilk 3 ayda ne çok pimpiriklendik. Ben anne vücudunun iyi olanı çocuğa geçirdiğine çok inanıyorum. Yoksa her yediğimiz şeyde çocuk ohoo nasıl etkilenir. Uçakta bile oksijen maskesini önce kendinize sonra çocuğa takın diyorlar. Oksijen gibi önemli bişeyde bile bu böyle. Sen iyi ol çocuk da iyi olsun

Kaçıncı haftadasın? Haftana göre belki hala yukarı çıkma ihtimali vardır. Baya olumsuz konuşmuş doktorun. Yani tabi ki ihtimalleri konuşması lazım ama yine de en kötülerini konuşmak biraz moral bozucu olmuş.
Benim tam olarak previa olmadığı için vajinal muayene yapacak sanırım yoksa pek önerilmiyor bu durumda doğru.

Haklısın canım. Ben de bak iki parola rağmen rahatlamayınca ki normalde de paroldan hiç fayda görmüş biri değilim çaresizlikten kabul ettim sonrasında buscopan içince rahatladım. Zaten o sancı hafifleyince dış dünyaya dönebildim. O an inan hastane yanıyor deseler kendi imkanlarımla kaçamazdım bir yere. Ne oturabildim ne yürüyebildim ayakta çırpındım saatlerce Allahım çok kötüydü ya. Ben kimsenin hele ki gebelikte en küçük bir rahatsızlık geçirmesini istemem ama bize kendimizi kötü hissettirenleri bekleyen bir imtihan da vardır diye düşünüyorum. O arkadaşıma da dedim umarım yaşamazsın da bir şey kullanmak zorunda kalmazsın. Ama bu serüven 9-10 ay. Senin üçü bitti benim üçü kaldı ve ben de bu zamana kadar içmemiştim dedim. Demir ilacı bile kullanmıyormuş da, bulantı hapı asla kullanmazmış da. Bugün bir tabak kuru pasta yedi tek başına. Senin belli ki midenle bir sorunun yok zaten. Allah büyüktür ya.
O kadar çoklar ki bunlar sayı olarak. Sosyal medyada da bu içerikler önüme çıkıp duruyor. Folik asit bile kullanmayan bir güruh var ya.
Evet kafama göre içmedim doktor da belli ki doğru bir ilaç önermiş faydası oldu yani. Majezik de diyebilirdi ama buscopan demeyi seçti shshjshs Majezik çok severim bu arada adet sancımı bir o keserdi
Her zaman diyorum kızlar iyi ki burası var. Dışarıda yemin ediyorum güzellemeci bir ordu hazırda bekliyor her türlü sıkıntıyı güzellemek ve gebeliği kutsamak için. Bir erkek arkadaşım var iş yerinde en yakın arkadaşım da o. Çocuk bile gözlemlemiş. Diyor ki dün sancı çekerken içerideki kızlara anlatalım onlar seni sancının çok güzel olduğuna ikna eder gel diyor Senin de dikkatini çekti di mi dedim yani

ne gerekiyorsa artık doktor ne dediyse yaparak ilerlersin çabucak topla inşallah bebikon kıymetini bilsin zor şeyler yaşadın manevi olaraktaçabucak geçsin hepsiii güzel başkanımız

Dün ben de aynısını dedim sizce benim bu halde çocuğa faydam var mı ve hadi bu kadar sancı yüzünden rahim kasılırsa doğum başlarsa Allah korusun bunu nasıl göze alacağım dedim. Ve katılıyorum canım her yediğimiz içtiğimiz doğrudan bebeğe ulaşıyor olamaz. Soğuk su içme diye bile uyarıldım yakın zamanda. Niye bebeğin midesi mi üşür? İnsanlar zannediyor ki bir şey yediğimizde içtiğimizde doğrudan bebeğin midesine iniyor.
Doğum izni başlasa da ayrılsam diye gün sayıyorum yemin ederim. Kimseye tahammülüm kalmadı. 23 iş günüm kalmış hafta sonlarını saymazsam shshshsh

ne gerekiyorsa artık doktor ne dediyse yaparak ilerlersin çabucak topla inşallah bebikon kıymetini bilsin zor şeyler yaşadın manevi olaraktaçabucak geçsin hepsiii güzel başkanımız
Yaaa Amin canım hepimizin güzel geçsin kalan günleri ve inşallah kıymet bilen çocuklarımız olsun
Evet canım doktora bir görüneyim de gerek görürse antibiyotik, kullanırız.

canim sevgi baglilik zamanla olusuyor birazda, daha cok erken annelik babalik hisleri icin. kendini suclama illaki ana rahmine duser dusmez analik yukleniyor degil. herkesin sureci ayri ve kendini dusunmek kotu birsey degil zaten. istersen bir danis doktoruna a b ve c kategorisi ilaclar oluyor buscopan hangi kategoriye giriyor. Ben de su cicegi icin ilac kullandim b kategorisydi sanirim bazen mecbur kaliyoruz.
cocugum dogmadan onu ne kadar sevebilecegimi tahmin edemedim kendi adima konusursam hamilelikte oyle derin hislerim olmadi mesela, kim ne derse desin. Tabiki bir canliyi dusunuyor insan ama dogup bag kuruldukca daha derinlesiyor hersey

E bebeğin hamile külotları baya iyi, hatta bir tane var lohusa döneminde de kullanılan var onu normal zamanda da kullanabilirsin öyle duruşu falan fena değil. 3 al 2 öde vardı en son ama o kampanya ne zaman görsem var yani ben o şekilde 9 tane falan aldım. Enfeksiyon riskinden sık değiştiriyorum diye. Önce m beden almıştım en son l beden aldım. İkisi de oluyor ama l giyiyorum yine de hiç sıkmasın diye. Tavsiyedir

İçtiğin şeyleri söyleme öylelerine allasen boşver. detay verilmeyi haketmiyorlar iş arkadaşları bazen özellikle soğuk su için bile diyorlar yani abartmışlar ya ağzı olan konuşuyor. Geçen bi arkadaş diyor annem doğuma girmeden önce bile sigara içmiş o derece sigara içiyormuş. Günde 2 pakete kadar. Şimdi diyo 3 dkya kadar su altında çok rahat nefes tutarım ben de bi hesapladım eğer erken doğum ihtimali olmazsa 45 gün civarı bişey varmış. Ben 37ye kadar tamamlarım dedim

Ay ben lcwdan almıştım l ama fenalık geldi bana onlarla. En iyisi xl almak normallerden ya. Ucuzundan defactodan almıştım ben de etiketsizler çok hoşuma gidiyor zaten yıkanmaktan canları çıkıyor donların djdjd

Bu tarz hastalıklarda insanın morali çöküyor çocuk gibi oluyorsun bir de hamilesin çok normal böyle hissetmen. Alt tarafı ağrı kesici içmişsin doktor sıkıntı görse vermezdi merak etme. Bana da doktor fitil ve hap verdi mesela, ilaç C kategorisindeymiş bugün meraktan baktım gebelikte kullanmayın yazıyor. Doktorum riskli gebelik uzmanı, kâr-zarar hesabı yapıp vermiştir mutlaka o yüzden çok kafama takmamaya çalışıyorum ama senin durumunda o sancıyla doktor ne verse içerdim muhtemelen. Merak etme zararlı bir şey vermezler, hem bizim bebeler büyük artık canım ilk 14 hafta riskli bu tarz şeyler

Ya kizlar temizlikciyi siz nereden buluyorsunuz, ben yaptiklari isi begenmeyip hep eledim cok titiz oldugumdan, simdi de bulamiyorum :/
Benim kayınvalidemin yıllardır evine gidip gelen biri, gayet titiz ben çok memnunum. Cam mam hayatta silmedim uğraşamam da zaten, olduğu kadar yapsın ben nasılsa hiç cam silmiyorum shckdjdk

Bravo, yılın en iyi annesi ödülünü alsın o kompleksli her kimse. Nefret ediyorum böyle şeylerden. Örnek veriyorum hafif mide bulantısı çeksen tabi ki içmezsin ilacı, hiçbir anne o kadar bencil değildir. Benim gibi günde 5-6 defa zehirlenmiş gibi kusup beslenmesi tamamen dursun bakalım içiyor mu içmiyor mu. Her hafta serum aldım ben serumdan hemen sonra gidip yemek yiyordum sadece o birkaç saat kusmadığım için, bu mu faydalıymış bebeğe mesela. Çok biliyorlar her şeyi gtm ya.

Öyle düşünme bence şuan senin iyi olmayı her zamankinden fazla istemen bile aslında bebeğin için. Sen acı çekiyorken zaten ne kadar sağlıklı bir gebelik geçirebilirsin ki. Ben doktorun mantar için verdiği bi kremi kafama göre sürmedim gebelik kategorisi c diye. Doktor bana baya kızmıştı, ilacın zararı bilinmez bir durum ama mantarın zararı kesin diye. O yüzden kimseye kulak asma, doktorlar bizim ilk kez geçirdiğimiz süreci defalarca geçiriyor her şeyin iyisini kötüsünü bilirler

Yavru kuşum hormonlar, analık, benlik hepsinin çorba olduğu bu günlerde kendini böyle şeylerle sınama, sorgulama kuzum. Zaten annelik baştan sona yetersizlik hissi. Hiç canını sıkma. Uçaklarda bile önce kendine sonra bebeğe takıyorsun oksijen maskesini. Tamam bunu aklından çıkarma canım ❤ sen çok iyi bir annesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…