Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,6%
  • erkek

OY: 79 53,0%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    149
IMG20240917191629.jpg

Ya bu neee

Ya kizlar temizlikciyi siz nereden buluyorsunuz, ben yaptiklari isi begenmeyip hep eledim cok titiz oldugumdan, simdi de bulamiyorum :/

Sen mutluysan bebeğin mutlu sen sağlıklıysan sağlıklı. Hamilelik psikolojisiyle bazen çok hassas düşünyoruz hepimiz üzülecek takacak bir şeyler buluyoruz. Ama sen iyi değilsen sağlıklı nefes alamazsan acı çekersen bebeğin stres hisseder ki bazı doktorlar stresin bebeği sigaradan bile daha çok etkilediğini söylüyorlar. Sen sağlıklı güçlü bi anne ol ki bebeğine tam fayda sağlayabilesin. Senim bebeğini senden daha çok kimse düşünemez ki 🫶🏻 bunu yazarken bile kendinden daha çok düşündüğünü hissettirdin bana 😍
Yaaaa 🥹 Öyle mi diyorsun. Ne bileyim eşim geldi dedi üç tane ilaç mı içilir bebek var daha kateter falan diyorsun. Ben demedim doktor dedi dedim. E onun bebeğe zararı yok mu dedi. Bir sen mi düşünüyorsun bebeği falan diye çekiştim ama sonra da kendimi sorguladım işte. Bugün ilaç da içmedim zaten dayanılabilir oldukça içmiyorum. Ki 7 aydır ilk kez dün ağrı kesici aldım bir kez de belim çok ağrırken almıştım 😞 İş yerindekiler de içme içme o kadar içme ilaç falan dediler bugün sinirlerim bozuldu ya sanki her gün mü içiyorum vitamin gibi 😞 Biri de hamile üstelik 3 aylık falan. Ben yok büyük konuşmayayım da hiçbir koşulda içmem bulantı hapını bile doktor verdi içmedim bilmem ne dedi iyice gıcık oldum 😔

Kuzum ilacı doktorun vermiş. Doktor veriyorsa artışını eksisini değerlendirip veriyor zaten, assssla kullanılmaz denilen bi hapı vermeyeceğini bildiğin için tereddüt etmemişsindir. Bu ağrıyı bebo yüzünden çekiyosun beboyu düşünmesen çok daha farklı şeylere de yönelirdin, alt tarafı ağrı kesici içmişsin öyle düşünme. Ki bunu düşünüyor olman bile bebeni düşündüğün anlamına gelmiyor mu
Çevrem galiba ilaç karşıtlarından oluştuğu için bana kendimi çok kötü hissettirdiler. Kısmen eşim de ama bilhassa iş arkadaşlarım. O an hani şu ihtimal bile geldi aklıma ya doğurursam ya doğurmasam bile cerrahi gerektiği için sezaryenle alırlarsa, alırlar mı yoksa bebeğe rağmen mi ameliyat ederler, doğsa yaşar mı, 1 buçuk kilo bile yoktur daha 2 ayı dışarıda geçirebilir mi? Benim bedenim mi daha güvenli küvözde olması mı? Gerçekten iyi değilmişim şu ann daha iyi fark ediyorum hepsini düşündüm çünkü bunların 😣

Benim de sağlık ocağı rutin kontrolünde serbest t4 düşük çıktı,kendi doktoruma sonucu gösterince sağlık ocaklarında yanlışlık olabiliyor bir de burada yapalım dedi ama çıkışta onu unutmuşum.Dahiliye doktorun ne gibi sorun olabilieceğini söyledi mi?
serbest t4 bebegin zekası için en önemli unsur
hemen baktırmanız gerekli benimde 0.62 ve düşük endokrin e sevk edildim yarın bakıcaklar :KK43: malesef 27 de fark ettim tsh normal t4 düşük bende :KK43: ihmal etmeyin

Çevrem galiba ilaç karşıtlarından oluştuğu için bana kendimi çok kötü hissettirdiler. Kısmen eşim de ama bilhassa iş arkadaşlarım. O an hani şu ihtimal bile geldi aklıma ya doğurursam ya doğurmasam bile cerrahi gerektiği için sezaryenle alırlarsa, alırlar mı yoksa bebeğe rağmen mi ameliyat ederler, doğsa yaşar mı, 1 buçuk kilo bile yoktur daha 2 ayı dışarıda geçirebilir mi? Benim bedenim mi daha güvenli küvözde olması mı? Gerçekten iyi değilmişim şu ann daha iyi fark ediyorum hepsini düşündüm çünkü bunların 😣
Bebeğini tabiki senden daha çok düşünen ve seven olamaz . Ayrıca o ağrı başka şeyleri de tetikleyebilirdi . Ben de ishal sancısı çekiyordum buscopan bana da yaptılar . Hem kafam hem bedenim rahatladı . Millet konuşur . Sen doktoruna güven . Burda aslında etrafındakiler değil de eşinin sana söyledikleri seni etkilemiştir . Önce kendin iyi olacaksın ki bebeğin de iyi olsun . Sen sana sunulan alternatifleri tabiki değerlendireceksin . Bunu sana sunan mahallenin muhtarı değil alanında uzman doktorlar . Herkes olmuş bilir kişi .

serbest t4 bebegin zekası için en önemli unsur
hemen baktırmanız gerekli benimde 0.62 ve düşük endokrin e sevk edildim yarın bakıcaklar :KK43: malesef 27 de fark ettim tsh normal t4 düşük bende :KK43: ihmal etmeyin
Tsh normalse önemi yok diye biliyorum çünkü gebelikte böyle düşüşler olabiliyormuş yarın beni de bilgilendirir misin doktor ne diyecek merak ettim

Valla sene olmuş 2024, ilaç karşıtı kıçımı yesin artık. napsaydın ağrıdan kıvrana kıvrana ağlaya ağlaya sabahı mı etseydin? Ki yine diyorum kafana göre kullanmadın bu alanın uzmanı doktor önerdi. İçin rahat olsun bunları düşünmen bile bebeni düşündüğünden

Tsh normalse önemi yok diye biliyorum çünkü gebelikte böyle düşüşler olabiliyormuş yarın beni de bilgilendirir misin doktor ne diyecek merak ettim
Benim eşimde enfeksiyon doktoru ne yazikki t4 gebelikte tsh den cok daha önemli. t4 bebege geçen kısım. zorunlu hizmet zonguldaktayız yarın bolu izzet baysal araştırmada randevum 9 da sizleride bilgilendirecegim

Ne yazikki öyle değil. Bebege geçen kısım serbest t4 zeka geriliği bundan sebep oluyormus
yarın randevu sonrası sizede bilgi veririrm

Benim eşimde enfeksiyon doktoru ne yazikki t4 gebelikte tsh den cok daha önemli. t4 bebege geçen kısım. zorunlu hizmet zonguldaktayız yarın bolu izzet baysal araştırmada randevum 9 da sizleride bilgilendirecegim
Peki bu haftada tiroide kim bakmak istedi siz mi kendiniz isteğinizle gidip baktırdınız yoksa kadın doğum mu baktı ben mesela Saglik ocağına öylesine kan verdim orada çıktı yoksa haberim olmayacaktı

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    72,1 KB · Görüntüleme: 44
Sçtk çok umutluydum ya valla giyecek hiçbi şeyim yok bakın ÜSTÜME YAPIŞTI YETER BE ajfksjsks
Valla külodun sağı ve solundaki et pırtışı bile belli öyle söyliyim ndfmkf biz nasılsa kardeş olduk diye ben beyimin şortlarıyla geziyorum evde, dışarıya da bunlarla çıkmama ramak kaldı
IMG20240917195239.jpg

Peki bu haftada tiroide kim bakmak istedi siz mi kendiniz isteğinizle gidip baktırdınız yoksa kadın doğum mu baktı ben mesela Saglik ocağına öylesine kan verdim orada çıktı yoksa haberim olmayacaktı
ben şeker yükleme testine girdim 25. haftada orda tesaduf hepsine bir bakalım dediler öyle çıktı bu deger. hayatımda hiç troid sorunum olmadı gebelik öncesindede gayet iyimiş bu deger. Bana normal devlet hastanesinde bakıldı. bu deger 2 gün sonra çıktıgı için o gün diger kanlarımda bi sorun yok diye buna dönüşmemiş 12 gün sonra kendim e nabızdan bakıp fark ettim hemen doktora gittim
dahiliyeye sevk etti
oda endokrinolojiye sevk etti :KK43:

ben şeker yükleme testine girdim 25. haftada orda tesaduf hepsine bir bakalım dediler öyle çıktı bu deger. hayatımda hiç troid sorunum olmadı gebelik öncesindede gayet iyimiş bu deger. Bana normal devlet hastanesinde bakıldı. bu deger 2 gün sonra çıktıgı için o gün diger kanlarımda bi sorun yok diye buna dönüşmemiş 12 gün sonra kendim e nabızdan bakıp fark ettim hemen doktora gittim
dahiliyeye sevk etti
oda endokrinolojiye sevk etti :KK43:
Benimde gebeliğin ilk zamanı bakılan kan testinde bi problem yokmuş bu değerde 24. Haftada farkettim bende baya okudum araştırdım bu haftalarda t4 düşme eğilimi gösterirmiş ve tsh da düşüklük yoksa ilaçlı bi tedavi yapılmazmış umarım böyledir yani siz de bi gidin bakalım ne diyecekler

Benimde gebeliğin ilk zamanı bakılan kan testinde bi problem yokmuş bu değerde 24. Haftada farkettim bende baya okudum araştırdım bu haftalarda t4 düşme eğilimi gösterirmiş ve tsh da düşüklük yoksa ilaçlı bi tedavi yapılmazmış umarım böyledir yani siz de bi gidin bakalım ne diyecekler
benim eşimde enfeksiyon doktoru bi kaç arkadasına sordu elenatal 2 kullanıyorum vitamin ordaki iyot 150 ml ama ilave iyot verebiliriz bi kan testine daha sokalım dediler yarın net öğrenip size bilgi vericem 9 da randevum yeniden kan alıp emin olup değerlendiricekler. insallah tsh normal diye banada herşey normal derler insallah :KK43:

X